Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Powrót AMX Mod


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Amaroq

    AMXX Contributor

  • Użytkownik

Reputacja: 304
Wszechpomocny

  • Postów:380
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Karol
  • Lokalizacja:Łódź
Offline

Napisano 11.07.2013 01:23

*
Popularny

Powrót AMX Mod

Wielu z Was nawet nie wie czym jest AmxMod (AMX), ale znacie jego następcę AmxMod X (AMXX). AMX nie został stworzony wczoraj, posiada dość długą historię. Aby Was trochę z nim zaznajomić przybliżę Wam ją w kilku zdaniach.



 

Historia AMX

W przeszłości

Projekt AmxMod został rozpoczęty w 2002 r i był rozwijany przez OLO. W latach 2005/2006 AMX posiadał dużą społeczność i rozwinięte forum. (Starzy wyjadacze powinni pamiętać tamte czasy.) W 2005 r. AMX Mod zrobił duży krok naprzód, dlatego ówcześni deweloperzy wydali wersję 2005 RC1. W 2006 r. zostały wydane kolejne wersje AmxMod (2006.1-2006.3) przez KRoT@L. Niestety na końcu tamtego roku został sam, zrezygnował z dalszej pracy nad nim i porzucił projekt.

Dzisiaj

W 2010 r. domena została odzyskana, powstała grupa złożona z 3 osób (włączając KRoT@L, programistę/dewelopera z przeszłości), wskutek czego wydali wersję 2010.1 na końcu tamtego roku.
Obecnie pracują nad aktualizacją pluginów oraz nad nową wersja AMX. Uaktualnienie to będzie zawierało najpotrzebniejsze rzeczy, których brakowało w poprzednich wersjach. Dlatego, że AMX to nie to samo co AMXX uaktualnienie to doda funkcje, które nie będą dostępne pod AMXX.

Całe dzieje AMX możecie przeczytać na stronie w jęz. angielskim http://amxmod.net/amx-about.php lub francuskim http://www.amxmod.net/amx-about-fr.php (Wasz wybór ;) )




Informacje

Oficjalna strona dodatku to http://www.amxmod.net

AMX Mod Team potrzebuje tłumaczy i programistów. Jeśli chcesz pomóc w tłumaczeniu pluginów lub w rozwoju AMX skorzystaj z formularza kontaktowego:
http://www.amxmod.ne...ontact-form.php.

Odpowiedź będzie zawierała dalsze instrukcje. Tutaj znajdziesz wskazówki jak poprawnie je tłumaczyć -> http://www.amxmod.ne...mxaddlangs.html

Plany AMX MOD Team:

  • uaktualnić stare pluginy AMX
  • napisać nowe pluginy
  • przekonwertować najpotrzebniejsze pluginy AMXX do AMX
  • uaktualnić AMX (binarki i domyślne pluginy).

Forum dotyczące wsparcia AMX jest dotępne pod adresem: http://www.amxmod.net/forum.
Do tego czasu możecie korzystać z formularza kontaktowego na e-mail dostaniecie też odpowiedzi na wasze pytania, problemy itp. (w jęz. angielskim)
AMX Mod Team wspiera serwery, które używają dproto oraz serwery CS 1.5, wiele pluginów AMX jest kompatybilne z nimi.

O zaletach AMX możecie przeczytać na tej stronie -> http://www.amxmod.ne...-advantages.php
Konwersja pluginu AMXX do AMX - > http://amxx.pl/topic...mxmod/?p=555014

Jeśli chciałbyś przetestować AMX możesz wejść na ten serwer 77.111.209.38:27015 (Tylko Steam), każdy kto połączy się z serwerem z automatu otrzyma uprawnienia admina, aby mógł w pełni przetestować funkcjonalność AMX. Serwer jest we Francji, więc bardzo prawdopodobne, że będziecie mieli wyższy ping niż zwykle.

Moim zdaniem to dobrze, że ktoś zdecydował się na kontynuację rozwoju AMX. Wiadomo, że jest on przestarzały pod względem funkcji, kodu, wiele pluginów także na razie jest nie dostępnych pod AMX, ale jeśli rozwój nie stanąłby na końcu 2006 r. to nie byłby aż tak zacofany jak teraz jest. Niestety nie możemy zmienić historii, ponieważ idzie cały czas do przodu, ale możemy zmienić jej bieg używając AMX Mod, zgłaszając jego błędy, pomagając deweloperom w jego rozwoju, pisząc pluginy i wiele więcej. Wystarczą chęci! :)


Użytkownik FD_GODPL edytował ten post 21.01.2014 18:06

  • +
  • -
  • 18
Plugin informujący o zabiciu zakładnika (wysyła do admina na say nick gracza oraz zapisuje o tym logi) - Hostage Killer v1.3.3
DarkGL to mój autorytet.

#2 Cypis'

    Master

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 162
Super Hero

  • Postów:965
  • GG:
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:polska
Offline

Napisano 11.07.2013 03:24

Dobry artykuł, z ciekawości ściągłem amx i jest on taki sam jak amxx tylko że nie ma "array", "trie" i modułu "ham"


  • +
  • -
  • 0

#3 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Online

Napisano 11.07.2013 08:52

Bardzo chętnie sprawdzę  ;)


  • +
  • -
  • 0

#4 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 555
Godlike

  • Postów:11 980
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 11.07.2013 13:44

Dlatego, że AMX to nie to samo co AMXX uaktualnienie to doda funkcje, które nie będą dostępne pod AMXX.

 

ale mogą zostac łatwo dodane ;)


  • +
  • -
  • 0

#5 Klakier

    Volenti non fit iniuria

  • Power User

Reputacja: 391
Wszechpomocny

  • Postów:878
  • GG:
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Mogilno
Offline

Napisano 11.07.2013 14:14

AMX Mod Team potrzebuje tłumaczy

 

Ciekawa propozycja


  • +
  • -
  • 0

Sell - System Klanów (wojny, top15 etc)

 

Kontakt GG: 7285018


#6 farata

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:26
  • Lokalizacja:miejscowość
Offline

Napisano 12.07.2013 11:38

Witam , wbiłem dziś na ten testy serwer i chciałem zobaczyć co i jak ale gracz "Bon Bon =D" wyłączył wszystkie pluginy. Nawet w amxmodmenu nie da się wejść.
Amaroq (12.07.2013 18:00):
Już działa ;)


#7 freetu

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 71
Pomocny

  • Postów:505
  • Lokalizacja:Kwidzyn
Offline

Napisano 12.07.2013 19:26

czyli część pluginów amxx byłoby kompatybilnych z amx ?

A po dodaniu w/w modułów możliwa byłaby pełna kompatybilność?


  • +
  • -
  • 0

#8 GT Team

    Ten lepszy xD

  • Zbanowany

Reputacja: 321
Wszechpomocny

  • Postów:1 435
  • GG:
  • Imię:Tomasz i Grzegorz
  • Lokalizacja:Wojkowice
Offline

Napisano 12.07.2013 19:37

FD_GODPL - zgłosiłem się do spolszczania i dowiedziałem się od miłych kolegów zza granicy, że spolszczasz im tam tego AMX'a :)
Amaroq (12.07.2013 19:53):
Konkretniej pluginy, ponieważ AMX był już spolszczony ;)

Nowa wersja Tower Defense 0.2 Alpha | Inne Mody -> Nowości

 


#9 Droso

    Dawniej HubertTM

  • Support Team

Reputacja: 1 291
Godlike

  • Postów:2 371
  • Steam:steam
  • Imię:Hubert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 12.07.2013 19:47

No to będzie im ciężko.

Większej różnicy z tego co widzę nie będzie więc po co zamieniać AMXX na AMX?

To powinna być wielka zmiana jeśli chcą, żeby ktoś się przerzucił, bo mała ilość pluginów juz odstrasza, choć pewnie konwersja jest łatwa, ale komu by się chciało ? ;]


  • +
  • -
  • 1

Piszę pluginy pod: AMX MOD X oraz SOURCE MOD!

Na zlecenie i bez zlecenia zresztą też!


#10 d0naciak

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 1 029
Hero

  • Postów:2 414
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Kotlarka
Offline

Napisano 13.07.2013 09:02

Jeżeli byłaby możliwość konwersji pluginów oraz gdyby AMX dawał więcej możliwości niż AMXX to chętnie przeszedł bym na "lepszą stronę mocy" :)


  • +
  • -
  • 0

#11 GT Team

    Ten lepszy xD

  • Zbanowany

Reputacja: 321
Wszechpomocny

  • Postów:1 435
  • GG:
  • Imię:Tomasz i Grzegorz
  • Lokalizacja:Wojkowice
Offline

Napisano 13.07.2013 11:52

"dawał więcej możliwości" na ich stronie, oni wspominali, że doadzą pare nowych efektów... Jeżeli tak to przerzucam się..!

Nowa wersja Tower Defense 0.2 Alpha | Inne Mody -> Nowości

 


#12 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 13.07.2013 12:39

*
Popularny

Podstawowa różnica: AMX jest rozwijany, AMXX już nie (autorzy doszli do wniosku, że lepszy już nie będzie, a trochę bugów jeszcze ma...). Jedyna aktualizacja AMXX polegała na tym, aby działał po najnowszym update steama. To już jest spora kwestia. Poza tym konkurencja na rynku może ożywi trochę rozwój AMXXa :)

 

Lista korzyści ze strony AMX:

  • Możliwość usunięcia admina bez przeładowania serwera (zmiany mapy, restartu)

  • Możliwość nadania komuś tymczasowego admina (który wygaśnie w określonym terminie)

  • Obsługa czata bardziej kompletna z WBUDOWANĄ obsługą color chatu (dla AMXX potrzebna jest biblioteka ColorChat, która jest właściwie obejściem problemu :P)

  • Wbudowana komenda do przedłużania mapy (wiem, słaby argument)

  • wbudowana komenda do wykonania komendy u gracza (też słaby)

  • Pełne tłumaczenia komend z amx_help

  • Więcej opcji w pluginie rezerwacji slotów

  • Admini nie są sprawdzani antifloodem

  • Lepsza obsługa komend z dokładną pomocą odnośnie parametrów (jak wpiszesz komendę bez wymaganych parametrów, wyświetli Ci dokładny opis)

  • Manager Friendly Fire

  • Większe możliwości kolorowania amx_imessage

  • Bardzo rozbudowany mapchooser w pakiecie ;)

  • Bardzo prosty system budowania własnych menu (bez pisania pluginów)

  • Lepszy plugin statystyk z możliwością ustalania ilości bonusowych punktów za hosty/pakę

  • Menu odbanowywania

  • Więcej komend do statystyk (flop15, top15new...)

  • Dodatkowe flagi (m.in super immunitet)

  • Wiele wbudowanych informacji na czacie (co zrobił admin itp) wyświetlana na kolorowo

  • Lepsze i bardziej kompletne tłumaczenia

  • Możliwość tworzenia automatycznej kopii logów AMX w folderze cstrike/logs

  • Możliwość tworzenia grup map

  • I używania tych grup do ładowania pluginów i konfiguracji (AMXX umożliwia takie zachowanie per mapa lub per prefix, nie umożliwia dowolnego grupowania)

  • OBSŁUGA MODUŁU DPROTO (serwerów non-steam)

 

Jeśli AMXX nie będzie miał ŻADNEJ przewagi nad AMX, nie widzę powodów, aby z AMX nie korzystać :)


  • +
  • -
  • 8

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#13 xenos

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 216
Profesjonalista

  • Postów:467
  • GG:
  • Imię:Konrad
  • Lokalizacja:Rzeszów
Offline

Napisano 13.07.2013 13:08

a nasuwa się pytanie: pod względem wydajności jest różnica?(wiadomo im wydajniejszy tym lepszy)
  • +
  • -
  • 0
"Jeśli potrafię to pomogę, jeśli nie potrafię to wskaże drogę którą trzeba dążyć by znaleźć odpowiedz" 

Pluginy:
Szukanie Aktywnych Banów w AmxBansie
Drop After Death
Kto postawił mine

#14 Amaroq

    AMXX Contributor

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 304
Wszechpomocny

  • Postów:380
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Karol
  • Lokalizacja:Łódź
Offline

Napisano 13.07.2013 15:26

Dla tych, którzy chcą przekonwertować swój plugin z AMXX na AMX lub jakiś inny, mogą to zrobić za pomocą specjalnie do tego przygotowanego pliku, który załączyłem do tego posta. Jest on standardowo dołączony do AMX, z tego co mi wiadomo jest on nieaktualny, dlatego też w górnej części tego pliku znajduje się mini poradnik, jak przekonwertować plugin AMXX. Został on przetłumaczony przeze mnie, więc mogą się w nim zdarzyć jakieś błędy językowe :P

Załączone pliki


  • +
  • -
  • 2
Plugin informujący o zabiciu zakładnika (wysyła do admina na say nick gracza oraz zapisuje o tym logi) - Hostage Killer v1.3.3
DarkGL to mój autorytet.

#15 Filip1512

    Wszechmogący

  • Power User

Reputacja: 137
Zaawansowany

  • Postów:641
  • Steam:steam
  • Imię:Filip
  • Lokalizacja:Poland
Offline

Napisano 13.07.2013 16:25

Niektóre funkcje są naprawdę przydatne, ale są też takie totalnie zbędne, które czasami nawet odpychają, choć mam nadzieję, że jest możliwość wyłączenia lub jakiejkolwiek interakcji w konfiguracje serwera, a nie, że wszystko jest "na stałe".
Zobaczymy co z tego wyniknie, może wiele osób nie przerzuci się na niego, przynajmniej obecnie, ale jeśli chcą kontynuować stary projekt to proszę bardzo, byleby to nie był słomiany zapał, który zgaśnie po paru miesiącach.
  • +
  • -
  • 0
Filip / `NN
Wymuszanie rate'ów co spawna - update v2.1!

#16 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 13.07.2013 17:07

Każdą funkcję konfigurować możesz lub wyłączyć całkiem. Kilka rzeczy faktycznie jest dziwnych, ale np ciekawy jest moduł tłumaczeń, bo przetłumaczyć można wszystko. Jak na razie nie ma nowego stylu menu i porządnej biblioteki do SQLa...


  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#17 As@ssinek

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:12
  • Imię:Kacper
  • Lokalizacja:N-CE
Offline

Napisano 18.07.2013 09:07

Sam to pisałeś ?


  • +
  • -
  • 0

#18 Wolen

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 55
Pomocny

  • Postów:134
  • GG:
  • Imię:Jakub
  • Lokalizacja:Małopolska
Offline

Napisano 18.07.2013 10:56

Czy ja wiem czy ten AMX będzie lepszy od AMXX. Jest kilka nowości, lecz czy większości tych nie nowości nie będzie się dało wnieść do starego dobrego amxx'a poprzez pluginy :P? Jeśli się nie pojawi nic szałowego, co zmiotłoby mnie z nóg wątpię, żebym się przesiadł na AMX'a :P


  • +
  • -
  • 0

 

Pamiętaj! Na obecną chwilę na tym forum nie jestem kimś kto potrafi pisać pluginy. Jestem osobą, która potrafi posługiwać się google, wyszukiwarką, dokumentacją oraz lubi pomagać innym :).

 

b_350_20_FFAD41_D27C10_000000_591F11.png

79.133.216.66:27015


#19 GT Team

    Ten lepszy xD

  • Zbanowany

Reputacja: 321
Wszechpomocny

  • Postów:1 435
  • GG:
  • Imię:Tomasz i Grzegorz
  • Lokalizacja:Wojkowice
Offline

Napisano 18.07.2013 22:40

Np możliwośc utworzenia 3 drużyny ;P

Nowa wersja Tower Defense 0.2 Alpha | Inne Mody -> Nowości

 


#20 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 555
Godlike

  • Postów:11 980
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 19.07.2013 07:21

Są 3 spect to też "drużyna"


  • +
  • -
  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych