Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

client_death i client_damage


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 radim

    Godlike

  • Moderator

Reputacja: 939
Master

  • Postów:2 725
  • Steam:steam
  • Imię:Arkadiusz
  • Lokalizacja:Janów Lub.
Offline

Napisano 25.08.2014 08:44

Wiedziałem o ich istnieniu, ale ich nigdy nie używałem bo miałem zawsze do dyspozycji event deathmsg i damage, albo kanapkę. Ale właśnie, czym one się odróżniają od eventów i hama, pomijając fakt, że csx ma dodatkowo 1 lub 2 (TeamAttack oraz ten hitplace) paramety do wykorzystania oraz w hamie można wychwycić post i pre. Szybkością? I czy np. do naliczania killi oraz ilości zadanych damage, będzie lepiej użyć funkcji z csx czy też nie?


  • +
  • -
  • 0

Chcąc napisać do mnie prywatną wiadomość, wpierw zapoznaj się ze stroną "O mnie" w moim profilu użytkownika [ radim ] !


#2 speedkill

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 592
Godlike

  • Postów:2 733
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Prudnik
Offline

Napisano 25.08.2014 09:06

Znalazłem takie coś: https://forums.allie...ead.php?t=74533
  • +
  • -
  • 1

If you can dream it, you can do it.


#3 radim

    Godlike

  • Autor tematu
  • Moderator

Reputacja: 939
Master

  • Postów:2 725
  • Steam:steam
  • Imię:Arkadiusz
  • Lokalizacja:Janów Lub.
Offline

Napisano 25.08.2014 10:02

Najlepszy do ogólnego użytku wydaje się być ham gdyż można użyć go na 'wiele sposobów'.

 

You can supercede the paramaters of the death event, cancel it, or anything you want

Możemy też go zarejestrować dla indywidualnych stworzonych przez nas bytów, wpływać w jakikolwiek sposób na nie jak i na graczy. Fajną zaletą tego też jest że można wychwycić go postaci 'pre' (np. wywołanie forwarda tuż przed śmiercią/zadaniem obrażeń). Kolejną zaletą hama ale również csx jest to, że obie funkcje mogą wykryć śmierć gracza spowodowaną wybuchem C4, a deathmsg takiej możliwości nie ma.

Ale czy istnieją jakieś inne zalety csx? Coś co by mnie skusiło do używania go zamiast eventu Deathmsg?


  • +
  • -
  • 0

Chcąc napisać do mnie prywatną wiadomość, wpierw zapoznaj się ze stroną "O mnie" w moim profilu użytkownika [ radim ] !


#4 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 26.08.2014 00:07

Raczej żadnych... ham jest nieco szybszy, ale to ze względu na dodatkowe argumenty w csx, jeśli chciałbyś je ręcznie pobrać w ham, wyszłoby wolniej lekko.
  • +
  • -
  • 1

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#5 radim

    Godlike

  • Autor tematu
  • Moderator

Reputacja: 939
Master

  • Postów:2 725
  • Steam:steam
  • Imię:Arkadiusz
  • Lokalizacja:Janów Lub.
Offline

Napisano 26.08.2014 07:14

Okej, czyli to by było na tyle.


  • +
  • -
  • 0

Chcąc napisać do mnie prywatną wiadomość, wpierw zapoznaj się ze stroną "O mnie" w moim profilu użytkownika [ radim ] !


#6 Adminek AMXX.PL

    Admin :)

  • Bot

Reputacja: 156
Profesjonalista

  • Postów:7 476
  • Lokalizacja:AMXX.PL
Offline

Napisano 26.08.2014 07:14

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: Pomoc udzielona

Jeśli się z tym nie zgadzasz, raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.

Z pozdrowieniami,
Zespół AMXX.PL




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych