Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Syf, kiła i mogiła... :-(


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 bicek

    Ja tu tylko sprzątam.

  • Zbanowany

Reputacja: 914
Master

  • Postów:796
  • Lokalizacja:Wieluń
Offline

Napisano 19.12.2014 09:48

*
Popularny

Cześć!

 

Dawno was nie odwiedzałem, aczkolwiek ostatnio postanowiłem do was zajrzeć. Zauważyłem, że forum ma dość dobry potencjał, aczkolwiek to co było kiedyś, przechodzi ludzie pojęcie. Myślę, że jestem tutaj obecnie online jednym z najstarszych użytkowników tego forum. Bywałem tu od początku istnienia AMXX - od kurka. Kiedyś pięknymi latami prowadziłem to forum, ale niestety po pewnym czasie musiałem zrezygnować z pełnionych mi funkcji, więc z honorem odszedłem.

 

Do czego nawiązuje ten temat? Dobre pytanie. Przydałaby się lepsza ekipa moderacyjna. Rozumiem obecną moderację, jak i szanuję ich pracę i czas, aczkolwiek wydaje mi się, że wszystko po prostu z czasem przechodzi. Moderator ma za zadanie otrzymanie porządku, wydaje mi się, że najaktywniejszym moderatorem jest: sebul, radim. Reszta? reszta po prostu spokojnie czuwa, śpi.

 

W administracji również szału nie ma. Nie wiem jak wy rozumiecie pojęcie administrator, aczkolwiek ja rozumiem w ten sposób: "administrator to osoba który panuje nad działaniem forum (serwerem). Pielęgnuje je tak, aby użytkownikom oglądało się znaczenie lepiej. Dba o społeczność i ich potrzeby. Szuka najnowocześniejszych rozwiązań"

 

Co do junior adminów, to na wielkie miano zasługuje cheq, sharkowy ostatnio troszkę odpuścił, ale wiadomo - każdy pomada tylko jak może. Być może po prostu ma jakiś większy zakres obowiązków w życiu prywatnym, ale nie do tego zmierzam - mało istotne, liczą się chęci i zaangażowanie.

 

Widzę na forum dziesiątki tematów, które już powinny być dawno zamknięte, odrzucone - ale tak rozumiem, nie da się ogarnąć wszystkiego na raz. To moje pytanie brzmi - dlaczego nie zatrudnicie kogoś, kto będzie pomagał w działaniu forum? Złożyłem propozycje DarkGL, ale jak najzwyczajniej ma gdzieś. 

 

Wszystko się zmienia, kiedyś były inne czasy - za którymi bardzo tęsknię i płacze. Gdzie oni wszyscy są? Wiziu, abes, pavulon, kurek, rex, szyfrant... wybaczcie, na sentymenty mnie złapało  :lol:

 

Nawiązując do sedna sprawy. Jestem chętny wziąć udział w prowadzeniu na forum porządku. Nie wiem czy administracja jest za tym, aczkolwiek przydałby się naprawdę zmiany, które wprowadzą do życia AMXX.

 

Dziękuję i pozdrawiam :)



#2 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 19.12.2014 11:04

Ad moderacja: czasem brakuje rąk do pracy, czasem jest ich aż nadto... Niestety różnie bywa. Ostatnio obserwuję trend, że co ktoś dostanie moderatora to po krótkim czasie odpuszcza robotę, może kierując się tym, że inni moderatorzy robią mniej od niego, nie wiem...

 

Ad administracja: osobiście pracuję ostatnio nad przenosinami forum na IPB 4, co jest dość sporym krokiem, bo silnik czwórki jest napisany prawie kompletnie od nowa i wszystkie pluginy są do napisania również od nowa... Niby do przeniesienia danych IPB oferuje narzędzia, ale też są z tym spore kłopoty. Prawie równolegle ze startem forum pod IPB 4 wystartuje również drugie forum, równolegle do tego... Nie chcę zbyt dużo zdradzać, ale powiedzmy, że część działów z tego forum zostanie wydzielona pod osobną domenę. W związku z tym, że jestem mocno pracą nad tym pochłonięty, mojej aktywności na forum szczególnie nie widać, dlatego niektórzy mogą odnosić wrażenie, że siedzę i nic nie robię. Co do DarkGLa, ostatnio chciał wreszcie się wziąć za generator VIPów (z pewnych względów sam się za to nie brałem, ale nie chcę o tym rozmawiać publicznie), założył temat w którym poprosił o zgłaszanie błędów, które jeszcze nie są poprawione i nie dostał żadnego odzewu.

 

Ad Twój powrót: dostaliśmy informację od DarkGLa w lipcu że chcesz wrócić. Nie wiem, czy przekazał Ci informację, ale doszliśmy do wniosku wtedy, że jeszcze jest na to za wcześnie. Temat nie powrócił, więc nie wiem czy ktoś nam informacji zwrotnej od Ciebie nie przekazał, że nadal się starasz o powrót, czy po prostu tej informacji zwrotnej nie przekazałeś czy może jeszcze jakaś inna, niewyjaśniona rzecz się z tym stała...

 

A rąk do pracy brakuje nie tylko na tych polach. Przede wszystkim brakuje osób, które by się udzielały na forum i pomagały. Niestety coraz więcej tematów pozostaje bez odpowiedzi, lub odpowiedź przychodzi dość późno, przez co coraz mniej osób zwraca się na forum o pomoc.


  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#3 bicek

    Ja tu tylko sprzątam.

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 914
Master

  • Postów:796
  • Lokalizacja:Wieluń
Offline

Napisano 19.12.2014 11:18

Ad administracja: osobiście pracuję ostatnio nad przenosinami forum na IPB 4, co jest dość sporym krokiem, bo silnik czwórki jest napisany prawie kompletnie od nowa i wszystkie pluginy są do napisania również od nowa... Niby do przeniesienia danych IPB oferuje narzędzia, ale też są z tym spore kłopoty. Prawie równolegle ze startem forum pod IPB 4 wystartuje również drugie forum, równolegle do tego... Nie chcę zbyt dużo zdradzać, ale powiedzmy, że część działów z tego forum zostanie wydzielona pod osobną domenę. 

 

Proszę Cię, nie rób tego. Rozumiem, że chcesz, aby forum było nowoczesne, eleganckie. Aczkolwiek w branży IPB siedzę troszkę i to nie jest dobry pomysł, być może nie teraz. IPB 4 jest strasznie skomplikowane, a zarazem łatwe. Na razie nie ma co się pchać... chyba, że po prostu znasz się na tym. Większość aplikacji z konwersji do IPB 4.x wyjdą najniżej do pół roku, to jest jednak trochę pracy. Rozumiem Cię, że chcesz po prostu nad wszystkim panować, aczkolwiek to wymaga bardzo dużo pracy nad postawieniem wszystkiego :)

 

 

 

 

 

 

Ad Twój powrót: dostaliśmy informację od DarkGLa w lipcu że chcesz wrócić. Nie wiem, czy przekazał Ci informację, ale doszliśmy do wniosku wtedy, że jeszcze jest na to za wcześnie. Temat nie powrócił, więc nie wiem czy ktoś nam informacji zwrotnej od Ciebie nie przekazał, że nadal się starasz o powrót, czy po prostu tej informacji zwrotnej nie przekazałeś czy może jeszcze jakaś inna, niewyjaśniona rzecz się z tym stała...

 

Zgadza się, nie poprosiłem o ponownie rozpatrzenie mojej osoby, aczkolwiek że i tak mało kto się tym interesował. Aczkolwiek tu i teraz, zgłaszam swoją kandydaturę ponownie. Miejmy nadzieję, że jednak będziemy mogli razem współpracować :)

 

 

 

A rąk do pracy brakuje nie tylko na tych polach. Przede wszystkim brakuje osób, które by się udzielały na forum i pomagały. Niestety coraz więcej tematów pozostaje bez odpowiedzi, lub odpowiedź przychodzi dość późno, przez co coraz mniej osób zwraca się na forum o pomoc.

W tych czasach, trudno kogoś poprosić o pomoc, którą wykona za darmo. Doszły takie czasy, że nawet w ry... za darmo nie dostaniesz, tak doprowadzili Polskę. Nie możemy od społeczeństwa wymagać, aby natychmiastowo przesiadywali i pomagali. Każdy pomaga tyle na ile go stać, każdego członka tego forum jest cenny i to trzeba najbardziej szanować. To oni tworzą społeczność AMXX, a my musimy spełnić im takie warunki, które po prostu zaakceptują i z miłą chęcią, będą się dzielić swoją wiedzą :)



#4 radim

    Godlike

  • Moderator

Reputacja: 939
Master

  • Postów:2 725
  • Steam:steam
  • Imię:Arkadiusz
  • Lokalizacja:Janów Lub.
Offline

Napisano 19.12.2014 11:28

Ad. 1

 


Do czego nawiązuje ten temat? Dobre pytanie. Przydałaby się lepsza ekipa moderacyjna. Rozumiem obecną moderację, jak i szanuję ich pracę i czas, aczkolwiek wydaje mi się, że wszystko po prostu z czasem przechodzi. Moderator ma za zadanie otrzymanie porządku, wydaje mi się, że najaktywniejszym moderatorem jest: sebul, radim. Reszta? reszta po prostu spokojnie czuwa, śpi.

Przydałaby się lepsza ekipa moderacyjna. Hmm również jest tego samego zdania, ale... Właśnie to 'ale'. Na razie nie widzimy osoby godnej do reprezentowania zielonego koloru. Nawet ciężko jest kogoś znaleźć do SupportTeam'u. A i dzięki za wyróżnienie, staram się jak tylko potrafię :)

Ad. 2

 


Widzę na forum dziesiątki tematów, które już powinny być dawno zamknięte, odrzucone - ale tak rozumiem, nie da się ogarnąć wszystkiego na raz. To moje pytanie brzmi - dlaczego nie zatrudnicie kogoś, kto będzie pomagał w działaniu forum? Złożyłem propozycje DarkGL, ale jak najzwyczajniej ma gdzieś. 

Ehh i znów ta kwestia raportów. Tysiąckroć było powtarzane: jak widzisz post/temat łamiący regulamin, zgłoś go! Jest od tego specjalny przycisk w dolnym prawym rogu posta. Trudno jest przejrzeć całe forum, wszystkie działy i poddziały, wszystkie nowe tematy i posty w dość krótkim czasie, by znaleźć ewentualne 'wykroczenia'.

Ad. 3

Pewnie po części spór tutaj się toczy o to że w ostatnich czasach powstają tematy ze 'skargami' i zażaleniami (jak np. te reklamy w mailu czy w pluginie SM) a ktoś z wyższych sfer czyt. niebiescy lub czerwoni widzą temat ale go 'olewają' i się nie wypowiadają. Od razu to sprostuję. To nie jest tak. Gdy widzimy taki temat, natychmiastowo Gwyn rozpoczyna dyskusję na ten temat w prywatnym, ukrytym dziale który jest widoczny tylko dla RGB. Ta się odbywa cała konwersacja, aby uniknąć zbędnego spamu w głównym temacie. Gdy już dojdziemy do porozumienia i wszystko zostanie ustalone, ktoś z czerwonych ogłasza to publicznie i zmiany - jak jakieśkolwiek zostały podjęte - wchodzą w życie forum.


  • +
  • -
  • 1

Chcąc napisać do mnie prywatną wiadomość, wpierw zapoznaj się ze stroną "O mnie" w moim profilu użytkownika [ radim ] !


#5 bicek

    Ja tu tylko sprzątam.

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 914
Master

  • Postów:796
  • Lokalizacja:Wieluń
Offline

Napisano 19.12.2014 11:41

 

Ehh i znów ta kwestia raportów. Tysiąckroć było powtarzane: jak widzisz post/temat łamiący regulamin, zgłoś go! Jest od tego specjalny przycisk w dolnym prawym rogu posta. Trudno jest przejrzeć całe forum, wszystkie działy i poddziały, wszystkie nowe tematy i posty w dość krótkim czasie, by znaleźć ewentualne 'wykroczenia'.

Ad. 3

Pewnie po części spór tutaj się toczy o to że w ostatnich czasach powstają tematy ze 'skargami' i zażaleniami (jak np. te reklamy w mailu czy w pluginie SM) a ktoś z wyższych sfer czyt. niebiescy lub czerwoni widzą temat ale go 'olewają' i się nie wypowiadają. Od razu to sprostuję. To nie jest tak. Gdy widzimy taki temat, natychmiastowo Gwyn rozpoczyna dyskusję na ten temat w prywatnym, ukrytym dziale który jest widoczny tylko dla RGB. Ta się odbywa cała konwersacja, aby uniknąć zbędnego spamu w głównym temacie. Gdy już dojdziemy do porozumienia i wszystko zostanie ustalone, ktoś z czerwonych ogłasza to publicznie i zmiany - jak jakieśkolwiek zostały podjęte - wchodzą w życie forum.

 

Jeśli chodzi o raporty tematów/postów to sytuacja wygląda tak. Działania zwykłego użytkownika: "Użytkownik zazwyczaj wchodzi by uzyskać pomoc w sprawie serwera, czy innych bzdur. Jeśli otrzyma odpowiedź na swoje pytania, czy bądź nie - po prostu wychodzi - "wchodzi, wychodzi" i za przeproszeniem ma to gdzieś, co się na forum dzieje. Po to są moderatorzy by panować nad wszystkim - oczywiście, nie da się zauważyć igły w stogu siana - nie zawsze, aczkolwiek od czegoś tutaj są. Byłem nie jednym moderatorem, administratorem i jestem do tej pory i wiem na czym polega praca w moderacji. Nie zawsze jest tak kolorowo, jak się innym wydaje. 

 

Co do tematów które dotyczą funkcjonowania forum i braku odzewu ze strony opieki technicznej forum. Może i jest taki dział specjalny dla was, nie wątpię. Aczkolwiek użytkownik który zgłasza błąd, propozycje, problem czuje się olany, Ponieważ odpowiedzi od administracji są dopiero po tygodniu, czy dłużej, a najlepsze - W OGÓLE ZERO NOTKI. Jeśli już tak faktycznie jest, że najpierw jest obgadany w ekipy forum, po prostu do tego tematu dodać zwykłą, głupią notkę: "sprawa została podjęta i jesteśmy w celu wyjaśnienia" - chyba nie trudno napisać dwa, czy trzy zdania. 

 

Co do moderatorów i ich doświadczenie, zaangażowanie. Trudno w tym czasach będzie wam wyłapać osobę, która nadaje się na takowe stanowisko. Myślę, że nie jeden człowiek który spędza tutaj czas, angażuje się w życiu forum jest do tego przygotowany i chętny. Nie da się zauważyć wszystkich członków ich pracy. Jeden potrafi więcej, drugi troszkę mniej - ale człowiek uczy się na błędach. Przykładowo idziesz do pracy po studiach. Wiesz wszystko już na czym polega praca od razu? Myślę, że dopiero się uczysz: "człowiek uczy się całe życie". Mimo tego jakiekolwiek ma doświadczenie.

 

Kilka lat temu na tym forum, aby uzyskać moderatora czy inną rangę musiałeś poruszyć niebo a ziemię, żeby po prostu się do niej dostać. Starający się o uprawnienia naprawdę godzinami przesiadywał i po prostu sam otwierał książkę i się uczył, a my jako OLD BOJE, pomagaliśmy mu nauczyć się czegoś więcej. 

 

Myślę, że nie trudno zrobić rekrutację na dane stanowisko. Nie wiem jak jest teraz w dziale moderacji, aczkolwiek wcześniej każdy moderator miał swój dział do ogarnięcia. Teraz pewnie jest 4 moderatorów na całe forum, a to jest naprawdę ciężko ogarnąć kilkaset postów/tematów dziennie z problemami danego użytkownika. 

 

Pozdrawiam :)



#6 deyz

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:1
  • Lokalizacja:Radomo
Offline

Napisano 19.12.2014 11:44

bicek na prezydenta ^D^



#7 Xeane

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 47
Pomocny

  • Postów:162
  • Steam:steam
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacja:Chorzów
Offline

Napisano 19.12.2014 12:32

Starający się o uprawnienia naprawdę godzinami przesiadywał i po prostu sam otwierał książkę i się uczył, a my jako OLD BOJE, pomagaliśmy mu nauczyć się czegoś więcej. 

 

 


 

No właśnie, tego brakuje najbardziej pomocy innym w poszerzaniu wiedzy. 

 


  • +
  • -
  • 0

#8 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 555
Godlike

  • Postów:11 980
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 19.12.2014 12:46

No właśnie, tego brakuje najbardziej pomocy innym w poszerzaniu wiedzy.

 

Nigdy nie było tak dużo tutoriali , kodów i poradników jak teraz wystarczy chcieć


  • +
  • -
  • 0

#9 ogieR8

    Wszechmogący

  • Power User

Reputacja: 203
Profesjonalista

  • Postów:641
  • Imię:Mariusz
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
Offline

Napisano 19.12.2014 13:15

Pomysł, aby każdy moderator miał swój zakres obowiązków, tzw. sekcji do kontrolowania jest dobrym pomysłem ;) Osobiście, jeśli np. byłaby szansa otrzymać 'pieczę' nad działami AMX MOD X / Mody / Scripting AMXX to sam bym mógł się podjąć wyzwania, gdyż ostatnimi czasy też wróciłem na AMXX.pl i wchodzę w te działy na bieżąco, czytam problemy, pytania, tutoriale, funkcje, bo jeśli czegoś nie rozumiem próbuję to sobie sam rozwiązać po cichu, albo ściągnąć plugin i spróbować go rozgryść, co za co odpowiada, co prawda moja wiedza na temat scriptingu nie jest wielka, jednak moim zdaniem Moderator, a ST to dwie inne rzeczy, a na Mod'ka raczej się nadaję, pierwsze tygodnie przysiąść i nadrobić to co mnie minęło, a potem na bieżąco, pół godziny do jednej mógłbym systematycznie na dzień poświęcać ;)


  • +
  • -
  • 0

Irytuje mnie nieczytelny kod, jeśli oczekujesz ode mnie pomocy - zmień to !


#10 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 19.12.2014 13:46


Co do tematów które dotyczą funkcjonowania forum i braku odzewu ze strony opieki technicznej forum. Może i jest taki dział specjalny dla was, nie wątpię. Aczkolwiek użytkownik który zgłasza błąd, propozycje, problem czuje się olany, Ponieważ odpowiedzi od administracji są dopiero po tygodniu, czy dłużej, a najlepsze - W OGÓLE ZERO NOTKI. Jeśli już tak faktycznie jest, że najpierw jest obgadany w ekipy forum, po prostu do tego tematu dodać zwykłą, głupią notkę: "sprawa została podjęta i jesteśmy w celu wyjaśnienia" - chyba nie trudno napisać dwa, czy trzy zdania.

Osobiście staram się za każdym razem udzielić w temacie jak najszybciej, poinformować użytkowników że sprawa jest rozpatrywana itp. Niestety nie jestem alfą i omegą, a także nie zawsze robię to od razu w nadziei, że ktoś inny się tym zajmie, bo po prostu brakuje mi i czasu, i siły żeby wszystko ogarnąć.

 

Co do przydzielenia moderatorów do konkretnych sekcji: osobiście jestem na tak i przedstawię tą propozycję na pewno innym. Będzie to z pewnością coś na zasadzie luźnego podziału, czyt. każdy deklaruje się, że się skupia na konkretnych działach, ale w inne też będzie zaglądał. Bez sztywnego przydziału, czy przydzielania uprawnień moderacyjnych wyłącznie w wybranych działach.

Jeśli zaistnieje potrzeba, zrobi się rekrutację na moderację konkretnych działów, np cod moda, bo tam jest naprawdę spory ruch :)


  • +
  • -
  • 1

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#11 bicek

    Ja tu tylko sprzątam.

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 914
Master

  • Postów:796
  • Lokalizacja:Wieluń
Offline

Napisano 19.12.2014 13:56

 


Co do tematów które dotyczą funkcjonowania forum i braku odzewu ze strony opieki technicznej forum. Może i jest taki dział specjalny dla was, nie wątpię. Aczkolwiek użytkownik który zgłasza błąd, propozycje, problem czuje się olany, Ponieważ odpowiedzi od administracji są dopiero po tygodniu, czy dłużej, a najlepsze - W OGÓLE ZERO NOTKI. Jeśli już tak faktycznie jest, że najpierw jest obgadany w ekipy forum, po prostu do tego tematu dodać zwykłą, głupią notkę: "sprawa została podjęta i jesteśmy w celu wyjaśnienia" - chyba nie trudno napisać dwa, czy trzy zdania.

Osobiście staram się za każdym razem udzielić w temacie jak najszybciej, poinformować użytkowników że sprawa jest rozpatrywana itp. Niestety nie jestem alfą i omegą, a także nie zawsze robię to od razu w nadziei, że ktoś inny się tym zajmie, bo po prostu brakuje mi i czasu, i siły żeby wszystko ogarnąć.

 

Co do przydzielenia moderatorów do konkretnych sekcji: osobiście jestem na tak i przedstawię tą propozycję na pewno innym. Będzie to z pewnością coś na zasadzie luźnego podziału, czyt. każdy deklaruje się, że się skupia na konkretnych działach, ale w inne też będzie zaglądał. Bez sztywnego przydziału, czy przydzielania uprawnień moderacyjnych wyłącznie w wybranych działach.

Jeśli zaistnieje potrzeba, zrobi się rekrutację na moderację konkretnych działów, np cod moda, bo tam jest naprawdę spory ruch :)

 

 

Można? Można! :)



#12 Wielkie Jol

    REPREZENTUJE SIEBIE I CAŁĄ GALAKTYKĘ

  • Support Team

Reputacja: 683
Wszechmogący

  • Postów:1 258
  • GG:
  • Lokalizacja:AMXX
Offline

Napisano 19.12.2014 15:55

 

Starający się o uprawnienia naprawdę godzinami przesiadywał i po prostu sam otwierał książkę i się uczył, a my jako OLD BOJE, pomagaliśmy mu nauczyć się czegoś więcej. 

 

 


 

No właśnie, tego brakuje najbardziej pomocy innym w poszerzaniu wiedzy. 

 

 

 

No niestety, nie jest tak jak mówicie, bo nawet przy próbie wytłumaczenia komuś w danym temacie, jak to zrobić i tak liczy na gotowca, miałem taką sytuację parę dni temu.

Mało jest pytań typu co jak dlaczego a dużo tematów typu - "zrób" "pomaluj" "zmień". Niestety, ludzie zamiast uczyć się, by potem mogli zrobić coś samemu wolą wejść na forum, założyć temat w dziale mody/.../prośba o modyfikację lub scripting_amxx/pluginy i mieć problem z głowy. A szkoda...


  • +
  • -
  • 2

"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad. Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr" - Nathaniel Borenstein.


#13 bicek

    Ja tu tylko sprzątam.

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 914
Master

  • Postów:796
  • Lokalizacja:Wieluń
Offline

Napisano 19.12.2014 15:58

Wiadomo, nikomu oleju do głowy nie wlejesz. Aczkolwiek na tym świecie są jeszcze kreatywne osoby, które chcą za czerpać wiedzy od kogoś, kto ma o tym nieziemskie pojęcie.  Wystarczy chęć, czas, cierpliwość i dobrze współpracować z mózgiem i można dużo osiągnąć. Panowie (trzy kropki nienawiści) dostaliśmy dar od Boga takim jak głowa (mózg i inne narządy), to używajcie jej, a nie pleciecie głupoty wprost co mam ślina na język przyniesie. 



#14 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 555
Godlike

  • Postów:11 980
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 19.12.2014 16:13

Pytanie jak zachecić ludzi do tego ?
  • +
  • -
  • 0

#15 Wielkie Jol

    REPREZENTUJE SIEBIE I CAŁĄ GALAKTYKĘ

  • Support Team

Reputacja: 683
Wszechmogący

  • Postów:1 258
  • GG:
  • Lokalizacja:AMXX
Offline

Napisano 19.12.2014 16:17

Pytanie jak zachecić ludzi do tego ?

 

No właśnie nie mam zielonego pojęcia, bo jak to mówią "nic na siłę". Jeżeli ktoś nie chce, to najzwyczajniej się nie nauczy, bo będzie miał wszystko głęboko. No po co się przecież uczyć, jeżeli wchodzisz na forum i masz wszystko podane na tacy ( a jeżeli nie, to leci flejm na użytkowników, że nie pomagają xD ).


  • +
  • -
  • 0

"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad. Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr" - Nathaniel Borenstein.


#16 bicek

    Ja tu tylko sprzątam.

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 914
Master

  • Postów:796
  • Lokalizacja:Wieluń
Offline

Napisano 19.12.2014 16:21

No i znów wracamy do punktu wyjścia  :^D



#17 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 555
Godlike

  • Postów:11 980
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 19.12.2014 16:33

Myśle że to dobra okazja zastanowić sie nad tym i wyciągnąć jakieś wnioski
  • +
  • -
  • 0

#18 Onyke

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 708
Guru

  • Postów:2 178
Offline

Napisano 19.12.2014 16:45

Wprowadzić żetony jak na showupie, które userzy będą mogli kupić i przekazywać innym użytkownikom za pomoc. Potem będzie można je wypłacać.

$)  $)  $)


  • +
  • -
  • 0

#19 MAGNET

    SourceLearned ;)

  • Moderator

Reputacja: 661
Wszechmogący

  • Postów:1 535
  • GG:
  • Imię:Olek
  • Lokalizacja:Dalekoo
Offline

Napisano 19.12.2014 16:45

Dzisiejsze społeczeństwo (a przynajmniej spora jej część) nie pała intelektem i checią do nauki, a w szczególności do czegoś, do czego sami muszą dojść. Te i wiele innych składowych są powodem, dla którego tak trudno wpoić komuś wiedzę do głowy. Sam też nie mam tak dużej wiedzy, jak inni userzy, a kod, który piszę jest bardzo prosty, nieskomplikowany i latwy do interpretacji (w moim odczuciu). Według mnie jest to po prostu syzyfowa praca.

Co do samego forum...mam dobrą okazję na przedstawienie moich poglądów odnośnie "zacofania" w aspekcie Source'a i CS:GO
Uważam, iż inwestowanie w dzisiejszych czasach w amxx mija się z celem. Dlaczego tak uważam? Z dnia na dzień ilość graczy grających w 1.6 się zwęża na rzecz GO. Za 2 lata pozostanie juz tylko małe grono "adoratorów" owej wersji. Kiedy widzę gościa, który zakłada temat i mówi, że zaczyna swoją przygodę z amxx ogarnia mnie współczucie, kiedy pomyślę, że kiedy opanuje ten język w zaawansowanym stopniu dojdzie do przykrego wniosku, że poświęcił 2 lata na marne.
Uważam, że administracja powinna przestawic się na Source'a i nakierowywac nowych koderow na ten język. Nie wiem jak miałoby to wyglądac, jednak podstawową barierą jest język - 95% tutoriali Source'a jest napisana na AM po angielsku. Trzebaby zorganizować "wielką akcję" tłumaczenia poradników z AM na amxx. Nie mówię oczywiście o całkowitym przebranżowaniu, ale o sporej jego części. Wyżej Gwyn wspominał jakimś przeniesieniu tematów w inne miejscie czy coś w ten deseń - mam nadzieję, że mowa tutaj o czymś, co nadmieniałem powyżej. Mam nadzieję, że wspomnienie o GO w tym temacie nie będzie stanowił problemu. Jeśli już jest poruszany obszerny zakres, na ten też chyba znajdzie się miejsce ;)
  • +
  • -
  • 3

#20 ogieR8

    Wszechmogący

  • Power User

Reputacja: 203
Profesjonalista

  • Postów:641
  • Imię:Mariusz
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
Offline

Napisano 19.12.2014 16:56

Osobiście nie wyobrażam sobie teraz braku amxx.pl, w zakresie AMXX.. wiele dla mnie osobiście znaczy, a jestem jednym z tych 'adoratorów', nie chcę przejść na CS:GO, chodźbym został z ostatnią setką graczy, to będę z nimi grał, dynamika, silnik CS:GO mnie odstrasza, jak Source, dla mnie to dno. Wersji zmieniać nie zamierzam, co więcej chce dalej kontynuować moje hobby związane z amxx ;) Jeżeli już by taki pomysł miał wejść w życie to mam nadzieje, że będzie oddzielny dział dla AMXX z wszystkimi tematami, które już powstały.. a starzy wyjadacze będą tym nielicznym jeszcze pomagać ;)


  • +
  • -
  • 2

Irytuje mnie nieczytelny kod, jeśli oczekujesz ode mnie pomocy - zmień to !





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych