Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

E-book lub dobry kurs PL


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiek

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:14
Offline

Napisano 13.09.2008 16:35

Czy zna ktoś z Was jakiegoś e-book 'a do PAWN 'a albo kurs napisany językiem "ludzkim" ( nie slangiem i nie taki kurs jak na gtasite ). Oczywiście po polsku bo angielskie to już mam 2.
  • +
  • -
  • 0

#2 mgr inż. Pavulon

    C35H60Br2N2O4

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 742
Godlike

  • Postów:6 881
  • Steam:steam
  • Imię:Konrad
  • Lokalizacja:Koniecpol
Offline

Napisano 13.09.2008 18:02

O takie coś może być trudno, ale kursy C/C++ to znajdą się po polsku a to wszystko jest podobne.

p.s.
http://www.amxmodx.org/funcwiki.php <=mi wystarcza (angielskie)
  • +
  • -
  • 0

#3 choyrack

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 64
Pomocny

  • Postów:369
  • GG:
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 13.09.2008 22:19

Ten pawn tutorial to by tak naprawdę mógł się nazywać C++ tutorial, C tutorial czy jeszcze inaczej, bo to same ogóły są: jak funkcje działają (które są w każdym języku) i zmienne :-)

Najlepszym narzędziem jest to co podał Pavulon, http://www.amxmodx.org/funcwiki.php funkcje dość oczywiste nazwy maja więc nawet jak się nie wie jak się nazywa to można z angielskiego wymyślić i poszukać jak działa :-D
  • +
  • -
  • 0

#4 mgr inż. Pavulon

    C35H60Br2N2O4

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 742
Godlike

  • Postów:6 881
  • Steam:steam
  • Imię:Konrad
  • Lokalizacja:Koniecpol
Offline

Napisano 13.09.2008 23:01

I to nie jest trudne. Jak potrzebujesz czyjeś IP, authID, userID to wpisujesz w wyszukiwarkę i masz:
get_user_ip ( index, ip[], len, [ without_port ] ), get_user_authid ( index, authid[], len ), get_user_userid (index)
Chcesz żeby coś uruchamiało się przy połączeniu no to connect: client_connect ( id )
A jak chcesz do kogoś napisać to print: client_print ( index, type, const message[], ... )
I większość potrzebnych funkcji tak znajdziesz, jak tylko wiesz czego szukasz ;)
Opis zmiennych (float, integer, string, array), warunków(if, swith) lub pętli(for, while) znajdziesz w każdym tutorialu bo to jest podstawą, mogą najwyżej minimalnie się różnić ale przecież zawsze możesz zapytać :)
  • +
  • -
  • 0

#5 misiek

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:14
Offline

Napisano 14.09.2008 07:22

I to nie jest trudne. Jak potrzebujesz czyjeś IP, authID, userID to wpisujesz w wyszukiwarkę i masz:
get_user_ip ( index, ip[], len, [ without_port ] ), get_user_authid ( index, authid[], len ), get_user_userid (index)
Chcesz żeby coś uruchamiało się przy połączeniu no to connect: client_connect ( id )
A jak chcesz do kogoś napisać to print: client_print ( index, type, const message[], ... )
I większość potrzebnych funkcji tak znajdziesz, jak tylko wiesz czego szukasz ;)
Opis zmiennych (float, integer, string, array), warunków(if, swith) lub pętli(for, while) znajdziesz w każdym tutorialu bo to jest podstawą, mogą najwyżej minimalnie się różnić ale przecież zawsze możesz zapytać :)


Jak pisałem w dziale przywitaj się pisałem że zaczynam uczyć się C# .NET 3.0 więc typy zmiennych znam. Twoja wypowiedź jest na tyle wyczerpująca że temat można zamknąć. Ja już wiem to co chciałem i dziękuje Pavulon za wyjaśnienie.
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych