Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Oszustwo - Sprawa


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mechanik941

    Nowy

  • Nowy

Reputacja: 4
Nowy

  • Postów:1
Offline

Napisano 24.12.2019 12:52

Cześć, nie wiem gzie napisać odpowiedni temat.

Pisze z prośbą i pomocą.

Mianowicie, szukam osób które też zostały oszukane przez użytkownika który chciał sprzedać forum ultraskill.eu w tym temacie: https://amxx.pl/topi...werów-i-wiecej/

Zostałem oszukany na pieniądze, przelew został wysłany i brak odzewu mam ze strony tej osoby, nie chce by ta osoba była bezkarna w internecie i mogła robić co chce więc proszę o pomoc, osoba została zbanowana na forum i domyślam się za co.

 

Zauważyłem ze osoba ta oszukuje nie tylko na forum sprzedaży ale też o paczki które niby wykonuje, wysyłasz pieniądze i koniec odzewu.

 

Bardzo proszę o pomoc by ta osoba nie oszukała więcej osób, słyszałem że oszukuje i wyłudza na większą skalę.

Szukam osób żeby go zgłosić, w wiadomości prywatnej mogę ewentualnie podać numer sprawy którą zajmuje się już policja.

 

 

Pozdrawiam 

 

 

 

 

//edit. Moderatorze!

Nie znalazłem odpowiedniego działu by stworzyć owy temat, a szkoda bo powinien być jakiś pomocny żeby działać.

Do amxx.pl nic nie mam ale proszę społeczność o ewentualną pomoc.

 


  • +
  • -
  • 0

#2 crushi

    Życzliwy

  • Użytkownik

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:36
  • GG:
Offline

Napisano 24.12.2019 13:34

Skoro był zbanowany, to nie wiem po co robić z kimś takim interesy. 

Ile zapłaciłeś?


  • +
  • -
  • 0

#3 Mechanik941

    Nowy

  • Autor tematu
  • Nowy

Reputacja: 4
Nowy

  • Postów:1
Offline

Napisano 24.12.2019 14:15

Był zbanowany dopiero na drugi dzień gdzie wysłałem już pieniądze.

150 zł niech nie będzie bezkarny chociaż, chust z tą kasą ale innych też może wydoić.

 


  • +
  • -
  • 0

#4 SamoZ

    Nowy

  • Zbanowany

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:1
  • Imię:Acdlp
Offline

Napisano 24.12.2019 19:04

Co ty gadasz jakieś bzdury się ciebie zapytam jakie 150zl wysłałeś wyślij mi dowody wysłania przelewu 150 zlbo z tego co chciałeś wiedzieć to forum wysłałeś 80 zł które odeślę ci 27 jak dojdzie przelew po świętach więc nie pier**l rzeczy na moj temat i nie gadaj bzdur

#5 SamoZ

    Nowy

  • Zbanowany

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:1
  • Imię:Acdlp
Offline

Napisano 24.12.2019 19:10

"brak odzewu mam ze strony tej osoby"- Jaki brak odezwu jak jesteśmy pod stałym kontaktem ?



#6 SamoZ

    Nowy

  • Zbanowany

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:1
  • Imię:Acdlp
Offline

Napisano 24.12.2019 21:18

Życzę powodzenia w dalszym pierdoleniu na mój temat PZDR 600



#7 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Offline

Napisano 24.12.2019 21:49

z Panem była podobna sprawa - zbanowałem typa ze względu na multikonta a nie za oszustwa. To druga sprawa z tym panem , jest gdzieś w Offtopie. z jeden strony były na niego rzeczywiste oskarżenia, z drugiej strony były potwierdzenia wykonania sprawy bez problemu. 


  • +
  • -
  • 0

#8 Mechanik941

    Nowy

  • Autor tematu
  • Nowy

Reputacja: 4
Nowy

  • Postów:1
Offline

Napisano 25.12.2019 16:43

Nie będę ci się tłumaczyć. Masz strach bo ktoś się w końcu za ciebie wziął. 

Pieniądze może i straciłem 150 drogą nie chodzi, ale nie będziesz bez karnie oszukiwać i wyłudzać pieniądze, za to co zrobiłeś mi i innym ludziom, sprawa zakończy się najprawdopodobniej w sądzie. Policja jest już o wszystkim poinformowana, numer sprawy również dostałem dla tego też szukam większej ilości osób które zostały przez wspomnianą osobę oszukane, jak będzie nas więcej sąd popatrzy na to również inaczej.

Artykuł 286 w kodeksie karnym
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

P.s Widzę że kolejnego jelenia znalazłeś jak 80 zł. to powiem ci fajnie w ciągu 6 dni?

 

 

 


Użytkownik Mechanik941 edytował ten post 25.12.2019 16:54

  • +
  • -
  • 0

#9 crushi

    Życzliwy

  • Użytkownik

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:36
  • GG:
Offline

Napisano 25.12.2019 20:20

Jak masz wystarczające dowody, że pieniądze do niego doszły, to jest poprostu kradzież i to na większą sume, gdyby to było jakieś 20zł czy coś to jeszcze można przepuścić czy coś, ale skoro to 150 to możesz do gdzieś zgłosić ;)


  • +
  • -
  • 1

#10 Mechanik941

    Nowy

  • Autor tematu
  • Nowy

Reputacja: 4
Nowy

  • Postów:1
Offline

Napisano 28.12.2019 20:37

Sprawa z nim leci najprawdopodobniej na masową skale i nie tylko ja jestem poszkodowany. 

Dostałem wczoraj wezwanie po nowym roku na komendę w tej sprawie i gośc stanie przed sądem.

Dane wszystko mają po namierzeniu jego konta bankowego, dostałem również informacje że podszywa się pod inne osoby raz był Adamem, Michałem, Bartkiem etc

W sumie jego wartość to przekraczająca sumę która jest określona w kodeksie karnym.

 

Jak sprawa zakończy się w sądzie to nie dość że typ będzie miał prz*bane przez to,odpowie za kradzież, wprowadzanie ludzi w błąd i działanie na większą skalę.

Za takie wykroczenie jak rozmawiałem to może dostać (wspominałem) od 1 roku pozbawienia wolności do 5 lat. Dodatkowo za ten uczynek będzie zadośćuczynienie czyli każda kwota na którą mnie oszukał jest w ciągu dnia mnożona, jeśli nie odda przez 10 dni to bedzie " kwota x 10 dni "

 

Jeszcze wspomnę o ewentualnym wsparciu administracji amxx.pl za co dziękuję.

 

 


  • +
  • -
  • 4

#11 Mechanik941

    Nowy

  • Autor tematu
  • Nowy

Reputacja: 4
Nowy

  • Postów:1
Offline

Napisano 20.01.2020 00:50

Przepraszam i odświeżam dla nowych osób.

Temat dziękuje że nadal otwarty.

Zapraszam do kontaktu Priv w celu podania więcej informacji jeśli jesteś poszkodowany!

 

 

 

Nawet i mała kwota, ale z naszych pieniędzy oszukuje na większą skalę! Nie bądz obojętny, nie daj mu być bezkarnym!


  • +
  • -
  • 0

#12 One ShooT

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 16
Początkujący

  • Postów:214
  • Imię:Patryk
  • Lokalizacja:Gdynia
Offline

Napisano 20.01.2020 18:13

Tak to ta sama osoba z Tamtego forum o kradzież 30 PLN Jak tutaj "Autora Tematu"

Teraz sprzedaję licencje IPS ;)


  • +
  • -
  • 0

#13 One ShooT

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 16
Początkujący

  • Postów:214
  • Imię:Patryk
  • Lokalizacja:Gdynia
Offline

Napisano 20.01.2020 18:18

Tak to ta sama osoba z Tamtego forum o kradzież 30 PLN Jak tutaj "Autora Tematu"

Teraz sprzedaję licencje IPS ;)

 

Najlepiej zgłoś też temat na Forum bardziej związane z Stronami internetowymi

 

Takich jak Pecetowicz - Mają dział oszustów piszesz temat i zawszę ludzie patrzą czy nie ma tego kogoś GG Nicku czy coś w dziale Oszuści .


  • +
  • -
  • 0

#14 Vstero

    Nowy

  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:0
  • Imię:Vstero
  • Lokalizacja:Daleko
Offline

Napisano 29.01.2020 17:02

Tak jest on Oszustem oszukał mnie w święta na paczke amxx
  • +
  • -
  • 0

#15 Vstero

    Nowy

  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:0
  • Imię:Vstero
  • Lokalizacja:Daleko
Offline

Napisano 29.01.2020 17:03

oraz wyłudział więcej np czy dam mu więcej o 25 zl
  • +
  • -
  • 0

#16 spolerek

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: -2
Nowy

  • Postów:11
  • Imię:Kacper
  • Lokalizacja:Siemiatycze
Offline

Napisano 29.01.2020 17:22

ja go znam mialem tam admina na ultraskill i z tego co wiem to on juz sprzedal forum


  • +
  • -
  • 0

#17 crisis12

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 6
Nowy

  • Postów:9
Offline

Napisano 29.01.2020 18:20

Ode mnie również wyłudzał pieniądze 


  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych