Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

+ i - w poleceniu startowym nie mają znaczenia? BOK - Pukawka.pl


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaroTM

    Życzliwy

  • Użytkownik

Reputacja: 6
Nowy

  • Postów:38
  • Imię:Mariusz
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 08.01.2014 20:06

Witam,

Dziś zadzwoniłem bo BOK-u Pukawka.pl w celu zmiany polecenia startowego.

Mianowicie z "-autorestart" na "+autorestart" z tego powodu, że serwer czasami mi crashuje, a nie ma mnie przy komputerze, gdy jest wymagany restart.

Słyszałem, że ten "+" przy crashu po 4-5 minutach restartuje automatycznie serwer, mam polecenie z minusem i jakoś nie wykonuje automatycznego restartu poi crashu...

Pan, który mnie obsługiwał powiedział mi że + i - w poleceniu startowym HLDS'a nie ma znaczenia.

Hmm... chyba po coś te plusy i minusy są, co nie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.


  • +
  • -
  • 0

Pomogłem? Kliknij: rep_up.png


#2 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 08.01.2014 23:19

W poleceniu startowym nie mają większego znaczenia, to i to będzie działać tak samo. A różnica pomiędzy + i -? Z + daną wartość można zmodyfikować po uruchomieniu serwera, a z - nie, a przynajmniej tak jest w teorii.
  • +
  • -
  • 2

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#3 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 11.01.2014 16:47

Teoria:

 

Z - są podawane parametry startowe serwera, jest to m.in gra, ilość slotów i jeszcze kilka innych rzeczy.

Z + są podawane CVARy, które zostaną "wpisane" w konsoli serwera, gdy ten zostanie uruchomiony, czyli bez różnicy czy wpiszemy je w linii startowej, czy w server.cfg (poza tą, że server.cfg na starszych binarkach da się pobrać z serwera i podejrzeć jego treść)

 

Praktyka:

Gdy serwer nie rozpozna parametru podanego mu z -, potraktuje go jako cvar. Gdy nie rozpozna cvaru (z +) potraktuje go jako parametr startowy.

Jednak jest tu jeden mały szkopuł... nie zadziała to dla kilku parametrów :) Już tłumaczę dlaczego: plik hlds_run, którym uruchamiamy zwykle serwer jest tak naprawdę skryptem, który wykonuje kilka podstawowych operacji i uruchamia nasz właściwy serwer w zależności od posiadanego procesora. Właściwy serwer kryje się pod plikiem binarnym hlds_i386 dla 32 bitowych systemów i hlds_amd64 dla 64 bitowych. Skrypt ten pobiera kilka z parametrów, m.in wybór binarek serwera, autorestart, debug, condebug... I podanie tych parametrów z + zamiast - spowoduje, że nie będą one działały wcale. Bo skrypt sprawdza tylko parametry z - na początku.

 

Także po części BOK pukawki miał rację, ale w przypadku autorestartu: +autorestart nie robi ABSOLUTNIE nic. Jeśli ktoś ma serwer, który po paru sekundach wstaje to albo w panelu hostingu jest specjalny monitoring serwera, który spowrotem go uruchamia, albo jest to na tyle mało znaczący błąd, że -autorestart daje radę.


  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#4 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 11.01.2014 19:00

Skrypt ten pobiera kilka z parametrów, m.in wybór binarek serwera, autorestart, debug, condebug... I podanie tych parametrów z + zamiast - spowoduje, że nie będą one działały wcale. Bo skrypt sprawdza tylko parametry z - na początku.

Czyli, że wartości z + są wczytywane zbyt późno, żeby wprowadzić zmiany na starcie? Nigdy tego z + nie sprawdzałem, ale tak jak sam napisałeś, jak nie znajdzie z -, to potraktuje jako parametr startowy, zresztą chociażby w pukawce jest tak, że ip i port jest z + i wszystko działa, a to akurat dałbym jako parametry (czyli z -).
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#5 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 11.01.2014 20:32

Otwórz plik hlds_run notatnikiem to wiele Ci się rozjaśni :)


  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych