Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Skarga na CheQ


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Co nie?

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:55
  • Lokalizacja:Lublin
Offline

Napisano 24.01.2014 17:59

Napisałem temat (http://amxx.pl/topic...y-zmianie-mapy/) po czym dany temat został zamknięty bo niby zła nazwa tematu. No ale przecież temat jest nazwany co do problemu, to już mój drugi temat zamknięty bo niby "temat jest źle nazwany".

 


  • +
  • -
  • 0

#2 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 24.01.2014 19:04

*
Popularny

Czytaj ze zrozumieniem


Jednoznacznie określ problematykę tematu, wyróżniając go spośród reszty.

Napisałem to nie bez powodu.
Temat "Crash przy zmianie mapy." w dziale dot. Problemów z HLDS pasuje do większości tematów tam zawartych, a więc wcale nie wskazuje na problem, z którym się zmagasz, a jedynie na pospolite jego objawy.

 

Nie bądź samolubny



Jeśli uda się Twój problem w przyszłości rozwiązać, czego Ci serdecznie życzę, to, niestety, ale przy takim jego nazwaniu, kolejna osoba o podobnym problemie, nie odnajdzie gotowego już rozwiązania tego problemu, gdyż nazwałeś go zbyt ogólnikowo.
Nie wiem, czy jesteś na tyle samolubny, że nie chcesz, by inni mogli rozwiązać ten sam problem, który Ciebie dręczy, czy też masz tak głęboko w poważaniu osoby, które chcą Ci pomóc, że nie jesteś w stanie poświęcić kilkunastu sekund, by nazwać swój temat tak, jak należy.
 

Bądź kulturalny



Wiem natomiast, że tego typu ignorancji nie tolerujemy na tym forum z szacunku do osób pomagających oraz całej społeczności graczy, pozwalając im w przyszłości skorzystać z gotowych już porad udzielonych na naszym forum, AMXX.pl.
Dostosuj się do zasad panujących na forum, w tym wypadku także do ogólnych zasad kultury i szacunku do innych. Nie bądź samolubny i nie oczekuj pomocy, samemu nawet nie starając się wysilić na tyle, by opisać swój problem.
 

Bądź samodzielny


debug not enabled!
L 01/24/2014 - 16:37:31: [amxx] To enable debug mode, add "debug" after the plugin name in plugins.ini (without quotes).

Odnoszę wrażenie, że nie zadałeś sobie najmniejszego trudu w celu rozwiązania swojego problemu.

Otrzymałeś wyraźne polecenie z samego AMXX, ale zamiast przeczytać i dostosować się doń, wolisz bezmyślnie kopiować proste polecenie, wklejając je publicznie i jedynie się ośmieszając.

 

Bądź empatyczny


Zrozum, że nawet pomimo tej ignorancji, nie można Ci pomóc, nie znając przyczyn Twojego problemu, a tym bardziej jego szczegółów.

Nawet, jeśli ktoś zechciałby Ci pomóc pomimo tej ignorancji i braku szacunku wobec niego, to nie jest w stanie, dopóki nie udzielisz mu wymaganych informacji.

 

Ucz się na błędach


Wiele osób popełniło już podobne błędy. Nie powielaj ich i pomóż pomóc sobie samemu.

Popatrz, jakie informacje są potrzebne do podania w przypadku crasha serwera i załącz je.

Postaraj się także, by informacje te były czytelne dla odbiorcy, które to przecież zamierza Ci pomóc.

 

Wyciągaj wnioski


Wyciągnij wnioski z faktu, że usunięto Twój temat. Przeczytaj jeszcze raz powód i przemyśl, czy faktycznie nie warto zrobić tego w uprzejmiejszy i czytelniejszy sposób.

Mam nadzieję, że te kilka krótkich porad pomoże Ci w przyszłości łatwiej formułować Twoje problemy tak, by były one czytelne, możliwe do rozwiązania, a same rozwiązania mogły pomóc także innym osobom z podobnym problemem w przyszłości.

 

PS


Wracając do sedna, skargę uważam za bezpodstawną, zgodnie z powyższym.



#3 Co nie?

    Pomocny

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:55
  • Lokalizacja:Lublin
Offline

Napisano 24.01.2014 19:18


Czytaj ze zrozumieniem

CheQ, dnia 24 Sty 2014 - 17:46, napisał:
Jednoznacznie określ problematykę tematu, wyróżniając go spośród reszty.
Napisałem to nie bez powodu.
Temat "Crash przy zmianie mapy." w dziale dot. Problemów z HLDS pasuje do większości tematów tam zawartych, a więc wcale nie wskazuje na problem, z którym się zmagasz, a jedynie na pospolite jego objawy.

 

To jak Twoim zdaniem mogłem nazwać ten temat? Bo przy zmianie mapy serwer po prostu miał crash, to co miałem napisać?

 


Nie bądź samolubny

Jeśli uda się Twój problem w przyszłości rozwiązać, czego Ci serdecznie życzę, to, niestety, ale przy takim jego nazwaniu, kolejna osoba o podobnym problemie, nie odnajdzie gotowego już rozwiązania tego problemu, gdyż nazwałeś go zbyt ogólnikowo.
Nie wiem, czy jesteś na tyle samolubny, że nie chcesz, by inni mogli rozwiązać ten sam problem, który Ciebie dręczy, czy też masz tak głęboko w poważaniu osoby, które chcą Ci pomóc, że nie jesteś w stanie poświęcić kilkunastu sekund, by nazwać swój temat tak, jak należy.

 

No własnie przy takiej nazwie prędzej znajdzie niż jak bym napisał nazwę tematu nie odnoszący się do mojego problemu. 

 


Bądź kulturalny

Wiem natomiast, że tego typu ignorancji nie tolerujemy na tym forum z szacunku do osób pomagających oraz całej społeczności graczy, pozwalając im w przyszłości skorzystać z gotowych już porad udzielonych na naszym forum, AMXX.pl.
Dostosuj się do zasad panujących na forum, w tym wypadku także do ogólnych zasad kultury i szacunku do innych. Nie bądź samolubny i nie oczekuj pomocy, samemu nawet nie starając się wysilić na tyle, by opisać swój problem.

 

Proszę napisać jaką zasadę złamałem? 


Bądź samodzielny

Losk, dnia 24 Sty 2014 - 16:52, napisał:
debug not enabled!
L 01/24/2014 - 16:37:31: [amxx] To enable debug mode, add "debug" after the plugin name in plugins.ini (without quotes).
Odnoszę wrażenie, że nie zadałeś sobie najmniejszego trudu w celu rozwiązania swojego problemu.
Otrzymałeś wyraźne polecenie z samego AMXX, ale zamiast przeczytać i dostosować się doń, wolisz bezmyślnie kopiować proste polecenie, wklejając je publicznie i jedynie się ośmieszając.

 

Nie każdy jest taki super jak Ty aby wiedzieć kiedy co należy zrobić.. Z tego powodu napisałem ten post.

 

 


Bądź empatyczny

Zrozum, że nawet pomimo tej ignorancji, nie można Ci pomóc, nie znając przyczyn Twojego problemu, a tym bardziej jego szczegółów.
Nawet, jeśli ktoś zechciałby Ci pomóc pomimo tej ignorancji i braku szacunku wobec niego, to nie jest w stanie, dopóki nie udzielisz mu wymaganych informacji.

 

Może mi nie pomoże bo temat został bez sensu zamknięty ?

 


Ucz się na błędach

Wiele osób popełniło już podobne błędy. Nie powielaj ich i pomóż pomóc sobie samemu.
Popatrz, jakie informacje są potrzebne do podania w przypadku crasha serwera i załącz je.
Postaraj się także, by informacje te były czytelne dla odbiorcy, które to przecież zamierza Ci pomóc.

Jakoś nie zauważyłem aby gdzie było napisane co należy podać w temacie podczas crashu. 

 

 

 

 

 


  • +
  • -
  • 0

#4 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Offline

Napisano 24.01.2014 19:33


No własnie przy takiej nazwie prędzej znajdzie niż jak bym napisał nazwę tematu nie odnoszący się do mojego problemu. 

Serio? Zobacz

 

https://www.google.p..._sm=93&ie=UTF-8

 

Powodzenia dla kogoś to znajdzie rozwiązanie problemu "w tym"

 


  • +
  • -
  • 3

#5 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 24.01.2014 19:42

*
Popularny


To jak Twoim zdaniem mogłem nazwać ten temat? Bo przy zmianie mapy serwer po prostu miał crash, to co miałem napisać?
Np. "Invalid menu id 116(117) - christmasmod", czyli to, co podpowiadają logi, o których istnieniu wiesz, bo załączyłeś ich fragment w poście.

 


No własnie przy takiej nazwie prędzej znajdzie niż jak bym napisał nazwę tematu nie odnoszący się do mojego problemu. 
Sugerujesz, że wpisując w wyszukiwarkę "Crash przy zmianie mapy" znajdziesz rozwiązanie swojego problemu? Proszę Cię  :facepalm:

 


Proszę napisać jaką zasadę złamałem? 
Proszę, cytat z Regulaminu forum:


Nazywaj tematy zgodnie z ich treścią.
Staraj się opisać dokładnie swój problem, pytanie.

 


Nie każdy jest taki super jak Ty aby wiedzieć kiedy co należy zrobić.. Z tego powodu napisałem ten post.

Logi, które załączyłeś nam w temacie, wyraźnie wskazują, by włączyć debugowanie pluginu i dokładnie opisują, jak to zrobić.

Hej! Zastosowanie się do porad z logów, które się przekazuje innym, do tego publicznie, wcale nie jest czymś "super".

To się nazywa "czytanie ze zrozumieniem" i jako administrator serwera, powinieneś opanować tę czynność.

 


Może mi nie pomoże bo temat został bez sensu zamknięty ?
Mądrej głowie dość dwie słowie. Przeczytaj jeszcze raz powód zamknięcia Twojego tematu. Nie jest on bez sensu.

 


Jakoś nie zauważyłem aby gdzie było napisane co należy podać w temacie podczas crashu. 
A więc zapewne nawet nie szukałeś rozwiązania Twojego problemu, co tłumaczyłoby, dlaczego nazywasz tematy tak, że inni także nie będą w stanie znaleźć rozwiązania Twojego problemu.

#6 Co nie?

    Pomocny

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:55
  • Lokalizacja:Lublin
Offline

Napisano 24.01.2014 20:05

 


No własnie przy takiej nazwie prędzej znajdzie niż jak bym napisał nazwę tematu nie odnoszący się do mojego problemu. 

Serio? Zobacz

 

https://www.google.p..._sm=93&ie=UTF-8

 

Powodzenia dla kogoś to znajdzie rozwiązanie problemu "w tym"

 

Mój temat nazywał się Crash przy zmianie mapy, a Ty wpisałeś "crash serwer amxx. Czyli uważasz że powinienem nazwać temat "crash serwera amxx?..

 

"Nazywaj tematy zgodnie z ich treścią.

Staraj się opisać dokładnie swój problem, pytanie."

A co ja zrobiłem? postąpiłem tak jak nakazuje regulamin lecz mój temat został zamknięty. 

 

"Logi, które załączyłeś nam w temacie, wyraźnie wskazują, by włączyć debugowanie pluginu i dokładnie opisują, jak to zrobić.

Hej! Zastosowanie się do porad z logów, które się przekazuje innym, do tego publicznie, wcale nie jest czymś "super".

To się nazywa "czytanie ze zrozumieniem" i jako administrator serwera, powinieneś opanować tę czynność."

Ta czynność mi nie pomogła bo ten problem nadal występuje..

 

A więc zapewne nawet nie szukałeś rozwiązania Twojego problemu, co tłumaczyłoby, dlaczego nazywasz tematy tak, że inni także nie będą w stanie znaleźć rozwiązania Twojego problemu. 

I tu Cie zaskoczę, bo szukałem lecz nie znalazłem więc napisałem temat.


  • +
  • -
  • 0

#7 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Offline

Napisano 24.01.2014 20:26


Mój temat nazywał się Crash przy zmianie mapy, a Ty wpisałeś "crash serwer amxx. Czyli uważasz że powinienem nazwać temat "crash serwera amxx?..

a to jest jakaś różnica skoro i jedno i drugie nie określa dokładnie problemu? 


  • +
  • -
  • 1

#8 Co nie?

    Pomocny

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:55
  • Lokalizacja:Lublin
Offline

Napisano 24.01.2014 20:39

 


Mój temat nazywał się Crash przy zmianie mapy, a Ty wpisałeś "crash serwer amxx. Czyli uważasz że powinienem nazwać temat "crash serwera amxx?..

a to jest jakaś różnica skoro i jedno i drugie nie określa dokładnie problemu? 

 

No duża bo jedno określa mój problem a 2 nie.


  • +
  • -
  • 0

#9 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 24.01.2014 20:59

No duża bo jedno określa mój problem a 2 nie.

Czyli myślisz tylko o sobie...

Generalnie sam jakoś bardzo nie zamykam tematów z nie do końca dobrymi tytułami, ale Ty swój temat nazwałeś tak ogólnikowo, że nawet jak wpiszesz sobie w google nazwę swojego tematu, to dokładnie tyle samo wyników będzie co przy tym "crash serwer amxx", więc temat jak najbardziej mógł być zamknięty właśnie z takim powodem jak "nieprawidłowa nazwa tematu". Dodatkowo została już Ci zaproponowana poprawna nazwa tematu, ale chyba tego nie zauważyłeś. Ogólnie też, jakbyś rzeczywiście sam próbował szukać rozwiązania, to wydaję mi się, że chyba jednak wiedziałbyś, że samo dodanie debug po nazwie pluginu nie rozwiązuje problemu, a jedynie dostarcza więcej logów, które są niezbędne do tego, abyś otrzymał jakąś pomoc.

A co do
L 01/24/2014 - 16:37:31: [amxx] To enable debug mode, add "debug" after the plugin name in plugins.ini (without quotes).
tutaj nawet nie trzeba się znać na czymkolwiek, wystarczy sobie to przetłumaczyć, ale jak widać, nie jesteś jedynym przypadkiem zwykłego lenia, który czeka tylko na gotowe.
  • +
  • -
  • 1

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#10 Co nie?

    Pomocny

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:55
  • Lokalizacja:Lublin
Offline

Napisano 24.01.2014 21:50


Co nie?, dnia 24 Sty 2014 - 20:39, napisał:
No duża bo jedno określa mój problem a 2 nie.
Czyli myślisz tylko o sobie...
 

 

Przeczytaj sobie do czego to była odpowiedź  :wstyd:

 


Generalnie sam jakoś bardzo nie zamykam tematów z nie do końca dobrymi tytułami, ale Ty swój temat nazwałeś tak ogólnikowo, że nawet jak wpiszesz sobie w google nazwę swojego tematu, to dokładnie tyle samo wyników będzie co przy tym "crash serwer amxx", więc temat jak najbardziej mógł być zamknięty właśnie z takim powodem jak "nieprawidłowa nazwa tematu". Dodatkowo została już Ci zaproponowana poprawna nazwa tematu, ale chyba tego nie zauważyłeś. Ogólnie też, jakbyś rzeczywiście sam próbował szukać rozwiązania, to wydaję mi się, że chyba jednak wiedziałbyś, że samo dodanie debug po nazwie pluginu nie rozwiązuje problemu, a jedynie dostarcza więcej logów, które są niezbędne do tego, abyś otrzymał jakąś pomoc.

A co do
L 01/24/2014 - 16:37:31: [amxx] To enable debug mode, add "debug" after the plugin name in plugins.ini (without quotes).tutaj nawet nie trzeba się znać na czymkolwiek, wystarczy sobie to przetłumaczyć, ale jak widać, nie jesteś jedynym przypadkiem zwykłego lenia, który czeka tylko na gotowe.

 

Chyba Ty też nie zauważyłeś że ta opcja mi nie pomogła

i czy mógłbyś mi wskazać gdzie ktos podał jak powinienem nazwać temat? 


  • +
  • -
  • -2

#11 Ojciec Dyrektor

    papa smerf.

  • Przyjaciel

Reputacja: 477
Wszechobecny

  • Postów:3 035
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacja:Rabka-Zdrój
Offline

Napisano 24.01.2014 22:44


i czy mógłbyś mi wskazać gdzie ktos podał jak powinienem nazwać temat?

temat powinien być tak nazwany aby mówił jak najwięcej o problemie, który u Ciebie występuje.

 

Z uwagi na to, że w Twoich logach był błąd np:

L 01/24/2014 - 16:37:31: [AMXX] Run time error 10 (plugin "christmasmod.amxx") (native "menu_destroy") - debug not enabled!

mogłeś nazwać temat przykładowo:

 

 

Crash przy zmianie mapy związany z christmasmod.amxx

to był tylko przykład, żebyś zrozumiał że samo "crash przy zmianie mapy" za przeproszeniem gó*no nam mówi.

 

Jeszcze tego brakuje nam, obsłudze forum abyśmy wymyślali tematy za użytkowników...


  • +
  • -
  • 1

#12 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 25.01.2014 05:23

Co nie?, dnia 24 Sty 2014 - 20:39, napisał:
No duża bo jedno określa mój problem a 2 nie.
Czyli myślisz tylko o sobie...

 
 
Przeczytaj sobie do czego to była odpowiedź  :wstyd:
 
 
 

Generalnie sam jakoś bardzo nie zamykam tematów z nie do końca dobrymi tytułami, ale Ty swój temat nazwałeś tak ogólnikowo, że nawet jak wpiszesz sobie w google nazwę swojego tematu, to dokładnie tyle samo wyników będzie co przy tym "crash serwer amxx", więc temat jak najbardziej mógł być zamknięty właśnie z takim powodem jak "nieprawidłowa nazwa tematu". Dodatkowo została już Ci zaproponowana poprawna nazwa tematu, ale chyba tego nie zauważyłeś. Ogólnie też, jakbyś rzeczywiście sam próbował szukać rozwiązania, to wydaję mi się, że chyba jednak wiedziałbyś, że samo dodanie debug po nazwie pluginu nie rozwiązuje problemu, a jedynie dostarcza więcej logów, które są niezbędne do tego, abyś otrzymał jakąś pomoc.

A co do
L 01/24/2014 - 16:37:31: [amxx] To enable debug mode, add "debug" after the plugin name in plugins.ini (without quotes).tutaj nawet nie trzeba się znać na czymkolwiek, wystarczy sobie to przetłumaczyć, ale jak widać, nie jesteś jedynym przypadkiem zwykłego lenia, który czeka tylko na gotowe.

 
Chyba Ty też nie zauważyłeś że ta opcja mi nie pomogła
i czy mógłbyś mi wskazać gdzie ktos podał jak powinienem nazwać temat?

Zapraszam do ponownego przeczytania postów w tym temacie, ale tym razem czytaj ze zrozumieniem.
  • +
  • -
  • 1

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych