Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

[ROZWIĄZANE] Wzmacniacz do głośników


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 04.10.2014 18:07

Na chacie mam 4 stare głośniki, które po podłączeniu do radia grają całkiem fajnie, dlatego chciałbym je jakoś podpiąć do kompa, ale nie mam jak, bo nie mam wzmacniacza, ani żadnego sprzętu audio, który by to umożliwiał. Jaki wzmacniacz sobie załatwić, aby to dobrze śmigało? Albo gdzie się udać z takim pytaniem, jeśli tutaj nikt mi nie pomoże?

Specyfikacja głośników
glosnik.jpg
z tyłu posiadają dwa wejścia + i - na kabelki.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#2 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 05.10.2014 00:17

nie masz w radiu wejscia dzwiekowego które mógłbyś podłączyć zamiast głośników ?


  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#3 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 05.10.2014 00:34

Nie mam, w radiu (a właściwie to taka mini wieża) mam tylko wejścia na słuchawki i na mikrofon. Niby jak podepnę lapka do mikrofonu i jeśli wieża jest ustawiona na tryb cd lub radio, to o dziwo głośniki grają, ale jakość jest zła, a gdy tryb jest na radio, to gra razem z radiem (także w złej jakości). Prawdopodobnie tę wieżę dało by się jakoś przerobić, ale nie wiem gdzie miałbym podczepić jakieś kable, więc jednak chyba wolę zainwestować tak maks do 200 zł i kupić jakiś wzmacniacz, tylko właśnie nie znam się na tym i nie wiem jaki byłby dobry w stosunku cena/jakość.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#4 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 06.10.2014 10:39

http://allegro.pl/ha...4657270842.html - tyle że licytacja raczej (na pewno) przekroczy budżet, ale może Ci się uda.

http://allegro.pl/ke...4669408086.html

http://allegro.pl/am...4656558767.html - model wyżej.


  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#5 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 06.10.2014 11:10

http://allegro.pl/am...4656558767.html ten aby na pewno by się nadawał? Bo "Moc wzmacniacza DIN (8 - 16 Ohm)" a te moje głośniki mają 4 Ohmy. Tak samo chyba też jest z tym harmanem.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#6 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 06.10.2014 11:52

Szyb w oknach wybijał raczej na tych głośnikach nie będziesz, amplituner na 100% mocy też grał przez mega długi czas nie będzie. Zasadniczo ja u siebie mam stare Tonsile po regeneracji, 4Ohm, wpięte pod tego Harmana którego podałem wyżej i wszystko gra i buczy od roku? :-)


  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#7 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 06.10.2014 12:00

Nie chodzi o to, żeby jakieś szyby wybijać, ale czy nic się nie spierniczy po kilku/nastu dniach/tygodniach. Ale skoro sam masz tak, to ok, tylko jeszcze powiedz mi jak to się ma do obsługi tego urządzenia. Jeśli podpiął bym do tego Harmana 4 głośniki 4 Ohmowe, to musiałbym na coś uważać? Chodzi mi o to, czy chociażby musiałbym uważać z głośnością, itp.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#8 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 06.10.2014 12:45

Ja na 100% głośności gram naprawdę rzadko, a jeśli już to bardzo krótko. Podgłaśniasz, pojawia się przester to ściszasz.

 

Masz 4 głośniki, połącz je w pary szeregowo, wypadkowa wynosi wtedy 8Ω i wszystko gra jak należy.


  • +
  • -
  • 1

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#9 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 06.10.2014 15:16

Ok, ale jak to będzie się miało do mocy (wat)? Nie będzie przeszkadzać?

A co do amplitunera, to czytałem, że on sam w sobie jest droższy od wzmacniacza, który ma taką samą moc, bo w cenie amplitunera są jeszcze te dodatkowe rzeczy, więc może dało by się kupić jeszcze coś tańszego, ale już jako sam wzmacniacz? Albo może opłaca się budować samemu jakiś wzmacniacz? Tylko wtedy już wiadomo, że to więcej zachodu z tym, ale jakby mieć dokładną instrukcję na jakiś prosty wzmacniacz, to może by się coś ogarnęło biggrin.png
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#10 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 06.10.2014 16:50

Z dobrymi estradówkami jest jeden problem - są cholernie drogie, do tego mają dwa wyjścia głośnikowe.

 

http://allegro.pl/ko...4674502262.html

http://allegro.pl/no...4646957953.html

http://allegro.pl/me...4635544349.html


  • +
  • -
  • 1

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#11 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 06.10.2014 17:59

To nie musi być coś ekstra, aby było na miarę tych głośników co mam, może minimalnie lepsze, do tego dwa wyjścia na głośniki też chyba mogą być, aby tylko nie było problemów z podłączeniem dwóch głośników do jednego wyjścia.

Może napisz mi jak patrzeć na te waty jeszcze, skoro mam 4 głośniki po 100W, to jaki musi być wzmacniacz, żeby ani głośniki, ani sam wzmacniacz się nie rozpierniczył, bo np. zbyt głośno muzyka grała? Wtedy sam trochę bym poszukał.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#12 MAGNET

    SourceLearned ;)

  • Moderator

Reputacja: 661
Wszechmogący

  • Postów:1 535
  • GG:
  • Imię:Olek
  • Lokalizacja:Dalekoo
Offline

Napisano 06.10.2014 19:55

http://allegro.pl/un...4669929555.html  -  mam taki sam model i naprawdę daje z siebie co trzeba ;P


  • +
  • -
  • 0

#13 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 25.11.2014 23:27

Ponad miesiąc po, ale zamówiłem http://allegro.pl/no...4816599556.htmljak widać staniał trochę :D
Teraz tylko jeszcze jakiś kabel do głośników będę musiał ogarnąć, ale to już przejdę się do jakiegoś sklepu.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#14 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 27.11.2014 16:53

A co możecie poradzić na to, że obudowa wzmacniacza kopie prądem? Tak jakbym sobie zapalniczką w palucha strzelał, ale troszeczkę mocniej.
sebul (27.11.2014 17:22):
Chyba już jest git, ale dalej nie wiem dlaczego wzmacniacz może kopać? Chodzi o podłączenie głośników? Bo jak kopał, to wtedy miałem podpięty jeden głośnik (chciałem po prostu sprawdzić, czy działa) i nie wiem czy był podłączony + do + i - do -. Teraz mam podłączone 4 głośniki szeregowo, po dwa na każde wejście.
speedkill (27.11.2014 20:26):
Wartość prądu nie jest zbyt duża, ponieważ RCD ( o ile posiadasz ) wybiłby jeżeli wartość prądu przepływającego przez Ciebie wynosiła trochę mniej niż 30mA ( 20mA - 30mA ), znalazłem takie coś na necie: http://gitarzysci.pl...dem-t65503.html
sebul (19.12.2014 15:05):
Już nic nie kopie od dłuższego czasu, więc zamykam.

  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#15 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 19.12.2014 15:05

Wiadomość wygenerowana automatycznie


Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: Pomoc udzielona

Jeśli się z tym nie zgadzasz, report.png raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.


Z pozdrowieniami,
Zespół AMXX.PL
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych