Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Tworzenie sieci serwerów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Truposz WWL

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 41
Pomocny

  • Postów:159
  • Lokalizacja:Duczki
Offline

Napisano 12.02.2011 22:30

Witam
Od razu pisze że nie wiedziałem gdzie dać ten temat pomyślałem że to będzie najbardziej odpowiednie miejsce.
Chciałem stworzyć sieć serwerów która by funkcjonowała parę lat (dokładniej 3,5 może więcej jak to dobrze wypali). Chce ją stworzyć z pasji nie dla zysków! I z związku z tym chciałem zadać kilka nurtujących mnie pytań.
Takie pierwsze i dotyczące zaplecza prawnego a mianowicie. Co muszę zrobić żeby taka sieć była legalna i inne takie sprawy. Chciałbym mieć sklep automatyczny w którym będzie sprzedaż usług na serwerach i właśnie o to mi chodzi skoro jest to sprzedaż to na pewno trzeba zarejestrować tylko co jakomś działalność czy co. Słyszałem że trzeba płacić podatek tylko jaki i jakiej jest on wysokości. Prosiłbym o opisanie mi także innych wymagań prawnych i tym podobnych rzeczy.

Drugim moim pytaniem a właściwie prośbą o pomoc w wyborze hostingu na którym postawiłbym bez żadnych problemów forum, AmxBans i Psychostaty. Z AmxBans miałem już problemy w tym momęcie mam taką sieć serwerów z którą będę kończył ale mam 4 serwerów na każdym amxbans forum stoi na webd.pl zrobiłem oddzielną bazę pod amxbans wszystko zrobiłem nadałem prawa itd ale to nie ważne restartuje serwer dałem sobie admina zmieniam mapę crash zrestartowałem serwer wchodzę admin nie działa jeszcze jeden reset działa zmieniam mapę przez amxmodmenu crash i tak w kółko zanim bf2 połączył się z bazą mijało 10 minut wykupiłem hosting na próbę na proserwer.pl i wszystko działa dobrze ale 3-4 razy dzienie serwer pada bo baza pada bf2 też ładuje się 2-3 rundy ale jest lepiej niż na webd. Forum stoi na webd i też rewelacji nie ma bo czasami nie ładuje się styl coś tam z cachami. Więc chciałbym mieć coś pożądanego co by wytrzymało nazbieranych adminów i banów w bazie po kilku miesiącach. Najlepiej żeby było subdomen b/o bo mam 5 i mi już dawno zabrakło także dobrze by było gdyby baz danych było b/o.

W końcu moim trzecim i ostatnim pytaniem. Co bardziej się opłaca w stosunku cena/jakośc. Wykupić dedyka w granicach 300-400zł na początek czy wykupić w jakiejś firmie hostingowej około 80 slotów + 4 HLTV recorder z tego co się orientuje to trzeba zapłacić jakieś 4zł za slot w miarę dobrej jakości czyli jakieś 320zł + HLTV i jakieś VT to razem coś koło 350zł. Chodzi mi tutaj przy jakiej granicy ceny pojawia się różnica cenowa między dedykiem a firmą. I moja prośba dotycząca tej sprawy jest taka jeśli polecicie dedyka to w jakiej firmie i dokładnie który jeśli Hosting to dokładnie który, proszę wymienić mi najwyżej dwie firmy a nie po 5 bo tu znowu wracamy do punktu wyjścia.

Przepraszam że pod koniec pisałem już tak trochę bez sensu ale zmęczyło mnie to pykanie w klawiaturę. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Użytkownik Truposz WWL edytował ten post 12.02.2011 22:47

  • +
  • -
  • 0

#2 Knopers

    Nie patrz tak na mnie !

  • Przyjaciel

Reputacja: 588
Wszechwiedzący

  • Postów:2 013
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:Cz-wa
Offline

Napisano 12.02.2011 23:07

Jak chcesz tworzyć coś ala "SMS Shop" to musisz zarejestrować działalność gospodarczą i odprowadzać podatek żeby to było legalne, a żeby to zrobić musisz mieć 18 lat .

Wiek:16


  • +
  • -
  • 1

#3 kasza

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 890
Czempion

  • Postów:4 102
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Imię
  • Lokalizacja:Lokalizacja
Offline

Napisano 12.02.2011 23:23

Knopers tak szczerze patrząc kto tak robi ?:unsure:
  • +
  • -
  • 0

Skillownia.com

 

 #3 [UWC3NG] Skillownia.com - 213.189.52.253:27301

 


#4 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 12.02.2011 23:42

kazdy ??

hosting unixstorm :D
  • +
  • -
  • 1
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#5 Truposz WWL

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 41
Pomocny

  • Postów:159
  • Lokalizacja:Duczki
Offline

Napisano 13.02.2011 00:09

Żeby postawić Psychostaty muszę mieć wersje bisnes tak?
  • +
  • -
  • 0

#6 Skilled

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 28
Życzliwy

  • Postów:117
  • Imię:Piotrovsky
  • Lokalizacja:Knurów
Offline

Napisano 13.02.2011 02:46

Najlepiej, od razu się zastanów po co w ogóle stawiać takie coś
dużo ludzi by chciało mieć ogarnięcie, lecz mało osób to potrafi
po co będziesz im robił konkurencję, nie znając się na tym

jeżeli chcesz coś postawić z dobrym wizerunkiem, aby gracze coś kupowali
byś musiał to wypromować a w świecie internetu to trosze trwa.

Najlepiej się zastanów. i jeżeli jak chcesz postawić porządną sieć serwerów czy co tam ty chcesz

Kup dedyka, od razu na 3 miechy z góry, i zobaczysz jak to jest, pamiętaj najlepiej maszyna za jakieś 1000-3000 zł
  • +
  • -
  • 0
Najlepszy [Cod Mod] By Skilled
Dołączona grafika
CS-WESTERN.PL Najlepsze Serwery CS 1.6 :D

#7 Truposz WWL

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 41
Pomocny

  • Postów:159
  • Lokalizacja:Duczki
Offline

Napisano 13.02.2011 10:49

Najlepiej, od razu się zastanów po co w ogóle stawiać takie coś
dużo ludzi by chciało mieć ogarnięcie, lecz mało osób to potrafi
po co będziesz im robił konkurencję, nie znając się na tym

jeżeli chcesz coś postawić z dobrym wizerunkiem, aby gracze coś kupowali
byś musiał to wypromować a w świecie internetu to trosze trwa.

Najlepiej się zastanów. i jeżeli jak chcesz postawić porządną sieć serwerów czy co tam ty chcesz

Kup dedyka, od razu na 3 miechy z góry, i zobaczysz jak to jest, pamiętaj najlepiej maszyna za jakieś 1000-3000 zł



Twój post nie jest niczym innym niż tylko spamem nic do tematu nie wniosłeś tylko wymędrkowałeś 3 zdania żeby pokazać jaki ty jesteś inteligentny i najmądrzejszy. Nie chcesz sobie robić konkurencji czy co...
O moje ogarnięcie się nie martw. Proszę tylko o odpowiedź na moje pytania a nie wmawianie mi że to nie wypali.

Dzięki postowi Knopers-a poszukałem trochę na googlach i znalazłem całkiem niezły artykuł który dużo mi wyjaśnił
  • +
  • -
  • 0

#8 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 13.02.2011 11:15

Takie pierwsze i dotyczące zaplecza prawnego a mianowicie. Co muszę zrobić żeby taka sieć była legalna i inne takie sprawy. Chciałbym mieć sklep automatyczny w którym będzie sprzedaż usług na serwerach i właśnie o to mi chodzi skoro jest to sprzedaż to na pewno trzeba zarejestrować tylko co jakomś działalność czy co. Słyszałem że trzeba płacić podatek tylko jaki i jakiej jest on wysokości. Prosiłbym o opisanie mi także innych wymagań prawnych i tym podobnych rzeczy.

Defacto zarejestrowanej działalności mieć nie musisz, pogadaj z rodzicami, jeśli jesteś pewien że nie osiągniesz ustalonej kwoty wolnej od podatku (o ile dobrze pamiętam 2900/rok) to nie będziesz musiał odprowadzać od tego podatku dochodowego, tylko hola hola, po co Ci rodzice? Chcąc być w 100% legalnym tę kwotę musisz uiścić w rocznym zeznaniu podatkowym, nawet jeśli będzie ona dużo mniejsza - nie odprowadzisz wtedy od niej podatku, aczkolwiek uwzględniona być musi. Inna sprawa będzie jeśli ten zarobek będzie oscylował właśnie w granicy 2900zł, ale jej nie przekroczy, wtedy taka miła Pani w okienku urzędu skarbowego niejako przymusi Cie do założenia firmy, bo dochody będą "znaczne".

Drugim moim pytaniem a właściwie prośbą o pomoc w wyborze hostingu na którym postawiłbym bez żadnych problemów forum, AmxBans i Psychostaty. Z AmxBans miałem już problemy w tym momęcie mam taką sieć serwerów z którą będę kończył ale mam 4 serwerów na każdym amxbans forum stoi na webd.pl zrobiłem oddzielną bazę pod amxbans wszystko zrobiłem nadałem prawa itd ale to nie ważne restartuje serwer dałem sobie admina zmieniam mapę crash zrestartowałem serwer wchodzę admin nie działa jeszcze jeden reset działa zmieniam mapę przez amxmodmenu crash i tak w kółko zanim bf2 połączył się z bazą mijało 10 minut wykupiłem hosting na próbę na proserwer.pl i wszystko działa dobrze ale 3-4 razy dzienie serwer pada bo baza pada bf2 też ładuje się 2-3 rundy ale jest lepiej niż na webd. Forum stoi na webd i też rewelacji nie ma bo czasami nie ładuje się styl coś tam z cachami. Więc chciałbym mieć coś pożądanego co by wytrzymało nazbieranych adminów i banów w bazie po kilku miesiącach. Najlepiej żeby było subdomen b/o bo mam 5 i mi już dawno zabrakło także dobrze by było gdyby baz danych było b/o.

Widzisz, z tym całym (pro)serwer.pl jest tak że zrobiła się na to wielka "moda", a bo tanie, inni polecają to kupię, skoro im działa to dlaczego nie u mnie? Fakt, fajnie działa, ale do czasu. Bądźmy szczerzy, kto za 3zł (a wątpię że dzieciaki wydają więcej) może zaoferować Ci hosting, który będzie miał 99,9% uptime w skali roku, kto zaoferuje Ci SLA? Kto wreszcie zaoferuje Ci pomoc na poziomie? - Będąc przy tym, swego czasu wysyłałem tam list do ABUSE, technik który odpisał mi nie dość że na "ty" (choć to pomijam, aczkolwiek ciut kultury dla drugiej nieznajomej osoby by się przydało), to jeszcze dostałem odpowiedź z błędami językowymi :-) Jeśli chcesz żeby coś działało tak jak działać ma, to przygotuj się nie na kwotę 3-4zł/mc, ale 100-400zł/rok - fakt, ciut drogo ale masz 100% pewność że jak coś się stanie, np. dyski się wysypią, to firma ma backup, nawet niech to będzie kopia z przed 24h, to i tak dobrze, bo niektórzy nawet takich nie mają, ba nie mają wcale, a nawet przy stosowaniu "RAID 1" potrafiły stracić dane z wszystkich dysków - nawet tych zapasowych. Jeśli miał bym polecać, to tak naprawdę trzy firmy: www.unixstorm.org - serwery w Polsce, w Warszawskim ATMANie, www.niceshoot.pl - serwery w Francji, OVH i www.dhosting.pl - podobnie jak w przypadku unixa Warszawa, ATMAN. Z czystym sumieniem mogę polecić, choć obstawiał bym UnixStorm.org - może ze względu na to że korzystam tam nie tyle z hostingu, co z baz danych już od przeszło roku, nie było dnia żeby coś nie działało, a jedyna przerwa którą pamiętam, to była aktualizacja hardware na maszynie.

W końcu moim trzecim i ostatnim pytaniem. Co bardziej się opłaca w stosunku cena/jakośc. Wykupić dedyka w granicach 300-400zł na początek czy wykupić w jakiejś firmie hostingowej około 80 slotów + 4 HLTV recorder z tego co się orientuje to trzeba zapłacić jakieś 4zł za slot w miarę dobrej jakości czyli jakieś 320zł + HLTV i jakieś VT to razem coś koło 350zł. Chodzi mi tutaj przy jakiej granicy ceny pojawia się różnica cenowa między dedykiem a firmą. I moja prośba dotycząca tej sprawy jest taka jeśli polecicie dedyka to w jakiej firmie i dokładnie który jeśli Hosting to dokładnie który, proszę wymienić mi najwyżej dwie firmy a nie po 5 bo tu znowu wracamy do punktu wyjścia.

Wszystko zależy od tego co to ma być za dedyk, jakie serwery i czy w ogóle się na tym znasz. To nie jest tak hop siup, logujesz się do konsoli, instalujesz serwer z poradnika, stawiasz na screenie i bach gotowe. Fakt, możesz tak zrobić, ale wtedy nie ma mowy o serwerach dobrych jakościowo. Trzeba się jednak trochę na tym znać, pomijając już mogące się pojawić problemy, ale chodzi tutaj o to żeby ten serwer trzymał chociaż FPS. Najprostszym rozwiązaniem jest defacto napisanie do firm hostingowych, z prośbą o wycenę ilości slot do kwoty powiedzmy 300zł. Wiele firmy (wszystkie?) zaoferują zniżkę, a HLTV w postaci recordera defacto w 1/2 dostaniesz obecnie za darmo, bo to staje się powoli standardem. Jeśli chodzi o tę cenę slota do 4zł żeby był dobrej jakości, to też poniekąd mija się z celem, znam firmy i przedstawicieli (a często właścicieli) którzy oferują serwery właśnie po cenach 4zł+ i tych, którzy oferują je w granicach 2-3zł, jedne nie odbiegają jakością od drugich, stoją na tym samym poziomie, dodam, wysokim poziomie. Skąd więc różnica w cenie? To jest tak że i target jest inny, i niektórzy mogą sobie pozwolić na ceny takie a nie inne itd. Nie zawsze można i należy wierzyć w wszystkie zapewnienia od użytkownika X na forum Y, bo często to właśnie technik firmy XYZ czy os. którą sponsorują. Faktycznie, nie można znowuż w błędne koło i szukać najniższych cen, bo wtedy przejedziesz się jak Zabłocki na mydle, nie licz na to że w cenie 0,5zł dostaniesz coś na czym się da w ogóle zagrać. Tak jak mówię napisz do firm, co Ci szkodzi, wszak za emaile się nie płaci, dostaniesz więcej slot, aniżeli postawisz na dedyku, do tego profesjonalny support i inne bzdety, tutaj masz listę firm, których jakość nie sięga dna: Hosting HLDS/HLTV - AMXX.pl: Support AMX Mod X - no może poza 2/3, ale usunąć ich nie mogę, bo w końcu to firma :-) Ew. odezwij się do mnie na GG, może ja Ci coś zaproponuje? :)

Chciałem stworzyć sieć serwerów która by funkcjonowała parę lat (dokładniej 3,5 może więcej jak to dobrze wypali). Chce ją stworzyć z pasji nie dla zysków! I z związku z tym chciałem zadać kilka nurtujących mnie pytań.

I dla takich ludzi warto jeszcze tutaj siedzieć - a nie dla dzieci pijawek, które zakładając "sieć" liczy na to że zbije kokosy :)

Żeby postawić Psychostaty muszę mieć wersje bisnes tak?

Nie do końca, sam postawiłem hlstatsx który "nie da się postawić bez dostępu do konsoli", na hostingu bez takiego dostępu :-)

Pozdawiam!
  • +
  • -
  • 1

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#9 Change

    Super Hero

  • Użytkownik

Reputacja: 129
Zaawansowany

  • Postów:1 161
  • Lokalizacja:Konin
Offline

Napisano 13.02.2011 11:26

Do samego pytania czy dedyk, czy firma. Jeśli planujesz te 80slotów, to nie warto brać się za dedyka, po prostu taniej wyjdzie Ci dogadanie się z którąś firmą. Jeśli Ci się uda, zdobędziesz jakąś popularność -> wtedy ewentualnie pomyślisz o serwerze dedykowanym..
  • +
  • -
  • 0

#10 Karpielek

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 41
Pomocny

  • Postów:361
  • Lokalizacja:Zakopane
Offline

Napisano 13.02.2011 11:49

Odpowiadając na pierwsze pytanie, skoro nie chcesz czerpać zysków, to po co płatności sms? Sprzeczność.
Jesli zrobisz te sms i w regulaminie napiszesz, że wszelkie sms'y są dobrowolne i są one dofinansowaniem serwera. Podatek odprowadza firma zajmująca się tymi płatnościami.
  • +
  • -
  • 0

#11 Change

    Super Hero

  • Użytkownik

Reputacja: 129
Zaawansowany

  • Postów:1 161
  • Lokalizacja:Konin
Offline

Napisano 13.02.2011 11:51

Nie chce zysków, ale też po co dopłacać do serwerów ;) Na pewno na serwery. A że najpierw np. na jego konto dotpay, cashbill etc - to już jego sprawa. Wtedy podatek automatycznie rozlicza dotpay (dochodowe 18%).
  • +
  • -
  • 0

#12 Truposz WWL

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 41
Pomocny

  • Postów:159
  • Lokalizacja:Duczki
Offline

Napisano 13.02.2011 13:47

Z płatnościami chodzi tutaj właśnie o to utrzymanie serwerów. Nie chciałbym dokładać do tego więcej niż 6 miesięcy. Z siecią ruszę dopiero po wakacjach tak wiem że trochę za wcześniej zacząłem plany ale Hosting będę kupował niedługo i będę zaczynał pisać sklep.
Co do działalności to chyba będę musiał zarejestrować na rodziców bo samo utrzymanie serwerów po 300zł miesięcznie to 3600 + Hosting To wykracza trochę ponad 3100/rok
Dziękuje Portek za twojego posta bardzo mi pomógł

Jeszcze szukając dobrego Hostingu na googlach spotkałem się z opinią że przy większej natężeniu ruchu na Forum bardziej opłaca się wykupić VPS-a. Jak to z tym jest to już tak pytam z ciekawości ponieważ nie jestem jakimś znawcą linuxa ale jeśli by ktoś znał linuxa to co bardziej by się mu wydajnościowo opłacało?
  • +
  • -
  • 0

#13 qdr

    Życzliwy

  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:37
  • Imię:Stachu
  • Lokalizacja:Daleko
Offline

Napisano 13.02.2011 13:53

To zależy jaki będzie szybki rozwój strony. Mając dedyka nie musisz kupować oddzielnie vps tylko stawiać na nim. Jeśli bez dedyka to na początku pod strone wystarczy zwykły hosting www, co najmniej rok pochula bez problemu. Wszystko zależy od tego co zamierzasz wrzucać na ten host od www :) Bo jeśli wrzucisz tam 6 x psychostats dla każdego serwa + forum to wiadome że będzie zajeżdżać nieźle i strona będzie wolno sie wczytywac.

Użytkownik qdr edytował ten post 13.02.2011 13:56

  • +
  • -
  • 0

#14 Truposz WWL

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 41
Pomocny

  • Postów:159
  • Lokalizacja:Duczki
Offline

Napisano 13.02.2011 14:10

Tak po większym zastanowieniu wezmę chyba serwery w jakiejś Firmie. Na stronie chciałbym postawić Forum + 3 Psychostaty lub 3 Hlstatsx + AmxBans. Jeśli przez psychostaty będzie zamulać mi forum to je oczywiście skasuje. Chciałbym odwiedzając moje forum wykorzystać prędkość mojego internetu(30MB/s).
  • +
  • -
  • 0

#15 Karpielek

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 41
Pomocny

  • Postów:361
  • Lokalizacja:Zakopane
Offline

Napisano 13.02.2011 14:18

Będąc w temacie, psychostatsy czasem nie są na kilka serwerów?
  • +
  • -
  • 0

#16 Truposz WWL

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 41
Pomocny

  • Postów:159
  • Lokalizacja:Duczki
Offline

Napisano 13.02.2011 14:52

Są ale wtedy liczy wszystkie statystyki z serwerów w jeden i wydaje mi się to trochę głupie że dwóch graczy którzy nigdy razem nie grali są pierwsi.
  • +
  • -
  • 0

#17 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 13.02.2011 14:59

Mając dedyka nie musisz kupować oddzielnie vps tylko stawiać na nim.


nie wiem jak inni ale wg mnie nie oplaca sie stawiac php+apache+mysql na dedyku na ktorym chcemy miec servery najlepiej pod forum sobie osobnego VPS'a kupic


co do psycho

a nie mozna zrobic tego all na 1 bazie tylko inne prefixy tabel ustawic :?:
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#18 Truposz WWL

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 41
Pomocny

  • Postów:159
  • Lokalizacja:Duczki
Offline

Napisano 13.02.2011 15:02

Tak będę robił ale mu chyba chodziło że na jednej instalacji Psychostatów połączyć wszystkie serwery bo tak się da
  • +
  • -
  • 0

#19 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 13.02.2011 15:06

da sie ale to bez sensu jest bo gosc sobie na diablo czy tam DR nabije statystyki ktorych na FFA by nigdy nie mial :D
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#20 Killerq.

    Zaawansowany

  • Zbanowany

Reputacja: 7
Nowy

  • Postów:91
  • Imię:Polskie ;p
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 13.02.2011 15:09

ja ci polecam unixstorm
Tanio i na rok.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych