Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Pomoc przy wgraniu Minipanelu


Najlepsza odpowiedź Danny OK, 29.08.2014 20:01

Eh nie działa :(

 

Pliki serwera sa powiedzmy w:

/home/user/serwer/cs

 

A panelu w:

/home/user/public_html

 

User jest właścicielem wszystkich plików w folderze:

/home/user

 

A ma ktoś może jakiś zwykły panel w którym można włączać/wyłączać serwer? Ponieważ nie zawsze mogę wejść przez PuTTy/Konsolę aby włączyć serwer jak padnie.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Danny OK

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 13
Początkujący

  • Postów:148
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Daniel
  • Lokalizacja:Internet
Offline

Napisano 24.08.2014 21:23

Witam,

Chciałbym wgrać do serwera na VPS mini panel: http://c0m4r.lamarr....l/#dokumentacja

 

Wszystko zrobiłem, lecz serwer nie reaguje na komendy. Podejrzewam, że coś nawaliłem z chmodami.

Jak zezwolić użytkownikowi edek na edycję, zapis i odczyt (wsx) plików w folderze i jego podfolderach /home/server/cs ?

 

Robiłem to tak, na użytkowniku root:

chmod a=wsx /home/server/cs

 

Ma ktoś pomysł co robię źle?

 


Użytkownik Danny OK edytował ten post 24.08.2014 21:44

  • +
  • -
  • 0

Battlefield 2 Exp Mod

www.BF2Mod.pl


#2 Danny OK

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 13
Początkujący

  • Postów:148
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Daniel
  • Lokalizacja:Internet
Offline

Napisano 25.08.2014 11:19

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie, jak zrobić auto uruchamianie jak serwer skraszuje? 

-autoretry nie działa... Powinno być +?


  • +
  • -
  • 0

Battlefield 2 Exp Mod

www.BF2Mod.pl


#3 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 28.08.2014 11:12

Odnośnie chmodów:
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK CHMODY wsx !!

Jeśli nie wiesz co robisz, nie rób tego!

Jak zezwolić użytkownikowi edek na edycję, zapis i odczyt (wsx) plików w folderze i jego podfolderach /home/server/cs ?

Jest kilka sposobów:
1. użytkownik powinien być właścicielem plików
2. użytkownik powinien należeć do grupy właściciela plików, a plik posiadać odpowiednie uprawnienia grupowe.
3. uprawnienia do plików powinny być dla wszystkich. Sposób bardzo niezalecany, ponieważ daje dostęp WSZYSTKIM UŻYTKOWNIKOM do plików! Co może ułatwić dość znacznie komuś włamanie na serwer.

Co do mini panelu, podajesz mu użytkownika SSH na którym będzie uruchamiany serwer, tj ten, do którego należą pliki (katalog home), a nie dowolnego utworzonego w systemie.
  • +
  • -
  • 1

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#4 Danny OK

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 13
Początkujący

  • Postów:148
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Daniel
  • Lokalizacja:Internet
Offline

Napisano 29.08.2014 10:26

Miałem na myśli wrx. A co do tego nie brania się za coś czego się nie potrafi, to musi być kiedyś ten pierwszy raz... Jak nie potrafiłeś czytać to nie uczyli Cię bo nie umiesz?

 

1. Użytkownik jest ten sam na którym jest postawiony serwer.

2. Chmody są nadane bo w panelu nie wyskakuje błąd spowodowany brakiem uprawnień.

3. A panel jak nie działał tak nie działa :(

 

Można przenieść całe uprawnienia użytkownika root na innego? Jeśli tak, to jak?


  • +
  • -
  • 0

Battlefield 2 Exp Mod

www.BF2Mod.pl


#5 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 29.08.2014 11:22

Najpierw doczytaj i zrozum jak działają uprawnienia, ewentualnie eksperymentuj na czymś mniej ważnym. Zmienianie uprawnień z poziomu użytkownika root zaczynaj dopiero, gdy zrozumiesz dobrze jak to działa. Bo tu naprawdę sporo można spieprzyć, jeśli nadasz nie te uprawnienia nie tym plikom... Niestety, właściciele hostingów serwerów w wielu przypadkach nie wiedzą jak uprawnienia działają i byś się zdziwił na ile serwerów można się włamać wyłącznie z winy hostingu :) Z PHP zresztą jest podobnie, a nawet jeszcze gorzej, bo wiele skryptów i poradników zaleca uprawnienia 777 na configi, zamiast się zastanowić czy przypadkiem to nie jest wina złej konfiguracji serwera, którą się "na szybko" i niepoprawnie łata uprawnieniami plików...

ad 1. upewnij się, że serwer jest również w katalogu domowym tego użytkownika, albo w katalogach ogólnych, które są własnością tego użytkownika. Jeśli jest w katalogu domowym innego, zmień to.
Jeśli instalowałeś serwer z poziomu innego użytkownika lub były te pliki w "cudzym" katalogu, wykonaj chown, aby zmienić ich właściciela (wygooglujesz sobie o co chodzi, to nie jest trudne. Nie zapomnij chownować również grupy, może się przydać np do FTP)

ad 2. To dobrze, jednak upewnij się, że pliki mają 750, 640, 770 lub 660. Foldery i pliki wykonywalne oczywiście muszą mieć 750 lub 770.

ad 3. Szukaj innych przyczyn, skoro chmody są OK. Napisz może do twórcy panelu.

Odnośnie roota, jest coś takiego jak sudo, umożliwia uruchomienie czegoś na prawach roota. Można skonfigurować sudo, aby użytkownik mógł go używać bez podania hasła czy czegokolwiek. Jednak nie rób tego, NIGDY! root ma pozostać rootem, nie służy on do codziennej zabawy, ani do tego by na jego uprawnieniach uruchamiać serwery. No chyba, że chcesz szybko się VPSa pozbyć, bo ktoś go przejmie i zacznie robić na nim coś nielegalnego, np przeprowadzać ataki na rząd ;) Ale wtedy również możesz się pozbyć wolności, bo wszystkie ślady będą prowadzić do Ciebie, jako właściciela VPSa.
  • +
  • -
  • 1

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#6 Danny OK

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 13
Początkujący

  • Postów:148
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Daniel
  • Lokalizacja:Internet
Offline

Napisano 29.08.2014 11:39

O ja user nie jest właścicielem plików (oczywiście mówię o plikach serwera/panelu które są w /home/user/) bo wszystko robiłem z root :( Można jakoś zmienić właściciela wszystkich plików/folderów/podfolderów szybko?

Bo chown działa tylko na folder/plik. A zmieniać własność kilku tysięcy plików jest męcząca :D

 

 

A mam pytanie dot. wgrywanych plików przez ftp. Jeśli zaloguję się przez dane usera to wgrane pliki są jego własnością?

(Znam już odpowiedź na to pytanie)

 

Czyli prościej chyba będzie wgrać wszystkie pliki od nowa.


Użytkownik Danny OK edytował ten post 29.08.2014 11:41

  • +
  • -
  • 0

Battlefield 2 Exp Mod

www.BF2Mod.pl


#7 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 29.08.2014 17:49

chown ma opcję -R, po jej użyciu zmieni właściciela nie tylko folderu, ale też wszystkiego wewnątrz.


  • +
  • -
  • 1

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#8 Danny OK

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 13
Początkujący

  • Postów:148
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Daniel
  • Lokalizacja:Internet
Offline

Napisano 29.08.2014 20:01   Najlepsza odpowiedź

Eh nie działa :(

 

Pliki serwera sa powiedzmy w:

/home/user/serwer/cs

 

A panelu w:

/home/user/public_html

 

User jest właścicielem wszystkich plików w folderze:

/home/user

 

A ma ktoś może jakiś zwykły panel w którym można włączać/wyłączać serwer? Ponieważ nie zawsze mogę wejść przez PuTTy/Konsolę aby włączyć serwer jak padnie.


Użytkownik Danny OK edytował ten post 29.08.2014 20:03

  • +
  • -
  • 0

Battlefield 2 Exp Mod

www.BF2Mod.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych