Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

CS 1.6 - spadek grywalności?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guxinimod

    Pomocny

  • Zbanowany

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:53
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacja:Polska :)
Offline

Napisano 03.03.2014 20:21

Witam. Ludzie na każdym kroku trąbią o spadku popularności Counter Strike'a 1.6 na rzecz Source czy Global Offensive.
Czy to pokrywa się z prawdą?
Czy warto zakładać nowe serwery?
Jak długo potrwa jeszcze era CS 1.6 ?

Użytkownik Guxinimod edytował ten post 03.03.2014 20:22


#2 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 553
Godlike

  • Postów:11 976
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 03.03.2014 20:24

Jak długo potrwa jeszcze era CS 1.6 ? 

 

Ludzie będą grać w 1.6 jeszcze mnóstwo czasu tak jak grają w Tibie , soldat , pokemony , war3 etc.


amator75 (03.03.2014 20:30):
czy nawet w Mario Bros!!! :)

  • +
  • -
  • 0

#3 silva

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 101
Zaawansowany

  • Postów:182
  • GG:
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Podkarpacie
Offline

Napisano 03.03.2014 20:31

dopóki nie będzie NSa CS:GO to w cs 1.6 będą jeszcze grać tłumy ludzi


  • +
  • -
  • 0

Sajko sajko! Sajko w nią mam 


#4 Loverboy :**

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 8
Nowy

  • Postów:41
  • Imię:Arek
  • Lokalizacja:Batorz
Offline

Napisano 03.03.2014 20:49

Nie do końca, na pewno gry typu GO czy Source przyczyniają się do upadku 1.6, jednak w większości popularność gry spada z powodu zakładania serwerów przez osoby, nie umiejące dodać poprawnie admina do users.ini... Niedługo więcej będzie serwerów niż graczy. Bez przesady, każdy przyzna mi racje, że 70% "sieci" serwerów to śmiech na sali, serwery na gównianym, tanim hostingu i liczą na to, że będą wielcy w internecie. Krótko mówiąc, żenada... Niech pozostaną najdroższe firmy i może 1.6 rozkwitnie na nowo ;)


  • +
  • -
  • 0

#5 Guxinimod

    Pomocny

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:53
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacja:Polska :)
Offline

Napisano 03.03.2014 20:56

No tak, z tym się oczywiście zgodzę. Wystarczy YouTube przejrzeć i „prezentacje” serwerów z piskliwymi głosami. :)

#6 glutex

    Mamamba

  • Power User

Reputacja: 377
Wszechpomocny

  • Postów:997
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacja:Studzionka
Offline

Napisano 03.03.2014 22:14

GameTracker ~ 2300 zarejestrowanych polskich serwerów - czy 1.6 upada ? CZERO na nikim wrażenia nie zrobiło, Source został wyklęty, a "legenda" GO jak wyskoczyła tak znikła... Jeśli chodzi o CSa to bezdyskusyjnie 1.6 dalej "rządzi", traci natomiast na poczet innych gier sieciowych.
  • +
  • -
  • 2

przejdzmynaty.gif


#7 ThCe

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 31
Życzliwy

  • Postów:130
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 03.03.2014 23:14

Cs 1.6 ludzie grają jest pełno serwerów i full zajęte sloty w większości. Moim zdaniem się opłaca.
  • +
  • -
  • 0

#8 Daj buziaka

    Czempion

  • Zbanowany

Reputacja: 274
Wszechwidzący

  • Postów:849
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 03.03.2014 23:25

hmm ale i tak widać spadek.

teraz każdy przenosi się na CS:GO, a gdy wyjdzie CS:GO Non Steam to już nie chce mówić co to będzie xD


Paczka map COD - http://cs-boster.pl/...ter-strike-1-6/

Paczka map AIM - http://cs-boster.pl/...ter-strike-1-6/

Counter Strike 1.6 Non Steam v23 - http://cs-boster.pl/...m-v23-download/

Counter Strike 1.6 Non Steam v32 - http://cs-boster.pl/...m-v32-download/

Counter Strike 1.6 Non Steam v52 - http://cs-boster.pl/...-non-steam-v52/


#9 ThCe

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 31
Życzliwy

  • Postów:130
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 03.03.2014 23:28

Zgodzę się up kiedyś cs 1.6 to było coś teraz grywalność trochę spadła.
  • +
  • -
  • 0

#10 glutex

    Mamamba

  • Power User

Reputacja: 377
Wszechpomocny

  • Postów:997
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacja:Studzionka
Offline

Napisano 03.03.2014 23:45

teraz każdy przenosi się na CS:GO, a gdy wyjdzie CS:GO Non Steam to już nie chce mówić co to będzie xD


GO nawet gdyby chciał 1.6 nie przeskoczy. Grafiką nie świeci, wielu nowych graczy nie przyciągnie, a "stare wygi" z 1.6 cenią sobie klimat tej gry który jak dotychczas jest niezastąpiony...
  • +
  • -
  • 3

przejdzmynaty.gif


#11 Aemiksowy

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: 34
Życzliwy

  • Postów:222
  • Lokalizacja::)
Offline

Napisano 04.03.2014 00:59

Tak naprawdę, takie tematy zakładają i takie tezy stwierdzają osoby, które nie potrafią rozwinąć swojego serwera i panikują.

 


dopóki nie będzie NSa CS:GO to w cs 1.6 będą jeszcze grać tłumy ludzi

 

No naprawdę? Nie posikaj się ze swoimi tezami... Masz zerowe pojęcie, a zabierasz głos. Więc naprawdę skończ swoje nudne śpiewki, bo one tylko pokazują Twoją niewiedzę w temacie, brak rozeznania czy logicznego myślenia. Powtarzasz jakieś nudne, niepoparte żadnymi dowodami czy jakimkolwiek racjonalnym wyjaśnieniem, slogany. Ładnie to tak? Nie.

 

Jeśli mam być szczery, to glutex ma całkowitą rację, ponieważ na swoim doświadczeniu wiem, że CS:GO się szybko nudzi. To jest takie zachłyśnięcie się "nową" grą, a bo ESLy są, a bo znajomy gra itd. Gdy tak ktoś pogra w tego CS:GO, to nudzi mu się po 20-30h przegranych (średnio).Tak ogólnie jest z nowymi grami. Zauważmy, że więcej ludzi wraca do starszych części jakichś gier niż nowszych. Bo nowsze mimo, że wizualnie przedstawiają merytoryczny poziom, to jednak "starsze" gry mają to coś, ten urok i ludzie bardzo chętnie wracają. Tak właśnie się dzieje z CS 1.6, tylko, że mamy do czynienia tutaj z rosnącą falą non-steamów... Czym jest to spowodowane? Ano można by wymieniać, każdy sobie sam na to odpowie. Moim zdaniem nie tylko masterservery, ale także valve się w ten kanon wpisuje. Dużo graczy steam przerzuciło się na NS właśnie po tych zmianach z 14 lutego - taka jest prawda i nikt mi nie zaprzeczy, że nie.

 

Mimo wszystkiego, można spekulować, ale wg mnie jest jasne: cs 1.6 jeszcze długo pożyje i chwała. Jak na grę, która ma tyle lat i tak trzyma się świetnie. Jednak poziom merytoryczny niestety spada, bo wraz z falą rosnącą pirackiej kopii wersji gry, przybywa mnóstwo mało ogarniętych osób. Bo Ci starsi, dojrzali, uczciwi niestety już nie mają tyle czasu na grę, ile kiedyś.



#12 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 04.03.2014 01:33


przybywa mnóstwo mało ogarniętych osób. Bo Ci starsi, dojrzali, uczciwi niestety już nie mają tyle czasu na grę, ile kiedyś.

A potem takie mało ogarniające osoby pchają się na sędziów w ac/bl (czy tam jeszcze innego gówna) i wszędzie widzą wh, aima, itp. ;>


  • +
  • -
  • 1

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#13 Majcon

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 6
Nowy

  • Postów:105
  • GG:
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Sieradz
Offline

Napisano 04.03.2014 02:03

CS 1.6 przetrwał 15 lat więc na pewno przetrwa jeszcze z 5 :D co prawda weszły na rynek gry które pod względem np grafiki przewyższają cs 1.6 np wspomniany wyżej cs go :D no ale 1999 a 2013 hm przez ten czas dużo się zmieniło :P  ale cs 1.6 był jest i będzie amen 


  • +
  • -
  • 0

#14 silva

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 101
Zaawansowany

  • Postów:182
  • GG:
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Podkarpacie
Offline

Napisano 04.03.2014 09:18


 


dopóki nie będzie NSa CS:GO to w cs 1.6 będą jeszcze grać tłumy ludzi

 

No naprawdę? Nie posikaj się ze swoimi tezami... Masz zerowe pojęcie, a zabierasz głos. Więc naprawdę skończ swoje nudne śpiewki, bo one tylko pokazują Twoją niewiedzę w temacie, brak rozeznania czy logicznego myślenia. Powtarzasz jakieś nudne, niepoparte żadnymi dowodami czy jakimkolwiek racjonalnym wyjaśnieniem, slogany. Ładnie to tak? Nie.

I tu cie zaskocze ponieważ sam mam CS:GO i widze ile tam jest serwerów publicznych a ile gra w trybie turniejowym... Około 50tys. ludzi jest online w tak zwanej "godzinie szczytu" więc za przeproszeniem zamknij morde bo zerowego pojęcia nie mam tym bardziej twoje stwierdzenie mimo iż nawet mnie nie znasz hhhhh...


  • +
  • -
  • -1

Sajko sajko! Sajko w nią mam 


#15 MR_Danio

    Początkujący

  • Zbanowany

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:13
  • Imię:damian
  • Lokalizacja:Rycliki
Offline

Napisano 04.03.2014 14:23

myślę ze serwery 1.6 nie upadną w 1.6 nadal gra dużo więcej graczy niż w CS GO i jeszcze mnóstwo lat będzie sie dobrze grało :)



#16 Aemiksowy

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: 34
Życzliwy

  • Postów:222
  • Lokalizacja::)
Offline

Napisano 04.03.2014 19:10

 


 


dopóki nie będzie NSa CS:GO to w cs 1.6 będą jeszcze grać tłumy ludzi

 

No naprawdę? Nie posikaj się ze swoimi tezami... Masz zerowe pojęcie, a zabierasz głos. Więc naprawdę skończ swoje nudne śpiewki, bo one tylko pokazują Twoją niewiedzę w temacie, brak rozeznania czy logicznego myślenia. Powtarzasz jakieś nudne, niepoparte żadnymi dowodami czy jakimkolwiek racjonalnym wyjaśnieniem, slogany. Ładnie to tak? Nie.

I tu cie zaskocze ponieważ sam mam CS:GO i widze ile tam jest serwerów publicznych a ile gra w trybie turniejowym... Około 50tys. ludzi jest online w tak zwanej "godzinie szczytu" więc za przeproszeniem zamknij morde bo zerowego pojęcia nie mam tym bardziej twoje stwierdzenie mimo iż nawet mnie nie znasz hhhhh...

 

 

Mordę to masz Ty (nie) człowieku. Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem, bo Ty mówisz o graczach STEAM. Gratuluję, Panie mordo.


Użytkownik Aemiksowy edytował ten post 04.03.2014 19:10


#17 farus92

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:16
  • Imię:Damian
  • Lokalizacja:Blachownia
Offline

Napisano 04.03.2014 19:30


hmm ale i tak widać spadek.
teraz każdy przenosi się na CS:GO, a gdy wyjdzie CS:GO Non Steam to już nie chce mówić co to będzie

 

z tego co sie orjentuje to cs:go jest i dziala multiplayer tylko trzeba serwer przerobic revemu a bynajmniej jakis rok temu byl ten nonsteam


  • +
  • -
  • 0

#18 Guxinimod

    Pomocny

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:53
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacja:Polska :)
Offline

Napisano 04.03.2014 22:17

Tak naprawdę, takie tematy zakładają i takie tezy stwierdzają osoby, które nie potrafią rozwinąć swojego serwera i panikują.


Masz na myśli mnie?
Skąd ty możesz wiedzieć czy mam problemy z rozkręceniem serwera? Albo czy w ogóle mam serwer?

#19 Aemiksowy

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: 34
Życzliwy

  • Postów:222
  • Lokalizacja::)
Offline

Napisano 04.03.2014 22:24

Chodzi ogólnie o to, że panikarze mają to do siebie, aby zakładać takie bezsensowne wątki. Nie ma sensu debatować nad tym.

 

Btw. Jeszcze coś odnośnie "mordy". Pragnę przypomnieć, że ktoś się chyba zapomniał, że real != internet.



#20 White

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 472
Wszechobecny

  • Postów:384
  • GG:
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Kielce
Offline

Napisano 04.03.2014 23:16

Ja widzę sytuację tak:

 

CS 1.6

Jest tworzonych coraz więcej różnego rodzaju boostów. Jest przyrost graczy NS na serwerach, którzy w znacznej ilości grają ze wspomagaczami. Nic nie tracą w przypadku bana. Na STEAM również coraz więcej osób gra na cheatach. 10 zł dla niektórych to nie jest majątek, a zawsze mają +10 do skilla. Normalni gracze coraz częściej wolą zagrać w coś innego. Tutaj pojawia się alternatywa, czyli CS:GO

 

CS:GO

Coraz częściej robione są promocje na STEAM. Grę można było kupić za 12 zł. Graczy ze wspomagaczami jest znacznie mniej. Wielu osobom przypadły do gustu mecze turniejowe. Dodatkowo zdobywamy rzeczy, które możemy sprzedawać na rynku. Za "zarobione" pieniądze można kupować, np. gry.

 

Podsumowując

Pojawiają się ciągle nowe "sieci serwerów cs 1.6" prowadzone przez "ogarniętą" administracje, które same w sobie niszczą CS 1.6. Teraz praktycznie każdy może sobie postawić sieć niskim kosztem. Póki ludzie odnoszą "jakieś" korzyści materialne z prowadzenia tego typu przedsięwzięć CS 1.6 nie upadnie. Myślę jednak, że to kwestia czasu kiedy dobre sieci serwerów powiedzą dość ( coraz mniej jest ogarniętych graczy STEAM, a coraz więcej odpalonych NS ). 


  • +
  • -
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych