Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

revEmu - jak to dokładnie działa?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 d0naciak

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 1 029
Hero

  • Postów:2 414
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Kotlarka
Offline

Napisano 30.09.2015 19:22

Witam, mam mały dylemat. Otóż na moim serwerze jest sobie dProto, i jest sobie też pewien gracz. Ten gracz dostał wcześniej bana za czitowanie, twierdzi że to nie był on, twierdzi że ktoś się pod niego podszył i cisnął na czitach. Nie dawno też dostał screeny, lecz nie wiem czy dawać mu UB ponieważ przy pierwszym banie za czitowanie dostał bana na SteamID VALVE_0:4:1741069558, za drugim razem dostał już bana na SteamID STEAM_0:4:1741069558 - dwa te SIDy różnią się tylko przedrostkiem VALVE/STEAM, ale to ze względu na to że grzebałem w ustawieniach dProto. Pytanie: Czy te same SIDy znaczą że jest to ten sam gracz?


  • +
  • -
  • 0

#2 Linux'

    Pan Pomocny

  • Power User

Reputacja: 549
Wszechwiedzący

  • Postów:1 501
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:AmxMod i SourceMod
Offline

Napisano 30.09.2015 19:42

Teoretycznie mozna by wygenerowac samemu takie samo sid i podszyc sie pod kogos aczkolwiek jest bardzo nikla szansa, ze ktos tak zrobil. Raczej to ten sam bo szansa, ze ktos sie podszyl pod biednego gracza by poczitowac jest jak wygranie w totoloto :P


  • +
  • -
  • 0

b35020692_qesnxqa.png


#3 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 555
Godlike

  • Postów:11 983
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 30.09.2015 22:09

Co zmieniałeś w ustawieniach dproto ?


  • +
  • -
  • 0

#4 d0naciak

    Godlike

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 1 029
Hero

  • Postów:2 414
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Kotlarka
Offline

Napisano 01.10.2015 07:10

http://darkgl.pl/201...iwko-exploitom/

To zmieniłem ;)


  • +
  • -
  • 0

#5 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 01.10.2015 11:58

RevEMU działa następująco:

1. klient łączy się z serwerem
2. Serwer sprawdza, czy klient używa RevEmu, jeśli tak, odpytuje o Hardware ID
3. Klient zwraca Hardware ID
4. Serwer na podstawie Hardware ID generuje SteamID, dokładny proces generowania konfigurujesz w dproto.

Sam proces generowania bierze Hardware ID gracza oraz tajny klucz z serwera i mixuje je dzięki czemu wygenerowane SteamID jest nieprzewidywalne. Hardware ID da się zmienić i oszukać tym samym serwer, zmieniając tym samym wygenerowane przez serwer ID.

Pamiętajmy też, że mam tu na myśli wyłącznie ostatni człon (człon C) SteamID. Pozostałe człony są stałe dla każdego gracza i ustawiasz je w dproto. Jeśli zmienisz konfigurację dproto, te człony też się zmienią.

Jako, że tajny klucz serwera jest tajny, bez jego znajomości nie da się przewidzieć jakie dokładnie Hardware ID należy serwerowi podać by uzyskać odpowiednie SteamID. Formalnie więc nie da się celowo pod kogoś podszyć...

Formalnie... bo w praktyce każda instalacja dproto domyślnie korzysta z tego samego sekretnego klucza! A ten klucz jest bardzo łatwo pozyskać! Mając go możemy sobie wygenerować dokładnie takie SteamID jakie chcemy (no ostatni człon).

za ustawienie tego klucza odpowiada config SteamIdHashSalt w dproto, nie jestem pewien w której wersji dproto go wprowadzili. Po jego zmianie, wszystkie SteamID z emulatorów ulegną zmianie. Ustaw jego wartość na coś unikalnego i będziesz miał pewność, że ktoś się celowo pod konkretny SteamID nie podszyje :)
  • +
  • -
  • 3

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#6 d0naciak

    Godlike

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 1 029
Hero

  • Postów:2 414
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Kotlarka
Offline

Napisano 01.10.2015 19:37

Dzięki, do zamknięcia ;)


  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych