Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Własny silnik forum z listą serwerów counter strike


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 GodOfPeople

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • GG:
  • Imię:Jonatan
  • Lokalizacja:Los Angeles
Offline

Napisano 01.04.2016 12:32

Witam, od półtora roku piszę własny silnik forum i nadal nie widać jeszcze końca choć dostało to już odpowiednich kształtów... Projekt jest na SSL i wykorzystuje WebSockety Secure które aktualnie są odpowiedzialne za wysyłanie wiadomości i aktualizacje danych kto jest na stronie... Zrobiłem dzisiaj mały filmik pokazujący na drugim komputerze co się dzieje podczas gdy na pierwszym komputerze się ktoś loguje i wygląda to następująco:


Jeszcze nie wszystko działa bez przeładowania (wysyłanie formularzy nie działa), ale pracuje nad tym aby wprowadzić pełną funkcjonalność strony bez przeładowania. Dodatkowo dodałem możliwość podawania adresów IP serwerów counter strike. Cała lista działa na takiej zasadzie że sprawdza czy gracz który jest na serwerze ma konto zarejestrowane i jeżeli posiada konto to przydziela mu punkty za grę. Ilość punktów które gracz dostaje jest zależna od tego które miejsce dany gracz zajmuje na serwerze, a tutaj znajduje się obecna lista serwerów counter strike. Tymczasowo jest możliwość dodawania serwerów Counter Strike 1.6, ale zostanie również dodana w przyszłości opcja dla serwerów Counter Strike Global Ofensiv ponieważ taką możliwość mam, lecz ze względu na to że strona jest jeszcze nie skończona nie dodałem jej. 

Co do forum to jest opcja dodawania postów, są ustawienia prywatności które pozwalają ustawić komu mają być wyświetlane informacje naszego profilu (dla nikogo, znajomych, zarejestrowanych lub gości). Jest opcja ustawienia avataru ze steam po wcześniejszym ustawieniu SteamID w profilu, gravataru lub wgrania avataru z komputera, system liczy czas spędzony na serwerze i dodaje go do profilu i wiele więcej opcji... 

I tutaj mam pytanie do was: Co sądzicie o tym pomyśle? Dużo czasu i miłości poświęciłem w tworzenie tego projektu, dlatego chcę znać waszą opinię na ten temat... 
 

PS. Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie


  • +
  • -
  • 1

Serwery counter strike - Strona tworzona z pasją :)


#2 Puchate

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 204
Profesjonalista

  • Postów:433
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 01.04.2016 15:10

I co w tym takiego rewolucyjnego? Technologia AJAX jest od ładnych paru lat w powszechnym użyciu.

 

Bez obrazy, ale takie projekty nie mają sensu, choćby ze względu na ilość błędów.

Jedynie dobre dla własnej satysfakcji i praktyki.


Użytkownik Puchate edytował ten post 01.04.2016 15:11

  • +
  • -
  • 0

#3 Ps^chol ?!

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 18
Początkujący

  • Postów:119
  • GG:
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Amxx.pl
Offline

Napisano 01.04.2016 16:00

@Puchate ciekawe czy takie coś byś umiał zrobić...

 

Co do Projektu wydaje mi się bardzo ładny oraz unikatowy  bardzo ładnie wykonany.Widze kilka błedów ale przecież każdy skrypt ma w sobie błedy ;)

 

Jeśli szukasz pomocy/wspolpracy zapraszam na gg 51012506

 

Tez miałem pomysł z napisaniem własnego silniku,ale jak to ja leń :D


Użytkownik Ps^chol ?! edytował ten post 01.04.2016 16:03

  • +
  • -
  • 0

Zachostuje komus serwery TS3. 51012506.

 

 

 

Pomogłem? Daj Lubie to ! Ciebie to nic nie kosztuje a mnie motywuje do dalszej pomocy


#4 plx211

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 231
Wszechwidzący

  • Postów:397
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 01.04.2016 16:07

W jakim jezyku piszesz?
Uzywasz jakiegos fw?
Projekt opensource?

Jesli to php, to zapomnij o ws, lepiej tutaj sprawdzi sie ajax ;)
  • +
  • -
  • 0

#5 GodOfPeople

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • GG:
  • Imię:Jonatan
  • Lokalizacja:Los Angeles
Offline

Napisano 01.04.2016 16:40

Piszę w PHP, MySQL (wykorzystuję klasę MySQLi z github), HTML, javascript oraz CSS - Serwer socketów jest pisany w PHP 

Co do błędów to wiem że one jeszcze istnieją, jak już mówiłem wersja silnika jest jeszcze rozwijana, a że sam to wszystko programuje to trwa to tak długo... Co do pomocy to potrzebuję tylko grafika, co do skryptu to sam go rozwijam, ale brak grafika ogranicza moje możliwości. Niczego nie używam, kod powstał przeze mnie od pierwszej do ostatniej linii kodu, ewentualnie podpinam pod to skrypty które odpowiadają moim oczekiwaniom. Całość leży na dwóch serwerach, ponieważ pierwszy serwer nie dawał mi odpowiednich możliwości aby osiągnąć to co chcę, a dodatkowo uznałem to za dobre rozwiązanie do odciążenia serwera bo serwer by był zbyt obciążony podczas sprawdzania statystyk serwerów counter strike... 

Nie prawda że ajax będzie lepszy, ponieważ ajax obciąża przeglądarkę oraz serwer, a z websocketami wykluczam taką możliwość ponieważ sam serwer w momencie połączenia klienta wysyła informacje wszystkim klientom, a ajax musi sprawdzać co jakiś czas czy klient się połączył obciążając w tym momencie serwer... Facebook jest pisany również w PHP, ale wykorzystuje technologie webSocketów w celu obniżenia przeciążeń serwera...


Użytkownik GodOfPeople edytował ten post 01.04.2016 16:54

  • +
  • -
  • 0

Serwery counter strike - Strona tworzona z pasją :)


#6 GodOfPeople

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • GG:
  • Imię:Jonatan
  • Lokalizacja:Los Angeles
Offline

Napisano 01.04.2016 17:03

Ajax owszem, ale tylko i wyłącznie w celu wysyłania formularzy bez przeładowywania strony, ale do czatu czy sprawdzania kto jest na stronie lepiej będzie zastosować sockety... Ajax będzie stosowany teraz do wysyłania wszystkich formularzy (tj. pisania nowego tematu, odpowiadania w temacie, zmiany ustawień oraz innych formularzy)... Dodam jeszcze że w momencie kiedy otrzyma się na stronie wiadomość to słychać dźwięk strzału z pistoletu, tak jak na facebooku słychać "plum" ;)

PS. 
Przepraszam za dualPost, ale nie mogłem już edytować powyższych wiadomości :) i informuje że serwery które dodaliście dodam jutro ponieważ muszę napisać tam paginacje... Dodatkowo zrobię statystyki że serwery na których gra więcej zarejestrowanych graczy będą wyżej na liście od tych na których nikt nie gra :)


Użytkownik GodOfPeople edytował ten post 01.04.2016 17:13

  • +
  • -
  • 0

Serwery counter strike - Strona tworzona z pasją :)


#7 plx211

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 231
Wszechwidzący

  • Postów:397
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 01.04.2016 17:17

Powtorze pytanie projekt opensource? (Nadal mozesz pisac sam)
WS w php nie ma sensu ze wzgledu na wydajnosc, lepiej zrobic go w pythonie/ruby lub javie/groovy/scali/itp.
  • +
  • -
  • 0

#8 GodOfPeople

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • GG:
  • Imię:Jonatan
  • Lokalizacja:Los Angeles
Offline

Napisano 01.04.2016 17:33

Nie, nie udostępniam nikomu kodu silnika, choć nie twierdzę że w przyszłości może się on pojawić, ale aktualnie za wcześnie aby go udostępniać :) pojawiłaby mi się konkurencja, która jest mi niepożądana :)

websockety na razie sprawują się bez większych problemów więc nie widzę powodu aby zmieniać ich język, aczkolwiek nie wykluczam że w przypadku kiedy serwer będzie zbyt obciążony że zmienię ich środowisko. Jak już mówiłem strona leży na dwóch serwerach więc możliwość obciążenia strony została progresywnie zminimalizowana.


  • +
  • -
  • 0

Serwery counter strike - Strona tworzona z pasją :)


#9 l3szcz

    Just Leszcz :>

  • Użytkownik

Reputacja: 52
Pomocny

  • Postów:374
  • GG:
  • Imię:Tomek
  • Lokalizacja:Pomorze
Offline

Napisano 02.04.2016 00:22

Mam prośbę, kod źródłowy skompresuj - 2018 linijek kodu ze stylem. To jest dramat.
Szablon? http://livedemo00.te...ordpress_52906/
 

 

 

<meta name="generator" content="WordPress 4.1.8"/>

Brawo, skopiowałeś styl z wordpressa i przerobiłeś po czym zmieniłeś tylko na głównej stronie wszystko pod Ciebie.

 

Po analizie kodu (F12) stwierdzam, że ten silnik za bardzo Twój nie jest a Ty go tylko przerobiłeś. Reklama niezła jednak.. cóż. 

 


  • +
  • -
  • 0

@DarkGL - daj mi ciacho!  :crazy:


#10 Misiaczek ;c

    /dev/null

  • Moderator

Reputacja: 1 678
Godlike

  • Postów:2 496
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Halemba
Offline

Napisano 02.04.2016 08:28

2018 linijek kodu ze stylem. To jest dramat.
 

nie 2018 tylko dokładnie 2814 wje**** w header, który znając życie pechowego użytkownika internetu ładuje co F5 strony ;d przez co przy kilkuset uu można zajechać serwer xD


  • +
  • -
  • 0

#11 Misiaczek ;c

    /dev/null

  • Moderator

Reputacja: 1 678
Godlike

  • Postów:2 496
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Halemba
Offline

Napisano 02.04.2016 09:08

Piszę w PHP, MySQL (wykorzystuję klasę MySQLi z github), HTML, javascript oraz CSS - Serwer socketów jest pisany w PHP 

Co do błędów to wiem że one jeszcze istnieją, jak już mówiłem wersja silnika jest jeszcze rozwijana, a że sam to wszystko programuje to trwa to tak długo... Co do pomocy to potrzebuję tylko grafika, co do skryptu to sam go rozwijam, ale brak grafika ogranicza moje możliwości. Niczego nie używam, kod powstał przeze mnie od pierwszej do ostatniej linii kodu, ewentualnie podpinam pod to skrypty które odpowiadają moim oczekiwaniom. Całość leży na dwóch serwerach, ponieważ pierwszy serwer nie dawał mi odpowiednich możliwości aby osiągnąć to co chcę, a dodatkowo uznałem to za dobre rozwiązanie do odciążenia serwera bo serwer by był zbyt obciążony podczas sprawdzania statystyk serwerów counter strike... 

Nie prawda że ajax będzie lepszy, ponieważ ajax obciąża przeglądarkę oraz serwer, a z websocketami wykluczam taką możliwość ponieważ sam serwer w momencie połączenia klienta wysyła informacje wszystkim klientom, a ajax musi sprawdzać co jakiś czas czy klient się połączył obciążając w tym momencie serwer... Facebook jest pisany również w PHP, ale wykorzystuje technologie webSocketów w celu obniżenia przeciążeń serwera...

bajka dobra dla 5 latków ;f

 

Cała magia owej strony to WP+bbPress+Wtyczki do bbPress+Edycja themu ( http://www.templatem...emes/52906.htmlktóry jest płatny i znając polskie realia nie kupiłeś go tylko masz wersja nu!!3d ) z pomocą dokumentacji ( https://codex.bbpres...styling-crib/ ) aby dostosować wygląd by podpisać się iż to samemu się napisało xD


  • +
  • -
  • 0

#12 GodOfPeople

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • GG:
  • Imię:Jonatan
  • Lokalizacja:Los Angeles
Offline

Napisano 02.04.2016 10:06

To Ciebie zaskoczę :) 
0a8369acbfba7f9ca74dd15c8bfe7f14.jpeg

 

b00ffc5c0de5b2c7ba6b85442f72b5ae.jpeg

 

6e4d1883466564c38e3cb2d381b990ec.jpeg

 

Czy to ci wygląda na wordpressa ? Po za tym kto powiedział, że aby stworzyć coś własnego muszę korzystać ze swoich szablonów? Jestem programistą, a nie grafikiem :) Znając polskie realia 
 


znając polskie realia nie kupiłeś go tylko masz wersja nu!!3d



Wrzucasz mnie do jednego worka z innymi, a nie znasz mnie :) Po za tym nie pracuje w Polsce tylko w Hiszpanii, więc o co chodzi? Nie korzystam z własnych szablonów bo nie jestem grafikiem, czy to zbrodnia? 


Użytkownik GodOfPeople edytował ten post 02.04.2016 10:09

  • +
  • -
  • 0

Serwery counter strike - Strona tworzona z pasją :)


#13 l3szcz

    Just Leszcz :>

  • Użytkownik

Reputacja: 52
Pomocny

  • Postów:374
  • GG:
  • Imię:Tomek
  • Lokalizacja:Pomorze
Offline

Napisano 02.04.2016 10:08

BBPress :D

 

Wszystko byłoby ok, gdyby nie ten katalog TEMP, którego nie zakryłeś, poza tym te operatory if / else w skrypcie aż piszczą. :)


Użytkownik l3szcz edytował ten post 02.04.2016 10:14

  • +
  • -
  • 0

@DarkGL - daj mi ciacho!  :crazy:


#14 GodOfPeople

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • GG:
  • Imię:Jonatan
  • Lokalizacja:Los Angeles
Offline

Napisano 02.04.2016 10:18

Po za tym leszczu nie wiem gdzie Ty masz napisane tam Wordpress u mnie na stronie, ewentualnie klasy masz motopress, ponieważ jak już mówiłem styli nie piszę, a skoro jest to autorski silnik to nie znajdę do niego szablonu który odpowiadałby moim oczekiwaniom i musiałem zastosować pod inny silnik :) 

8e92b2bcc838a7bd60611ba1ecef487b.jpeg

To że sobie wziąłeś fragment kodu z szablonu który jest to nie znaczy że ja używam wordpressa :) Może takie funkcje dziecko też widziałeś w WordPressie, co?
5315db3cb914b84e67362db40ab3363a.jpeg

 

A nazwa generatora płynie stąd :

d71995252b2e93c2a4ae48af91365079.jpeg

Co? może mam Ci udostępnić cały kod abyś zobaczył że to nie wordpress tylko sam szablon pod wordpressa ? Znawca z Ciebie jak nic :)

Chociaż nie, generator wpisany jest na sztywno, co nie zmienia faktu że to nie jest kod wordpressa, a jeżeli uważasz inaczej to znajdź mi chociaż jedno podobieństwo:

9bf81c9f3e1dbd2366faf8c26786c6ed.jpeg
 

Po za tym wordpress używa folderu pod szablin wp-common(czy jakoś tak)/theme/nazwa_szablonu :)


Użytkownik GodOfPeople edytował ten post 02.04.2016 10:30

  • +
  • -
  • 0

Serwery counter strike - Strona tworzona z pasją :)


#15 l3szcz

    Just Leszcz :>

  • Użytkownik

Reputacja: 52
Pomocny

  • Postów:374
  • GG:
  • Imię:Tomek
  • Lokalizacja:Pomorze
Offline

Napisano 02.04.2016 10:40

https://net4um.net/templates/GP


  • +
  • -
  • 0

@DarkGL - daj mi ciacho!  :crazy:


#16 GodOfPeople

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • GG:
  • Imię:Jonatan
  • Lokalizacja:Los Angeles
Offline

Napisano 02.04.2016 10:50

Przypominam Ci, mówisz o szablonie, a nie o skrypcie :) jak już mówiłem nie jestem grafikiem i szablonu nie zrobię, ewentualnie napiszę dobry kod, a z racji tego że do mojego skryptu nie znajdę szablonu musiałem edytować ten który mi się podobał, a ten mi się akurat bardzo podobał :) Czy to zbrodnia i oznacza to że przez to że wykorzystałem szablon pod wordpressa to użyłem też wordpressa? Jak mi zrobisz coś takiego na wordpressie to rzucam programowanie, bo wtedy po co pracuje nad tym skryptem przez okres półtora roku ? 


Użytkownik GodOfPeople edytował ten post 02.04.2016 10:52

  • +
  • -
  • 0

Serwery counter strike - Strona tworzona z pasją :)


#17 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Offline

Napisano 02.04.2016 12:11

websocety w php do czatu to jak z motyką na słońce. jak juz coś miałbym na socetach webowo robic, node js. świeża technologia, z masą możliwości. ale oczywiście cudny php jest de best, dlatego, ze 90% shit hostingow nie ma niczego innego w swojej ofercie poza php i mysql. -,- ~tapu tap from taptalk!
  • +
  • -
  • 0

#18 GodOfPeople

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • GG:
  • Imię:Jonatan
  • Lokalizacja:Los Angeles
Offline

Napisano 02.04.2016 19:11

Ja mam stronę na hostingu, ale sockety leżą na VPS (4GB ram, 2x2.0 Ghz, 40 GB dysk, centos 6, certyfikat SSL), lecz nie widzę sensu zmieniania czegoś co dobrze działa. Jak ktoś kiedyś powiedział "jeżeli coś głupio wygląda ale działa to znaczy że nie jest głupie) - szkoda tylko że przez to że zakupiłem szablon pod wordpressa ludzie myślą że to na wordpressie leży, ale nie muszę niczego im udowadniać... Dużo pracy włożyłem w ten projekt i dla mnie każdy zarejestrowany użytkownik, który regularnie gra w counter strike'a przynosi mi wielką satysfakcje :)

Panowie możecie pozycjonować pozycję na liście swoich serwerów. Jak to zrobić? Został wprowadzony algorytm który pozycjonuje serwery na podstawie aktywnych graczy w grze (jeżeli gracz z kontem na net4um gra na serwerze 2 minuty w takim przypadku serwer dostaje punkt co minutę, a jeżeli gra aktualnie 10 graczy z kontem na net4um akurat na waszym serwerze to serwer dostaje tych punktów również 10 co minutę) Pozycja serwera jest zależna od tego ile dany serwer ma punktów. Im więcej punktów tym jest wyżej :)


Użytkownik GodOfPeople edytował ten post 02.04.2016 19:27

  • +
  • -
  • 0

Serwery counter strike - Strona tworzona z pasją :)


#19 l3szcz

    Just Leszcz :>

  • Użytkownik

Reputacja: 52
Pomocny

  • Postów:374
  • GG:
  • Imię:Tomek
  • Lokalizacja:Pomorze
Offline

Napisano 02.04.2016 20:26

Masz certyfikat SSL na oddzielnej maszynie niż stronę? Brawo jeszcze raz.


  • +
  • -
  • 0

@DarkGL - daj mi ciacho!  :crazy:


#20 GodOfPeople

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • GG:
  • Imię:Jonatan
  • Lokalizacja:Los Angeles
Offline

Napisano 03.04.2016 11:19

Mam certyfikat SSL i tu i tu :) Mam doświadczenie w takich sprawach, więc  nie potrzebne mi są Twoje brawa ;) Z resztą gdybyś miał trochę rozsądku to byś nie zadawał mi takich głupich pytań, tylko wchodząc na stronę zobaczyłbyś że jest ona na SSL, bo maszyna ma inną domenę. Z resztą kiedy masz SSL na jednej stronie to każda treść (nawet obrazki na forum muszą mieć certyfikat SSL) - wpisz na google "test obrazków", a znajdziesz mnie tam i mój test obrazków bez certyfikatu SSL :)


Użytkownik GodOfPeople edytował ten post 03.04.2016 11:23

  • +
  • -
  • 0

Serwery counter strike - Strona tworzona z pasją :)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych