Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

[ROZWIĄZANE] Nowy telefon - (najlepiej) android


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 24.11.2013 21:14

Kończy mi się umowa z Orange i prawdopodobnie będę ją przedłużał, ale jeszcze nie wiem na jakich warunkach i jaki telefon wezmę, bo jak do mnie dzwonili to nie chciałem nic przez telefon uzgadniać, a jak byłem w sobotę w salonie, to coś z systemem im się stało i nic konkretnego się nie dowiedziałem. W związku w powyższym, zastanawiam się w jaki telefon "celować", o ile kiedyś mniej więcej sam się orientowałem jaki telefon byłby dobry dla mnie, o tyle teraz jest już gorzej, wiem że na necie można znaleźć dużo recenzji, ale jednak wolałbym najpierw trochę zawęzić wybór do minimum i dopiero potem czytać i wybierać. Możliwe, że telefon będzie brany na raty, bo jako ich "najlepszy" klient, który chce przedłużyć umowę, wybierając abonament dają mi taką możliwość (super), wtedy jedynym ograniczeniem chyba będzie to co mają w ofercie, czyli chociażby galaxy s4, xperia z1 czy lumia 925 (te z wyższej półki), ale jeśli nie będę brał na raty, wtedy z tego co widzę w ofercie, tak do 250 zł mają telefony typu: galaxy trend, xperia m, xperia sp, Alcatel ONE TOUCH SCRIBE HD, ascend g510, galaxy young, lumia 720, LG Swift L5 II, htc desire 300, a nawet glaxy s3 (ale już trochę droższe niż bym chciał), itp.
Jakich telefonów unikać, a jakie polecacie? Może też ktoś jakoś niedawno przedłużał umowę w Orange i się mniej więcej orientuje w ich aktualnej ofercie i poleciłby mi coś?
Tutaj link do telefonów http://www.orange.pl...ci_ind/telefony
Prawdopodobnie będę brał abonament 69,90 na 36 miesięcy (nowi klienci mogą tylko na 24), bo z tego co widzę, gdy jestem zalogowany na swoim koncie, to wybierając mix, mogę go jedynie mieć na 16 miesięcy i w ofercie jest jeden telefon...

Jeszcze co do wymagań:
- aparat przynajmniej 5mp (choć 3 bym przebolał),
- bateria żeby trzymała te 2 dni, albo chociaż spokojnie 1 dzień, oczywiście przy normalnym użytkowaniu: zajrzenie na jakąś stronę, przeglądanie jakiegoś pdfa, sporadyczne dzwonienie i pisanie smsów
- ram, procek, itp. aby telefon jakoś bardzo nie mulił w menu, czy podczas czytania pdfa
speedkill (24.11.2013 21:47):
Myślisz o przedłużeniu, czy także o kupieniu samego telefonu?
sebul (24.11.2013 21:49):
Raczej przedłużenie, bo kupienie samego telefonu drożej wyniesie i mimo, że może mógłbym sobie pozwolić kupić sam telefon na raty, to jednak nawet jak zaoszczędzi się trochę kasy to będzie dobrze.
speedkill (24.11.2013 21:54):
W sumie mógłbym Ci polecić telefon za 1400 złotych, z aparatem 13MP, przód: 5MP, 2GB ram, procek 4 x 1.5Ghz, 6 cali FHD wraz z Gorilla Glass.
sebul (24.11.2013 22:03):
Taki trochę telefon-aparat ^ ^
A polecić, czyli?
speedkill (24.11.2013 22:11):
Telefon jest chiński, wiem na początku może to odrzucać. Jednak jeśli kupisz go w Polsce, to wraz z nim masz rok gwarancji, posiada on także baterię 3000mAh, dodatkowo dają Ci dodatkową baterię, oraz etui ( Smart View Flip Cover Case ). Szczerze mówiąc, jak znajdę wolne środki, to od razu kupuję ten telefon, lub najnowszy model tej firmy, który obecnie jest do kupienia w przedsprzedaży. http://tnij.org/6nge
sebul (25.11.2013 22:17):
Z tego co się dowiedziałem, to procesor modelu mtk nie jest zbyt dobry.
speedkill (26.11.2013 16:54):
Hmm, ciekawe. Czytałem opinie ludzi o telefonach Zopo i nie widziałem, aby ktoś skarżył się na działanie procesora.
sebul (26.11.2013 16:56):
Znaczy nie chodziło mi o to, że jest jakiś zły i że nie działa, ale jest gorszy jakościowo, porównując go chociażby do Qualcomm.

  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#2 glut

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 954
Master

  • Postów:2 086
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:Namysłów
Offline

Napisano 24.11.2013 21:19

Według mnie xperia to dobry wybór :) Miałem xperie x10 mini pro i x10 i byłem z nich bardzo zadowolony :) Niestety mały kuzyn zalał mi je wrzucając do wanny.... :) Ale tak to łatwa obsługa, łatwo wgrać nowego softa, telefon poręczny mieści się w kieszeni i bardzo ładnie wygląda. Podobają mi się też tylne klapki xpieri, ponieważ są antypoślizgowe i często przydało się w szkole podczas ściągania :) A w dodatku miałem taki plus, że był ten telefon mały więc ciężko było przez nauczyciela mnie złapać (ani jednego razu) :D
  • +
  • -
  • 0

Nie pomagam za darmo na PW/GG/Steam od tego jest forum

 

TP Game + RR

 

Znak rozpoznawczy :coto:


#3 MAGNET

    SourceLearned ;)

  • Moderator

Reputacja: 661
Wszechmogący

  • Postów:1 535
  • GG:
  • Imię:Olek
  • Lokalizacja:Dalekoo
Offline

Napisano 24.11.2013 21:21

U mnie mama dostała z pracy XPERIA T. Cudeńko. Tylko Sony ^^


  • +
  • -
  • 0

#4 Zabijaka Gryps

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 266
Wszechwidzący

  • Postów:563
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Świdnica
Offline

Napisano 24.11.2013 21:50

Miałem kiedyś xperię x10, nie mam z nią dobrych wspomnień, nie tyle zła co słabe parametry. Sprzedałem i w jej miejsce kupiłem SGS'a 2. Mam go już ponad rok, spełnia genialnie moje oczekiwania (szybki, sprawny, bezawaryjny, dość wytrzymały, zaliczył parę mocnych upadków a nic mu nie jest), więc z czystym sercem polecę Ci całą rodzinę Samsung Galaxy, a w szczególności S'ki.
  • +
  • -
  • 1

#5 MAGNET

    SourceLearned ;)

  • Moderator

Reputacja: 661
Wszechmogący

  • Postów:1 535
  • GG:
  • Imię:Olek
  • Lokalizacja:Dalekoo
Offline

Napisano 24.11.2013 22:01

x 10 i mini to były niewypały. Te najnowsze prezentują się świetnie :)

Gdyby porównać Galaxy S III i XPERIA T to parametry kształtują się podonie, jednać XPERIA przyćmiewa pod względem designu ;)


  • +
  • -
  • 0

#6 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 24.11.2013 22:08

Możliwe też, że nie będę przedłużał umowy, tylko pójdę chociażby do innej sieci, ale temat i tak przyda mi się do wybrania telefonu.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#7 adif11

    Wszechpomocny

  • Zbanowany

Reputacja: 19
Początkujący

  • Postów:357
  • Imię:adrian
  • Lokalizacja:szczecin
Offline

Napisano 25.11.2013 20:57

Jako że zawodowo zmieniam telefony w ~ co 2-3 miesiące z tych wszystkich polecił bym Ci właśnie S3 jedyny minus że masz 1 gb ramu gdzie dla użytkownika jeżeli mowa o stocku to 300-400mb chyba że interesują Cię softy AOKP to wtedy inna bajka w chwili aktualnej mam xperie Z , nexus'a 4 oraz iphona 5

z tych 3 modeli wybieram Nexusa a powodu bebechów oraz wsparcia google jak i developerki z xda

tutaj nie ma mowy o minimalnym przycięciu

 

 

Poza tym co to za porównanie xperia t vs sgs 3 ... przecież to nie ma sensu 1 sprawa full amoled oraz gorillka 2 ;] czego nie można powiedzieć o T najważniejsza sprawa procesor oraz grafika tutaj mamy 4 rdzeniowe mali 400 z oc jak i 4 rdzeniowy procesor xperia t niestety ma stare adreno które ciężko daje rade przy nowszych grach jak i dual core procesor

 

jeżeli masz więcej pytań napisz na pw lub gg 969889


Użytkownik adif11 edytował ten post 25.11.2013 20:59

Zapraszam Serdecznie Na Cod Mod'a [401 lvl]

b_350_20_FFFFFF_FFFFFF_000000_000000.png


#8 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 25.11.2013 23:34

Poza tym co to za porównanie xperia t vs sgs 3

To nie było żadne porównanie, po prostu wymieniłem parę typów telefonów, jakie były. I tak jak napisałem, ja się nie bardzo orientuje w tych nowych telefonach, a nie mówiąc już o tym, jaki procesor jest lepszy, wiem tylko tyle, że tak jak w procesorach do komputerów, samo taktowanie nie jest najważniejsze. Nie sprawdzałem też jeszcze parametrów żadnych telefonów, prócz tych z wyższej półki, bo te w sumie już jakiś czas temu sprawdziłem.
Dodatkowo, parę nowych faktów:
1. Wcześniej (jak zakładałem temat) nawet nie wiedziałem ile kasy mógłbym wydać za jednym razem, ale teraz wiem, że te 400 czy nawet 500 zł będę mógł rzucić na początek, a jakby udało się rozdzielić opłatę za telefon na parę rat, to wtedy mógłbym dopłacić nawet te 1500 zł do abonamentu lub mixa.
2. Wszystko jeszcze zależy od tego w jakiej sieci i jakie oferty dostanę, więc nie wiem konkretnie jaki mam wybór, to będę wiedział pewnie dopiero na koniec tego tygodnia, bo zamierzam się przejść po salonach. Dlatego jak już napisałem, osoby które jakoś niedawno brały gdzieś coś na abonament lub mix, mogłyby mi tutaj nawet bardzo pomóc, bo zapewne już się orientują w tych ofertach.
3. Dobrze by było, żeby już teraz ktoś mi polecił, opisał (z własnego doświadczenia) jakiś telefon z wyższej półki (coś typu xperia z, galaxy s3, czy nawet s4) i coś trochę gorszego (typu galaxy s2) oraz oczywiście jakich telefonów unikać, to mi pomoże w przyszłych rozmowach jakie czekają mnie w salonach sieci.
sebul (25.11.2013 23:36):
A, porównanie odnosi się do nie mojego postu, dopiero zauważyłem.

  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#9 Ventri

    Wszechwidzący

  • Użytkownik

Reputacja: 82
Zaawansowany

  • Postów:227
  • Lokalizacja:Łódź
Offline

Napisano 26.11.2013 17:02

Telefonem z wyższej półki jest LG G2 piękny telefon, duża rozdzielczość i jakość wykonania ekranu. Świetny jest :)


  • +
  • -
  • 0

4_22.png


#10 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Offline

Napisano 26.11.2013 17:18

Ważna rzecz. Do czego Ci jest potrzebny telefon? Co chcesz z nim/nim robić?  czego po nim oczekujesz? nastawiamy się na androida więc chciałbym coś doradzić a to pytanie które jest "wazne" :)


  • +
  • -
  • 0

#11 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 26.11.2013 17:39

Zapewne do przeglądania pdfów, zdjęć (czasami jakieś się robi, a z 8mpx i więcej to nawet i na wykładzie będę mógł robić zdjęcia), internetu (raczej sporadycznie, chyba że na wydziale, gdzie jest wifi) i gier (czasami lubię sobie pograć). Pewnie z czasem będę też coś przy nim grzebał, czyli chociażby instalował inny system (np. ubuntu). Dodatkowo byłem dzisiaj na razie tylko w orange, to jedynie sensowniejsze telefony jakie mi zaproponowali, to chyba galaxy s3 i xperia sp, ale i tak muszę jeszcze raz do nich iść, bo wszystko było z gorszą taryfą, w której jest mniej telefonów do wyboru i są większe ceny.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#12 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Offline

Napisano 26.11.2013 17:48

Do uzytkowania - Soniaki same. Są ładne , funkcjonalne. Jednak orange im blokuje bootloadery tak że nie odblokujesz nawet oficjalną metodą sony więc o modowaniu/zmiany systemu (na te z rodziny Androida , CM , AOSP, AOKP, PAC, PA etc bo nie ma co myśleć o tym żeby ubuntu mobile odpalić na Xperi - nie te czasy i nie te telefony jak np HD2 na którym mozesz mieć na raz andka, wp, wm, ff, ubuntu). Co więcej - podobno sam producent zakazuje im przyjmowania telefonów na gwarancji. Z Tego co tutaj piszecie uważam że Obojętnie jaki nowszy Sony (już nie erikson :3) z giga ramem (nawet nie musi mieć 2 rdzeni) byłby ok. 


  • +
  • -
  • 1

#13 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 26.11.2013 18:50

Jednak fajnie by było mieć możliwość "grzebania" w telefonie, bo w sumie kiedyś z SE się trochę robiło bajerów, a android to coś nowego będzie i z chęcią bym w nim "pogrzebał".
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#14 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Offline

Napisano 26.11.2013 19:07

jeśli chodzi o sam root + pisanie w nim - to zablokowany bootloader na to pozwala. Jeśli masz zamiar bawić się w inne romy kernele polecam zastanowić się pomiędzy odblokowanym Sony (koszt to 50 zł albo własna próba w domu test pointem) albo Samsungu i tu polecam Galaxy S 2 - telefon na który poluje od bardzo dawna. 2 rdzenie to "akurat" dla androida. Nie ma co zastanawiać się nad czterema albo więcej rdzeniami w SGS 3 albo SGS 4 - wiadomo telefon na pewno będzie chodził szybciej ale są one robione "żeby były od IOS'a lepsze" czyli nic nie wnoszą nowego - tylko teorię. 


sebul (26.11.2013 19:16):
Koleś u mnie na roku chce sprzedać s2 ^ ^
dasiek (26.11.2013 19:30):
polować != móc kupić :P
sebul (26.11.2013 19:36):
Za darmo raczej nikt Ci nie odda :D
dasiek (26.11.2013 20:44):
Dlatego na razie Klnę na L5.:)

  • +
  • -
  • 0

#15 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 27.11.2013 15:44

Dobra, pierniczę te telefony z umowami, bo praktycznie nigdzie nie ma tego co chcę, albo się nie opłaca, dodatkowo od dzisiaj wiem, że na stronie orange mają dużo rzeczy nieaktualnych, czyli chociażby ceny. Byłem też w innych sieciach to ceny też są różne i nie za bardzo opłacalne, dlatego decyduję się kupić po prostu nowy telefon w jakimś sklepie, tylko nie wiem jeszcze w jakim i co, choć jakby udało się wziąć coś na 4-5 rat, to wtedy będę brał s4 (tak żeby służył dłuższy czas, a akurat o telefon umiem zadbać). Teraz dobrze by było, żeby ktoś mi polecił jakiś sklep z telefonami, bo fajnie by było od razu kupić telefon + karta pamięci (16 lub 32gb) + jakieś etui, a tego wszystkiego za jednym razem przez allegro raczej nie kupię, a jeśli tak, to proszę o jakieś linki do aukcji. A jeszcze co do umowy, to chyba wezmę sobie jakiś gorszy telefon + tablet i to po prostu komuś opchnę :D
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#16 Pawian

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: -6
Nowy

  • Postów:45
  • Imię:Ink
  • Lokalizacja:NIEWAŻNE
Offline

Napisano 30.11.2013 15:17

weś w Netii, lepsze warunki, mniejsze koszta itp


  • +
  • -
  • 0

#17 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 30.11.2013 15:53

weś w Netii, lepsze warunki, mniejsze koszta itp

No chyba nie ^ ^

Telefon już kupiłem, zdecydowałem się na galaxy s4, tylko szkoda, że ta jego obudowa jest średnia, ale aparat chyba zadecydował, bo 13mpx się przyda i nie chodzi tutaj o robienie takich normalnych zdjęć na imprezie, czy gdzieś tam.

Teraz tylko nie wiem jaki telefon wybrać do umowy, żeby go sprzedać, a mogę wybierać pomiędzy:
- Galaxy Trend
- Xperia J
- Huawei G510
- LG Swift L5 II
- Windows Phone 8 S by HTC
- Blackberry Curve 9320
I z tego co przeszukałem allegro, to chyba najwięcej mógłbym wyciągnąć z xperii j, ale ciekawe czy znajdzie się kupiec. Według was, który telefon najlepiej wziąć, żeby potem można go było łatwo opchnąć?
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#18 szelbi

    Hero

  • Power User

Reputacja: 373
Wszechpomocny

  • Postów:1 032
  • Steam:steam
  • Imię:Norbert
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 30.11.2013 17:07

Telefon już kupiłem, zdecydowałem się na galaxy s4, tylko szkoda, że ta jego obudowa jest średnia, ale aparat chyba zadecydował, bo 13mpx się przyda i nie chodzi tutaj o robienie takich normalnych zdjęć na imprezie, czy gdzieś tam.

[offtop]

W nowej Lumii jest 41Mpx :)

[/offtop]


  • +
  • -
  • 0

#19 Zabijaka Gryps

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 266
Wszechwidzący

  • Postów:563
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Świdnica
Offline

Napisano 30.11.2013 17:24

W nowej Lumii jest 41Mpx :)

A weź, niedługo w fonach będą ala lustrzanki o rozdzielczości 1000 Mpx :P

@sebul
Dobry wybór, tak jak mówiłem, rodzina Galaxy S Cię na pewno nie zawiedzie.
A co do tej sprzedaży to chyba najłatwiej będzie opylić Xperię lub Swifta.
sebul (01.12.2013 13:25):
Swift jest chyba najtańszy na allegro. I teraz jak jeszcze lepiej się zorientowałem w tych cenach, to z g510 można chyba wyciągnąć najwięcej, do tego w testach wychodzi chyba najlepiej.

  • +
  • -
  • 0

#20 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 30.11.2013 20:14

Telefon już kupiłem, zdecydowałem się na galaxy s4, tylko szkoda, że ta jego obudowa jest średnia, ale aparat chyba zadecydował, bo 13mpx się przyda i nie chodzi tutaj o robienie takich normalnych zdjęć na imprezie, czy gdzieś tam.

[offtop]
W nowej Lumii jest 41Mpx :)
[/offtop]

13 mi wystarczy do robienia zdjęć na wykładach ^ ^ do tego jednak aż tyle kasy nie mam, pomijając już system nokii.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych