Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Grzejący się komputer przy cs 1.6Komp się grzeje tylko przy cs


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Visionek94

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Nie znajdziesz
Offline

Napisano 03.03.2015 21:47

Witam.Na wstępnie napisze aby nie zamykać tematu bo ten problem jest dość poważny.

 

Przejdę do rzeczy. Komputer jest dość dobry, 4gb ram, procesor 2x 3.11. karta graficzna 1gb. Komputer przy innych grach chodzi normalnie nie gdzeje się trzyma 50-60 stopni przy full detalach, A gdy wlącze cs 1.6 oczywiscie steam, to pogram może z 10 min i komputer się wyłączy z powodu przegrzania. Z góry mogę powiedzieć, iż wymieniłem wszędzie gdzie się dało paste termo-przewodzącą aby się nie grzał ale to juz nawet nie pomaga, Poprostu pogram chwilę w cs i komputer z nie wiadomej mi przyczyny się wylaczy. Probowalem nawet kalibrować procesory itp, lecz to też nie pomaga. Dodam też że komputer nie dawno mial "Formata".

 

Liczę na to że mi pomożecie bo nigdzie się nie spotkałem z takim problemem i sam nie jestem w stanie temu zaradzić. Oczywiście polecą lapki + za pomoc  :).


  • +
  • -
  • 0

#2 IntelCom

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 100
Zaawansowany

  • Postów:500
  • GG:
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Opole
Offline

Napisano 03.03.2015 21:52

A próbowałeś odpalić cs na NS?Chyba, że inne gry uruchamiasz również z platformy Steam?
  • +
  • -
  • -2

#3 harabin

    Nowy

  • Nowy

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:3
  • Lokalizacja:UK
Offline

Napisano 03.03.2015 23:52

Ale co Ci sie konkretnie przegrzewa? Karta graficzna czy procesor ?

Nie napisales jaki masz konkretnie procesor?

Czy jestes pewny, że dobrze nałożyłeś paste? czy to dobrej jakosci pasta ?

 


  • +
  • -
  • 1

#4 Visionek94

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Nie znajdziesz
Offline

Napisano 04.03.2015 10:46

Tak pasta jest wysokiej jakości, nie mialem wczesniej takich problemow, Inne gry nie są z platformy steamowskiej. Np taki Saint Rowarrow-10x10.png 4, przy ultra detalach trzyma mi 50-60 stopni, wlacze cs To przegrzeje mi sie procesor przy 114 stopniach komputer się normalnie wylaczy. 

 

Procesor : AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 6000+ 3.11

 

Czekam na dalsze odpowiedzi, pozniej jak będę mial chwile sciągne NS, i sprawdzę czy to może wina steama, lecz nie mam pytan dlaczego by steam mialby mi tak obciążać komputer.

 

~Edit:

 

Dodam też gdy wlącze adminowskie ESP to komputer się grzeje jeszcze szybciej :) nawet 10 min nie pogram i padnie.


Użytkownik Visionek94 edytował ten post 04.03.2015 10:52

  • +
  • -
  • 0

#5 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 04.03.2015 13:15

Jakie masz ustawienia grafiki? Jeśli nie używasz OpenGL, wszystkie obliczenia graficzne zamiast być przetwarzane przez kartę graficzną, są przetwarzane przez procesor. Tak, czy siak: procesor nie powinien się przegrzewać cokolwiek byś z nim nie robił. Posiadasz dodatkowe wentylatory na obudowie? czy obudowa stoi w jakiejś wnęce, czy ma możliwość trochę oddychać? Używasz komputer z otwartym bokiem obudowy, czy zamkniętym? Dołącz najlepiej zdjęcia otwartej obudowy komputera.

 

Nawet jeśli uporasz się z wyłączającym się komputerem w samym CSie, nie bagatelizuj problemu. Jeśli jakiś program Ci się kiedyś zawiesi i będzie zużywał 100% procesora, a zabezpieczenie wyłączające komputer przy przegrzaniu nie zadziała lub zadziała za późno, będziesz miał po procesorze. Więc lepiej zapewnić procesorowi odpowiednie chłodzenie, niż ograniczać zużycie procesora przez gry i programy. Chociaż to drugie też należy zrobić, ale z pewnością w pierwszej kolejności to pierwsze.


  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#6 Visionek94

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Nie znajdziesz
Offline

Napisano 04.03.2015 13:30

Tak używam OpenGL, nic innego Na obudowie nie, lecz mam dodatkowy wentylator pod zasilaczem, + moj komputer jest otwarty z jednej strony, i ma czym oddychać. Co do Cs'a, to jak zminimalizuje cs'a to trzyma normalnie 30-45 stopni, po zmaxymalizowaniu , znowu temperatura podchodzi dość wysoko. a na NS nie żauważylem takiego problemu, maxymalnie 60 stopni ;/ Ja juz nie wiem co mam zrobić pasty wszędzie wymienione itp. Zdjęcia kompa w nie najlepszej jakosci, ale coś widać.

 

1zelb14.jpg


  • +
  • -
  • 0

#7 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 04.03.2015 13:43

Wyczyść dokładnie komputer z kurzu, w szczególności żeberka radiatorów oraz wentylatory. Upnij wszystkie kable w taki sposób, by jak najmniej ograniczały przepływ powietrza. W wielu obudowach da się dość sporo kabli przeprowadzić za płytą główną (jeśli zdejmiesz drugą stronę obudowy, powinno tam być trochę miejsca gdzie kable można przeprowadzić, by nie zawadzały w "głównej komorze" obudowy.

 

Jak dużo pasty dałeś na procesor? Jeśli jest jej zbyt dużo to może ona ograniczać odprowadzanie ciepła, pasta termoprzewodząca powinna tworzyć cieniutką warstwę po rozprowadzeniu. https://www.youtube....hermal compoundobejrzyj sobie kilka filmików i zobacz jaka ilość pasty należy nałożyć.

 

Prawdopodobnie będzie konieczna wymiana radiatora na procesorze na większy, ten jak widać jest dość mały, a te Athlony lubią się troszkę zagrzać.


  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#8 Visionek94

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Nie znajdziesz
Offline

Napisano 04.03.2015 14:50

Powiem tak, radiator jest dobry, ma też miedziane rurki aby lepiej odprowadzał ciepło, wczesniej nie było żadnych kłopotów z grzaniem się komputera, ale wtedy nie grałem w cs, na NS jest 60-70 stopni lecz na razie się trzyma, a na steam to już większy problem jest, Pasta jest nalozona idealnie, nie za grubo nie za mało, myślę że problem tkwi jakoś w steamie, chociaż nie jestem do końca pewny.


  • +
  • -
  • 0

#9 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 04.03.2015 16:01

Skoro Steam jest w stanie tak obciążyć procesor, że ten się przegrzewa to równie dobrze może zrobić to każdy inny program i może to zrobić niekoniecznie w momencie w którym jesteś w stanie zareagować, a jak pisałem: zabezpieczenia termiczne bywają zawodne. Poza tym 60-70 stopni to i tak sporo jak na CSa, więc coś z tym chłodzeniem zrobić powinieneś. Pokaż jeśli możesz zdjęcie obrazujące gabaryty coolera, bo na zdjęciu wyżej wygląda jakby był niesamowicie płaski. I następne zdjęcie porządnie doświetl, bo poprzednie jest zbyt ciemne.

 

Co do walki z samym steamem, spróbuj wyłączyć nakładkę steam w grze.


  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#10 Hiroshima

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 04.03.2015 16:46

1. Kup dobrą pastę termoprzewodzącą (z podkreśleniem na słowo dobra a nie tania - tu pomoże gościu z najbliższego sklepu komputerowego)

2. Zdejmij radiator, dokładnie wyczyść ze starej pasty (procesor też), wyczyść wszystko dokładnie z kurzu

3. Obejrzyj tutorial na youtube'ie jak poprawnie nałożyć pastę 

4. Złóż i sprawdź rezultaty


  • +
  • -
  • 0

#11 Visionek94

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Nie znajdziesz
Offline

Napisano 04.03.2015 16:48

Sprawdzałem różne metody, i nic na razie nie pomagało a ten problem Występuje tylko i wylacznie na cs 1.6 steam. Wylanczanie spolecznosci steam tez nie pomaga.

 

Link do ssów radiatora. http://www5.zippysha...S00Nt/file.html

 

Byl dokladnie czyszczony przed nalozeniem nowej pasty, A ja dbam o takie rzeczy i na pewno taniej nie kupilem :).


  • +
  • -
  • 1

#12 Hiroshima

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 04.03.2015 17:33

Napisałem to, ponieważ widziałem już różne wynalazki które nazywają się pasta termoprzewodzącą a nawet koło niej nie leżały  :wstyd:


  • +
  • -
  • 0

#13 Visionek94

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:10
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Nie znajdziesz
Offline

Napisano 04.03.2015 18:05

No tak, tylko dalej nie wiem co z moim problemem, chodź widzę że nie jest on łatwy :D


  • +
  • -
  • 0

#14 caro

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 15
Początkujący

  • Postów:62
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 04.03.2015 19:10

Steam i klient LOL-a to dwie aplikacje, które tak właściwie nie wiadomo co robią. Gdy je włączasz system zaczyna wariować. Ja osobiście robiłem format kompa, ściągnąłem Steam wraz z cs-em 1.6 i dalej żeby go włączyć muszę spróbować 2-3 razy, bo wywala błąd. Graj na NS, bo to choć gorsza, to optymalniejsza wersja. na razie to ci powinno wystarczyć :D. Co do samego kompa, to nie mam pojęcia.


  • +
  • -
  • -1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych