Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

engclient_cmd wykonuje polecenie say, ale nie działa odpowiednio.


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robiin

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 1 106
Super Hero

  • Postów:2 048
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 22.05.2016 14:36

Cześć,

 

przykładowy kod;

		case 0:  
		{
			engclient_cmd(id, "say", "/czapki")
		}

jeden z case'ów menu, który ma wykonywać "say /czapki" u gracza, ale problem jest taki, że rzeczywiście "gracz pisze" na sayu /czapki, ale komenda nie jesy wychwytywana przez inny plugin, w tym przypadku czapki, które mają komendę /czapki.

 

Czyli na czacie jest wpisywane "say /czapki", bez błędów itp, tylko że nie wykrywa to komendy. Natomiast wpisanie ręcznie na say'u /czapki już daje efekt taki jaki bym chciał, czyli pokazuje menu czapek.


  • +
  • -
  • 0

Nie dołączam do żadnej sieci, nie pomagam z tworzeniem paczek, nie napisze pluginów za zero.


#2 GeDox

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 125
Zaawansowany

  • Postów:315
  • Steam:steam
  • Imię:Przemysław
  • Lokalizacja:Kielce
Offline

Napisano 22.05.2016 15:29

Bo ona emuluje, spróbuj:

client_cmd(id, "say /czapki");

  • +
  • -
  • 0

#3 Robiin

    Godlike

  • Autor tematu
  • Support Team

Reputacja: 1 106
Super Hero

  • Postów:2 048
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 22.05.2016 15:48

Wtedy będzie niepoprawnie wykonane i nie zadzaiała ;>


  • +
  • -
  • 0

Nie dołączam do żadnej sieci, nie pomagam z tworzeniem paczek, nie napisze pluginów za zero.


#4 Linux'

    Pan Pomocny

  • Power User

Reputacja: 549
Wszechwiedzący

  • Postów:1 501
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:AmxMod i SourceMod
Offline

Napisano 22.05.2016 16:49

Wtedy będzie niepoprawnie wykonane i nie zadzaiała ;>

 

Skoro wiesz lepiej, dlaczego ten temat? "say /czapki", a nie "say" "/czapki" bedzie dzialac poprawnie.


  • +
  • -
  • 0

b35020692_qesnxqa.png


#5 Robiin

    Godlike

  • Autor tematu
  • Support Team

Reputacja: 1 106
Super Hero

  • Postów:2 048
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 22.05.2016 16:56

 

Wtedy będzie niepoprawnie wykonane i nie zadzaiała ;>

 

Skoro wiesz lepiej, dlaczego ten temat? "say /czapki", a nie "say" "/czapki" bedzie dzialac poprawnie.

 

 

Temat po to żeby się dowiedzieć w czym problem, bo skoro "say" "/czapki" nie jest wyłapywane jako komenda, a "say /czapki" nie działa w ogóle, bo protectory na steamie, to więcej pomysłów nie mam. Próbowałem sposobów ze strony  dark'a.


  • +
  • -
  • 0

Nie dołączam do żadnej sieci, nie pomagam z tworzeniem paczek, nie napisze pluginów za zero.


#6 Linux'

    Pan Pomocny

  • Power User

Reputacja: 549
Wszechwiedzący

  • Postów:1 501
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:AmxMod i SourceMod
Offline

Napisano 22.05.2016 17:00

Co maja do tego protectory na steamie? :facepalm:  Komenda typu say, moze byc bez problemowo wywolana u wszystkich graczy nie zaleznie od platformy gry. Jezeli uzycie komendy "say /czapki" nie wylapuje takowej, ktora zarejestrowana zostala przez taka sama nazwe to bledow upatrywalbym sie gdzies indziej. Jakis plugin do blokady komend, lub zmiany tekstu w say jest? wyłącz lub przypisz w plugins na samym dole.


  • +
  • -
  • 0

b35020692_qesnxqa.png


#7 Robiin

    Godlike

  • Autor tematu
  • Support Team

Reputacja: 1 106
Super Hero

  • Postów:2 048
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 22.05.2016 17:24

Co maja do tego protectory na steamie? :facepalm:  Komenda typu say, moze byc bez problemowo wywolana u wszystkich graczy nie zaleznie od platformy gry. Jezeli uzycie komendy "say /czapki" nie wylapuje takowej, ktora zarejestrowana zostala przez taka sama nazwe to bledow upatrywalbym sie gdzies indziej. Jakis plugin do blokady komend, lub zmiany tekstu w say jest? wyłącz lub przypisz w plugins na samym dole.

 

 

 

 

Czysty serwer z amxx'em (próbowałem 1.8.1, 1.8.2 i 1.8.3), prosty plugin 

register_clcmd("say /test", "test", _, "testtt")

public test(id)
{
 client_cmd(id, "say Testuje")
}

Koniec.

 

Nie działa. Pisałem już o tym temat. Próbowałem sposobów od Dark'a, pisałem na hostingach(pukawce i 1s1k), i nikt nie wpadł na nic bardziej kreatywnego niż użycie client_cmd przez engine'a.

 

Używałem pluginów które są na amxx'ie od paru lat, i działają na 100%. Nie zadziałały. Jedyne co osiągnąłem to właśnie użycie client_cmd przez engine'a, i problem jest opisany wyżej. Od hostingów i darkgl.pl dowiedziałem się że steam/ns mają protectory, a amxx 1.8.3 miało podobno wprowadzić jakąś łatkę, bo właśnie client_cmd i inne funkcje nie działały przez jakiś tam (chyba) update steam.

 

Naprawdę Twoja zarozumiałość nie pomaga, bo po pomoc tutaj przyszedłem. Bądź dalej Power Userem który wie wszystko, ale mi pomóż, co dalej już mnie nie obchodzi.


  • +
  • -
  • 0

Nie dołączam do żadnej sieci, nie pomagam z tworzeniem paczek, nie napisze pluginów za zero.


#8 grankee

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 517
Wszechwiedzący

  • Postów:1 500
  • Lokalizacja:Radom
Offline

Napisano 25.05.2016 22:07

Może już sporo zapomniałem, ale za moich czasów to amx nie wykrywał niczego co sam robił. Jeśli wykonujesz na graczu komendę amxem to amxem jej już nie wyłapiesz. Innymi słowy ona się wykona, ale nie zaalarmuje innych pluginów w amxie, że takową gracz wykonał. Możesz ewentualnie zmienić kolejność pluginów wykonującego i wyłapującego, ale nie sądzę, żeby to coś dało.


  • +
  • -
  • 0

#9 GeDox

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 125
Zaawansowany

  • Postów:315
  • Steam:steam
  • Imię:Przemysław
  • Lokalizacja:Kielce
Offline

Napisano 25.05.2016 22:13

W takim razie spróbuj:

https://amxx.pl/doku.../callfunc_begin


  • +
  • -
  • 0

#10 Master Yoga

    Support Team | Mocarz

  • Support Team

Reputacja: 136
Zaawansowany

  • Postów:275
  • Lokalizacja:Magistrala Adresowa
Offline

Napisano 25.05.2016 22:59

Wiem o co ci chodzi i z tego co pamiętam na 100% da się to osiągnąć w/w funkcją ( tj. Client_cmd ).
Zrób to w taki sposób do pluginy z czaspkami dodaj jeszcze jedna komendę.
NP. Register_concmd("moja_komenda", "funkcja11") zmierzam tutaj do tego by nie było komendy typu say + argument.
A potem za pomocą client_cmd wywołaj tą komendę czyli:
Client_cmd(id,"moja_komenda")
  • +
  • -
  • 0

HTML ★ CSS ★ JAVASCRIPT ★ AJAX ★ JQUERY ★ PHP ★ C++ ★ PAWN ★ SQL ★ Objective-C++


MKW0tb8.pngMKW0tb8.pngMKW0tb8.png


#11 Robiin

    Godlike

  • Autor tematu
  • Support Team

Reputacja: 1 106
Super Hero

  • Postów:2 048
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 25.05.2016 23:20

Wiem o co ci chodzi i z tego co pamiętam na 100% da się to osiągnąć w/w funkcją ( tj. Client_cmd ).
Zrób to w taki sposób do pluginy z czaspkami dodaj jeszcze jedna komendę.
NP. Register_concmd("moja_komenda", "funkcja11") zmierzam tutaj do tego by nie było komendy typu say + argument.
A potem za pomocą client_cmd wywołaj tą komendę czyli:
Client_cmd(id,"moja_komenda")

 

Może już sporo zapomniałem, ale za moich czasów to amx nie wykrywał niczego co sam robił. Jeśli wykonujesz na graczu komendę amxem to amxem jej już nie wyłapiesz. Innymi słowy ona się wykona, ale nie zaalarmuje innych pluginów w amxie, że takową gracz wykonał. Możesz ewentualnie zmienić kolejność pluginów wykonującego i wyłapującego, ale nie sądzę, żeby to coś dało.

 

 

Wyjaśnione, przez cmdExecute od Dark'a;

 

http://darkgl.pl/201...torow-i-blokad/

 

 

Na początku nie działało, bo raczej ctrl+c/v potrafię, ale ostatnio mi zadziałało po lekkiej zmianie kodu. Ten sposób jako jedyny zadziałał anyway ;)


  • +
  • -
  • 0

Nie dołączam do żadnej sieci, nie pomagam z tworzeniem paczek, nie napisze pluginów za zero.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych