Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
- - - - -

14lukas14-admin-menu - plugin administracyjny do zarządzania graczamiDużo szybszy i wygodniejszy niż standardowy amxmodmenu plugin do zarządzania graczami na serwerze

kick ban amxmodmenu admin administracja menu

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 14lukas14

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:16
Offline

Napisano 10.01.2017 23:56

inneinformacje.png[/size]
 
Plugin: 14lukas14-admin-menu
Version: 1.0-beta
Author: 14lukas14 

Wszelkie prawa zastrzeżone - zakaz rozpowszechniania w internecie treści pluginu oraz treści wątku bez informacji o autorze (nie dotyczy tego tematu :P )!! :) 
Autor zezwala na wgrywanie pluginu na swoje serwery oraz linkowanie do tego tematu. 
komendyadmina.png[/size]
 
Proponowane bindy na komendy:
bind "KP_END" "14lukas14-menu" // włączenie menu z wszystkimi graczami
bind "KP_DOWNARROW" "14lukas14-menutt" // włączenie menu z graczami TT
bind "KP_PGDN" "14lukas14-menuct" // włączenie menu z graczami CT
bind "KP_INS" "14lukas14-menuspec" // włączenie menu z graczami na SPEC
bind "KP_5" "14lukas14-player" // włącznie menu karania z podglądu gracza - po śmierci admina
bind "KP_HOME" "14lukas14-setTT" // przejście do TT jeśli gracz jest w SPEC lub do SPEC w przeciwnym przypadku
bind "KP_UPARROW" "14lukas14-setCT" // przejście do CT jeśli gracz jest w SPEC lub do SPEC w przeciwnym przypadku
bind "KP_PGUP" "14lukas14-setSPEC" // przejście do SPEC
bind "KP_LEFTARROW" "14lukas14-slayTT" // zabij wszystkich żywych TT poza Adminami
bind "KP_RIGHTARROW" "14lukas14-slayCT" // zabij wszystkich żywych CT poza Adminami

// 14lukas14-menuttalive menu z tylko żywymi graczami TT
// 14lukas14-menuctalive menu z tylko żywymi graczami CT
opis.png[/size]
Menu zastępujące/działające obok amxmodmenu w znaczny sposób ułatwiające zarządzanie graczami. Jest szybsze, prostsze i bardziej przejrzyste. Poniżej prezentuję jego FICZERY i postaram się przekonać dlaczego jest lepszy od domyślnego amxmodmenu oraz jego banmenu etc..
 
  Features:
  • Pierwszym krokiem w moim menu jest wybór gracza, a nie kary jak to jest w amxmodmenu
  • Lista graczy posortowana alfabetycznie (odszukanie gracza jest milion razy łatwiejsze przy pełnym graczy serwerze), Administratorzy znajdują się na końcu listy, dodatkowo nie można ich wybrać oraz przed ich nickami widać czerwone gwiazdki (***)
  • Zabezpieczenie przed banowaniem/innym karaniem innego Admina (wciąż to można zrobić za pomocą amxmodmenu/konsoli)
  • Nicki nieżywych graczy na liście są pisane innym kolorem (żywi na biało, nieżywi na szaro)
  • Możliwość włączenia menu z jedynie graczami konkretnego zespołu TT/CT/SPEC
  • Możliwość włączenia menu z jedynie ŻYWYMI graczami konkretnego zespołu TT/CT
  • Drugim ekranem menu (po wyborze gracza) jest wybór kary dla gracza - Slap (testowane na botach), Slay (testowane na botach), Kick (testowane na botach), Ban (testowane na botach), SS (nietestowane), BanIP (testowane na botach)
  • Trzecim opcjonalnym ekranem (dla kicka i bana) jest wybór powodu i czasu wyrzucenia gracza z predefiniowanej listy lub podanie własnych wartość oddzielonych spacją (<czas_bana> <powód_bana>)
  • Nagłówki w kolejnych ekranach menu są kolorowane oraz zawierają nick karanego gracza - łatwiej wystrzec się pomyłki
  • Możliwość przejścia do karania gracza bezpośrednio z podglądu gracza po śmierci Admina (z powyższego binda jest to klawisz 5)
  • Możliwość zabicia wszystkich żyjących graczy danego zespołu np. za nie wykonywanie celów mapy (żyjący ADMIN nie zostanie zgładzony)
  • Możliwość przechodzenia przez admina SPEC=>TT/CT TT/CT=>SPEC bez uśmiercania siebie (NIETESTOWANE, przejście na botach do SPEC powoduje wyrzucenie botów)
instalacja.png[/size]

Jak każdy inny plugin :)

ss.png[/size]
https://youtu.be/z4YcfzUuEck- filmik na YT prezentujący plugin w akcji :)
 
wymaganemoduly.png[/size]
#include <amxmodx>
#include <amxmisc>
#include <engine>
#include <cstrike>
download.png[/size]
 
Załączony plik  14lukas14-admin-menu.zip   10,7 KB  228 Ilość pobrań


konfiguracja.png[/size] [/size]
 
Amxx + wgrany plugin + uprawnienia administratora na poziomie BAN.
  • +
  • -
  • 0

#2 Options

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 22
Życzliwy

  • Postów:113
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 29.01.2017 17:52

Plugin może i przydatny, ale moim zdaniem już o wiele lepsze jest klasyczne amxmodmenu, a dodatkowy plugin tylko zaśmieca serwer.

Do tego dochodzą bindy z tym "14lukas14-ctmenu" nie rozumiem po co jest Twój nick tam. Napisałeś plugin, fajnie, ale nie wiem po co tym się tak chwalić. Bindy jest ciężej zapamiętać i przez to nie każdy będzie z tego korzystał - pierwszy minus.

Brak możliwości zbanowania innych adminów i może jeszcze w to wlicza się admin z flagą A (właściciel)? To kolejny minus bo admin z taką flagą powinien mieć uprawnienia do nadania bana innemu administratorowi, a tak jest jeszcze więcej roboty bo musi wchodzić w amxmodmenu.

Przechodzenie, nietestowane ale wiesz, że wyrzuca boty podczas przechodzenia na spectate. A jak ktoś to wgra, będzie chciał przejść podczas gdy na serwerze będzie np. 28/31/2 i co, wywali cały serwer, a taki typowy Kowalski nie ogarnie co się stało.

To tylko moje uwagi.


  • +
  • -
  • 0

76561197962200730.pngAddFriend.png


#3 14lukas14

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:16
Offline

Napisano 30.01.2017 11:28

Plugin może i przydatny, ale moim zdaniem już o wiele lepsze jest klasyczne amxmodmenu, a dodatkowy plugin tylko zaśmieca serwer.

Do tego dochodzą bindy z tym "14lukas14-ctmenu" nie rozumiem po co jest Twój nick tam. Napisałeś plugin, fajnie, ale nie wiem po co tym się tak chwalić. Bindy jest ciężej zapamiętać i przez to nie każdy będzie z tego korzystał - pierwszy minus.

Brak możliwości zbanowania innych adminów i może jeszcze w to wlicza się admin z flagą A (właściciel)? To kolejny minus bo admin z taką flagą powinien mieć uprawnienia do nadania bana innemu administratorowi, a tak jest jeszcze więcej roboty bo musi wchodzić w amxmodmenu.

Przechodzenie, nietestowane ale wiesz, że wyrzuca boty podczas przechodzenia na spectate. A jak ktoś to wgra, będzie chciał przejść podczas gdy na serwerze będzie np. 28/31/2 i co, wywali cały serwer, a taki typowy Kowalski nie ogarnie co się stało.

To tylko moje uwagi.

 

Dzięki za opinię. Moim zdaniem:

1. plugin nie zaśmieca wcale mocno serwa a administrowanie ułatwia i przyśpiesza BAAARDZO. Testowałeś? Polecam, bo bez tego to można sobie dywagować w nieskończoność. Najpierw poznaj - później oceniaj :)
2. przedrostek jest po to, żeby uniknąć konfliktu z ew. innymi pluginami i ich komendami. Nie widzę, żeby to było problemem, bo raz to każdy kto chciałby tego używać to raz - zbinduje sobie te komendy pod konkretne klawisze (co potrafi chyba każdy grający w csa - kto wpisuje te komendy z palca, no bez jaj :P), dwa - załączony jest plik .sma - jak tak bardzo Ci to przeszkadza to zmienienie nazw tych komend to modyfikacja kilku linijek na początku pliku i skompilowanie pluginu na nowo (choć jak już wspominałem nikt normalny nie pominie zbindowania tego pod klawisze - w tym momencie używasz tych komend AŻ 1 raz :)).

3. brak możliwości banowania innych adminów podyktowany był bardzo regulaminem serwera, na którym ja adminuje - tutaj były notoryczne przypadki banowania admina przez admina, co raz - nie jest pożądane, dwa - trochę pozostawia niesmak. I wciąż uważam, że to dobry feature - łatwo z poziomu tego menu możesz sprawdzić kto jest adminem, nie jest też za częstą sytuacją, że potrzeba zbanować innego administratora, a nawet jeśli zajdzie taka potrzeba to i tak masz to amxmodmenu - chciał nie chciał - i bzdurne jest tu stwierdzenie, że "jest przez to więcej roboty". Wchodzi po staremu tam i robisz swoje - tylko dla adminów, i tak bez tego pluginu robisz to w ten sposób, i tak z tym pluginem masz dalej tamto menu jeśli potrzebujesz.

4. boty wyrzuca z tego co mi wiadomo, że nie można siedzieć na spec z botami - i to tylko to jest tego przyczyną. Spróbuj normalnie przejść na bortach do spec za pomocą menu - efekt ten sam - więc to o czym tu piszesz jest kompletnie niezrozumiałe dla mnie.

I jeszcze raz dzięki za wyrażenie zdania - odpowiedziałem na Twoje uwagi najlepiej jak umiałem :)

P.S. niedługo wypuszczę nowszą wersję umożliwiającą chociażby zdefiniowanie powodów i czasów banów za pomocą cvar'ów :)


Użytkownik 14lukas14 edytował ten post 30.01.2017 11:31

  • +
  • -
  • 1

#4 Options

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 22
Życzliwy

  • Postów:113
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 30.01.2017 12:23

Testowałem pare minut temu, nadal uważam, że amxmodmenu jest poręczniejsze. Ogólnie tutaj chodzi o to, że i tak czy tak trzeba wchodzić w amxmodmenu - spowalnia prace adminowi.

Bindy mi nie wadzą, tutaj chodzi o to, że ciężej je zapamiętać nawet do zbindowania. Typowy Kowalski będzie kopiował każdy bind po kolei, a jak są krótkie, typu: amx_ctmenu/ttmenu czy tmenu, to nawet on sobie z tym poradzi i zapamięta.

No właśnie, to zależy od serwera. Ale weź to też trochę na inny rozum. Właściciel serwera chyba wie co ma robić i kogo banować, nawet jeżeli jest to admin jego serwera czy też współwłaściciel/opiekun serwa. Chodzi mi bardziej o to, żeby w pluginie było coś na wzór "Admin z ADMIN_IMMUNITY (flaga a) może banować adminów oraz innych z tą samą flagą)." Zwykli admini nie będą mogli, jedynie z daną flagą - a. "chciał nie chciał i tak wchodzisz w amxmodmenu" a no widzisz, bzdurne jest to twierdzenie. Twój plugin powinien to ułatwiać.

Próbowałem z botami normalnie - nie wyrzuca ich, może to tylko u mnie, jakiś cs inny  :&  Poprzez Twoje menu również próbowałem, i tak jak pisałeś - wyrzuciło każdego bota.  :wstyd:


  • +
  • -
  • 0

76561197962200730.pngAddFriend.png


#5 14lukas14

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:16
Offline

Napisano 30.01.2017 12:47

Testowałem pare minut temu, nadal uważam, że amxmodmenu jest poręczniejsze. Ogólnie tutaj chodzi o to, że i tak czy tak trzeba wchodzić w amxmodmenu - spowalnia prace adminowi.

Bindy mi nie wadzą, tutaj chodzi o to, że ciężej je zapamiętać nawet do zbindowania. Typowy Kowalski będzie kopiował każdy bind po kolei, a jak są krótkie, typu: amx_ctmenu/ttmenu czy tmenu, to nawet on sobie z tym poradzi i zapamięta.

No właśnie, to zależy od serwera. Ale weź to też trochę na inny rozum. Właściciel serwera chyba wie co ma robić i kogo banować, nawet jeżeli jest to admin jego serwera czy też współwłaściciel/opiekun serwa. Chodzi mi bardziej o to, żeby w pluginie było coś na wzór "Admin z ADMIN_IMMUNITY (flaga a) może banować adminów oraz innych z tą samą flagą)." Zwykli admini nie będą mogli, jedynie z daną flagą - a. "chciał nie chciał i tak wchodzisz w amxmodmenu" a no widzisz, bzdurne jest to twierdzenie. Twój plugin powinien to ułatwiać.

Próbowałem z botami normalnie - nie wyrzuca ich, może to tylko u mnie, jakiś cs inny  :&  Poprzez Twoje menu również próbowałem, i tak jak pisałeś - wyrzuciło każdego bota.  :wstyd:

 

Ok, super, wielkie dzięki. Trochę jaśniej. Zweryfikuję co napisałeś a i może postaram się to uwzględnić w kolejnej wersji (co do ograniczeń banowania/karania, nazw bindów oraz tego przechodzenia). Na takowe opinie liczyłem, dzięki raz jeszcze! ;)

 

P.S. jedyne co się nie zgadzam ni w ząb to z tym, że amxmodmenu jest poręczniejsze, oj to to nie.. Lista graczy bez alfabetycznego porządku (damit! przy 32 graczach to katorga odnajdywać konkretny nick), wybór kary, później gracza, więcej poziomów do przejścia nim się osiągnie cel, brak informacji co do tego co zostało wybrane w poprzednim menu/kroku, brak szybkiego przejścia do menu karania konkretnego gracza, niemożność karania wszystkich żyjących graczy naraz (mowa o slayu). Nie nazywaj przyzwyczajenia poręcznością!


Użytkownik 14lukas14 edytował ten post 30.01.2017 12:50

  • +
  • -
  • 0

#6 Options

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 22
Życzliwy

  • Postów:113
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 30.01.2017 16:00

Chodziło mi właśnie o przyzwyczajenie, aczkolwiek idzie za tym poręczność, bo już wiesz co i jak.

 

Czekam na update.


  • +
  • -
  • 1

76561197962200730.pngAddFriend.png






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kick, ban, amxmodmenu, admin, administracja, menu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych