Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Odbijanie się od ściany


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 csMaster

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:542
  • Lokalizacja:localhost
Offline

Napisano 12.12.2020 15:22

Gracze mogą odskakiwać od ściany i w ten sposób nie tracą prędkości jeśli ktoś w nich strzela. Nie wiem jak mam to inaczej wytłumaczyć. Po prostu gracz skacze w kampie trzymając się ściany i tak jakby ślizga się po niej jeśli podskakuje. Ma ktoś pomysł jak to zablokować ?

 

Problem dotyczy zombie moda, ale występuje na każdym serwerze. Po prostu na zombie jest najbardziej zauważalny.


  • +
  • -
  • 0

#2 TafiT

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 19
Początkujący

  • Postów:80
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Trzebnica
Offline

Napisano 13.12.2020 14:24

Nie wiem czy na innych zombie modach ale na biohazardzie jest coś takiego jak odpychanie i można je ustawic z każdej broni osobno. Gdy zombie wchodzi do kampy i napierdalamy w niego full auto z dwie osoby to efekt jest takie, że cofa się on zamiast iść w naszym kierunku bądź stoi w miejscu. Nasze strzały spowalniają go po prostu i też hamują. Mógłbyś sobie to stamtąd wyciągnąć i wrzucić do siebie dzięki czemu uzyskasz chyba efekt blokady swojego problemu ;d


  • +
  • -
  • 0

Pomogłem?

Daj +

ponieważ walczę ze znikającą reputacją na tym forum!


#3 csMaster

    Wszechwiedzący

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:542
  • Lokalizacja:localhost
Offline

Napisano 13.12.2020 14:54

Nie wiem czy na innych zombie modach ale na biohazardzie jest coś takiego jak odpychanie i można je ustawic z każdej broni osobno. Gdy zombie wchodzi do kampy i napierdalamy w niego full auto z dwie osoby to efekt jest takie, że cofa się on zamiast iść w naszym kierunku bądź stoi w miejscu. Nasze strzały spowalniają go po prostu i też hamują. Mógłbyś sobie to stamtąd wyciągnąć i wrzucić do siebie dzięki czemu uzyskasz chyba efekt blokady swojego problemu ;d

 

To w takim razie nie wytłumaczyłem tego dobrze.

Na moim serwerze też jest odpychanie, ale dużo mniejsze niż na biohazardzie bo gra na zombie plague wygląda trochę inaczej niż na biohazard. Problem w tym że to odpychanie nie działa kiedy gracz podskakuje trzymając się ściany. Jeśli normalnie wchodzi mi do kampy to wszystko jest normalnie, strzelam w niego i ten spowalnia. To spowolnienie jest efektem odpychania. Jeśli zombie stoi to po strzeleniu w niego jest odrzucany do tyłu, a jeśli kuca w kampie i idzie do przodu to odpychanie jest na tyle słabe że widać tylko duże spowalnianie. Skakanie powoduje że można iść do przodu nawet mimo otrzymywania strzałów. Natomiast jeśli ktoś będzie napierał na ścianę, skieruje widok pod odpowiednim kątem i będzie skakał to będzie tak jakby "surfował" po tej ścianie i nie będzie żadnego odpychania. Musiałbym ustawić odpychanie z broni na 10 razy silniejsze żeby temu zapobiec, ale to popsułoby całą rozgrywkę.


Użytkownik csMaster edytował ten post 13.12.2020 14:56

  • +
  • -
  • 0

#4 TafiT

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 19
Początkujący

  • Postów:80
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Trzebnica
Offline

Napisano 13.12.2020 15:20

a jeśli ustawisz odpychanie x10 tylko wtedy kiedy gracz dotyka ściany i jest w powietrzu bądź tylko jest w powietrzu?


  • +
  • -
  • 0

Pomogłem?

Daj +

ponieważ walczę ze znikającą reputacją na tym forum!


#5 csMaster

    Wszechwiedzący

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:542
  • Lokalizacja:localhost
Offline

Napisano 13.12.2020 17:09

W sumie to dobry pomysł. Ale "tylko w powietrzu" się nie sprawdzi tak jak powinno. Trzeba byłoby jeszcze sprawdzić czy gracz dotyka ściany (z pominięciem podłogi i sufitu) oraz czy trzyma klawisz biegania tak żeby trzymać się tej ściany. Nie wiem jak to zrobić, ale i tak wydaje mi się że to średnie rozwiązanie, bo co jeśli gracz trzyma się ściany i skacze, ale nie skieruje odpowiednio widoku jak na surfie bo nie będzie chciał skorzystać z tego "błędu" ? To zostanie odrzucony daleko w tył mimo że nawet nie chciał wykorzystać opisanej sytuacji. Myślałem że da się to zrobić jakoś inaczej, np. że jest na to jakiś offset lub forward, coś co wskazywałoby że to działanie da się bezpośrednio zablokować. Bo takie sprawdzenie czy dotyka ściany i skacze nie zadziała poprawnie w wielu przypadkach.


  • +
  • -
  • 0

#6 rzeznik9871

    Wszechwidzący

  • Użytkownik

Reputacja: 80
Zaawansowany

  • Postów:260
Offline

Napisano 14.12.2020 07:35

sprawdz jaka wysokosc moze miec najwyzsza kampa w ktorej trzeba kucac i  potem lecisz z prethinkiem i sprawdzasz czy gracz

 

1.kuca [ pev(id,pev_flags) & FL_INDUCK ]

2.jest w powietrzu [ pev(id,pev_flags) & FL_ONGROUND ]

3. jest w kampie [ pobierasz origin gracza i robisz 2x traceline od originu w gore i w dol jezeli wysokosc kampy moze miec np max 150 unitow(tu strzelam trzeba to sprawdzic) dodajesz to siebie 2 wyniki traceline (gorny i dolny) jezeli odleglosci miedzy sufitem a podloga nad/pod graczem jest <= 150 to znaczy ze jest w kampie ] 

4.ma predkosc wieksza niz X [ tu chyba wiadomo pev_velocity zerujesz velocity[2] zeby nie brac pod uwage predkosci w osi Z (gora,dol) i wychodzi ci predkosc gracza ]

 

przyjmijmy ze predkosc jaka  nie chcesz zeby gracz przekraczal to 60 i wtedy sprawdzasz czy vektor predkosci w POZIOMIE nie przekracza 60 i jezeli przekracza to ustawiasz ja na sztywne 60.

takie moje pierwsze przemyslenia jak wpadne na cos lepszego to sie tym podziele


Użytkownik rzeznik9871 edytował ten post 14.12.2020 07:45

  • +
  • -
  • 0

Cześć


#7 csMaster

    Wszechwiedzący

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:542
  • Lokalizacja:localhost
Offline

Napisano 14.12.2020 08:32

4.ma predkosc wieksza niz X [ tu chyba wiadomo pev_velocity zerujesz velocity[2] zeby nie brac pod uwage predkosci w osi Z (gora,dol) i wychodzi ci predkosc gracza ]

 

Taka drobna uwaga. Po co ta prędkość ? Bo przecież o tę prędkość chodzi, jeśli gracz skacze to jest ona mniej więcej normalna czyli 250, więc nie ma sensu tego sprawdzać.

Jako sposób na sprawdzenie czy gracz jest w kampie, bardzo dobre rozwiązanie, chociaż traceline w prethinku... Ale ten kod nie będzie miał u mnie zastosowania jeśli nie sprawdzę czy gracz trzyma się ściany. Bo musi trzymać D i S i obrócić ekran jak na surfie, i dopiero wtedy skakać, bo tak to wywali gracza z każdej kampy jeśli tylko podskoczy, a to wcale nie byłoby dobre rozwiązanie. Jak mógłbym sprawdzić czy gracz trzyma się ściany ? Mając na myśli "trzyma się ściany", chodzi mi np. o podejście do niej przodem i trzymanie W, lub podejście pod innym kątem i trzymanie innych klawiszy żeby wektor prędkości był skierowany na tę ścianę i gracz jej dotykał.


  • +
  • -
  • 0

#8 rzeznik9871

    Wszechwidzący

  • Użytkownik

Reputacja: 80
Zaawansowany

  • Postów:260
Offline

Napisano 14.12.2020 08:42

wiem o co ci chodzi gralem cale zycie na biohazardzie :P i wiem dlaczego przeszkadza ci to na zp moj sposob zablokuje calkowicie mozliwosc robienia bh w kampie zwyklego jak i tego rozpedu "od sciany", jezeli zrobisz to tak jak ci napisalem gracze nadal beda mogli wchodzic podskakujac i bedzie to szybsze niz slamazarne "normalne" wchodzenie a jednoczesnie nie bedzie tego gamebreakera w postaci zombi wskakujacych w 2 sek przez bardzo dluga kampe


  • +
  • -
  • 0

Cześć


#9 wariat aka pro

    Wszechwidzący

  • Zbanowany

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:235
  • GG:
  • Imię:mat
Offline

Napisano 15.12.2020 05:31

gram 15 lat w csa i ja nie wiem o co ci chodzi , nigdy nie widziałem aby ktoś bugował ściany w ten sposób na byle jakim trybie nawet only dd2 



#10 csMaster

    Wszechwiedzący

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:542
  • Lokalizacja:localhost
Offline

Napisano 15.12.2020 08:21

Na dd2 nikt tego nie wykorzystuje bo nie ma sensu. Dlatego powiedziałem że na serwerach zombie jest to najbardziej widoczne. Jeśli wejdziesz do kampy i ktoś w ciebie strzela to u ogarniętych graczy jest to częsty sposób na podejście do człowieka. Wchodzi i skacząc szybko zbliża się bez jakiegokolwiek odrzutu nawet jeśli w niego 2 osoby cały magazynek wystrzeliwują bez przerwy, parę nieogarniętych osób powiedziałoby nawet że jest to jakiś cheat, ale właśnie polega to na ślizganiu się po ścianie. Na dd2 też tak to działa ale tam nikt nie ma potrzeby żeby się ślizgać po ścianie.

 

 

wiem o co ci chodzi gralem cale zycie na biohazardzie :P i wiem dlaczego przeszkadza ci to na zp moj sposob zablokuje calkowicie mozliwosc robienia bh w kampie zwyklego jak i tego rozpedu "od sciany", jezeli zrobisz to tak jak ci napisalem gracze nadal beda mogli wchodzic podskakujac i bedzie to szybsze niz slamazarne "normalne" wchodzenie a jednoczesnie nie bedzie tego gamebreakera w postaci zombi wskakujacych w 2 sek przez bardzo dluga kampe

Nie przeczytałem dokładnie tego co napisałeś, myślałem że napisałeś żebym sprawdził czy prędkość jest mniejsza, a nie większa. To wtedy rzeczywiście rozwiąże problem, ale niemożliwe będzie robienie longjumpa. Bez sprawdzenia czy trzyma się tej ściany to się chyba nie obejdzie żeby niczego innego nie zablokowało. Jak sprawdzić czy gracz opiera się o ścianę, to znaczy czy wektor prędkości jest skierowany powiedzmy do maksymalnie 45 stopni odchylenia od linii prostopadłej do ściany ? Dałoby się wymyśleć coś z traceline ?


  • +
  • -
  • 0

#11 rzeznik9871

    Wszechwidzący

  • Użytkownik

Reputacja: 80
Zaawansowany

  • Postów:260
Offline

Napisano 15.12.2020 08:58

za pewne da sie to jakos obliczyc ale bedzie to wymagac sporej wyobrazni i dobrych wyliczen :P co do long jumpa jezeli tylko on jest problemem to wystarczy po "uruchomieniu" go wylaczyc sprawdzanie predkosci do czasu az gracz nie dotknie ziemi czyli:

 

-gracz wykonuje long jump 

-ustawiasz jakas zmienna np in_longjump[id] = true

-w thinku jezeli gracz jest "in_longjump" pomijasz caly kod sprawdzania i blokady predkosci

-i tak samo w thinku jezeli gracz wyladuje na ziemi ustawiasz in_longujmp = false

 

trzeba kombinowac jak dobrze zoptymalizujesz kod to traceline bedzie wykonywane rzadko i nie obciazysz bardzo serwera


  • +
  • -
  • 0

Cześć





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych