Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
Inny

Invision Power Board - pytania

inny

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maciek1995

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:14
Offline

Napisano 15.11.2019 03:15

Czołem forumowicze, przychodze do Was z pewnymi pytaniami (jako laik) odnośnie Invision Cammunity, a dokładniej dostarczanej przez tą firmę licencji:

1. Co tak w zasadzie daje nam ta licencja?

1. Jakie są możliwe do wykupienia w tej firmie licencje i czym się różnia?

2. Jeżeli chciałbym kupić licencje pod forum dla sieci serwerów CS, jaka to licencja powinna być? 

3. Czy raz kupiona licencja jest dożywotnia, czy trzeba ją odnawiać? 

4. Jak wygląda późniejsza konfiguracja naszej strony? Trzeba tak jakby "podpiąć" naszą domene pod licencje i hosting?

Kompletnie się na tym temacie  nie znam, a jestem ciekawy.

Z góry bardzo dziękuje za wyjaśnienia  :D

 


  • +
  • -
  • 0

#2 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Offline

Napisano 15.11.2019 07:59

Witaj Maćku! Coś się się liczydełko popsuło, więc i ja zacznę od tyłka strony. 

 


Jak wygląda późniejsza konfiguracja naszej strony? Trzeba tak jakby "podpiąć" naszą domene pod licencje i hosting?

Jak możesz znaleźć na stronie IPS ( https://invisioncommunity.com/buy ), masz możliwość postawienia ich aplikacji na ich maszynach - jednak cena jest zależna od "ilości użytkowników online" (zaczynając od najniższej ceny - jeśli na stronie będzie 65 użytkowników, 66 najprawdopodobniej dostanie zwrotkę, że forum jest przeciążone). Zalecam opcję 'On Premise' (inaczej Self hosted) - kupujesz hosting stron - cokolwiek z php 7.1 i mysql + domena i wrzucasz pliki IPB. Za resztę odpowiada wygodny instalator (albo im możesz zlecić - tylko 100$) . 

 


Czy raz kupiona licencja jest dożywotnia, czy trzeba ją odnawiać? 

Raz wykupiona licencja jest ważna dożywotnio, z tym że przez pół roku masz dostęp do aktualizacji aplikacji i dodatkowego supportu. Po pół roku strona nadal będzie funkcjonować, ale stracisz dostęp do supportu, dodatkowych serwisów itp dopóki nie przedłużysz jej.

 


2. Jeżeli chciałbym kupić licencje pod forum dla sieci serwerów CS, jaka to licencja powinna być? 

 

Zalecam Wybór : ON-PREMISE

 


1. Jakie są możliwe do wykupienia w tej firmie licencje i czym się różnia?


Cloud, On-Premise, Enterprise.  Opisałem wcześniej


1. Co tak w zasadzie daje nam ta licencja?



Chyba najważniejsze - możliwość legalnego korzystania z ich rozwiązania + ich support.
  • +
  • -
  • 2

#3 Maciek1995

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:14
Offline

Napisano 15.11.2019 14:15

@dasiek dziękuję za wyjaśnienie, teraz jest wszystko jasne.

 

Mam jednak jeszcze pewne pytania - czym w praktyce różni się postawienie forum dla graczy na zwykłej bazie danych/hostingu, od wgrania tam dodatkowo licencji IPB?

Rozumiem, że w tym 1 przypadku należy samemu "pisać" forum, a w drugim dostajemy jakiś gotowy, łatwy projekt, który możemy konfigurować?

Bo przecież stabilność takowego forum, niezależnie czy z licencją IPB czy nie, zależy od hostingu.

Co ciekawe, 9/10 sieci CS ma forum na licencji IPB. Dlaczego? 

Dodatkowo, licencja ON-PREMISE ma do wyboru dodatkowe rzeczy, typu "Commerce, Pages, Downloads". Powinno się zakupić samo "Forums", czy np. jeżeli zakupie "Forums" bez dodatku "Downloads", to nie będę mógł na forum wrzucać plików do pobrania? Dobrze rozumiem? 


Użytkownik Maciek1995 edytował ten post 15.11.2019 14:22

  • +
  • -
  • 0

#4 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Offline

Napisano 15.11.2019 16:26


Rozumiem, że w tym 1 przypadku należy samemu "pisać" forum, a w drugim dostajemy jakiś gotowy, łatwy projekt, który możemy konfigurować?

 

IPBoard to jeden z bardzo wielu gotowych skryptów forum. Jego zaletą jest stabilność i funkcjonalność. Od siebie mogę polecić chociażby MyBB https://mybb.com/ , miałem go u Siebie za czasów młodości i sprawdzał się naprawdę dobrze. No i jego zaletą jest to, że jest darmowy. Po więcej podobnych skytpów zapraszam chociażby tu : https://alternativet...tware/ip-board/ . zasadnicze pytanie, na które musisz Sobie odpowiedzieć, czego potrzebujesz od takiego skryptu. Równie dobrze możesz napisać własny skrypt forum, aby np nauczyć się fachu, ale jeśli zależy Ci na postawieniu strony w ciągu miesiąca - gra nie warta świeczki.

 


Bo przecież stabilność takowego forum, niezależnie czy z licencją IPB czy nie, zależy od hostingu.

I tak, i nie. Stabilność to nie tylko jak dobra maszynka stoi w hostingu, ale też sam skrypt - jak długo i w jaki sposób renderuje strony, jak dużo plików do użytkownika wysyła, jak dużo zapytań do bazy robi itp itd etc.

 


Co ciekawe, 9/10 sieci CS ma forum na licencji IPB. Dlaczego? 

Bo to dobry silnik, najwięksi gracze z niego korzystają, a jak wiemy, kopia to najwyższa forma uznania, ale z drugiej strony, bardzo łatwo dostać piracką licencje, a właściciele IPB nie będą pozwów sypać na fora prowadzone przez 15sto latków, w których dzienny ruch to 20 osób a obroty miesięczne to Tymbark i 3 papierosy.

 


Dodatkowo, licencja ON-PREMISE ma do wyboru dodatkowe rzeczy, typu "Commerce, Pages, Downloads". Powinno się zakupić samo "Forums", czy np. jeżeli zakupie "Forums" bez dodatku "Downloads", to nie będę mógł na forum wrzucać plików do pobrania? Dobrze rozumiem? 

Na to pytanie nie znam odpowiedzi, musiałby się wypowiedziec ktoś, kto kupował - ja z IPB korzystałem przelotnie jako moderator, nigdy nie załatwiałem formalności. 
  • +
  • -
  • 1

#5 Maciek1995

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:14
Offline

Napisano 16.11.2019 00:14

Dziękuję za odpowiedź.

Mam pytanie jeszcze - otóż obecnie, kupując IPS tylko pod forum, należy płacić nie tylko 100$ za kategorie "Forums", ale również dodatkowe (niedające się odznaczyć) 100$ za Suite Core, wie ktoś może dlaczego? 


  • +
  • -
  • 0

#6 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Offline

Napisano 16.11.2019 11:48

Aplikacje modułowe do dosyć popularny i coraz częściej wykorzystywany wzorzec projektowy w przypadku większych i mniejszych aplikacji internetowych. 

Core to cały kod, skrypty i działanie wspólnych funkcji całej platformy (np rejestrowanie i zarządzanie użytkownikami, połączenie do bazy, instalator i sposób, w jaki strona jest wyświetlana).

Forums to skrypty związane tylko z forum (działy, kategorie, tematy, odpowiedzi, ale wykorzystuje też użytkowników, bazę danych i renderowanie z core)

 

Na prostym przykładzie z życia wziętym :
-Core to silnik samochodowy z całą elektroniką
-Forums to karoseria w tym aucie 

 

Z samą karoserią to co najwyżej możesz Sobie schron przeciwdeszczowy zrobić. 


  • +
  • -
  • 1

#7 Ogen Dogen

    Czempion

  • Power User

Reputacja: 261
Wszechwidzący

  • Postów:837
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
Offline

Napisano 16.11.2019 13:55

Jeszcze co do samej licencji. Zakupienie produktu daje ci 6 miesięcy licencji, po jej upływie nadal można bezproblemowo korzystać z aplikacji, lecz aktywna licencja daje ci takie korzyści jak:

  • Support (swoją drogą bardzo profesjonalny)
  • Dostęp do aktualizacji (te są stosunkowo często)
  • Dostęp do usługi antyspamowej. Działa to tak, że dane użytkownika, który się rejestruje są wysyłane na serwer IPS a ty dostajesz ocenę w skali 0-4 czy dany użytkownik jest np. spamerem lub botem. Następnie możesz skonfigurować system co ma zrobić z użytkownikiem w zależności od oceny (np. zezwolić, zablokować, przekazać do weryfikacji itp.)
  • Dostęp do marketu

Licencje wykupuje się na dany moduł, tzn. możesz teraz kupić dla modułu Forums, a za 3 miesiące kupić dla innego modułu to będzie się osobno naliczać czas. Cena również się różni np. przedłużenie licencji dla Forums kosztuje $25, a dla Downloads już tylko $10 ;)

 

 


Maciek1995, dnia 15 List 2019 - 14:15, napisał:


Dodatkowo, licencja ON-PREMISE ma do wyboru dodatkowe rzeczy, typu "Commerce, Pages, Downloads". Powinno się zakupić samo "Forums", czy np. jeżeli zakupie "Forums" bez dodatku "Downloads", to nie będę mógł na forum wrzucać plików do pobrania? Dobrze rozumiem?


Na to pytanie nie znam odpowiedzi, musiałby się wypowiedziec ktoś, kto kupował - ja z IPB korzystałem przelotnie jako moderator, nigdy nie załatwiałem formalności.

 

Downloads to zupełnie osobny moduł, który służy do udostępniania plików, dzielenia je na kategorie itp. Bez niego nadal można bez problemowo używać załączników na forum :) Od kilku lat używam IPS z legalną licencją i z całego serca mogę je polecić, nie znajdziesz na rynku lepszego systemu dla for. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie udzielę odpowiedzi :)


  • +
  • -
  • 1

b_350_20_360204_C20008_FFFFFF_000000.png 193.33.176.115:27015

 

94e23d811c.png

 


#8 Pearson

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:9
  • GG:
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 17.11.2019 21:25

Jeszcze mam takie pytanie - jezeli kupię wygasłą licencje z np. 2016 roku i ją odnowię, to czy będzie ona w obecnie najnowszej werscji, czy pozostanie w takiej w jakiej było z pierwotnego stanu?

Np. potrzebuje licencji 4.4.7, a kupie 3.2. I jeżeli tą 3.2 odnowię teraz, to czy będzie ona w najnowszej wersji? 

Pozdrawiam


  • +
  • -
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: inny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych