Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Wielka Orkiestra nie zagra? Brak kasy na finał!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 MafiaDL

    Naj-Najstarszy Moderator

  • Przyjaciel

Reputacja: 561
Wszechwiedzący

  • Postów:3 492
  • GG:
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Warsaw
Offline

Napisano 22.12.2008 18:11

Witam nie wiem czy kogos to obchodzi ale napisze ten temat :P

Źle jest. Polska służba zdrowia, w dużej mierze zależna od Jerzego Owsiaka, może się całkiem posypać. Owsiak ma problemy ze sponsorami. Podobno kryzys jest. Choć rząd mówi, że go nie ma.

W Polsce od lat ustalił się pewien specyficzny porządek, na mocy którego samorządy lokalne wspierają Kościół katolicki, a lokalną służbę zdrowia pewien jąkający się dziennikarz muzyczny z Warszawy. System ten może się jednak zawalić. Hojni dotychczas sponsorzy odmawiają Owsiakowi wsparcia.

Jak pisze dziś "Gazeta Wyborcza", sztaby regionalnych oddziałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której wielki finał, jak co roku, przewidziany jest na 11 stycznia, mają spore problemy z załatwieniem fundusz.


Źródło

Lipton bo fajne imprezy. :
  • +
  • -
  • 0

#2 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 22.12.2008 19:00

Źle jest. Polska służba zdrowia, w dużej mierze zależna od Jerzego Owsiaka, może się całkiem posypać. Owsiak ma problemy ze sponsorami. Podobno kryzys jest. Choć rząd mówi, że go nie ma.

W Polsce od lat ustalił się pewien specyficzny porządek, na mocy którego samorządy lokalne wspierają Kościół katolicki, a lokalną służbę zdrowia pewien jąkający się dziennikarz muzyczny z Warszawy. System ten może się jednak zawalić. Hojni dotychczas sponsorzy odmawiają Owsiakowi wsparcia.

Jak pisze dziś "Gazeta Wyborcza", sztaby regionalnych oddziałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której wielki finał, jak co roku, przewidziany jest na 11 stycznia, mają spore problemy z załatwieniem fundusz.

Tak mają problem z znalezieniem sponsorów, ale to dotyczy mniejszych miejscowości. Nie popieram WOŚP ( chodź dużo dobrego robi ). Dla mnie pan Owsiak to cwaniak, z corocznej zbiórki "x" % idzie na jego konto. Jak był by tak wspaniałomyślny oddawał by wszystkie pieniądze na dzieci. Ale sama idea jest świetna.

#3 Ziemson

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • GG:
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 22.12.2008 23:29

Źle jest. Polska służba zdrowia, w dużej mierze zależna od Jerzego Owsiaka, może się całkiem posypać. Owsiak ma problemy ze sponsorami. Podobno kryzys jest. Choć rząd mówi, że go nie ma.

W Polsce od lat ustalił się pewien specyficzny porządek, na mocy którego samorządy lokalne wspierają Kościół katolicki, a lokalną służbę zdrowia pewien jąkający się dziennikarz muzyczny z Warszawy. System ten może się jednak zawalić. Hojni dotychczas sponsorzy odmawiają Owsiakowi wsparcia.

Jak pisze dziś "Gazeta Wyborcza", sztaby regionalnych oddziałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której wielki finał, jak co roku, przewidziany jest na 11 stycznia, mają spore problemy z załatwieniem fundusz.


Zgadzam się, zresztą wiele jest takich ludzi, którzy mają plany, aby na takim czymś zarobić.
Pomysł jest świetny, ale żeby jeszcze został oddany w dobre ręce, wtedy może zostać zrealizowany w bardzo dobrym stopniu.
  • +
  • -
  • 0

#4 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 23.12.2008 00:30

Zgadzam się, zresztą wiele jest takich ludzi, którzy mają plany, aby na takim czymś zarobić.
Pomysł jest świetny, ale żeby jeszcze został oddany w dobre ręce, wtedy może zostać zrealizowany w bardzo dobrym stopniu.

Denerwuje mnie jeszcze fakt, że spora część pieniędzy idzie na przykład na przystanek wostwock ( czy jak tam to się piszę ). Dla mnie takie organizacje powinny mieć prosty cel. Zbierać, oddać pieniądze. WOŚP to już firma pana Owsiaka która mu zapewnia byt na lata ( porządny byt ). Prawdziwa organizacja pożytku publicznego jest PCK ( Polski Czerwony Krzyż ). Fakt, że WOŚP to największa tego typu "spontaniczna" zbiórka. Tylko przez lata każdy się nauczył, że impreza WOŚP równa się ostre chlanie. Żeby poszło to w takim kierunku jak powinno to dużo pracy przez nimi oraz zmiana podejścia.

#5 Ziemson

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • GG:
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 23.12.2008 01:10

Zgadzam się, zresztą wiele jest takich ludzi, którzy mają plany, aby na takim czymś zarobić.
Pomysł jest świetny, ale żeby jeszcze został oddany w dobre ręce, wtedy może zostać zrealizowany w bardzo dobrym stopniu.

Denerwuje mnie jeszcze fakt, że spora część pieniędzy idzie na przykład na przystanek wostwock ( czy jak tam to się piszę ). Dla mnie takie organizacje powinny mieć prosty cel. Zbierać, oddać pieniądze. WOŚP to już firma pana Owsiaka która mu zapewnia byt na lata ( porządny byt ). Prawdziwa organizacja pożytku publicznego jest PCK ( Polski Czerwony Krzyż ). Fakt, że WOŚP to największa tego typu "spontaniczna" zbiórka. Tylko przez lata każdy się nauczył, że impreza WOŚP równa się ostre chlanie. Żeby poszło to w takim kierunku jak powinno to dużo pracy przez nimi oraz zmiana podejścia.


Przystanek woodstock*.
Wiesz, taki Owsiak robiąc taką firmę miał pewnie miliony dobrych perspektyw, ale z czasem zaczęły one zanikać pod wpływem wiadomo czego - pieniędzy. Staje się to teraz dla niego głównym źródłem, bez którego no wiesz...

Z Krzyżem się zgodzę, świetna organizacja, im przynajmniej ufam.
  • +
  • -
  • 0

#6 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 23.12.2008 01:15

Przystanek woodstock*.
Wiesz, taki Owsiak robiąc taką firmę miał pewnie miliony dobrych perspektyw, ale z czasem zaczęły one zanikać pod wpływem wiadomo czego - pieniędzy. Staje się to teraz dla niego głównym źródłem, bez którego no wiesz...

Z Krzyżem się zgodzę, świetna organizacja, im przynajmniej ufam.

Tu się mylisz, od początku w ich statusie było, że dla Owsiaka "x" % idzie dla niego. Szanował bym go wtedy, gdyby pracował jak każdy człowiek przez cały rok, a w styczniu robił swoje. No i oczywiście więcej pieniędzy było by na ważne sprawy typu: respirator ...

#7 Ziemson

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • GG:
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 23.12.2008 01:17

Przystanek woodstock*.
Wiesz, taki Owsiak robiąc taką firmę miał pewnie miliony dobrych perspektyw, ale z czasem zaczęły one zanikać pod wpływem wiadomo czego - pieniędzy. Staje się to teraz dla niego głównym źródłem, bez którego no wiesz...

Z Krzyżem się zgodzę, świetna organizacja, im przynajmniej ufam.

Tu się mylisz, od początku w ich statusie było, że dla Owsiaka "x" % idzie dla niego. Szanował bym go wtedy, gdyby pracował jak każdy człowiek przez cały rok, a w styczniu robił swoje. No i oczywiście więcej pieniędzy było by na ważne sprawy typu: respirator ...


Też prawda, ale co poradzisz na to, że w Naszym kraju są już tacy ludzie. Jak czasem widzę to WOŚP, to mnie krew zalewa, bo niekiedy wydaje mi się to sztuczne i robione pod telewizję w celu uzyskania pieniędzy przez Owsiaka, takie moje zdanie.
  • +
  • -
  • 0

#8 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 23.12.2008 01:21

Przystanek woodstock*.
Wiesz, taki Owsiak robiąc taką firmę miał pewnie miliony dobrych perspektyw, ale z czasem zaczęły one zanikać pod wpływem wiadomo czego - pieniędzy. Staje się to teraz dla niego głównym źródłem, bez którego no wiesz...

Z Krzyżem się zgodzę, świetna organizacja, im przynajmniej ufam.

Tu się mylisz, od początku w ich statusie było, że dla Owsiaka "x" % idzie dla niego. Szanował bym go wtedy, gdyby pracował jak każdy człowiek przez cały rok, a w styczniu robił swoje. No i oczywiście więcej pieniędzy było by na ważne sprawy typu: respirator ...


Też prawda, ale co poradzisz na to, że w Naszym kraju są już tacy ludzie. Jak czasem widzę to WOŚP, to mnie krew zalewa, bo niekiedy wydaje mi się to sztuczne i robione pod telewizję w celu uzyskania pieniędzy przez Owsiaka, takie moje zdanie.

Dokładnie, raz na rok robi show na cały kraj. Tak naprawdę się mówi co on nie zrobił, tylko szkoda, że pomija się ludzi którzy potrafią z własnych środków dla obcej osoby za sponsorować operacje np. za 50 tys. EU. Do tego media są po jego stronie, dzięki czemu rozgłos ma na cały kraj.

#9 Ziemson

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • GG:
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 23.12.2008 01:23

Na dodatek te wszystkie głupie reklamy przed tą orkiestrą są takie wkurzające...
Dla mnie lepsi są też aktorzy amerykańscy, którzy np. wpłacają po parę milionów dolarów dla ofiar tragedii gdzieś tam.
Z tym, że oni kasy mają pod dostatkiem.
  • +
  • -
  • 0

#10 MafiaDL

    Naj-Najstarszy Moderator

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 561
Wszechwiedzący

  • Postów:3 492
  • GG:
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Warsaw
Offline

Napisano 23.12.2008 09:12

Hmmm macie racje ;-) Tak to bywa w Polsce ;] PCK? też coś słyszałem o nich ale nie dobrego ;]
  • +
  • -
  • 0

#11 Ziemson

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • GG:
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 23.12.2008 11:23

Coś jeszcze dodam.
Nie oszukujmy się... Bez tej telewizji, reklam i innych zapowiedzi na całą Polskę, to ta cała orkiestra w ogóle by nie istniała, tak myślę. Dobrze, że chociaż jednak coś idzie z tej orkiestry, aczkolwiek jestem wściekły, że człowieka oślepiają pieniądze.

Wiesz Mafia.^, każda organizacja ma swoje minusy, w końcu nie wszystko jest doskonałe ;-)
  • +
  • -
  • 0

#12 MafiaDL

    Naj-Najstarszy Moderator

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 561
Wszechwiedzący

  • Postów:3 492
  • GG:
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Warsaw
Offline

Napisano 23.12.2008 11:46

Wiesz Mafia.^, każda organizacja ma swoje minusy, w końcu nie wszystko jest doskonałe


Są plusy i minusy :P nic za darmo.
  • +
  • -
  • 0

#13 Ziemson

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • GG:
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 23.12.2008 11:48

W tym przypadku kierowałem się minusami, bo na nie naciskałeś :D

Ale sorry za :spam:
  • +
  • -
  • 0

#14 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 23.12.2008 12:03

dobra nie badzcie tacy chytrzy, jak orkiestra zbiera 10milionow to niech sobie owsiak bierze nawet ten 1 i tak 9 idzie na sluzbe zdrowia zupelnie za darmo ! kazdy tak umie narzekac a pewnie nawet zlotowki nie da :)

#15 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 23.12.2008 12:08

dobra nie badzcie tacy chytrzy, jak orkiestra zbiera 10milionow to niech sobie owsiak bierze nawet ten 1 i tak 9 idzie na sluzbe zdrowia zupelnie za darmo ! kazdy tak umie narzekac a pewnie nawet zlotowki nie da :)

Tylko Ty dając przykładowo 10 zł na WOŚP nie masz pewności czy pieniądze idą dla dzieci czy inne nieokreślone potrzeby. Przykładowo PCK wszystko co zbierze oddaje, więc wole tam dać i mieć świadomości, że pomogłem.

#16 Ziemson

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • GG:
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 23.12.2008 12:10

dobra nie badzcie tacy chytrzy, jak orkiestra zbiera 10milionow to niech sobie owsiak bierze nawet ten 1 i tak 9 idzie na sluzbe zdrowia zupelnie za darmo ! kazdy tak umie narzekac a pewnie nawet zlotowki nie da :)


Jak mówi kur3k, dobrze jest znać daną firmę. Trzeba posprawdzać dokładnie, zanim będzie chciało się coś zrobić, a potem to już wystarczy mieć pewność, że składamy datki do dobrej firmy : ).

Ja np. też chętnie oddaję stare ubrania, nie robię jak niektórzy, tzn. nie wyrzucam ich do śmietników, czy gdzieś, bo w końcu każdemu mogą się przydać.
  • +
  • -
  • 0

#17 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 23.12.2008 12:10

zawsze lepsze to niz wysylanie smsow o tresci pomagam w ktorych 22% to vat, x% zysk dla stacji, x% zyski za numer 7*** :)

#18 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 23.12.2008 12:12

Ja np. też chętnie oddaję stare ubrania, nie robię jak niektórzy, tzn. nie wyrzucam ich do śmietników, czy gdzieś, bo w końcu każdemu mogą się przydać.

Tak, pewnie mas kubeł PCK na osiedlu. Niektórzy nie mają, więc nie są świadomi co z tym można zrobić. U mnie w domu wszystkie stare rzeczy idą do siódmy zakonnych które prowadzę prztyczek dla bezdomnych.

#19 MafiaDL

    Naj-Najstarszy Moderator

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 561
Wszechwiedzący

  • Postów:3 492
  • GG:
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Warsaw
Offline

Napisano 23.12.2008 12:24

Przykładowo PCK wszystko co zbierze oddaje, więc wole tam dać i mieć świadomości, że pomogłem.


tylko że sie mówi o tym że PCK wybiera sobie czy ktoś tam te lepsze a reszta daje biednym.
  • +
  • -
  • 0

#20 Ziemson

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:6
  • GG:
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 23.12.2008 12:24

No mam, tylko że Ci ludzie zamiast wyrzucać, mogliby pomyśleć, bo to w końcu nie boli ;>
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych