Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Zdalne kontrolowanie serwera przez protokół + kilka innych


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Kheal

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:4
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 17.11.2009 18:27

Witam,

na wstepie chcilbym zaznaczyc iz jestem dosc nowy w temacie wiec wszelkie instrukcje prosilbym pisac jak dla matolka za co z gory dziekuje :)

Przechodzac do rzeczy, chcialbym postawic serwer CS 1.6 Steam jednak mam kilka pytan:

1) Potrzebuje miec mozliwosc resetowac serwer, przestawiania hasla dostepu, zmieniania mapy oraz kickowania i banowania ludzi, jednak wszystko to musialoby odbywac sie zupelnie zdalnie z innego komputera. Chcialbym by byl to swoistego rodzaju panel administracyjny. Widze to mniej wiecej tak iz na komputerze administratora mam odpalony takowy panel ktory wysyla pakiety pod wskazany adres IP na ktorym znajduje sie komputer z programikiem odbierajacym zadania do wykonania i przekazujacym je bezposrednio do dedykowanego serwera CS'a. Chce to zrobic w Javie, potrafie napisac drobne aplikacje sieciowe ale nie mam zupelnie pojecia jak napisac komunikacje miedzy programem odbierajacym komendy z panelu administracyjnego a samym serwerem. Mam nadzieje iz ktos mi w tym dopomoze przynajmniej teoretycznie.

2) Potrzebuje logow z fragami/deathami/wynikami. Udalo mi sie to ustawic w server.cfg i faktycznie jakies tam logi sie tworza. Mam jednak kilka pytan odnosnie tych logow. Po pierwsze logi nie sa zapisywane na bierzaco. Czy ktos moze mi powiedziec jaka jest zasada ich zapisywania? Czy zapis nastepuje po wylaczeniu serwera? Co kilka minut? Druga kwestia to nazewnictwo logow. Zauwazylem iz przy otworzeniu kilku dedykowanych serwerow na jednym komputerze logi nie sa w zaden sposob oznakowane ktory pochodzi z jakiego serwera. Czy ktos moglby mi powiedziec co uczynic by byly one rozroznialne?

3) Potrzebuje mozliwosci predefiniowania druzyny dla danego gracza. Chce by z gory ustalony nick mial z gory ustalona druzyne i aby byla ona dla niego nie do zmiany. Czy macie moze pomysl jak to zrobic?

4) Ten punkt bedzie troche nieskladny albowiem nie wiem jak to wytlumaczyc. Czy jest mozliwosc zrobienia w jakis spobo takiego "hiperlacza" w programie ktore po uruchomieniu odpalaloby CS'a i od razu logowalo na z gory zdefiniowany w tymze "linku" serwer i automatycznie wpisywalo haslo rowniez w "linku" sprecyzowane?

Na razie to tyle. Moja wdziecznosc bedzie niezmierna jesli uda sie na tym forum znależć rozwiazania do moich punktow. od razu z gory dziekuje wszystkim za cenne rady i uwagi oraz chcialbym jeszcze raz zaznaczyc iz jestem laikiem w temacie stawiania serwerow CS'a wiec lopatologiczne tlumaczenie bedzie mile widziane.

Pozdrawiam
Kheal

[ Dodano: 18-11-2009, 00:46 ]
Coz z wiekszoscia punktow juz sobie poradzilem jednak pozostaly mi 3 kwestie i naprawdę będę wdizeczny jesli ktos odpowie mi na te pytania.

Po pierwsze czy jest jakas komenda na wyswietlenie wynikow terro w stosunku do ct?
Po drugie jaka jest komenda na przeniesienie danego gracza do danej druzyny?
Po trzecie jaka jest komenda na wylaczenie mozliwosci zmiany druzyn?
  • +
  • -
  • 0

#2 Adi^

    Życzliwy

  • Użytkownik

Reputacja: 8
Nowy

  • Postów:34
  • Imię:Adrian
  • Lokalizacja:Racibórz
Offline

Napisano 21.11.2009 20:47

Kheal, jeżeli chcesz przenieść danego gracz do drużyny musisz zanalizować silnik CS'a - HL1. Tam są eventy w postaci wiadomości, musisz wysyłać odpowiednią ilość danych, żeby np. zmienić drużynę. Jeśli chcesz możesz zrobić wytrych i użyć na serwerze AMX'a z odpowiednimi pluginami ;] (zresztą to jest najlepsze rozwiązanie i najłatwiejsze).
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych