Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Nowość

Podział Dokumentacji i AMXX.pl APITesting is the future and the future starts with you

nowość aktualizacja dokumentacja api amxx.pl

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 10.09.2013 15:51

*
Popularny

Aktualizacja dokumentacji



 
Podział dokumentacji na sekcje
Dokumentacja została podzielona na sekcje, zgodnie z licznymi sugestiami.
Dotychczasowy opis został rozdzielony na następujące sekcje:

  • Opis
  • Składnia
  • Zwracana wartość
  • Typ
  • Notatki
  • Przykład
  • Uwagi

W związku z podziałem opisu na sekcje, wszelkie dotychczasowe opisy uległy gruntownej zmianie.
Mimo starań, część opisów mogła zostać niepoprawnie skonwertowana, za co serdecznie przepraszam.
Jeśli zauważycie niepoprawnie opisaną funkcję, np. pełen "stary" opis w polu opis, niepodzielony, śmiało poprawcie :)
Mam nadzieję, że nowa forma dokumentacji przyniesie spore korzyści, a konwersja nie jest aż taka nieudana.
 
Nowy wygląd dokumentacji
clamp_view.png
Live link: clamp
 
Edycja opisu odbywa się sekcjami
clamp_edit.png
 
Możemy zmienić nazwę funkcji w polu tekstowym, jej typ w polu wyboru, oraz dowolne sekcje w osobnych edytorach.
Edytor przykładu jest przeznaczony na kod SMA, więc jako jedyny jest edytorem tekstowym (HTML z ukrytym paskiem narzędzi).
 
Jak dotychczas, przy edycji, możemy na bieżąco podejrzeć nowy wygląd opisu, oraz porównać proponowany opis z bieżącym wizualnie, oraz na 4 różne sposoby w tabeli.
Przy okazji, poprawione zostało ładowanie porównania blokowego z ciasteczek.
 
Zmiana kolorowania składni
Kolorowanie geshi zostało zastąpione standardowym prettyprintem, dzięki czemu składnia jest lepiej kolorowana.
Zmianie uległ skrypt JS, który ładuje kolorowanie składni, w przypadku problemów, proszę o kliknięcie Ctrl+F5 (lub Ctrl+R).
 
Więcej drobnych zmian
Część elementów wymagających poprawy, została dopracowana, trochę zyskało nową formę graficzną, nieco zmieniony też został układ poszczególnych sekcji na stronie.
Szczegóły aktualizacji znajdują się w changelogu: AMXX.pl/dokumentacja?do=changelog
Zaznaczę tutaj 2 najistotniejsze z tych drobniejszych poprawek:

  •     + Dodano linki do funkcji i kolorowane linki do profili autorów w widoku logów
  •     $ Propozycje osób z możliwością moderacji opisów, nie wymagają dłużej akceptacji

 

AMXX.pl API



Do publicznego użytku zostało oddane AMXX.pl API, znajdujące się pod adresem api.amxx.pl

API na chwilę obecną posiada kilka metod, pozwalających w łatwy sposób na pobranie opisów funkcji.

Najprawdopodobniej API zostanie rozszerzone o kolejne metody, póki co, oczekuję zgłoszeń ew. błędów.

 

API pozwala na pobranie zasobów dokumentacji, m.in. w JSON, JSONP, czy XML, co pozwoli na proste tworzenie dokumentacji offline, etc.

Jeśli uznacie API za przydatne i uważacie, że przydadzą się kolejne metody, formy, etc., piszcie śmiało, zapraszam do dyskusji nt. dalszego rozwoju dokumentacji.



#2 Droso

    Dawniej HubertTM

  • Support Team

Reputacja: 1 291
Godlike

  • Postów:2 371
  • Steam:steam
  • Imię:Hubert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 10.09.2013 16:06

Rozwijanie dokumentacji i do tego dodanie API, dzięki Benio za dobrą robotę ;)

Czekam na modyfikacje od CheQ'a i być może innych :D

 

 

Testing is the future and the future starts with you

:ok:

 

 


Użytkownik HubertTM edytował ten post 10.09.2013 16:06

  • +
  • -
  • 0

Piszę pluginy pod: AMX MOD X oraz SOURCE MOD!

Na zlecenie i bez zlecenia zresztą też!


#3 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 10.09.2013 16:20

no to teraz jeszcze tylko opisy stalych zrobic tak jak funkcje bo to co z marwitem zrobilismy tutaj http://amxx.pl/dokum...f1637/stale-pev nie pokazuje statystyk no i nie ma za bardzo miejsca na obszerniejszy opis
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#4 Rodzyn

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 146
Zaawansowany

  • Postów:569
  • GG:
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Bielawa
Offline

Napisano 10.09.2013 16:48

Dodaj jeszcze do menu API :)


  • +
  • -
  • 0

#5 exexe

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 22
Życzliwy

  • Postów:63
  • Lokalizacja::)
Offline

Napisano 10.09.2013 18:10

http://api.amxx.pl/ -> brak tytułu strony.

Wygląd belki sekcji według mnie nie wygląda najlepiej. Proponuję usunąć tło belki oraz 'border-bottom', bo teraz jak dla mnie to się trochę miesza belka z kodem.

Poniżej moja propozycja 'nowego' wyglądu:

81177041672877704782.jpg

 

Jeśli znajdę jakieś błędy lub będę miał jakiś pomysł to zedytuje posta lub zgłoszę się na pw.

Ogółem, dobra robota, +1.


Użytkownik exexe edytował ten post 10.09.2013 18:12

  • +
  • -
  • 0

#6 MarWit

    The Chosen One

  • Przyjaciel

Reputacja: 843
Czempion

  • Postów:1 485
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Bystrzyca
Offline

Napisano 10.09.2013 20:03

@UP, belki są jak najbardziej ok, jedyne co bym zrobil to zmienił na jakąś ciekawszą czcionke bo ta trochę odrzuca.

@TOPIC, dobra robota  ;)


  • +
  • -
  • 0

marwit-0.png


#7 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 10.09.2013 23:51

zeby nie robic nowego tematu nie wiem czy to przez konwersje czy cos ale tutaj http://amxx.pl/dokumentacja/i81/entlib brakuje funkcji Ent_pull_entity mimo ze jest opisana to nie ma o niej nic w inc'u
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#8 Gość_21977_*

  • Autor tematu
  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 11.09.2013 05:39


jedyne co bym zrobil to zmienił na jakąś ciekawszą czcionke bo ta trochę odrzuca.

Jaką czcionkę proponujesz?

 

 


http://api.amxx.pl/ -> brak tytułu strony.

Zrobione.

 

 


Dodaj jeszcze do menu API

Zrobione.

 

@up Ta funkcja jest tam od dłuższego czasu, jeszcze zanim dokonałem konwersji.

 

Nad stałymi myślę, jak to rozwiązać.

A odnośnie belki, to jest to domyślna belka ze stylu Luminous, nic w niej nie zmieniałem.

W innych stylach wygląda inaczej, ale nie jestem przekonany, czy warto jej usuwać dolne obramowanie.

 

PS Muszę się przyznać, że z nieuwagi edytowałem wcześniejszą wersję, przez co wczoraj niektórzy nie mieli odpowiednich uprawnień.

Poprawiłem to i już dodawanie propozycji, edycja, etc. powinny działać. Dzięki za zgłoszenie. Zapraszam ponownie do testowania.

 

PPS Jeszcze raz chciałem zaznaczyć, że ok. 6% opisów nie zostało do końca sparsowanych, i na dniach poprawię to ręcznie.

 

PPPS Pojawiło się pytanie na PW, więc powiem od razu w temacie: "Zwracana wartość" do tej pory nie była używana, więc niewiele funkcji ją posiada.

Nie mniej jednak fajnie, gdyby je uzupełnić, wzorem innych popularnych dokumentacji. Przy braku "Zwracanej wartości", sekcja nie jest wyświetlana.



#9 Rodzyn

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 146
Zaawansowany

  • Postów:569
  • GG:
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Bielawa
Offline

Napisano 11.09.2013 06:24

Benio ogólnie bardzo dobra robota :)

 

Lecz słyszałem i to chyba nawet od Ciebie że wraz z najbliższymi zmianami w dokumentacji miała wyjść również dokumentacja w wersji offline :)

 

Jeżeli miałeś to w planach i miała być to niespodzianka to przepraszam, lecz w sumie najbardziej na tą wersję offline oczekiwałem :D


  • +
  • -
  • 0

#10 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 11.09.2013 10:08

no do tego masz api zeby mozna bylo taka napisac pozatym powstaje moblina wersja wiec cos prawie ze offline

Benio to mozna by takie funkcje widmo po usuwac xD

co do stalych to sparsowac plik np fakemeta_const.inc i zrobic opis bo tam są nie tylko pev'y ale tez inne engfunce i stale od uchwytów cd/es

ewentualnie cos takiego zrobic dla kazdego pliku const http://xpaw.ru/pev_research.php z tym ze ująć w tym wszystkie stałe
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#11 MarWit

    The Chosen One

  • Przyjaciel

Reputacja: 843
Czempion

  • Postów:1 485
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Bystrzyca
Offline

Napisano 11.09.2013 13:15

Jaką czcionkę proponujesz?

 
http://scr.hu/0yyj/vj8bj
 
Consolas wygląda dobrze, ew. jeszcze letter-spacing ustawiony na ~ 1px i/lub kolor czcionki rgba( 0, 0, 0, .65 )
  • +
  • -
  • 0

marwit-0.png






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowość, aktualizacja, dokumentacja, api, amxx.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych