Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Czego używacie - SSH czy FTP?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Na swoim serwerze posiadam... (12 użytkowników oddało głos)

Na swoim serwerze posiadam...

  1. FTP (9 głosów [42.86%])

    Procent z głosów: 42.86%

  2. SSH (8 głosów [38.10%])

    Procent z głosów: 38.10%

  3. Panel WWW :) (4 głosów [19.05%])

    Procent z głosów: 19.05%

Głosuj

#1 aso

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:11
  • Lokalizacja: / dev / null
Offline

Napisano 13.03.2010 13:32

Witam. Zabrałem się za program do obsługi HLDS itp. (na początku dla siebie, ale raczej go udostępnię).
Będzie umożliwiał m.in. instalację HLDS, generator configów itp. Ale mam pytanie do wszystkich - jakie sposoby komunikacji na serwerze posiadacie?
Pewnie każdy ma panel www (:D), tylko ciekawi mnie ile osób ma FTP i/lub SSH. Nie wiem po prostu w jaką stronę "kierować" program - czy większe wsparcie do popularnego FTP, czy dla rzadszego, ale posiadającego więcej możliwości, SSH.
Proszę o głosowanie ew. uwagi.
  • +
  • -
  • 0

#2 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 13.03.2010 14:23

żenująca ankieta :/ wszystko sprowadza się do jednego...

#3 aso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:11
  • Lokalizacja: / dev / null
Offline

Napisano 13.03.2010 14:25

Czyli do czego? Chcę po prostu wiedzieć, ile osób ma dostęp SSH/FTP, abym mógł wydać program, który na pewno usprawni pracę administratorom.
  • +
  • -
  • 0

#4 Gutaj

    I Can Fly

  • Power User

Reputacja: 161
Profesjonalista

  • Postów:667
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Patrick
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 13.03.2010 14:47

ssh/sftp ;-)
  • +
  • -
  • 0

#5 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 13.03.2010 15:19

Czego autor oczekuje z odpowiedzi czy sondy ? Panel i FTP ma każdy kto kupuje serwer, SSH osoba która ma własnego dedyka/VPS'a. Moim zdaniem ankieta nie doprowadzi do niczego, a aso, albo nie znasz realiów, albo - właściwie nie wiem co - przecież każda firma udostępnia FTP, choćby po to żeby dodać mape, admina, zmienić konfigurację etc.

No ale wracając do ankiety: SSH, SFTP, FTP i panel.
  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#6 aso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:11
  • Lokalizacja: / dev / null
Offline

Napisano 13.03.2010 15:26

Najbardziej mi zależy o ilości osób, które posiadają dostęp do SSH. Teraz przejrzałem z 20 serwerów i fakt, każdy ma FTP - nie logicznie dałem opcję :D
Jeden raz miałem serwer w firmie (akurat GameSol), i nie znam realiów.
Ankieta akurat da mi bardzo potrzebne info - czy jest sens robić funkcjonalność SSH. Sam posiadałem 2 serwery na różnych maszynach, i musiałem je parę razy reinstalować - a to zajmuje trochę czasu.
Dążę do wykonania programu który to wykona w parę minut, teraz jestem na etapie instalacji HLDS.
  • +
  • -
  • 0

#7 starsky

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:178
  • GG:
  • Lokalizacja:v_v
Offline

Napisano 13.03.2010 15:29

Ssh,sftp,ftp :D
  • +
  • -
  • 0

#8 kasza

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 890
Czempion

  • Postów:4 102
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Imię
  • Lokalizacja:Lokalizacja
Offline

Napisano 13.03.2010 15:32

Dążę do wykonania programu który to wykona w parę minut, teraz jestem na etapie instalacji HLDS.

Chcesz żeby program był dobry, to zrób i do tego i do tego ;)
  • +
  • -
  • 0

Skillownia.com

 

 #3 [UWC3NG] Skillownia.com - 213.189.52.253:27301

 


#9 aso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:11
  • Lokalizacja: / dev / null
Offline

Napisano 13.03.2010 15:37

Tak, tylko przez FTP nie zainstalujesz HLDS na nowo :)
Oczywiście piszę wsparcie dla SSH i FTP, tylko chcę wiedzieć (i po to ankieta), do czego się "bardziej przyłożyć". W końcu nie mam nieskończoności czasu :)

EDIT: źle się wyraziłem - chodzi mi o to, czy warto się pakować w obsługę SSH, czy robić wszystko przez FTP.

Użytkownik aso edytował ten post 13.03.2010 15:41

  • +
  • -
  • 0

#10 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 13.03.2010 15:41

Szczerze? W życiu nie podał bym w programie od niezaufanego człowieka danych FTP, a o SSH już nie wspomnę. Powiadasz że reinstalacja zajmuje dużo czasu? Jeśli 5min to dużo, to wykonaj sobie po instalacji kopie zapasową serwera, stracisz ~400GB miejsca ale "reinstalacja" wtedy trwa 1min. Swoją drogą, czy opcja SSH w tym "programie" nie ograniczy się do instalacji czystego serwera i wydawania komend za użytkownika ? ;f

@Edit
Po przemyśleniu - niektóre hostingi blokują nadpis plików "głównych" silnika, engine_, hlds_ itd. co wtedy? A poza tym sam silnik też nie waży 10MB, każesz potencjalnemu użytkownikowi programu wysyłać 400mb na ftp?

debian-10:/home/admin# du -h hlds
354M	hlds

  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#11 aso

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:11
  • Lokalizacja: / dev / null
Offline

Napisano 13.03.2010 16:06

Czy ja wspomniałem, iż kod będzie zamknięty? Prawdopodobnie dam kod, każdy znający Delphi (tak, piszę to w Delphi - ten język się nadaje do tego) będzie mógł sobie przejrzeć źródła.
Całość będzie wyglądała mniej więcej tak: ustalasz dane -> program "przeszukuje" katalog serwera (podany przez Ciebie) lub instaluje świeży HLDS -> ustawianie configów (nie grzebanie w TXT, ale formularzem) -> Instalacja Metamod + AMXX -> Konfiguracja -> Pluginy -> Mapy -> Start serwera (to przy wykorzystaniu większości planowanych opcji w programie) :)
Wszelkie działania SSH / SFTP będą logowane (snifferem też można sobie sprawdzać), więc można zobaczyć co program robi.

PS. Rozumiem twoje obawy, sam kiedyś wpisałem w pewien program dane i straciłem konto (w moim wypadku to był bot do gry online, z rok temu) - nie pomyślałem (dobrze że hasła mam różne). Source będę dawał na PW, bo nie chcę aby ktoś sobie przywłaszczył to co wykonam.

W tej chwili jestem na etapie usprawniania interfejsu, ponieważ początkowy był zupełnie niezrozumiały (sam się zgubiłem).

13 marzec 2010 - 16:06:
Portek - napisałem, iż świeża instalacja HLDS tylko dla hostingów z SSH - a jak ktoś ma ssh, raczej nie blokują nadpisywania tych plików.
Cała nowa instalacja odbywa się przez polecenia do serwera.
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych