Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Poszukuje: Anty SID Changer


Najlepsza odpowiedź GwynBleidD, 23.11.2014 12:06

1. Przed zmianami SteamID się nie uchronisz, możesz jedynie wyłączyć generowanie SteamID dla RevEmu. Na każde wykrywanie hacka do zmieniania SteamID za chwilę znajdzie się obejście, więc to walka z wiatrakami...

2. Jeśli nie chcesz, aby wchodzili Ci na konta adminów wyżej masz aż 3 rozwiązania: zmienić prefix generowanego dla RevEmu SteamID, zmienić jego 1 cyfrę i zmienić HashSalt (bez znajomości HashSalt nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie SteamID dostaniemy przesyłając podane dane do serwera. Hacki wykorzystywały to, że w każdym dproto HashSalt był dokładnie taki sam)

3. Jeśli chcesz całkowicie wyeliminować "dzieci neostrady", osoby zmieniające IP, SteamID, nicki itp, jest tylko jedno wyjście: Zmienić serwer na Steam Only. Jeśli identyfikacja non-steamów miałoby być tak skuteczne, jak identyfikacja steamów, trzeba by było postawić globalny serwer identyfikacyjny na którym każdy by musiał się zarejestrować, dodatkowo wprowadzić na nim blokadę rejestracji osoby więcej, niż 1 raz (co jest prawie niemożliwe) lub wprowadzić opłatę, przez co ludziom by się nie opłacało rejestrować po kilka razy... Ale tą właśnie rolę spełnia Steam, więc oddzielny serwer by się na 100% nie przyjął.

4. Skończ podbijać ten temat!

Przejdź do postu


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Play 4FuN

    Wszechmogący

  • Power User

Reputacja: 418
Wszechobecny

  • Postów:691
  • Lokalizacja:de_dust2
Offline

Napisano 18.10.2014 21:09

Tak jak w temacie szukam jakiegoś dobrego zabezpieczenia przed SID Changer

 

Praktycznie nic nie daje: http://amxx.pl/topic...ackiem-steamid/

 

Hacker wchodzi na SID graczy (np. na aim+wh) dostaje perma, po zmianie mapy perma ma cheater oraz zwykły gracz a nawet admin (adminów dodaje na nick+hasło)

 

Moje dproto.cfg w załączniku

 

PS. na zagranicznych serwerach (dokładnie na czeskich i ruskich) widziałem zabezpieczenie przed tym hackiem - jeśli ktoś wejdzie i ma ten hack w cs, to wywala go z serwera (znalazłem taki plugin w necie z sma, jednak działa on na zasadzie, że przy wejściu gracza na serwer zapisuje jego IP/SID/Nick i w przypadku gdy np. gracz o IP X wejdzie najpierw na SID Y to plugin zapisuje to do nvault, gdy potem gracz o IP X wejdzie na SID Z to wywala go z serwera)

Załączone pliki


  • +
  • -
  • 0

b_350_20_FFAD41_E98100_000000_591F11.png


#2 White

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 472
Wszechobecny

  • Postów:384
  • GG:
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Kielce
Offline

Napisano 18.10.2014 22:01

A przy takich ustawieniach ?

# for p.47 clients that do not support unique id generation (default is STEAM_ID_LAN [8] )
cid_NoSteam47 = 8

# for p.48 clients that do not support unique id generation (default is VALVE_ID_LAN [10] )
cid_NoSteam48 = 10

  • +
  • -
  • 0

#3 Dziobak?

    Wszechmogący

  • Power User

Reputacja: 271
Wszechwidzący

  • Postów:645
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Radom
Offline

Napisano 18.10.2014 22:12

 

A przy takich ustawieniach ?

# for p.47 clients that do not support unique id generation (default is STEAM_ID_LAN [8] )
cid_NoSteam47 = 8

# for p.48 clients that do not support unique id generation (default is VALVE_ID_LAN [10] )
cid_NoSteam48 = 10

 

No a co to mu da ?

 

I tak da sie zmienic sid i tak, jedynie co to możesz mu dać bana na IP lub revemu (generuje Sid graczowi i nie może go zmienić).

 

 


PS. na zagranicznych serwerach (dokładnie na czeskich i ruskich) widziałem zabezpieczenie przed tym hackiem - jeśli ktoś wejdzie i ma ten hack w cs, to wywala go z serwera (znalazłem taki plugin w necie z sma, jednak działa on na zasadzie, że przy wejściu gracza na serwer zapisuje jego IP/SID/Nick i w przypadku gdy np. gracz o IP X wejdzie najpierw na SID Y to plugin zapisuje to do nvault, gdy potem gracz o IP X wejdzie na SID Z to wywala go z serwera)

 

A jeżeli np: Gracz ma zmienne IP wchodzi na serwer no gra sobie na lajcie itp, po restarcie modemu np zmienia mu się IP no i co wtedy ? nie wejdzie na serwer....


Użytkownik Dziobak? edytował ten post 18.10.2014 22:14

  • +
  • -
  • 0

#4 Play 4FuN

    Wszechmogący

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 418
Wszechobecny

  • Postów:691
  • Lokalizacja:de_dust2
Offline

Napisano 18.10.2014 22:19

Wgrałem plugin alias_detector.amxx

 

na zmienne SID mam wgrane komendy:

; RevEmu Changer ------------ RevEmu Changer ------------ RevEmu Changer ------------ RevEmu Changer ------------

ac_add_alias 8 steam_set_id
ac_add_alias 8 steam_random_id
ac_add_alias 8 raiz0^steam
ac_add_alias 8 ct_steam_set_value
ac_add_alias 8 csx_steamid

jeśli znacie jeszcze jakieś to piszcie (plugin wyrzuca użytkownika, który ma dostęp to podanych powyżej komend, średnio po około 10 sekundach od wejścia na serwer)

 

Niestety (nwm czemu bo są tutaj chyba wszystkie komendy od zmiennego sid) hackerzy wchodzą dalej na serwer...

+ Zauważyłem, że plugin nie wykrywa: raiz0^steam, pomimo dodania go do zabronionych


  • +
  • -
  • 1

b_350_20_FFAD41_E98100_000000_591F11.png


#5 tytusek

    Czempion

  • Power User

Reputacja: 229
Wszechwidzący

  • Postów:822
Offline

Napisano 19.10.2014 12:13

Wgrałem plugin alias_detector.amxx

 

na zmienne SID mam wgrane komendy:

; RevEmu Changer ------------ RevEmu Changer ------------ RevEmu Changer ------------ RevEmu Changer ------------

ac_add_alias 8 steam_set_id
ac_add_alias 8 steam_random_id
ac_add_alias 8 raiz0^steam
ac_add_alias 8 ct_steam_set_value
ac_add_alias 8 csx_steamid

jeśli znacie jeszcze jakieś to piszcie (plugin wyrzuca użytkownika, który ma dostęp to podanych powyżej komend, średnio po około 10 sekundach od wejścia na serwer)

 

Niestety (nwm czemu bo są tutaj chyba wszystkie komendy od zmiennego sid) hackerzy wchodzą dalej na serwer...

+ Zauważyłem, że plugin nie wykrywa: raiz0^steam, pomimo dodania go do zabronionych

podobnie jak ty ustawiłem żeby sprawdzało komendy te wszystkie co zmieniają steam id ale tylko 2 jakby sprawdza bo w consoli na steamie(csie 1.6) widać to 


Użytkownik tytusek edytował ten post 19.10.2014 12:14

  • +
  • -
  • 0

#6 he1st

    Diablo Mody i te sprawy ;3

  • Użytkownik

Reputacja: 132
Zaawansowany

  • Postów:357
  • GG:
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Legionowo
Offline

Napisano 21.10.2014 14:02

http://amxx.pl/topic...ackiem-steamid/


  • +
  • -
  • 0

b_350_20_000000_000000_FFFFFF_DA0707.png
b_350_20_000000_000000_FFFFFF_DA0707.png


#7 Play 4FuN

    Wszechmogący

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 418
Wszechobecny

  • Postów:691
  • Lokalizacja:de_dust2
Offline

Napisano 22.10.2014 17:37

Mam to wgrane, pomimo tego gość tak i tak wbija na jakim chce SID


  • +
  • -
  • 0

b_350_20_FFAD41_E98100_000000_591F11.png


#8 White

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 472
Wszechobecny

  • Postów:384
  • GG:
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Kielce
Offline

Napisano 22.10.2014 19:28

Spróbuj ustawić w najnowszym dproto:

SteamIdHashSalt = BvqWxTtQJzXzYoslBiQoW

Litery możesz zmienić na inne. Tylko musi ich chyba być powyżej 16.


  • +
  • -
  • 0

#9 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 23.11.2014 12:06   Najlepsza odpowiedź

1. Przed zmianami SteamID się nie uchronisz, możesz jedynie wyłączyć generowanie SteamID dla RevEmu. Na każde wykrywanie hacka do zmieniania SteamID za chwilę znajdzie się obejście, więc to walka z wiatrakami...

2. Jeśli nie chcesz, aby wchodzili Ci na konta adminów wyżej masz aż 3 rozwiązania: zmienić prefix generowanego dla RevEmu SteamID, zmienić jego 1 cyfrę i zmienić HashSalt (bez znajomości HashSalt nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie SteamID dostaniemy przesyłając podane dane do serwera. Hacki wykorzystywały to, że w każdym dproto HashSalt był dokładnie taki sam)

3. Jeśli chcesz całkowicie wyeliminować "dzieci neostrady", osoby zmieniające IP, SteamID, nicki itp, jest tylko jedno wyjście: Zmienić serwer na Steam Only. Jeśli identyfikacja non-steamów miałoby być tak skuteczne, jak identyfikacja steamów, trzeba by było postawić globalny serwer identyfikacyjny na którym każdy by musiał się zarejestrować, dodatkowo wprowadzić na nim blokadę rejestracji osoby więcej, niż 1 raz (co jest prawie niemożliwe) lub wprowadzić opłatę, przez co ludziom by się nie opłacało rejestrować po kilka razy... Ale tą właśnie rolę spełnia Steam, więc oddzielny serwer by się na 100% nie przyjął.

4. Skończ podbijać ten temat!


  • +
  • -
  • 1

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych