Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Dylemat, który komputer wybrać.


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 radim

    Godlike

  • Moderator

Reputacja: 939
Master

  • Postów:2 725
  • Steam:steam
  • Imię:Arkadiusz
  • Lokalizacja:Janów Lub.
Offline

Napisano 03.04.2015 19:39

Otóż mam zamiar sobie kupić 'nowy' komputer. Nowy, w sensie inny niż ten co teraz mam, ale używany. Czemu używany? Gdyż ja i moi rodzice (oni dokładają 3/4 kwoty) nie jesteśmy w posiadaniu 'grubych milionów' że tak to ujmę i do tego chcę w miarę dobry komputer na którym pogram w nowsze gry (cs:go, jakieś assainy i inne duperele) bez żadnych przeszkód czyt. spadki fps'ów lub też ich bardzo mała ilość, grzanie się, ciągłe lagi itp. Otóż znalazłem takie 2 miłe PC'ety, myślę, że są w miarę OK tylko zastanawiam się który wybrać i czy w ogóle opłaca się kupować takie komputery.

Nr. 1 - http://olx.pl/oferta...99-ID96tz1.html
Nr. 2 - http://olx.pl/oferta...251388;promoted

Obydwa pochodzą od tego samego gościa. Komputery były używane w jakieś firmie, zostały zdementowane po skończeniu umowy leasingu. Komputery różnią się kwotą (o 400 zł) i paroma 'składnikami'. W drugim jest lepsza karta graficzna dwu gigowa, dysk 1 TB, procek trochę inny(nie wiem czy lepszy). Co ciekawe gość napisał w tytule że ten drugi posiada 16 GB ramu a w opisie podaje już że 8. Nie wiem czy to pomyłka czy może jakiś trick marketingowy, aby przyciągnąć potencjalnych kupców. Komputery są w dość niskiej cenie jak na takie parametry, co też wzbudza moje takie zaniepokojenie dot. ich stanu. Autor piszę, że w są w stanie idealnym, bez wad ukrytych ale nie piszę przez jaki okres czasu były używane i głownie do czego, ale spodziewać się można, że jak w firmie to pewnie do jakiś microsoftów, innych programów czy też internetu. Od razu mówię, że jeszcze nie kontaktowałem się z autorem w sprawie tych komputerów i ich stanu bo to na razie przymiarka do kupna. Zadzwonię gdy będę na 100% pewny że chce go kupić tym samym umawiając się na spotkanie aby go obejrzeć i odebrać osobiście.

Czy patrząc przez pryzmat własnej wiedzy, doświadczenia i chęci pogrania na dużo lepszym sprzęcie niż obecnie zdecydowalibyście się kupić jednego z tych PC'etów? Jeżeli nie to czemu, a jeżeli tak to który byście wzięli (czy warto wydać o 400 zł więcej na ten drugi czy może wziąć ten tańszy). Zależy mi bardziej na opinii tych drugich ;)
  • +
  • -
  • 0

Chcąc napisać do mnie prywatną wiadomość, wpierw zapoznaj się ze stroną "O mnie" w moim profilu użytkownika [ radim ] !


#2 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 03.04.2015 20:28

Autor piszę, że w są w stanie idealnym, bez wad ukrytych ale nie piszę przez jaki okres czasu były używane i głownie do czego, ale spodziewać się można, że jak w firmie to pewnie do jakiś microsoftów, innych programów czy też internetu.

Wszystko zależy od tego jaka to firma, bo chociażby u mnie w pracy komp naprawdę "pracuje", ale już bez grafiki (tylko jedna z lepszych zintegrowanych), bo do programowania ona nie potrzebna.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#3 QuahodronN

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 230
Wszechwidzący

  • Postów:1 262
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Olo
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 03.04.2015 22:05

Drugi nie jest wart 400zł więcej bo:

- Procek w 1 to druga generacja a nie pierwsza jak w 2 | + model 2600 to jeden z lepszych.

- Między 650ti a 750ti nie ma aż takiej różnicy aby dopłacać 400zł

 

Co to za dyski nie ma napisane ale obstawiam na WD Blue więc byłoby git, jeśli kompy z firm to pewnie były raz dziennie włączone i tak chodziły więc + dla dysku bo głowica nie musiała napierdzielać 50x dziennie.

Jeśli już będziesz miał zamiar tam zadzwonić to PYTAJ O ZASILACZ, kompletnie nic nie ma o nim napisane a jakby nie było on też jest ważny a nawet bardzo. Pytaj o firmę i sprawdź czy nie jest na czarnej liście + zapytaj czy ma chociaż zwykły certyfikat 80+ jeśli nie i będzie jakiś baniaty to dolicz sobie do ceny cenę nowego DOBREGO zasilacza. Nic kolosalnego nie będzie tam potrzebne więc do 200zł bardzo spokojnie można się zmieścić (mowa o nowym - używka znajdzie się taniej)

 

No i tak z ciekawości ciekawe co to za płyta główna.

 

Nie wiem co jeszcze mogę od siebie dorzucić, jak coś to pisz jeśli będę w stanie to doradzę ;)


  • +
  • -
  • 1

| CPU: I7-6700K @4.7GHz | Cooling: Corsair H110 | GPU: MSI GTX 1080 Gaming X | MOBO: Asus Maximus VIII Hero | RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 @2800MHz |

| SSD: Samsung 840 Pro 128GB | SSD2: Samsung 840 Pro 256GB  |  PSU: Be Quiet L8 630W | Case: Gladius M40 | Mouse: Gigabyte M6980X | Keyboard: Sharkoon SHARK ZONE K20 Headphones: HyperX HX Cloud Black Display: Triple LG 24MP67VQ-P |

 

TS3: ts.kreedzmania.pl - 512 Slotów - Darmowe Kanały ;)


#4 IntelCom

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 100
Zaawansowany

  • Postów:500
  • GG:
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Opole
Offline

Napisano 03.04.2015 22:06

A nie lepiej Ci kupić nowe podzespoły i z nich poskładać nowy komputer, może trochę słabszy ale nowy, niż gotowy używany komputer
stacjonarny?
  • +
  • -
  • 0

#5 QuahodronN

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 230
Wszechwidzący

  • Postów:1 262
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Olo
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 03.04.2015 22:12

Jeśli tam naprawdę jest i7 drugiej generacji 2600 + 8GB ramu + 650ti to naprawdę nie opłaca się kupować nowych bo na tym lepiej wyjdzie. W przyszłości może zrobić mały upgrade kompa.

I7-2600 jeszcze spokojnie da sobie radę przez długi czas. 8GB ramu to mało nie jest, tym bardziej na taki komputer i zastosowanie.

W przyszłości może a nawet zalecałbym wymianę dysków i płyty głównej (kupić jakąś okazyjnie) no i później sprawić sobie jakąś kartę graficzną 760/770 albo jakiś tańszy radeonek 7850/70 lub lepszy.

I komputerek będzie git.


  • +
  • -
  • 0

| CPU: I7-6700K @4.7GHz | Cooling: Corsair H110 | GPU: MSI GTX 1080 Gaming X | MOBO: Asus Maximus VIII Hero | RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 @2800MHz |

| SSD: Samsung 840 Pro 128GB | SSD2: Samsung 840 Pro 256GB  |  PSU: Be Quiet L8 630W | Case: Gladius M40 | Mouse: Gigabyte M6980X | Keyboard: Sharkoon SHARK ZONE K20 Headphones: HyperX HX Cloud Black Display: Triple LG 24MP67VQ-P |

 

TS3: ts.kreedzmania.pl - 512 Slotów - Darmowe Kanały ;)


#6 radim

    Godlike

  • Autor tematu
  • Moderator

Reputacja: 939
Master

  • Postów:2 725
  • Steam:steam
  • Imię:Arkadiusz
  • Lokalizacja:Janów Lub.
Offline

Napisano 04.04.2015 06:47

Autor piszę, że w są w stanie idealnym, bez wad ukrytych ale nie piszę przez jaki okres czasu były używane i głownie do czego, ale spodziewać się można, że jak w firmie to pewnie do jakiś microsoftów, innych programów czy też internetu.

Wszystko zależy od tego jaka to firma, bo chociażby u mnie w pracy komp naprawdę "pracuje", ale już bez grafiki (tylko jedna z lepszych zintegrowanych), bo do programowania ona nie potrzebna.

Dlatego przy rozmowie telefonicznej dowiem się w jaki sposób i do czego był używany, no i przez jaki okres.

 

Drugi nie jest wart 400zł więcej bo:
- Procek w 1 to druga generacja a nie pierwsza jak w 2 | + model 2600 to jeden z lepszych.
- Między 650ti a 750ti nie ma aż takiej różnicy aby dopłacać 400zł
 
Co to za dyski nie ma napisane ale obstawiam na WD Blue więc byłoby git, jeśli kompy z firm to pewnie były raz dziennie włączone i tak chodziły więc + dla dysku bo głowica nie musiała napierdzielać 50x dziennie.
Jeśli już będziesz miał zamiar tam zadzwonić to PYTAJ O ZASILACZ, kompletnie nic nie ma o nim napisane a jakby nie było on też jest ważny a nawet bardzo. Pytaj o firmę i sprawdź czy nie jest na czarnej liście + zapytaj czy ma chociaż zwykły certyfikat 80+ jeśli nie i będzie jakiś baniaty to dolicz sobie do ceny cenę nowego DOBREGO zasilacza. Nic kolosalnego nie będzie tam potrzebne więc do 200zł bardzo spokojnie można się zmieścić (mowa o nowym - używka znajdzie się taniej)
 
No i tak z ciekawości ciekawe co to za płyta główna.
 
Nie wiem co jeszcze mogę od siebie dorzucić, jak coś to pisz jeśli będę w stanie to doradzę ;)


Właśnie się zastanawiałem na tymi kartami graficznymi, czy będzie aż duża różnica. Jeszcze poczytam recenzję na ten temat, ale w zupełności myślę że wystarczyłaby mi 650. Co do dysku też zastanawiałem się jakiej firmy. Elegancko by było gdyby był WD Blue. Ciekawe również jaka prędkość obrotowa. O zasilaczu to powiem szczerze, że nawet nie pomyślałem. Mam małe pojęcie o zasilaczach, więc to też dla mnie jakaś nowość.

Napisałem do nich 'wstępną' wiadomość z prośbą o podanie informacji dot. dysku, zasilacza, płyty głównej i również tego jak komputer pracował, do czego był używany, przez jaki okres czasu i na oko ile razy dziennie pracował. Myślę, że dostanę jakąś racjonalną odpowiedź xD Na telefon to jeszcze za wcześnie, dlatego postanowiłem do nich napisać E-Maila.
 

A nie lepiej Ci kupić nowe podzespoły i z nich poskładać nowy komputer, może trochę słabszy ale nowy, niż gotowy używany komputer
stacjonarny?

Rozważałem taką myśl, ale przeglądając ceny procesorów i kart graficznym doszedłem do wniosku, że za sam taki sam procek i kartę wydałbym już więcej pieniędzy niż za cały jeden z podanych tutaj komputerów. Nawet te i5 są drogie więc myślę że już lepiej kupić używany ale dobry i cały.
  • +
  • -
  • 0

Chcąc napisać do mnie prywatną wiadomość, wpierw zapoznaj się ze stroną "O mnie" w moim profilu użytkownika [ radim ] !


#7 radim

    Godlike

  • Autor tematu
  • Moderator

Reputacja: 939
Master

  • Postów:2 725
  • Steam:steam
  • Imię:Arkadiusz
  • Lokalizacja:Janów Lub.
Offline

Napisano 04.04.2015 14:05

amxx_1428152343__beztytulu.png

Dysk jest elegancki, WD i 7200 obrotów. Natomiast co do zasilacza to nie wiem co to za model i przede wszystkim czy jest dobry, dlatego QuahodronN tutaj pytanie do Ciebie: jak z tym zasilaczem, brać czy ustawić się już na kupno nowego? Również spytałem się o płytę główną, ale odpowiedzi nie dostałem, ciekawe czemu? :hmmm:


  • +
  • -
  • 0

Chcąc napisać do mnie prywatną wiadomość, wpierw zapoznaj się ze stroną "O mnie" w moim profilu użytkownika [ radim ] !


#8 Droso

    Dawniej HubertTM

  • Support Team

Reputacja: 1 291
Godlike

  • Postów:2 371
  • Steam:steam
  • Imię:Hubert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 04.04.2015 14:46

Natomiast co do zasilacza to nie wiem co to za model i przede wszystkim czy jest dobry

Żaden podał tylko moc, albo się tym sprzedający nie zna, albo chce, żebyś kupił w ciemno.

Z płytą główną pewnie to samo, więc jak miałbyś kupować to dolicz sobie najlepiej +500 zł :D


  • +
  • -
  • 0

Piszę pluginy pod: AMX MOD X oraz SOURCE MOD!

Na zlecenie i bez zlecenia zresztą też!


#9 QuahodronN

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 230
Wszechwidzący

  • Postów:1 262
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Olo
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 04.04.2015 15:37

Zwykły Dellowy zasilacz więc dolicz sobie cenę zasilacza, postaram się wieczorem czegoś dobrego poszukać to dam Ci znać.

Co do płyty pewnie też jakaś od "Della" ale powinna pochodzić a potem na spokojnie wymiana płyty na podstawce LGA1155, na allegro albo olx coś po tanioszce się pewnie znajdzie ;)

 

Jak będzie dobry zasilacz to co najwyżej płyta padnie, z podzespołami nic się nie stanie. Wymieniasz i wszystko hula.

 

 

 

Edit: Tak jeszcze dodam, jak już się zdecydujesz i go kupisz to pewnie będzie nieźle zasyfiony więc kup sobie sprężone powietrze (W kaufie po 8zł jest :D) i dobrze go przedmuchaj po czym zostaw go na jakieś 20 min niech sobie postoi a dopiero potem bierz się za włączanie.


  • +
  • -
  • 0

| CPU: I7-6700K @4.7GHz | Cooling: Corsair H110 | GPU: MSI GTX 1080 Gaming X | MOBO: Asus Maximus VIII Hero | RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 @2800MHz |

| SSD: Samsung 840 Pro 128GB | SSD2: Samsung 840 Pro 256GB  |  PSU: Be Quiet L8 630W | Case: Gladius M40 | Mouse: Gigabyte M6980X | Keyboard: Sharkoon SHARK ZONE K20 Headphones: HyperX HX Cloud Black Display: Triple LG 24MP67VQ-P |

 

TS3: ts.kreedzmania.pl - 512 Slotów - Darmowe Kanały ;)


#10 radim

    Godlike

  • Autor tematu
  • Moderator

Reputacja: 939
Master

  • Postów:2 725
  • Steam:steam
  • Imię:Arkadiusz
  • Lokalizacja:Janów Lub.
Offline

Napisano 04.04.2015 17:40

Natomiast co do zasilacza to nie wiem co to za model i przede wszystkim czy jest dobry

Żaden podał tylko moc, albo się tym sprzedający nie zna, albo chce, żebyś kupił w ciemno.
Z płytą główną pewnie to samo, więc jak miałbyś kupować to dolicz sobie najlepiej +500 zł :D

Haha no tak, nie wpadłem na to że 'W' to są Waty xD

Zwykły Dellowy zasilacz więc dolicz sobie cenę zasilacza, postaram się wieczorem czegoś dobrego poszukać to dam Ci znać.
Co do płyty pewnie też jakaś od "Della" ale powinna pochodzić a potem na spokojnie wymiana płyty na podstawce LGA1155, na allegro albo olx coś po tanioszce się pewnie znajdzie ;)
 
Jak będzie dobry zasilacz to co najwyżej płyta padnie, z podzespołami nic się nie stanie. Wymieniasz i wszystko hula.
 
 
 
Edit: Tak jeszcze dodam, jak już się zdecydujesz i go kupisz to pewnie będzie nieźle zasyfiony więc kup sobie sprężone powietrze (W kaufie po 8zł jest :D) i dobrze go przedmuchaj po czym zostaw go na jakieś 20 min niech sobie postoi a dopiero potem bierz się za włączanie.


Taa, właśnie jak kupie to od razu biorę go pod sprężarkę do garażu :D Hmm to jak znajdziesz coś dobrego to wstawiaj ; ))

A i jeszcze pytanie. Czy od razu najlepiej zmienić zasilacz lub płytę czy jeszcze 'pociśnie' na tym sprzęcie przez jakiś czas? Bo te kolejne +300 zł będę musiał sam sobie jakoś zarobić a to trochę mi zajmie więc właśnie mi się wysnuwa takie pytanie.
  • +
  • -
  • 0

Chcąc napisać do mnie prywatną wiadomość, wpierw zapoznaj się ze stroną "O mnie" w moim profilu użytkownika [ radim ] !


#11 QuahodronN

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 230
Wszechwidzący

  • Postów:1 262
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Olo
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 05.04.2015 01:59

Najlepiej na start wymień zasilacz, płyta ta co jest da sobie radę a to czy da radę przy parogodzinnym graniu (bardziej wymagające rzeczy niż zwykła praca biurowa) i jak długo, to wyjdzie w praniu :P

 

Znalazłem na OLX Deusa M1 - http://olx.pl/oferta...html#f0be8304e8

Bardzo dobry zasilacz od SilentiumPC - certyfikat 80+ Bronze, 550W, modularne okablowanie. Znajomy posiada i jest GIT :)

 

ew. tańszy http://olx.pl/oferta...html#7aa3404e83Zabezpieczenia jak i certyfikat także posiada więc wybór należy do Ciebie.

 

OCZ jest tańszy o 80zł ale nie mam pojęcia jak jest z zasilaczami od OCZ, ale myśląc normalnie przy dzisiejszych czasach to nawet i najlepszy z najlepszych może się na drugi dzień zdupcyć.

Ale za to reklamacje, pomoc w SilentiumPC na 6+ :)


  • +
  • -
  • 0

| CPU: I7-6700K @4.7GHz | Cooling: Corsair H110 | GPU: MSI GTX 1080 Gaming X | MOBO: Asus Maximus VIII Hero | RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 @2800MHz |

| SSD: Samsung 840 Pro 128GB | SSD2: Samsung 840 Pro 256GB  |  PSU: Be Quiet L8 630W | Case: Gladius M40 | Mouse: Gigabyte M6980X | Keyboard: Sharkoon SHARK ZONE K20 Headphones: HyperX HX Cloud Black Display: Triple LG 24MP67VQ-P |

 

TS3: ts.kreedzmania.pl - 512 Slotów - Darmowe Kanały ;)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych