Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Silniki pod forum.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wujek

    Wszechwidzący

  • Użytkownik

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:279
Offline

Napisano 31.08.2009 21:51

Ostatnio zastanawiam się dlaczego 3/4 for cs'owych oparte jest o przemo.
Na dodatek co trzecie jest na jakiś mało unikatowym stylu.
Dlaczego ludzie nie zakładają for na MyBB, SMF? Pominę vB i IPB bo to skrypty płatne.

Przemo jest ciężkie i trudno się pozycjonuje(bez instalacji większych modów), a sama instalacja hacków nieraz trwa nawet ponad godzine(przykład z życia wzięty, instalacja tag cloud w przemo godzina 20 minut). ;)
  • +
  • -
  • 0

Reksio FFA, najstarszy serwer CS 1.6 w Polsce - 193.33.177.14:27051

SRU :)


#2 maRoff

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 26
Życzliwy

  • Postów:105
  • GG:
  • Imię:Piotr
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 01.09.2009 09:54

Ponieważ ludzie nie chcą bawić się w instalacje każdego modu osobno, jak to jest w przypadku innych for.

Sam zapewne wiesz że Mybb ma system instalacji pluginów (wrzucasz do katalogu i Ci instaluje) - ale to nie działa ze wszystkimi modami, wiele rzeczy trzeba samemu kombinować. Tak samo jest w przypadku SMF czy phpbb3 - dodatkowe mody sam instalujesz: SB, legendę, shoutbox - komu chce się w to bawić? jeśli po instalacji przemo masz to w standardzie.

Wielu uważa że Przemo jest zasobożerne - no nic dziwnego jeśli ktoś ma masę modów po włączanych. Po odpowiedniej konfiguracji (optymalizacji) da się wytrzymać.

Unikalny styl - to jak w przypadku każdego skryptu forum: jak sobie sam zrobisz :)

Przemo - masa modów (legenda, image resize, shoutbox itd.) niektóre przydatne inne nie.
  • +
  • -
  • 0
GameManiak.pl - poszukujemy ludzi do pomocy w prowadzeniu serwisu. (Administratorów, administratorów serwerów, moderatorów, redaktorów funpage itd.) Dysponujemy serwerami:
CS:GO 4FUN - csgo4fun.gamemaniak.pl:27046 | CS:GO Multi-1v1 Arena ELO - csgo.gamemaniak.pl:27145 | TeamSpeak 3 - ts3.gamemaniak.pl:8464
Kontakt PW / STEAM lub GG:1499088
Rabat -25% na usługi w biznes-host.pl | ES6B-N9WB-HUBY | B5WR-4J8B-4TDB | NT81-12C2-E137 | 8K22-H2KV-2PNC | 7JC5-334R-J73E |

#3 Wujek

    Wszechwidzący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:279
Offline

Napisano 01.09.2009 11:17

MyBB ma wiele w standardzie. Można zassać wersje z shoutboxiem, Seo dodatkami itp.
A co do instalacji modów. Wole czasem coś dopisać, niż bawić się w edycję 40~plików. ;]
  • +
  • -
  • 0

Reksio FFA, najstarszy serwer CS 1.6 w Polsce - 193.33.177.14:27051

SRU :)


#4 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 01.09.2009 12:05

Była kiedyś, taka tendencja że przemo był bezpieczniejszy od bb3, może to i racja bo każdy młody projekt z reguły nie jest wolny od błędów, bugów i dziur. Stąd myślę że te 3/4 for jedzie na przemie, drugą kwestią są H@ "sieci", często są to dzieci w wieku 10-12lat które na oczy nie widziały php, lub rozróżniają php od innych języków po tagach. Ci którzy na przemie siedzą i działają pozostają na nim tylko dlatego że są do nich przywiązani, lub tyle pracy włożyli w forum że po prostu nie chce im się powtarzać tego samego na bb3. Sam prowadzę własną sieć serwerów, za silnik forum służy mi już od ponad roku przemo, sprawuje się w miare dobrze ale po 10min pracy w panelu phpbb3 stwierdzam że jest dużo elastyczniejszy, prostszy i ładniejszy, dlatego sam przygotowuję się do migracji z starego wysłużonego bb2 do nowego odmienionego i elastyczniejszego bb3 :)

Przemo jest ciężkie i trudno się pozycjonuje(bez instalacji większych modów), a sama instalacja hacków nieraz trwa nawet ponad godzine(przykład z życia wzięty, instalacja tag cloud w przemo godzina 20 minut). ;)

SF (Spider Friendly) + Tagi Seby + Dynamiczne META TAG i już pozycjonujemy się dość "sprawnie" choć nie najskuteczniej.
20min instalacji tagów? Niezły wynik xD

Przemo - masa modów (legenda, image resize, shoutbox itd.) niektóre przydatne inne nie.

Znając chociaż podstawy angielskiego masz tyle samo, a nawet więcej modów do bb3.
  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#5 Wujek

    Wszechwidzący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:279
Offline

Napisano 01.09.2009 14:15

BB3 jest faktycznie dość rewolucyjne, choć nadal to ręczne instalowanie hacków... Co prawda opisy są lepsze i wygodniejsze ale to nadal edycja plików...
Według mnie w niedalekiej przyszłości będa się tylko liczyc vB, IPB, SMF, BB3 i ew MyBB.
  • +
  • -
  • 0

Reksio FFA, najstarszy serwer CS 1.6 w Polsce - 193.33.177.14:27051

SRU :)


#6 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 01.09.2009 16:56

BB3 jest faktycznie dość rewolucyjne, choć nadal to ręczne instalowanie hacków... Co prawda opisy są lepsze i wygodniejsze ale to nadal edycja plików...

Zaraz zaraz, do phpbb3 istnieje mod, owszem kilka plików musisz zamienić, ale potem część dodatków instalujesz z poziomu panelu administratora. Co Ty masz w ogóle do edycji plików? Najlepiej jest uczyć się php czy jakiegoś innego języka na przykładach, ja tak zaczynałem z php, od poznania wtedy jeszcze phpbb2 instalacji dodatków od podstaw.

Według mnie w niedalekiej przyszłości będa się tylko liczyc vB, IPB, SMF, BB3 i ew MyBB.

Nie mów "hop" zanim nie skoczysz. Nie wiesz co będzie za miesiąc nie możesz wiedzieć co będzie za dwa lata, to co teraz stanowi klasę samą w sobie i jest cenioną marką może łatko upaść i stać się bezużytecznym shitem. Co się będzie liczyło to się okaże, a nóż ktoś napisze swój własny system CMS który okaże się lepszy od vB czy IPB.
  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#7 Wujek

    Wszechwidzący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:279
Offline

Napisano 01.09.2009 17:19

Najlepiej jest uczyć się php czy jakiegoś innego języka na przykładach, ja tak zaczynałem z php, od poznania wtedy jeszcze phpbb2 instalacji dodatków od podstaw.

Śmiem wątpić czy przez "ctrl+f/ctrl+v" można się nauczyć php. Wszystko zalezy od podejścia. :}
  • +
  • -
  • 0

Reksio FFA, najstarszy serwer CS 1.6 w Polsce - 193.33.177.14:27051

SRU :)


#8 maRoff

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 26
Życzliwy

  • Postów:105
  • GG:
  • Imię:Piotr
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 01.09.2009 23:00

Przemo - masa modów (legenda, image resize, shoutbox itd.) niektóre przydatne inne nie.

Znając chociaż podstawy angielskiego masz tyle samo, a nawet więcej modów do bb3.


Chodziło mi o mody zainstalowane w standardzie. Sorry jeśli ktoś nie zrozumiał :) Ja wiem że na polskie supporty liczyć nie można, dlatego zawsze szukam źródła danego pluginu, modu tak samo jak w przypadku amxx (wbijałem na fora typu amxmodx.org niż na amxx.pl).

Tak do phpbb3 istnieje mod który do automatycznej instalacji modów - ale zmiany do niestandardowego stylu musisz robić ręcznie + nie każdy mod z tym współpracuje. Więc wg. mnie wolałem robić to ręcznie

Sam swoje byłe forum zaczynałem na Multibb a potem konwersje do ->> Przemo ->> phpbb2 ->> php-fusion ->> mybb i tutaj już nie dało rady przejść na phpbb3 :/ (nawet konwersja z smf, ipb, vbb nie pomagała)

Aktualnie zacząłem od początku na phpbb3 - a teraz już się tym nie zajmuje.

Jeśli będę jeszcze robił jakieś forum to oczywiście oprę je na phpbb3 bądź mybb.

Ciekawe skrypty ale mało popularne:
http://www.anelectron.com/board/
http://www.babbleboard.co.uk/

Taka zabawa skryptami uczy czegoś, tak samo jak w przypadku pluginów amxx. Analizując takie instalacje można w końcu swój mod napisać.

btw.ciekawe porównanie
http://www.blueman.p... ... #more-1161
  • +
  • -
  • 0
GameManiak.pl - poszukujemy ludzi do pomocy w prowadzeniu serwisu. (Administratorów, administratorów serwerów, moderatorów, redaktorów funpage itd.) Dysponujemy serwerami:
CS:GO 4FUN - csgo4fun.gamemaniak.pl:27046 | CS:GO Multi-1v1 Arena ELO - csgo.gamemaniak.pl:27145 | TeamSpeak 3 - ts3.gamemaniak.pl:8464
Kontakt PW / STEAM lub GG:1499088
Rabat -25% na usługi w biznes-host.pl | ES6B-N9WB-HUBY | B5WR-4J8B-4TDB | NT81-12C2-E137 | 8K22-H2KV-2PNC | 7JC5-334R-J73E |

#9 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 02.09.2009 16:06

btw.ciekawe porównanie
http://www.blueman.p....html#more-1161

Czytałem ;)

Płatnych skryptów nie ma co porównywać z amatorskimi przeróbkami ... IPB. vB ma stado programistów ; )

Przemo to polski projekt, chyba to najważniejsze ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych