Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Sprawdzanie czy da się plik skompilować


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Split

    Programista

  • Power User

Reputacja: 106
Zaawansowany

  • Postów:490
  • Imię:Szymon
  • Lokalizacja:Opole
Offline

Napisano 24.08.2014 12:27

Witam, chciałbym dodać propozycję aby podczas dodawania plików do tematu sprawdzało by czy da się owy plik skompilować, to pomoże dla dużej liczby osób którzy np nic nie robią w skrypcie, dają załącznik i dostają punkt reputacji za nic...

 

Opiszę co ma się dziać:

  1. Naciskam "Dodaj pliki w formularzu"
  2. Wybieram moje pliki
  3. Sprawdza czy da się skompilować (jeżeli tak to: kompilacja udana: Plik poprawny), (jeżeli nie to: nie da się skompilować: Plik niepoprawny, popraw go!)
  4. Jeżeli niepoprawny wyskakuje informacja i anuluje wysyłanie
  5. Jeżeli poprawny wgrywa plik do tematu.

Myślę że to pomoże dla dużej ilości nabijaczy postów którzy nic nie zmieniają w plikach.

 

Dziękuje oraz pozdrawiam


  • +
  • -
  • 2

LoL, 500 postów ;D


#2 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Offline

Napisano 24.08.2014 13:29

pomysl ok ale na forum nie ma wszystkich bibliotek, nie zawsze dopusci nawet dobre pliki.
  • +
  • -
  • 0

#3 Rodzyn

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 146
Zaawansowany

  • Postów:569
  • GG:
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Bielawa
Offline

Napisano 24.08.2014 13:35


Sprawdza czy da się skompilować (jeżeli tak to: Nie da się skompilować: Plik poprawny), (jeżeli nie to: Nie da się skompilować: Plik niepoprawny, popraw go!)

 

Chyba mała literówka :) 

 

Ale ogólnie dobry pomysł ;)


  • +
  • -
  • 1

#4 Split

    Programista

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 106
Zaawansowany

  • Postów:490
  • Imię:Szymon
  • Lokalizacja:Opole
Offline

Napisano 24.08.2014 13:38

 

pomysl ok ale na forum nie ma wszystkich bibliotek, nie zawsze dopusci nawet dobre pliki.

 

ale wiesz chyba można zrobić komunikat że nie znaleziono biblioteki? coś tego typu "Nie znaleziono biblioteki pluginu, dlatego nie może zostać skompilowany, powiadom administratora!" :D

 

 

Sprawdza czy da się skompilować (jeżeli tak to: Nie da się skompilować: Plik poprawny), (jeżeli nie to: Nie da się skompilować: Plik niepoprawny, popraw go!)

 
Chyba mała literówka smile.png
 
Ale ogólnie dobry pomysł wink.png

 

 
ohh, zapomniałem, poprawione biggrin.png


  • +
  • -
  • 0

LoL, 500 postów ;D


#5 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 24.08.2014 14:05

*
Popularny

Niektóre pluginy są przeznaczone wyłącznie na kompilację lokalną (bo np składają się z kilku plików lub potrzebują "własnej" biblioteki, dlatego proponuję zmienić pomysł, aby przy niekompilowalnym pliku po prostu wyskakiwała informacja o tym, że pluginu skompilować się nie da, czy na pewno chcesz go załączyć?

Ewentualnie kompilator sprawdzałby, czy inne załączone pliki do postu nie "uzupełniają" pluginu tak, że da się go skompilować. Gdy kompilacja nie może zostać wykonana, zamiast linku do pliku amxx w poście wyświetlałaby się informacja "Plugin przeznaczony do kompilacji lokalnej".

Takie coś już szybciej by mogło przejść.
  • +
  • -
  • 5

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#6 Split

    Programista

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 106
Zaawansowany

  • Postów:490
  • Imię:Szymon
  • Lokalizacja:Opole
Offline

Napisano 24.08.2014 14:18

bardzo dobre, dałoby się dodać sprawdzanie czy użytkownik coś zmienił w sma co podał autor tematu ? czy takie coś nie możliwe?


  • +
  • -
  • 0

LoL, 500 postów ;D


#7 sNH.

    Czy MisieQ ukradł ciasteczko?

  • Power User

Reputacja: 299
Wszechwidzący

  • Postów:1 070
  • Steam:steam
  • Imię:Bartek
  • Lokalizacja:Ełk
Offline

Napisano 24.08.2014 15:39

Wg. mnie nie wiem czy to jest potrzebne. Sam chyba nie spotkałem się z takim przypadkiem, ew taką osobę można poczęstować soczystym -. Pomysł będzie okrajany i w końcu wyjdzie i tak podobna sytuacja. Jeżeli z czerwonych chce się takie coś robić to nie ma problemu, ale wg mnie obeszłoby się bez tego, jak dotychczas :)


  • +
  • -
  • 0

#8 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 553
Godlike

  • Postów:11 976
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 25.08.2014 11:10

Sam nie wiem czy jest to aż tak do końca potrzebne


  • +
  • -
  • 0

#9 Split

    Programista

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 106
Zaawansowany

  • Postów:490
  • Imię:Szymon
  • Lokalizacja:Opole
Offline

Napisano 25.08.2014 11:14

DarkGL, zobacz, ludzie nabijają reputację dając plik sma nic nie zmieniony, a osoba która nic nie zmieniła dostaje reputację, więc to dziwne, nie pomógł.

Jeżeli nie chcesz to możesz zamknąć temat i nie wgrać tego, jeżeli chcesz to ok.


  • +
  • -
  • 0

LoL, 500 postów ;D


#10 radim

    Godlike

  • Moderator

Reputacja: 939
Master

  • Postów:2 725
  • Steam:steam
  • Imię:Arkadiusz
  • Lokalizacja:Janów Lub.
Offline

Napisano 25.08.2014 11:44

DarkGL, zobacz, ludzie nabijają reputację dając plik sma nic nie zmieniony, a osoba która nic nie zmieniła dostaje reputację, więc to dziwne, nie pomógł.

Aż tak to Cię boli? Istnieje takie coś jak "Zgłoś" wtedy osoba zostaje nagradzana minusem lub warnem. A forum jest od pomagania, a nie od zważania na to kto ma więcej reputacji a kto mniej. Sądząc po Twoich wypowiedziach ta 'niesprawiedliwa' reputka bardziej Cię boli od niepomagających osób.

Moim zdaniem pomysł zbędny. Zresztą przy ściąganiu .sma z załącznika, plugin automatycznie się kompiluję, jeżeli jest błąd to oczywiste że się nie skompiluję a tym samym nie pobierze plik .amxx. A mądra osoba najpierw sprawdzi plugin czy działa, a potem nagrodzi plusem.

A jeżeli już ten pomysł ma być wcielony w życie to bardziej pasuję mi idea Gwyn'a.


  • +
  • -
  • 0

Chcąc napisać do mnie prywatną wiadomość, wpierw zapoznaj się ze stroną "O mnie" w moim profilu użytkownika [ radim ] !


#11 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 553
Godlike

  • Postów:11 976
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 25.08.2014 12:00

DarkGL, zobacz, ludzie nabijają reputację dając plik sma nic nie zmieniony, a osoba która nic nie zmieniła dostaje reputację, więc to dziwne, nie pomógł.

 

No dobrze ale pytanie można zadać troche inne , dlaczego ludzie nagradzają reputacją nie sprawdzając nawet tego co dostali ?


  • +
  • -
  • 2

#12 Split

    Programista

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 106
Zaawansowany

  • Postów:490
  • Imię:Szymon
  • Lokalizacja:Opole
Offline

Napisano 25.08.2014 12:37

 

DarkGL, zobacz, ludzie nabijają reputację dając plik sma nic nie zmieniony, a osoba która nic nie zmieniła dostaje reputację, więc to dziwne, nie pomógł.

 

 

No dobrze ale pytanie można zadać troche inne , dlaczego ludzie nagradzają reputacją nie sprawdzając nawet tego co dostali ?

 

Właśnie tego nie wiem, ale widziałem podobne sytuację, dają najlepszą odpowiedź, i potem drugi nowy temat że to co dostali od osoby która im niby pomogła nie działa, dużo takich sytuacji widziałem.

Jeżeli ma zostać to wprowadzone, może być propozycja Gwyn'a, jeżeli nie można zamknąć temat i nic nie zrobić :)

 

Dziękuje oraz pozdrawiam


  • +
  • -
  • 0

LoL, 500 postów ;D


#13 Wielkie Jol

    REPREZENTUJE SIEBIE I CAŁĄ GALAKTYKĘ

  • Support Team

Reputacja: 683
Wszechmogący

  • Postów:1 258
  • GG:
  • Lokalizacja:AMXX
Offline

Napisano 25.08.2014 13:29

Super pomysl, lecz też mam propozycje. Może najpierw się rozpatrzy pozostałe propozycje, zanim się wprowadzi nowe? Skończy się znowu na pisaniu tematu, będzie on otwarty przez kolejne 1 lub 2 miesiące zupełnie niepotrzebnie.

Było mnóstwo fajnych propozycji np. Podana przez GoQa, by przy zakładaniu tematu pokazywały się tematy o podobnej tematyce, tagach. Nawet się parę osób opowiedziało za i nic.
  • +
  • -
  • 1

"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad. Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr" - Nathaniel Borenstein.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych