Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Rozgrzewka / Knife Race


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 psilocybe

    Toasty!

  • Power User

Reputacja: 252
Wszechwidzący

  • Postów:524
  • Steam:steam
  • Imię:Filip
  • Lokalizacja:PL
Offline

Napisano 09.01.2015 16:56

Plugin działa jako rozgrzewka, w pierwszej rundzie można używać tylko kosy, za każde zabicie z kosy LVL UP :D Na filmiku nie widać dobrze hud'a więc opiszę w skrócie.

 

Zaczynasz na LVL 0, masz Łom i -40%dmg, po pierwszym zabiciu masz LVL 1 i zwykły model noża, normalny dmg, -10% mniejszą grawitację, 120hp i 100ap oraz prędkość +20. Do 4 levelu jak widać zmieniają się modele, speed, dmg, grawitacja, hp i ap, później rośnie tylko LVL ;)

 

Plugin na mapach ka_ pracuje nieco inaczej, działa przez całą mapę nie tylko 1 rundę (na filmiku jest właśnie mapa ka_), po określonym czasie gracz się odradza (DM), jeżeli zginiesz tracisz wszystkie poziomy i zaczynas z łomem :D

 

Robię to dla siebie z nudów ale w planach mam jeszcze kilka rzeczy ;) Dodać cvary, modele p_, więcej poziomów z modelami i dźwiękami, więcej sprite'ów itp. a mój najśmielszy pomysł nad którym już pracuję to 'healing', czyli na końcu rundy jest freeze i automatycznie wyjmuje się apteczka rodem z Left4Dead i się leczysz z odniesionych w walce ran :D Wszystko opasane dźwiękiem bandażowania z L4D :D Jaki efekt uzyskam to się okaże :P Może nawet przy którymś z poziomów zrobię uleczanie podczas gry bo od 4 LVL w górę już nie dostajemy HP ale mamy 200% dmg :D

 


  • +
  • -
  • 2

Dołączona grafika

Dołączona grafika


#2 speedkill

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 592
Godlike

  • Postów:2 733
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Prudnik
Offline

Napisano 09.01.2015 21:29

Jestem ciekawy jak wygląda kod, także wydaje mi się, że skoki z dmg są za duże, czekam na wersję finalną :)
  • +
  • -
  • 0

If you can dream it, you can do it.


#3 psilocybe

    Toasty!

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 252
Wszechwidzący

  • Postów:524
  • Steam:steam
  • Imię:Filip
  • Lokalizacja:PL
Offline

Napisano 10.01.2015 23:46

Jestem ciekawy jak wygląda kod, także wydaje mi się, że skoki z dmg są za duże, czekam na wersję finalną :)

 

Kod nie jest zbyt profesjonalny :D Zapewne byś zwątpił w działanie ale działa i nawet sam bugów nie mogę znaleźć (a raczej jeżeli czegoś nie potrafię naprawić to uznaję że to nie bug :D).

 

Najwięcej kodu dotyczy się tej głupiej prędkości która resetuje się bez przerwy jak wiesz ale to już ogarnięte jest.

 

W trybie rozgrzewki 1 kill = 1 lvl, lecz na mapach knifearena będę musiał to nieco urozmaicić :D

 

 

Teraz przyszedł czas na apteczke, może nie wygląda to jakoś super ale chodzi o grywalność :D Nie dodałem jeszcze dźwięku leczenia itp. itd. ale wiadomo to na końcu :D

 

 

Pomysł jest taki że w trybie Knife Race do 4lvl dostajesz hp po zabiciu, później do 7 lvl musisz sobie poradzić bez hp ale za wejście na 7 lvl dostajesz czerwoną apteczkę (+50hp), za każde kolejne zabicie dostajesz apteczke (chyba że jeszcze nie użyłeś poprzedniej) - no i to jest zrobione powiedzmy widać na filmiku. (max hp z apteczek = 200)

 

Dalej załóżmy od 12lvl będzie żółta apteczka (+100hp) za każde 2 lub 3 zabicia, po wejściu na level 20 dostajesz zieloną apteczkę (200hp+200ap) i powiedzmy że tu będzie ostatnia zmiana kosy (modelu i skilla na największy)

 

Trochę to już pomieszałem ale jak skończę to filmik przedstawię :D


  • +
  • -
  • 1

Dołączona grafika

Dołączona grafika


#4 psilocybe

    Toasty!

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 252
Wszechwidzący

  • Postów:524
  • Steam:steam
  • Imię:Filip
  • Lokalizacja:PL
Offline

Napisano 19.01.2015 16:30

Plugin miał być rozgrzewką na noże a przerodził się w mini-moda :D Knife Arena :D

 

Teraz grawitacja, speed i damage rosną proporcjonalnie do levelu który będzie można ustawić cvarem (max level) oraz mnożniki dmg, speed i grawitacji też będą do ustawienia. Dopracowałem apteczki + animacje, autorespawn, dodałem modele p_, dodałem /menu a w nim 5 nowych broni z dźwiękami i modelami v_ i p_, zapis w nVault...

 

Poza łomem (level 0-10) można zdobywać nowe kosy (łącznie 5, ostatnia od 750lvl), w menu mamy 5 innych broni :D

 

Przedstawiam screeny nowych broni:

 

Menu

thumb_amxx_1421680075__menu.jpg

 

Baseball

thumb_amxx_1421680924__baseball.jpg

 

Miecz Jedi

thumb_amxx_1421680945__jedi.jpg

 

Klucz

thumb_amxx_1421680960__klucz.jpg

 

Ryba

thumb_amxx_1421680981__ryba.jpg

 

Usp

thumb_amxx_1421680994__usp.jpg

 

Leczenie

thumb_amxx_1421681008__leczene.jpg

 

Apteczka

thumb_amxx_1421681021__apteczka.jpg

 

 

Kupiłem serwer 500fps w PL pod to, IP mogę na PW podać.

 

Jak ktoś ma jakieś fajne pomysły to chętnie się zapoznam, tworząc ten plugin nie wzorowałem się na niczym więc jestem ciekawy co sądzicie?

 

Peace :lol:


  • +
  • -
  • 0

Dołączona grafika

Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych