Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Funkcja z lokalnym czasem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Last One

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:76
  • GG:
  • Lokalizacja:Brzyska Wola
Offline

Napisano 28.12.2014 17:22

Witam. Głowię się i głowię ale nie mogę wymyśleć jakiej funkcji użyć, aby zczytać czas lokalny, czas serwera (nie użytkownika/gracza) i do tego czasu dodać 1,2,3 i 7 dni. Funkcja ta będzie miała za zadanie ustawić graczowi flagę t np w poniedziałek i za 1,2,3 lub 7 dni wyłączyć ją. Proszę o pomoc i jeśli nie w tym dziale to proszę o przeniesienie.


  • +
  • -
  • 0

--<<SPRZEDAM>>--

UNIKALNĄ MODYFIKACJĘ BF2

Modyfikacja zawiera: EXP oraz LVL do wbijania rang zamiast zabić, Umiejętność na mapę dostępną po uzyskaniu odpowiedniego LVL, skiny broni po osiągnięciu określonej liczby medali, 52 odznaki, 33 rangi w tym 8 rang specjalnych, 170 lvl, wbudowany VIP i wiele innych mniejszych modyfikacji. Modyfikacja nie zawiera bugów i jest mojego autorstwa. 

Kontakt: GG-22185431 | Steam- Last One XXX | PW na forum. 


#2 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 29.12.2014 01:42

get_systime zwróci czas w formie sekund od 1 stycznia 1970 roku. Wystarczy do tej liczby dodać ilość sekund odpowiadającą ilości dni (czyli 24*60*60 dla 1 dnia). Jeśli chcesz następnie wyświetlić tak uzyskany czas, możesz użyć format_time, gdzie za ostatni argument podajesz tą liczbę. Jeśli potrzebujesz przechować ten czas lub wykonać na nim dalsze operacje, polecam go nie konwertować :)
  • +
  • -
  • 1

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#3 grankee

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 517
Wszechwiedzący

  • Postów:1 500
  • Lokalizacja:Radom
Offline

Napisano 29.12.2014 04:22

Przy czym byłbym ostrożny, maksymalna wartość zmiennej to 1874919423, a czas od 70 roku będzie oscylował w granicach półtora miliarda, no ale to znaczy, że na następne 9 lat jest spokój :) Kwestia tylko co dalej z tym masz zamiar robić, żebyś tych sekund zbytnio nie mnożył dalej :P


Użytkownik grankee edytował ten post 29.12.2014 04:22

  • +
  • -
  • 2

#4 Last One

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:76
  • GG:
  • Lokalizacja:Brzyska Wola
Offline

Napisano 29.12.2014 09:45

Dzięki zaraz przetestuję.

Chciałem tej funkcji użyć do automatycznego vipa podczas gry. Gracz pisze np. /gra i losuje jakąś nagrodę, jeśli wypadnie mu vip to zmieni mu automatycznie flagę, i ta funkcja będzie miała za zadanie odebrać mu tego vipa za x dni.
  • +
  • -
  • 0

--<<SPRZEDAM>>--

UNIKALNĄ MODYFIKACJĘ BF2

Modyfikacja zawiera: EXP oraz LVL do wbijania rang zamiast zabić, Umiejętność na mapę dostępną po uzyskaniu odpowiedniego LVL, skiny broni po osiągnięciu określonej liczby medali, 52 odznaki, 33 rangi w tym 8 rang specjalnych, 170 lvl, wbudowany VIP i wiele innych mniejszych modyfikacji. Modyfikacja nie zawiera bugów i jest mojego autorstwa. 

Kontakt: GG-22185431 | Steam- Last One XXX | PW na forum. 


#5 Last One

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:76
  • GG:
  • Lokalizacja:Brzyska Wola
Offline

Napisano 29.12.2014 09:47

Myślałem też nad użyciem funkcji get_time. Co wy na to?
  • +
  • -
  • 0

--<<SPRZEDAM>>--

UNIKALNĄ MODYFIKACJĘ BF2

Modyfikacja zawiera: EXP oraz LVL do wbijania rang zamiast zabić, Umiejętność na mapę dostępną po uzyskaniu odpowiedniego LVL, skiny broni po osiągnięciu określonej liczby medali, 52 odznaki, 33 rangi w tym 8 rang specjalnych, 170 lvl, wbudowany VIP i wiele innych mniejszych modyfikacji. Modyfikacja nie zawiera bugów i jest mojego autorstwa. 

Kontakt: GG-22185431 | Steam- Last One XXX | PW na forum. 


#6 Last One

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:76
  • GG:
  • Lokalizacja:Brzyska Wola
Offline

Napisano 29.12.2014 09:53

Być może trzeba zastosować tu zapis nvalut. Żeby zapisywalo sobie w jakimś pliku nick gracza i datę do kiedy ma mieć flagę vip. Aby po odczytaniu z pliku i porównaniu z aktualnym czasem zmieniało flagę na zwykłego gracza.
  • +
  • -
  • 0

--<<SPRZEDAM>>--

UNIKALNĄ MODYFIKACJĘ BF2

Modyfikacja zawiera: EXP oraz LVL do wbijania rang zamiast zabić, Umiejętność na mapę dostępną po uzyskaniu odpowiedniego LVL, skiny broni po osiągnięciu określonej liczby medali, 52 odznaki, 33 rangi w tym 8 rang specjalnych, 170 lvl, wbudowany VIP i wiele innych mniejszych modyfikacji. Modyfikacja nie zawiera bugów i jest mojego autorstwa. 

Kontakt: GG-22185431 | Steam- Last One XXX | PW na forum. 


#7 grankee

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 517
Wszechwiedzący

  • Postów:1 500
  • Lokalizacja:Radom
Offline

Napisano 29.12.2014 10:54

To chyba będzie najlepsze wyjście, w ogóle nie potrzebujesz formatować tego czasu na dzien/misiac/rok, chyba ze chcesz zeby gracz mogl sobie sprawdzic do kiedy ma. Jeśli nie to zapisujesz nvault key-nick value-czas w sekundach(po dodaniu sekund odpowiadających ilości dni przez które ma dzialac) i jak wchodzi na serwer to sprawdzasz czy zapisana wartosc jest wieksza od obecnej, jak tak dajesz vipa a jak nie to usuwasz wpis, chyba ze chcesz zostawic wpis zeby pozniej moc sprawdzic kto ile mial vipow, ale jak wylosuje ponownie to i tak sie nadpisze.


  • +
  • -
  • 0

#8 Last One

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:76
  • GG:
  • Lokalizacja:Brzyska Wola
Offline

Napisano 29.12.2014 11:26

Tak myślałem od samego początku, ażeby zastosować to nVault. To z losowaniem vipa to był przykład wymyślony na szybko. Mam zamiar użyć tego do pluginu z nagrodami dziennymi(Daily Rewards). Na pewno trzeba będzie wykorzystać nVault. Plugin to moja własna koncepcja. Zamierzam przystosować go do BF2. Ale raczej wątpie żeby udało mi się go napisać. Wiem co należy zrobić ale jak napisać kod, jakich funkcji konkretnie użyć to jest dla mnie nie zrozumiałe jeszcze, ponieważ dopiero zaczynam z pisaniem.


  • +
  • -
  • 0

--<<SPRZEDAM>>--

UNIKALNĄ MODYFIKACJĘ BF2

Modyfikacja zawiera: EXP oraz LVL do wbijania rang zamiast zabić, Umiejętność na mapę dostępną po uzyskaniu odpowiedniego LVL, skiny broni po osiągnięciu określonej liczby medali, 52 odznaki, 33 rangi w tym 8 rang specjalnych, 170 lvl, wbudowany VIP i wiele innych mniejszych modyfikacji. Modyfikacja nie zawiera bugów i jest mojego autorstwa. 

Kontakt: GG-22185431 | Steam- Last One XXX | PW na forum. 


#9 grankee

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 517
Wszechwiedzący

  • Postów:1 500
  • Lokalizacja:Radom
Offline

Napisano 30.12.2014 01:59

Moja rada: przeczytaj i poznaj podstawy programowania w C++, napisz kilka prostych rzeczy, potem poczytaj proste kody, zauważ różnice(drobne, ale jednak są), pisz pluginy. Tak jej mimo wszystko najszybciej, kilka/kilkanascie dni zależnie od percepcji, i bawisz sie w rozne rzeczy, piszesz rozne pluginy, na prawde warto, mnie przez tyle to kreci bo to fajna zabawa, z czasem nauczysz sie wiele, a funkcje zawsze sa do znalezienia chociazby w dokumentacji na tej stronie.


  • +
  • -
  • 0

#10 Last One

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:76
  • GG:
  • Lokalizacja:Brzyska Wola
Offline

Napisano 30.12.2014 08:27

Powoli zaczynam pisac juz pluginy i korzystam z dokumentacji ze strony. Dzięki wielkie za pomoc.

Temat do zamknięcia.
  • +
  • -
  • 0

--<<SPRZEDAM>>--

UNIKALNĄ MODYFIKACJĘ BF2

Modyfikacja zawiera: EXP oraz LVL do wbijania rang zamiast zabić, Umiejętność na mapę dostępną po uzyskaniu odpowiedniego LVL, skiny broni po osiągnięciu określonej liczby medali, 52 odznaki, 33 rangi w tym 8 rang specjalnych, 170 lvl, wbudowany VIP i wiele innych mniejszych modyfikacji. Modyfikacja nie zawiera bugów i jest mojego autorstwa. 

Kontakt: GG-22185431 | Steam- Last One XXX | PW na forum. 


#11 speedkill

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 592
Godlike

  • Postów:2 733
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Prudnik
Offline

Napisano 30.12.2014 08:43

Wiadomość wygenerowana automatycznie


Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: Temat zamknięty na prośbę użytkownika.


Z pozdrowieniami,
Zespół AMXX.PL
  • +
  • -
  • 0

If you can dream it, you can do it.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych