Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Jak zmienić kolor czatu?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtekw10

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:14
  • Imię:Wojtek
  • Lokalizacja:Żywiec
Offline

Napisano 28.12.2013 13:03

Witam!

Chciałbym się zapytać w jaki sposób można pokolorować czat? Wchodzę na inne serwery, to wszystko fajnie CT na niebiesko TT na czerwono itd.

Nie wiem jak się to robi, więc proszę was o pomoc!

Zainstalowałem parę pluginów np HGP (coś tam z pingiem) i piszę mi "Gracze z powyżej 95 pingu będą wywalani" czy jakoś tak, no to chciałbym żeby to też było na jakiś kolor np. zielony.  Ta żółć mnie już wk***ia....


  • +
  • -
  • 0

#2 Wielkie Jol

    REPREZENTUJE SIEBIE I CAŁĄ GALAKTYKĘ

  • Support Team

Reputacja: 683
Wszechmogący

  • Postów:1 258
  • GG:
  • Lokalizacja:AMXX
Offline

Napisano 29.12.2013 18:53

Pewnie szukasz tego:

http://amxx.pl/topic...rtiser-tag-you/

 

Ponadto, jeżeli chcesz "pokolorować czat", np zrobić timeleft, nextmap kolorowe, to musisz w pliku .sma dodać bibliotekę colorchat i za jej pomocą wysłać wiadomość


  • +
  • -
  • 1

"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad. Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr" - Nathaniel Borenstein.


#3 wojtekw10

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:14
  • Imię:Wojtek
  • Lokalizacja:Żywiec
Offline

Napisano 02.01.2014 17:00

Dzięki za plugin, szukałem go.

 

A z tyk kolorowaniem jakiś poradnik z tym znajdę? Nie orientuje się w tych sprawach, chce żeby było to widoczne z tym pingiem np...


  • +
  • -
  • 0

#4 Wielkie Jol

    REPREZENTUJE SIEBIE I CAŁĄ GALAKTYKĘ

  • Support Team

Reputacja: 683
Wszechmogący

  • Postów:1 258
  • GG:
  • Lokalizacja:AMXX
Offline

Napisano 02.01.2014 17:16

Ogólnie składnia client_print wygląda tak:

client_print....blablablablablab

Ty musisz zmienić na ColorChat, więc na samej górze dopisujesz #include <colorchat>, by funkcje były czytane z biblioteki.

Składnia color chatu wygląda następująco

ColorChat(index, kolor po angielsku(green,grey,blue,red,yellow), "wyswietlany tekst:^x01 zolty,^x03 kolor teamu,^x04 zielony");

^x01 - żółty

^x03 - kolor teamu

^x04 - zielony

 

Wygląda to mniejwięcej tak. Pod tym linkiem znalazłem jakiś poradnik: http://www.grajkowni...rchat-co-i-jak/


Użytkownik Wielkie Jol edytował ten post 02.01.2014 17:16

  • +
  • -
  • 0

"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad. Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr" - Nathaniel Borenstein.


#5 wojtekw10

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:14
  • Imię:Wojtek
  • Lokalizacja:Żywiec
Offline

Napisano 02.01.2014 19:27

Ogólnie składnia client_print wygląda tak:

client_print....blablablablablab

Ty musisz zmienić na ColorChat, więc na samej górze dopisujesz #include <colorchat>, by funkcje były czytane z biblioteki.

Składnia color chatu wygląda następująco

ColorChat(index, kolor po angielsku(green,grey,blue,red,yellow), "wyswietlany tekst:^x01 zolty,^x03 kolor teamu,^x04 zielony");

^x01 - żółty

^x03 - kolor teamu

^x04 - zielony

 

Wygląda to mniejwięcej tak. Pod tym linkiem znalazłem jakiś poradnik: http://www.grajkowni...rchat-co-i-jak/

 

 

 

Okey rozumiem, a gdzie np usunąć tzw "info"

Np, wyświetla mi się poprzez plugin: "Aby wyłączyć roundosundy wpisz /roundosound" 

Jak to info wyłączyć?

 


  • +
  • -
  • 0

#6 Wielkie Jol

    REPREZENTUJE SIEBIE I CAŁĄ GALAKTYKĘ

  • Support Team

Reputacja: 683
Wszechmogący

  • Postów:1 258
  • GG:
  • Lokalizacja:AMXX
Offline

Napisano 02.01.2014 20:34

Można cvarem, ale możesz też za pomocą ctrl + f znaleźć w pliku .sma tekst, jaki jest wyświetlany i całą linijkę usunąć - od colorchat lub client_print do końca


  • +
  • -
  • 1

"Żaden etyczny inżynier oprogramowania nie zgodzi się napisać procedury zniszczBagdad. Jego poczucie etyki domaga się, aby napisał procedurę zniszczMiasto, a Bagdad przekazał jako parametr" - Nathaniel Borenstein.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych