Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Zamiana modelu noza po zabiciu


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Last One

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:76
  • GG:
  • Lokalizacja:Brzyska Wola
Offline

Napisano 05.01.2015 17:40

Witam.

Chcę napisać plugin, którego zadaniem będzie zamiana modelu noża na inny, zaraz po zabiciu gracza.

Musze też uwzględnić to, żeby nie zmieniło mi broni, bo będzie to animowany model.  Będzie on trwał 1sek i pózniej musi powrócic do starego modelu. No i jeszcze podczas zabicia gracza przydała by się wiadomość w dHUD na środku.

 

Wszystko to ma wyglądać tak:

Gracz zabija innego gracza z noża i pokazuje mu się model prezentu i napis na środku w dHUD "Dostałeś prezent".

 

Nie mam pojęcia jak to napisać więc proszę was o pomoc. Dzięki :)


  • +
  • -
  • 0

--<<SPRZEDAM>>--

UNIKALNĄ MODYFIKACJĘ BF2

Modyfikacja zawiera: EXP oraz LVL do wbijania rang zamiast zabić, Umiejętność na mapę dostępną po uzyskaniu odpowiedniego LVL, skiny broni po osiągnięciu określonej liczby medali, 52 odznaki, 33 rangi w tym 8 rang specjalnych, 170 lvl, wbudowany VIP i wiele innych mniejszych modyfikacji. Modyfikacja nie zawiera bugów i jest mojego autorstwa. 

Kontakt: GG-22185431 | Steam- Last One XXX | PW na forum. 


#2 grankee

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 517
Wszechwiedzący

  • Postów:1 500
  • Lokalizacja:Radom
Offline

Napisano 06.01.2015 05:12

Daj model, może coś się zdziała.


  • +
  • -
  • 1

#3 Last One

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:76
  • GG:
  • Lokalizacja:Brzyska Wola
Offline

Napisano 06.01.2015 09:39

Model jest robiony na zamówienie więc nie bardzo. Chodzi tu po prostu o to, żeby zaraz po zabiciu drugiego gracza z noża jego standardowy model został zamieniony na mój o nazwie np. gift.mdl. Całość to po prostu wyjęcie prezentu po zabiciu :). Ważne jest również to, żeby podczas wyjmowania prezentu, nie mógłbym zmieniać broni, żeby animacja doszła do końca. 


  • +
  • -
  • 0

--<<SPRZEDAM>>--

UNIKALNĄ MODYFIKACJĘ BF2

Modyfikacja zawiera: EXP oraz LVL do wbijania rang zamiast zabić, Umiejętność na mapę dostępną po uzyskaniu odpowiedniego LVL, skiny broni po osiągnięciu określonej liczby medali, 52 odznaki, 33 rangi w tym 8 rang specjalnych, 170 lvl, wbudowany VIP i wiele innych mniejszych modyfikacji. Modyfikacja nie zawiera bugów i jest mojego autorstwa. 

Kontakt: GG-22185431 | Steam- Last One XXX | PW na forum. 


#4 Wielkie Jol

    REPREZENTUJE SIEBIE I CAŁĄ GALAKTYKĘ

  • Support Team

Reputacja: 683
Wszechmogący

  • Postów:1 258
  • GG:
  • Lokalizacja:AMXX
Offline

Napisano 06.01.2015 10:45

Ale musimy wiedzieć która z qnimacji ma zostać odegrana po wyjęciu tego prezentu, zresztą model i tak będzie miał każdy od chwili, w której wrzucisz go na serwer xD
  • +
  • -
  • 1

"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad. Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr" - Nathaniel Borenstein.


#5 ex0

    Wolny strzelec.

  • Power User

Reputacja: 383
Wszechpomocny

  • Postów:1 127
  • GG:
  • Imię:Kacper
  • Lokalizacja:Żywiec
Offline

Napisano 06.01.2015 10:51

Co do dHuda to sprawa prosta.
Wywołujesz po prostu go w momencie zabicia także nie problem. 

 

 

Model jest robiony na zamówienie więc nie bardzo. Chodzi tu po prostu o to, żeby zaraz po zabiciu drugiego gracza z noża jego standardowy model został zamieniony na mój o nazwie np. gift.mdl. Całość to po prostu wyjęcie prezentu po zabiciu :). Ważne jest również to, żeby podczas wyjmowania prezentu, nie mógłbym zmieniać broni, żeby animacja doszła do końca. 

Kolego, ale ktokolwiek wchodzący na Twój serwer i tak będzie miał w swoich plikach CS'a ten model, także co to za problem? 

// 
Co do tematu, najprościej chyba będzie po zabiciu zrobić Thinka odnośnie sprecachowania modelu tak? 
Model jest konkretnie modelem czy animacją?
 


  • +
  • -
  • 1

TWORZENIE FOR SPOŁECZNOŚCIOWYCH | ZARZĄDZANIE STRONAMI INTERNETOWYMI
WSPARCIE TECHNICZNE SERWERÓW HLDS | MODERNIZACJA, OPTYMALIZACJA, ZABEZPIECZENIA


Zapraszam do mojego profilu ;)


#6 Last One

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:76
  • GG:
  • Lokalizacja:Brzyska Wola
Offline

Napisano 06.01.2015 12:52

Model to animacja. Próbowałem sam pisać kod ale jakoś nie wiem jak pobrać zabójstwo z noża i żeby w tym momencie zmieniło model oraz żebym nie mógł w tym momencie zmienić broń. Dopisanie dHUD to prosta sprawa wiem ;).

 

Wolałbym jednak model zachować dla moich graczy ;)


  • +
  • -
  • 0

--<<SPRZEDAM>>--

UNIKALNĄ MODYFIKACJĘ BF2

Modyfikacja zawiera: EXP oraz LVL do wbijania rang zamiast zabić, Umiejętność na mapę dostępną po uzyskaniu odpowiedniego LVL, skiny broni po osiągnięciu określonej liczby medali, 52 odznaki, 33 rangi w tym 8 rang specjalnych, 170 lvl, wbudowany VIP i wiele innych mniejszych modyfikacji. Modyfikacja nie zawiera bugów i jest mojego autorstwa. 

Kontakt: GG-22185431 | Steam- Last One XXX | PW na forum. 


#7 grankee

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 517
Wszechwiedzący

  • Postów:1 500
  • Lokalizacja:Radom
Offline

Napisano 07.01.2015 02:24

No to good luck :)


  • +
  • -
  • 1

#8 Last One

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:76
  • GG:
  • Lokalizacja:Brzyska Wola
Offline

Napisano 07.01.2015 05:04

Mógłbyś mnie chociaż jakoś naprowadzić?
  • +
  • -
  • 0

--<<SPRZEDAM>>--

UNIKALNĄ MODYFIKACJĘ BF2

Modyfikacja zawiera: EXP oraz LVL do wbijania rang zamiast zabić, Umiejętność na mapę dostępną po uzyskaniu odpowiedniego LVL, skiny broni po osiągnięciu określonej liczby medali, 52 odznaki, 33 rangi w tym 8 rang specjalnych, 170 lvl, wbudowany VIP i wiele innych mniejszych modyfikacji. Modyfikacja nie zawiera bugów i jest mojego autorstwa. 

Kontakt: GG-22185431 | Steam- Last One XXX | PW na forum. 


#9 Wielkie Jol

    REPREZENTUJE SIEBIE I CAŁĄ GALAKTYKĘ

  • Support Team

Reputacja: 683
Wszechmogący

  • Postów:1 258
  • GG:
  • Lokalizacja:AMXX
Offline

Napisano 07.01.2015 07:00

Mógłbyś mnie chociaż jakoś naprowadzić?

Zformatuj model dla gracza, Użyj eventu death_msg, pobierz id zabojcy, sprawdź czy ma np. Nóż lub inną broń dowolnie wybrana przez Ciebie, jeżeli ją ma to użyj funkcji formatujacej model. Utworz zmienna prawda/falsz i przy pomocy taska, który będzie trwał x czasu sprawdzaj czy czas minął, jeżeli nie, blokuj zmianę broni na inna. O niczym chyba nie zapomniałem.

Przydatne linki: jakiś tam sklep z nożami na jailbreaka, tam możesz sprawdzić jak dać graczowi określony model. Nie podam teraz bo na tel jestem.

Użytkownik Wielkie Jol edytował ten post 07.01.2015 07:01

  • +
  • -
  • 1

"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad. Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr" - Nathaniel Borenstein.


#10 Last One

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:76
  • GG:
  • Lokalizacja:Brzyska Wola
Offline

Napisano 07.01.2015 14:21

Dzięki ;) Mam jeszcze jedno pytanie. Jak pobrać broń?
  • +
  • -
  • 0

--<<SPRZEDAM>>--

UNIKALNĄ MODYFIKACJĘ BF2

Modyfikacja zawiera: EXP oraz LVL do wbijania rang zamiast zabić, Umiejętność na mapę dostępną po uzyskaniu odpowiedniego LVL, skiny broni po osiągnięciu określonej liczby medali, 52 odznaki, 33 rangi w tym 8 rang specjalnych, 170 lvl, wbudowany VIP i wiele innych mniejszych modyfikacji. Modyfikacja nie zawiera bugów i jest mojego autorstwa. 

Kontakt: GG-22185431 | Steam- Last One XXX | PW na forum. 


#11 psilocybe

    Toasty!

  • Power User

Reputacja: 252
Wszechwidzący

  • Postów:524
  • Steam:steam
  • Imię:Filip
  • Lokalizacja:PL
Offline

Napisano 07.01.2015 14:40

Model to model czy animacja? Wtf?

 

Domyślam się że model jest robiony na podstawie v_knife.mdl, więc i sekwencje powinny być zachowane. Przy wyjęciu broni(zmianie modelu v_*.mdl) zawsze jest sekwencja(animacja) 'draw' i tu nic nie trzeba zmieniać.

 

W innym wypadku plugin będzie potrzebował kilku linijek więcej :)

 

 

Odnośnie zachowania modelu to tak jak pisali, wchodzę na serwer i go mam na dysku, nie da się tego zabezpieczyć, no chyba że na serwer hasło założysz :D

 

Wracając do tematu taki plugin nie będzie zbyt skomplikowany, wszystko zależy wg. mnie od jakości owego modelu i jego animacji (sekwencji).


  • +
  • -
  • 1

Dołączona grafika

Dołączona grafika


#12 Wielkie Jol

    REPREZENTUJE SIEBIE I CAŁĄ GALAKTYKĘ

  • Support Team

Reputacja: 683
Wszechmogący

  • Postów:1 258
  • GG:
  • Lokalizacja:AMXX
Offline

Napisano 07.01.2015 15:12

Dzięki ;) Mam jeszcze jedno pytanie. Jak pobrać broń?

Nawet nie będzie potrzebne pobieranie broni, po prostu po zabiciu ustaw zabójcy taką broń, którą model zastępuje.


Wielkie Jol (07.01.2015 18:19):
@grankee

A no rzeczywiście, nie doczytałem, że tylko z noża.

W deathmsg użyj
new weapon[64]		
	read_data(4,weapon,63)	//krotka nazwa broni (bez weapon_ / CSW_ )
I sprawdź, czy zabójstwo nastąpiło też za pomocą noża.

Użytkownik Wielkie Jol edytował ten post 07.01.2015 15:12

  • +
  • -
  • 1

"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad. Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr" - Nathaniel Borenstein.


#13 grankee

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 517
Wszechwiedzący

  • Postów:1 500
  • Lokalizacja:Radom
Offline

Napisano 07.01.2015 18:12

 

Dzięki ;) Mam jeszcze jedno pytanie. Jak pobrać broń?

Nawet nie będzie potrzebne pobieranie broni, po prostu po zabiciu ustaw zabójcy taką broń, którą model zastępuje.

 

Wtedy każde zabójstwo z dowolnej broni sprawi, że pokaże model noża  jakąś tam animacją, a tu chodzi żeby tylko z noża.

broń pobierasz

get_user_weapon

Co do blokady zmiany broni to będzie gorzej. Nie da się tego zablokować wprost, bo nawet jeśli w przypadku próby zmiany dasz nazad nóż to podejrzewam, że animacja wyjęcia odegra się na nowo.


  • +
  • -
  • 1

#14 psilocybe

    Toasty!

  • Power User

Reputacja: 252
Wszechwidzący

  • Postów:524
  • Steam:steam
  • Imię:Filip
  • Lokalizacja:PL
Offline

Napisano 07.01.2015 18:36


Co do blokady zmiany broni to będzie gorzej. Nie da się tego zablokować wprost, bo nawet jeśli w przypadku próby zmiany dasz nazad nóż to podejrzewam, że animacja wyjęcia odegra się na nowo.

 

Z ciekawości skleciłem taki plugin i rzeczywiście jest problem z zablokowaniem tego. Można zablokować np. klawisze 'slot1', 'slot2' ? Tylko bez sensu trochę, bo jeżeli zabijesz z kosy kogoś, dostaniesz prezent i i zablokujesz zmianę broni a w zasięgu jest drugi przeciwnik to jesteś bezbronny. Dodam że zmiana na 1 sekundę jest zbyt krótka, testowałem i wg. mnie przynajmniej 3 sekundy musisz dać nowy model, wtedy fajnie wygląda wg. mnie.

 

Ja bym zrobił tak, że po zabiciu z kosy dostajesz ten prezent, zmienia Ci model na prezent i jest hud itp. ale możesz zmienić broń a po powrocie do kosy masz nadal model prezentu (np. dopóki nie zginiesz lub jak wolisz).

 

Rozumiesz o co mi chodzi?


  • +
  • -
  • 1

Dołączona grafika

Dołączona grafika


#15 Last One

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:76
  • GG:
  • Lokalizacja:Brzyska Wola
Offline

Napisano 07.01.2015 19:43

Tak rozumiem. I mi też o to chodziło tylko źle się wyraziłem.

 

 

a po powrocie do kosy masz nadal model prezentu (np. dopóki nie zginiesz lub jak wolisz)

I tu jest to, że po wyświetleniu tego prezentu wraca normalnie do standardowego modelu.


  • +
  • -
  • 0

--<<SPRZEDAM>>--

UNIKALNĄ MODYFIKACJĘ BF2

Modyfikacja zawiera: EXP oraz LVL do wbijania rang zamiast zabić, Umiejętność na mapę dostępną po uzyskaniu odpowiedniego LVL, skiny broni po osiągnięciu określonej liczby medali, 52 odznaki, 33 rangi w tym 8 rang specjalnych, 170 lvl, wbudowany VIP i wiele innych mniejszych modyfikacji. Modyfikacja nie zawiera bugów i jest mojego autorstwa. 

Kontakt: GG-22185431 | Steam- Last One XXX | PW na forum. 


#16 psilocybe

    Toasty!

  • Power User

Reputacja: 252
Wszechwidzący

  • Postów:524
  • Steam:steam
  • Imię:Filip
  • Lokalizacja:PL
Offline

Napisano 07.01.2015 20:05

Ja bym jednak nie blokował możliwości zmiany broni, po prostu po zabiciu z kosy zmienił model na prezent, za 3 sekundy zresetował na normalny jeżeli gracz sam wcześniej tego nie zrobił zmieniając broń.

 

Aha. Jeżeli będziesz używał eventu DeathMsg to nie musisz pobierać broni w funkcji, 4 parametr zawiera string ze skróconą nazwą broni, myślę że rejestrując event możesz dodać warunek że 4 parametr musi zawierać string 'knife'. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.


  • +
  • -
  • 1

Dołączona grafika

Dołączona grafika


#17 Last One

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:76
  • GG:
  • Lokalizacja:Brzyska Wola
Offline

Napisano 07.01.2015 20:30

Rozumiem wszystko o co chodzi, ale nie mogę tego napisać... Po prostu zrezygnuję. Dzięki wam wszystkim plusiki lecą.


  • +
  • -
  • 0

--<<SPRZEDAM>>--

UNIKALNĄ MODYFIKACJĘ BF2

Modyfikacja zawiera: EXP oraz LVL do wbijania rang zamiast zabić, Umiejętność na mapę dostępną po uzyskaniu odpowiedniego LVL, skiny broni po osiągnięciu określonej liczby medali, 52 odznaki, 33 rangi w tym 8 rang specjalnych, 170 lvl, wbudowany VIP i wiele innych mniejszych modyfikacji. Modyfikacja nie zawiera bugów i jest mojego autorstwa. 

Kontakt: GG-22185431 | Steam- Last One XXX | PW na forum. 


#18 grankee

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 517
Wszechwiedzący

  • Postów:1 500
  • Lokalizacja:Radom
Offline

Napisano 09.01.2015 01:17

Właśnie o to chodzi, blokada slotów robi problem.


  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych