Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
GmAMXBans

Serwer "Niedostępny"

gmamxbans

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cr34tive

    Życzliwy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:20
  • Imię:Wojtek
  • Lokalizacja:Pomorskie ;]
Offline

Napisano 04.01.2016 00:06

Witam.

Kilka dni temu postanowiłem zmienić swój hosting Serwera WWW z ProSerwer na MintHost. Po przenosinach okazało się, że występuje problem z AMXBansem, mianowicie Serwery, które są podłączone - oznaczone są jako "Niedostępne". Warto dodać również, że przed migracją wszystko działało jak należy.

Ogólnie Serwer jest prawidłowo podpięty pod bazę danych, ponieważ jego konsola drukuje, że faktycznie połączenie jest prawidłowe. Odczytuje on również Adminów (niestety dopiero po zmianie mapy) oraz wyświetla nowo nadane bany. Problem leży właśnie po tej stronie, że nie przez to nie działa funkcja pozwalająca na przeładowanie Adminów czy nadanie bana online.

Wyprzedzając Wasze rady, chciałbym dodać, że:

  • Wszelkie pliki sql.cfg czy plik db.config.cfg zostały przerobione
    config.cfg
    Spoiler

    db.cofing.inc
    Spoiler
  • Do bazy danych AMXBansa zostały dodane adresy serwerów, które mogą zdalnie łączyć się z bazą,
  • W Strefie Admina zostały poprawnie przypisane hasła RCON do poszczególnych Serwerów,
  • Konsola Serwera (CS) drukuje, że Serwer faktycznie jest podpięty i działa prawidłowo,

Pisałem również do konsultanta z MintHost z pytaniem, czy wina nie leży po ich stronie. Okazało się, że nie jest to ich winą. Ponadto spytałem się, czy można u nich podpinać AMXBans do Serwera WWW (wiem, głupie pytanie ale wolałem się upewnić) - okazało się, że można takie operacjie wykonywać.

 

Czy jest ktoś w stanie pomóc mi naprawić ten błąd?

 


  • +
  • -
  • 0
Odpowiadasz na mój post?
Proszę, abyś go zacytował.

#2 Ogen Dogen

    Czempion

  • Power User

Reputacja: 261
Wszechwidzący

  • Postów:837
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
Offline

Napisano 04.01.2016 01:11

To może zabrzmi dziwnie, ale na niektórych hostingach baza mysql serwera gry łączy się z innego adresu niż serwera gry (np. na 1s1k). Sprawdź czy u ciebie tak nie ma.

Zajrzyj do error logów, w odpowiedzi zwrotnej z serwera mysql na stronie powinien być ten właściwy adres.


  • +
  • -
  • 1

b_350_20_360204_C20008_FFFFFF_000000.png 193.33.176.115:27015

 

94e23d811c.png

 


#3 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 555
Godlike

  • Postów:11 981
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 04.01.2016 05:39

Sprawdź uprawnienia użytkownika na bazę danych , sprawdź również logi php i mysql


  • +
  • -
  • 1

#4 Cr34tive

    Życzliwy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:20
  • Imię:Wojtek
  • Lokalizacja:Pomorskie ;]
Offline

Napisano 04.01.2016 20:13

To może zabrzmi dziwnie, ale na niektórych hostingach baza mysql serwera gry łączy się z innego adresu niż serwera gry (np. na 1s1k). Sprawdź czy u ciebie tak nie ma.

Zajrzyj do error logów, w odpowiedzi zwrotnej z serwera mysql na stronie powinien być ten właściwy adres.

To również jest wykluczone i w stu procentach wiem o co chodzi :). Pukawka właśnie posiada coś takiego jak unikalna jednostka zdalnego połączenia. To akurat mam poprawnie skonfigurowane. Tak jak mówiłem, konsola Serwera czy też error logi w FTP nie sypią żadnymi błędami odnośnie AMXBansa.

 

Sprawdź uprawnienia użytkownika na bazę danych , sprawdź również logi php i mysql

Zalogowałem się do DirectAdmina, wszedłem w zarządzanie MySQL. Następnie zaznaczyłem bazę danych która odpowiada AMXBans'owi i wcisnąłem "Sprawdź". Moim oczom ukazała się następująca tabelka, która ukazuje w sumie dwa błędy (zaznaczyłem je w czerwone ramki):

http://scr.hu/9wpt/0i7im

Z tego co udało mi się zrozumieć, ów błąd mówi o aktualnym korzystaniu bądź nie domknięciu tabeli. Mimo to nie wiem jak postąpić dalej.

Okazało się jednak, że miałem utworzone dwie bazy danych - stąd dostałem taką informację. Usunąłem ją i w tabelce widocznej na zdjęciu powyżej nie występują już takowe informacje, jednakże w dalszym ciągu Serwery są "Niedostępne".

 

Co do uprawnień bazy danych - wygląda to następująco: http://scr.hu/9wpt/v4rrd
 


Użytkownik Cr34tive edytował ten post 04.01.2016 20:24

  • +
  • -
  • 0
Odpowiadasz na mój post?
Proszę, abyś go zacytował.

#5 Ogen Dogen

    Czempion

  • Power User

Reputacja: 261
Wszechwidzący

  • Postów:837
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
Offline

Napisano 04.01.2016 23:55

Usuń serwery z bazy - podajże tabela amx_servers czy coś podobnego i niech się dodadzą na nowo.

Rozumiem, że plugin się ładuje do pamięci bez problemu ? tzn. nie ma "bad load"


  • +
  • -
  • 1

b_350_20_360204_C20008_FFFFFF_000000.png 193.33.176.115:27015

 

94e23d811c.png

 


#6 Cr34tive

    Życzliwy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:20
  • Imię:Wojtek
  • Lokalizacja:Pomorskie ;]
Offline

Napisano 05.01.2016 13:10

Wszystko ładnie się łączy. Ogólnie problem został już rozwiązany.

Okazało się, że hosting z którego korzystam musiał włączyć mi coś tam więc jeśli ktokolwiek będzie miał podobny problem, zgłaszać się proszę do swojego usługodawcy :)

 

Temat można zamknąć. Dziękuję za chęć pomocy :)


  • +
  • -
  • 0
Odpowiadasz na mój post?
Proszę, abyś go zacytował.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gmamxbans

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych