Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Umieszczanie kodu na forum.


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 22.03.2014 15:18

*
Popularny

Edytor postów nie jest doskonały, ale to co niektórym użytkownikom się uda narobić... W każdym razie krótki poradnik, obowiązkowy dla wszystkich.

Jak umieszczać kod na forum?




Sposób 1



Sposób zalecany
  • Zaznaczamy kod z edytora, jakiejś strony czy innego miejsca i go kopiujemy
    1-kopiuj.png
  • Przełączamy edytor na forum w tryb tekstowy (pierwszy przycisk edytora)
    1.2-przelacz.png
  • Wpisujemy [ code=pawn:1 ] (bez spacji po [ i przed ]) cyfrę 1 możemy zmienić na 0, aby wyłączyć automatyczną numerację linii lub na inną cyfrę, od której numeracja ma się zaczynać. Dla przykładu, gdy chcemy wkleić na forum kawałek kodu pluginu od linii 200 do 230, wpisujemy zamiast 1 cyfrę 200, w ten sposób każdy będzie wiedział gdzie w pluginie szukać tego fragmentu
    1.3-otworz-tag.png
  • Tuż po tym wklejamy skopiowany wcześniej kod pluginu
    1.4-wklej.png
  • Zamykamy tag code ( [ /code ] oczywiście bez spacji )
    1.5-zamknij-tag.png
  • Teraz możemy się przełączyć spowrotem na normalny edytor (w edytorze numery linii nie będą widoczne, dopiero po napisaniu posta się pojawią)
    1.6-przelacz-spowrotem.png

Sposób 2


  • Zaznaczamy kod z edytora, jakiejś strony czy innego miejsca i go kopiujemy
    1-kopiuj.png
  • Na trybie graficznym edytora wybieramy ikonę < >
    2.2-otworz-okienko.png
  • Pierwsze pole wyboru zostawiamy tak, jak jest
    2.3-okienko.png
  • W drugim wpisujemy numer początkowej linii (0 dla braku numeracji, 1 dla normalnej numeracji zaczynającej się od 1 linii)
    2.4-numer-linii.png
  • W trzecie pole wklejamy nasz kod
    2.5-wklej.png
  • Zatwierdzamy wybór, okienko się zamknie, a w poście pojawi się nasz kod
    2.6-zatwierdz.png

Jak NIE należy wstawiać kodu


  • NIE wklejamy kodu BEZPOŚREDNIO w graficzny edytor! - może nam się wtedy wkleić z numerami linii, wcięcia w kodzie się porozwalają i dodatkowo skopiują się kolory z miejsca z którego kopiujemy. Wszystko się rozpieprzy, więc nie należy tego robić! Zawsze przełączajmy się na tryb tekstowy albo wybierajmy z menu ikonę wstawiania kodu i tam go wklejmy!
  • NIE używaj tagu SMA! - Ten tag jest przestarzały i sprawia problemy. Trzymamy go na forum, żeby stare posty w których był użyty się nie rozwaliły. NIE SŁUŻY on do używania go w nowych postach!
  • NIE wklejamy kodu POZA znacznikiem code. - bo brzydko to wygląda, jest nieczytelne i nikt Wam nie pomoże/nie będzie chciał używać Waszego kodu
  • NIE wklejamy kodu do tagów QUOTE i innych nie przeznaczonych do tego - Quote to cytat, code to kod!
  • NIE wklejamy kodu BEZPOŚREDNIO do tagu SPOILER - należy wewnątrz tagu spoiler zawrzeć tag code i dopiero tam wkleić kod
I pamiętaj! Kod powyżej 200 linii umieszczaj dodatkowo w tagach spoiler lub w pliku w załączniku! Nikt nie chce zużywać niepotrzebnie rolki w myszce...
  • +
  • -
  • 13

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#2 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 22.03.2014 18:06

Przecież to samo napisał Benio pod koniec stycznia kiedy zgłosiłem niedziałające tagi [sma*] które rozjeżdżały cały wklejony kod
 
 
 

Znaczniki kodów, inne niż CODE, są uszkodzone i IPB to potwierdziło.
Póki co, używaj znacznika CODE, w przypadku PHP:

[code=php:0]Kod[/code] dla kodu PHP bez numerowania
[code=php:n]Kod[/code] dla kodu PHP z numerowaniem od entej linii, gdzie n!=0, np.
[code=php:1]Kod[/code] dla kodu numerowanego od 1. linii


  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#3 Fili:P

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 754
Guru

  • Postów:1 679
  • Imię:Darek
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 22.03.2014 19:20

Przecież to samo napisał Benio pod koniec stycznia kiedy zgłosiłem niedziałające tagi [sma*] które rozjeżdżały cały wklejony kod
 
 
 

Znaczniki kodów, inne niż CODE, są uszkodzone i IPB to potwierdziło.
Póki co, używaj znacznika CODE, w przypadku PHP:

[code=php:0]Kod[/code] dla kodu PHP bez numerowania
[code=php:n]Kod[/code] dla kodu PHP z numerowaniem od entej linii, gdzie n!=0, np.
[code=php:1]Kod[/code] dla kodu numerowanego od 1. linii

 

 

Co ty za brednie opowiadasz ? Chyba po to jest dział informacje żeby móc się dowiedzieć najważniejszych rzeczy na temat forum. Wierzysz w to że nowy użytkownik otworzy temat zatytułowany "Akutalizacja IPB" ( Co go to obchodzi ? ) i będzie w nim szukał kluczowych informacji na temat Umieszczania kodu czy wejdzie w temat Umieszczanie kodu na forum...


  • +
  • -
  • 0

#4 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 22.03.2014 20:14

Pewnie w ogóle nie wejdzie w żaden z tych tematów, tak jest prawie zawsze xD


  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#5 GwynBleidD

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 22.03.2014 21:18

1. Popatrz sobie ile linii tekstu jest w tym, co benio napisał

2. Ja nie piszę tylko o NIE używaniu tagu sma, ale o tym jak tagu code używać poprawnie. Widać, że nawet nie chciało Ci się całości przeczytać... Bo zauważ, że gdy wkleisz kod np z amxx studio bezpośrednio do edytora graficznego, usunie Ci wcięcia w kodzie. Po przeklejeniu kodu z innego postu doda "swoją" numerację linii albo jeszcze coś innego rozpieprzy, dlatego należy się albo przełączyć na tryb tekstowy, albo użyć odpowiedniego przycisku do wstawiania kodu...

3. Temat jest również po to, żebym mógł tylko przekleić do niego link, gdy ktoś źle kod wstawi, zamiast rozpisywać się dla każdego z osobna jak się ten kod wstawiać powinno.

 

 


  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#6 Leihto

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 150
Profesjonalista

  • Postów:452
  • Lokalizacja:Rabka
Offline

Napisano 23.03.2014 01:16

urzyć komendy :facepalm:


GwynBleidD (23.03.2014 12:59):
Celowo użyte w poradniku. Kod to fragment czegoś znalezionego na forum, celowo kompletnie bez sensu i z błędem :)

Łatwiej wtedy to zapamiętać, bo się z błędem skojarzy.

  • +
  • -
  • 0
Portek: Za 20zł, to ja nawet notatnika nie otworze..

Nowe portfolio. Ciekawe artykuły, ciekawe przykłady: WojtusDEV.pl

#7 kobys

    Profesjonalista

  • Zbanowany

Reputacja: 32
Życzliwy

  • Postów:208
  • Lokalizacja:Sz-n
Offline

Napisano 23.03.2014 01:18

urzyć komendy :facepalm:

a nie użyć ?  :crazy:



#8 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 23.03.2014 16:36


Pewnie w ogóle nie wejdzie w żaden z tych tematów
^D^




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych