Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Sprzedawanie adminów, slotów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 dezmontnikus

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:65
  • Lokalizacja:kontownia
Offline

Napisano 11.08.2009 22:01

Witam..
Czy wystawianie ofert sprzedaży adminów i slotów na stronę klanową jest legalne? Jeżeli jest ktoś Head adminem i chce sprzedać komuś dostęp do serwera. Nigdzie nie doczytałem się takiego tematu, wiec zakładam
Co wy o tym sądzicie...
  • +
  • -
  • 0

#2 kasza

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 890
Czempion

  • Postów:4 102
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Imię
  • Lokalizacja:Lokalizacja
Offline

Napisano 11.08.2009 22:59

Wolność Tomku w swoim domku...
  • +
  • -
  • 0

Skillownia.com

 

 #3 [UWC3NG] Skillownia.com - 213.189.52.253:27301

 


#3 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 11.08.2009 23:48

Ja sprzedawałem adminow przez rok jak prowadziłem serwer bo sam go nie miałem zamiaru utrzymywać. Nic nie brałem do kieszeni tylko wszystko szło na serwer, wyszło na to ze nie wlozylem przez cały rok ani złotówki i zostało na serwer WWW i domenę :)

a co do legalności to nie jest to do końca legalne bo jest to sprzedaż z ktorej są zyski wiec powinno sie płacic podatki a zeby placic je to trzeba miec dzialanosc gospodarczą :/

ale np na allegro chyba mozna i to legalnie... tylko zawsze jest ten problem ze ktos ci moze kupic admina i wszystkich banowac dlatego sie dobrze dogadaj ja np pozwalałem tylko banowac za moją zgodą :P

sloty próbowałem sprzedawac ale nikt nie kupil przez kilka miesiecy wiec zrezygnowałem a za adma brałem 15zł mieisąc albo 25zł dwa :) serwer kosztował mnie 54zł - miesiąc a bywały miesiące że adminow bylo 11 :P i niektorzy brali za 5 miesięcy z góry

jednak po czasie poczułem ze juz nie musze sie bawic w reklame i zaniedbałem serwer no i wszystko się skończyło a tym ktorzy mieli jeszcze adminy oddałem pieniądze bo jestem uczciwym człowiekiem :)

powodzenia :D

[ Dodano: 12-08-2009, 00:51 ]
zapomniałem dopisac ze jeszcze za adminow tego serwera postawiłem dodatkowo serwer diablomod na 3 miesiące :)

#4 ` ManieK

    Profesjonalista

  • Zbanowany

Reputacja: 7
Nowy

  • Postów:194
  • GG:
  • Lokalizacja:Ciechanów
Offline

Napisano 12.08.2009 13:46

potrzebna jest działalność gospodarcza

#5 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 12.08.2009 15:04

na allegro nie trzeba mieć działalności więc tylko tą drogą...

#6 grankee

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 517
Wszechwiedzący

  • Postów:1 500
  • Lokalizacja:Radom
Offline

Napisano 12.08.2009 15:54

Wolałbym płacić grubą kasę za swój serwer niż sprzedawać admina komuś, kogo muszę kontrolować. Co innego jak osobie można zaufać...
  • +
  • -
  • 0

#7 dezmontnikus

    Pomocny

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:65
  • Lokalizacja:kontownia
Offline

Napisano 12.08.2009 20:52

Wszystko to co piszecie jest ciekawe :) ale jak można mieć działalność gospodarczą na serwer counter strike :P Ja uważam że jest to swoiste udostępnianie dostępu do konta ale czy to jest legalne...
  • +
  • -
  • 0

#8 kasza

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 890
Czempion

  • Postów:4 102
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Imię
  • Lokalizacja:Lokalizacja
Offline

Napisano 12.08.2009 23:41

ale czy to jest legalne...

skarbówka wpadnie do Ciebie i sprawdzi czy sprzedajesz adma ?
  • +
  • -
  • 0

Skillownia.com

 

 #3 [UWC3NG] Skillownia.com - 213.189.52.253:27301

 


#9 Change

    Super Hero

  • Użytkownik

Reputacja: 129
Zaawansowany

  • Postów:1 161
  • Lokalizacja:Konin
Offline

Napisano 13.08.2009 08:30

Z tego co od kogoś słyszałem musisz mieć działalność gospodarczą przy zyskach +1500zł / miesiąc także na 1 serwerze nie ma szans żebyś zarobił tyle ;)
  • +
  • -
  • 0

#10 zer0.

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 429
Wszechobecny

  • Postów:2 116
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Kw
Offline

Napisano 13.08.2009 08:37

Change, rejestrujesz działalność gospodarczą przy zyskach powyżej 3,091 zł.
  • +
  • -
  • 0

#11 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 13.08.2009 09:45

Przecież to jest chore, cały ten temat. Twój serwer twoje zasady, po jakiego grzyba Ci działalność gospodarcza, po to żeby sprzedawać dzieciakom kilka flag dostępu? Serwer kupiłeś sam jesteś jego właścicielem więc rób sobie z nim co chcesz. Niemoralnie było by sprzedawać przywileje gdyby owy serwer był sponsorowany, wtedy można było by to nazwać oszustwem, bo nie dość że masz serwer za darmo to jeszcze się na nim bogacisz, ale nie można mówić tutaj o łamaniu prawa. Ludzie zobaczcie ile nowych pseudo sieci to robi, jakoś żadna do tej pory nie została zamknięta (no chyba że "klientów" brakło). Zobaczcie ile warezów prosperuje w sieci, jakoś nikt ich nie zamyka, a ile tych warezów się bogaci na użytkownikach, tu ranga VIP, tam dostęp do ukrytych działów.

Takie jest moje zdanie i zgadzam się z kaszą, wolność Tomku w swoim domku. Przecież takiego kogoś nie opłaca się nawet ścigać, kilka prostych obliczeń.

Powiedzmy że mamy 10 adminów, po 15zł za każdego i 10 slotów po 5zł, co daje kwotę 200zł. Teraz odejmijmy od tego koszta publicznego serwera 16 slotowego, w jakiejś firmie (przykład pukawka). 8zł x 16zł = 128zł

200-128= 72zł

Powiedzmy że na czysto wychodzi 72zł pomnóżmy to razy 18% (bo tyle wynosi podatek dochodowy od osób fizycznych), kwota którą uzyskamy to w przybliżeniu 13zł, opłaca się kogoś ścigać o taką kwotę? Dla mnie jest to lekko mówiąc śmieszne :)
  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#12 kasza

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 890
Czempion

  • Postów:4 102
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Imię
  • Lokalizacja:Lokalizacja
Offline

Napisano 13.08.2009 10:45

Zawsze można powiedzieć ja Ci daje adma a Ty wspomagasz serwer.

tu ranga VIP, tam dostęp do ukrytych działów.

zapomniałeś jeszcze o różnych expach w modach czy odznakach np. jak w BF2 ;P
  • +
  • -
  • 0

Skillownia.com

 

 #3 [UWC3NG] Skillownia.com - 213.189.52.253:27301

 


#13 dezmontnikus

    Pomocny

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:65
  • Lokalizacja:kontownia
Offline

Napisano 13.08.2009 21:31

Portek

Znajomego ZUS ścigał za 2grosze... a po doliczeniu odsetek i kary zapłacił jakieś 2 tys zł. To nie jest tak do końca że jesteś właścicielem. Od każdej zarobionej złotówki powinno odprowadzać się podatek. Można zrobić w ten sposób że pieniądze wpłacane za admina są "darowizną" więc jakoś ten podatek się odprowadzi od tego tylko nie wiem jak :/ i od jakiej sumy się odprowadza.
  • +
  • -
  • 0

#14 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 13.08.2009 21:35

Rób dobrowolne wpłaty, po sprawie ;)

#15 ` ManieK

    Profesjonalista

  • Zbanowany

Reputacja: 7
Nowy

  • Postów:194
  • GG:
  • Lokalizacja:Ciechanów
Offline

Napisano 13.08.2009 23:55

portek juz ktos pomyslał i te firmy powoli sa zamykane.

http://www.nie-legalni.pl/



Co jak co ale dokladnie. Wpłata na utrzymanie serwera i wszystko gra.



edit zreszto tez sie powinno miec firme tak jak pare tematów nizej kolega sprzedaje layouty. W sumie polskie prawo poronione jest.

#16 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 14.08.2009 00:56

tyle ze ideą tej strony jest wykrywanie oszustw w hostingu serwerów a nie sprzedawaniu adminów :]

[ Dodano: 14-08-2009, 01:59 ]

Powiedzmy że na czysto wychodzi 72zł pomnóżmy to razy 18% (bo tyle wynosi podatek dochodowy od osób fizycznych), kwota którą uzyskamy to w przybliżeniu 13zł, opłaca się kogoś ścigać o taką kwotę? Dla mnie jest to lekko mówiąc śmieszne :)


opłaca się, pomnoz sobie to w skali roku, a poza tym ludzie są rowni i dlaczego inni mają płacic podatki od zyskow a ktos nie bedzie płacił.... nie wiem dokladnie od jakiej granicy zyskow powinna byc dzialanosc gospodarcza ale na pewno powinna byc rownosc czyli albo wszyscy placa albo nikt :]

#17 Malitek

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 4
Nowy

  • Postów:86
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 14.08.2009 22:16

Witam..
Czy wystawianie ofert sprzedaży adminów i slotów na stronę klanową jest legalne? Jeżeli jest ktoś Head adminem i chce sprzedać komuś dostęp do serwera. Nigdzie nie doczytałem się takiego tematu, wiec zakładam
Co wy o tym sądzicie...


Trafisz do pierdla na 1000000 lat !


btw. Jak koledze w szkole sprzedałeś "coś" tez podatek odprowadziłeś ? :]

Bez przesady
  • +
  • -
  • 0

#18 dezmontnikus

    Pomocny

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:65
  • Lokalizacja:kontownia
Offline

Napisano 14.08.2009 22:29

Malitek

Widocznie się nie znasz.
Każde zamieszczenie informacji (nawet na twojej stronie) ściągniętych żywcem z innej strony bez przedniego edytowania i podania źródła strony też może źle się skończyć. Jeżeli właściciel tekstu będzie uparty i będzie miał ostrzeżenie żeby nie kopiować bez jego wiedzy to na pewno wygra. Ktoś napisał że "polskie prawo poronione jest" zgadzam się z nim w 100%. Sprzedawanie komuś w szkole, a publikowanie oferty sprzedaży na stronie lub serwerze to różnica! Teraz poszukuję uczonego który będzie wiedział co o tym sądzić
  • +
  • -
  • 0

#19 R3X

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 987
Godlike

  • Postów:4 248
  • Lokalizacja:Nie
Offline

Napisano 14.08.2009 22:54

Sry za offtop, ale jestem ciekaw:
Jak znajdę grosza na chodniku i schowam go do kieszeni to muszę odprowadzić jego 18% za wzbogacenie się?
  • +
  • -
  • 0

#20 karolo_k

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 8
Nowy

  • Postów:328
  • GG:
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 15.08.2009 00:16

Od znależnego i darowizny podatku się nie odprowadza ^D^ Dlatego jak wpadnie skarbówka to możesz mowić że adminów dawałeś za free. A oni w rzeczywistości w tytułach będą podawać np "Za książke" i po sprawie, kto Ci udowodni że sprzedałeś admina ?
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych