Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Odczyt NTFS w innym systemie


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 31.01.2015 16:16

Cześć, potrzebuję "odzyskać" mój dysk w NTFS, odzyskać w sensie podpiąć go tak, żeby był widoczny w innym systemie (obojętnie czy szitdows czy linux) bo jak ktoś wie o co chodzi to NTFS'a nie da się normalnie podpiąć w inny komputer żeby był "z bomby" widoczny. Sam dysk jest 100% sprawny ale nie miałem innego dysku żeby zrzucić dane i sformatować go pod FAT'em.

 

W skrócie i ułomnie żeby nie mieszać, jak odczytać NTFS'a z innego komputera na innym komputerze?

 

Poszukałbym u wujka google ale jak wpisuje coś w stylu jak nazwa tego tematu to wyskakuje mi tylko opis NTFS'a albo NTFS vs FAT i nic poza tym. 

 

Kiedyś był taki mały program (a właściwie kilkadziesiąt programów w .iso) który można było zamontować albo nagrać na płytę i tam miał programy do otwierania partycji NTFS ale nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywał, był bodajże nawet opis na cdrinfo ale bez nazwy to szukaj igły w stogu siana.

 

PS. nie podawać mi programów odzyskujących partycję bo już próbowałem.


  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#2 Ogen Dogen

    Czempion

  • Power User

Reputacja: 261
Wszechwidzący

  • Postów:837
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
Offline

Napisano 31.01.2015 16:29

Przez samo podpięcie będziesz miał ciężko , bo się nie wczytają sterowniki i się system będzie wysypywał , ale spróbuj przez HirensBootCD. Na pewno znajdziesz jakieś narzędzie do odczytu z dysku , a jeśli nie to jeszcze jest Mini Windows XP. Dzięki niemu dostaniesz się nawet do wysypanego systemu.

 

//edit

Program oczywiście bootowalny z płyty / pendrive.


  • +
  • -
  • 1

b_350_20_360204_C20008_FFFFFF_000000.png 193.33.176.115:27015

 

94e23d811c.png

 


#3 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 31.01.2015 20:02

Mam takie cudo ATA/SATA to usb, nie potrzeba do tego sterowników, systemu na tym dysku nie ma, bo to był dysk dodatkowy. HirensBootCD, tej nazwy mi właśnie brakowało. Nie muszę go bootować z płyty/pendrive bo mogę zamontować obraz ISO.

Jak nie uda mi się nic zdziałać to dam edita.

 

@edit, nie ma tam programu który by mi pomógł. Jeden wykrył mi tylko partycję 800MB mimo, że były tylko dwie, jedna 50GB i druga ~950GB


  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#4 NieWiemMamMac@

    Wszechwidzący

  • Użytkownik

Reputacja: 166
Profesjonalista

  • Postów:289
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Lokalizacja
Offline

Napisano 01.02.2015 12:10

PartedMagic.

Na dolnym pasku powinien być znaczek dysku - klikasz i powinny wyświetlić Ci się Twoje dyski, musisz je "od montować" żeby zobaczyć zawartość :)


  • +
  • -
  • 0

Pomagam z klasami/perkami/silnikiem COD

Kontakt:

[email protected]

PW

 


#5 Ogen Dogen

    Czempion

  • Power User

Reputacja: 261
Wszechwidzący

  • Postów:837
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
Offline

Napisano 01.02.2015 12:25

Mam takie cudo ATA/SATA to usb, nie potrzeba do tego sterowników, systemu na tym dysku nie ma, bo to był dysk dodatkowy. HirensBootCD, tej nazwy mi właśnie brakowało. Nie muszę go bootować z płyty/pendrive bo mogę zamontować obraz ISO.
Jak nie uda mi się nic zdziałać to dam edita.

@edit, nie ma tam programu który by mi pomógł. Jeden wykrył mi tylko partycję 800MB mimo, że były tylko dwie, jedna 50GB i druga ~950GB


Próbowałeś przez mini xp ? Sprawdzałem na paru komputerach i nie było problemów.
  • +
  • -
  • 0

b_350_20_360204_C20008_FFFFFF_000000.png 193.33.176.115:27015

 

94e23d811c.png

 


#6 QuahodronN

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 230
Wszechwidzący

  • Postów:1 262
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Olo
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 01.02.2015 15:56

Po podłączeniu dysku sprawdzałeś w "zarządzaj dyskami" czy nie ma go tam jako obcy?

 

https://technet.micr...4(v=ws.10).aspx

 

(Win7)


  • +
  • -
  • 0

| CPU: I7-6700K @4.7GHz | Cooling: Corsair H110 | GPU: MSI GTX 1080 Gaming X | MOBO: Asus Maximus VIII Hero | RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 @2800MHz |

| SSD: Samsung 840 Pro 128GB | SSD2: Samsung 840 Pro 256GB  |  PSU: Be Quiet L8 630W | Case: Gladius M40 | Mouse: Gigabyte M6980X | Keyboard: Sharkoon SHARK ZONE K20 Headphones: HyperX HX Cloud Black Display: Triple LG 24MP67VQ-P |

 

TS3: ts.kreedzmania.pl - 512 Slotów - Darmowe Kanały ;)


#7 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 01.02.2015 21:32

QuahodronN, wykrywa go jako niesformatowany RAW.

 

Ogen Dogen, nie, jutro spróbuję.

 

NieWiemMamMac@, nagraj mi filmik na którym będzie pokazane jak "wchodzisz" w zawartość odmontowanego dysku i nie wypowiadaj się jak się na czymś nie znasz.


  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#8 NieWiemMamMac@

    Wszechwidzący

  • Użytkownik

Reputacja: 166
Profesjonalista

  • Postów:289
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Lokalizacja
Offline

Napisano 02.02.2015 16:30

NieWiemMamMac@, nagraj mi filmik na którym będzie pokazane jak "wchodzisz" w zawartość odmontowanego dysku i nie wypowiadaj się jak się na czymś nie znasz.

Proszę SS :) Gdybym sie nie znal nawet nie zajrzalbym tu. Zawartosc mozna sprawdzic pod zamontowanym jak i nie zamontowanym dysku(na PM).

Jezeli bedziesz chcial uzyc tej dystrybucji to nie zniechecaj sie gdy plik konfiguracyjny fstab bedzie ci sie dlugo tworzyl, przy duzych dyskach moze to troche potrwac.

Dla jasnosci - Te "Mount" nie oznacza ze jest zamontowany (jest to zwykly button ktorym mozna zamontowac/odmontowac)

Załączone miniatury

  • Screenshot - 02022015 - 04:17:34 PM.png

Użytkownik NieWiemMamMac@ edytował ten post 02.02.2015 16:37

  • +
  • -
  • 1

Pomagam z klasami/perkami/silnikiem COD

Kontakt:

[email protected]

PW

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych