Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Zapis sqlx


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Na 5tyk

    Godlike

  • Użytkownik

Reputacja: 430
Wszechobecny

  • Postów:1 712
  • GG:
  • Imię:Patryk
  • Lokalizacja:PL
Offline

Napisano 11.05.2013 08:53

Witam. Czy mógłby ktoś mi zrobić zapis (nicku, expa, lvla) do MySQL używając sqlx? Gdyż nigdy nie miałem z tym styczności, a korzystając z poradnika Ownera nie wiem jaką strukture ma baza danych.


  • +
  • -
  • 0

#2 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 11.05.2013 16:40

Baza danych ma strukturę dowolną ;) Jaką sobie zażyczysz :) Przeczytaj sobie mój poradnik, Plugin + baza danych - Tutoriale może Ci coś rozjaśni.
 
Ogólnie rzecz biorąc: w bazie danych tworzysz tabele. Każda tabela może mieć dowolną ilość kolumn, dowolnego typu. W tabeli możesz zapisywać dowolną ilość rekordów. Każda z kolumn może być indeksem, czyli czymś, według czego wyszukujemy dane. Indeksy mogą być unikalne lub nie. Dla przykładu SteamID jest unikalne na serwerach steam i powinno być zapisywane w kolumnie o unikalnym indeksie. Tak samo nick gracza, jeśli zapisujemy expa na nick. Adres IP już unikalny NIE jest, tak samo ilość expa, jednak po tych kolumnach też możemy wyszukiwać, jeśli np szukamy top 15 graczy lub graczy którzy z podanego IP wchodzą.
 
Indeks może obejmować kilka kolumn, np gdy masz klasy postaci: tworzysz unikalny indeks na kolumny klasy i SteamID, dzięki czemu masz pewność, że każdy steamid będzie miał maksymalnie 1 rekord dla każdej z klas.
 
Dla exp moda wystarczy 1 tabela w której zapiszesz w kolumnach odpowiednio SteamID, Nick gracza, exp, level i wedle uznania adres IP. Polecam zapisywać SteamID nawet, jeśli będziesz wyłącznie zapisywał exp na nick, gdyż kiedyś może Ci przyjść do głowy zapis Steamowców na steamID a NSów na nick (swoją drogą wygodny: jak ktoś narzeka, że inna osoba mu expa "kradnie", rozwiązanie: kup steam :D i jednego potencjalnego super extra multi haxa z neo na świecie mniej).


Użytkownik GwynBleidD edytował ten post 11.05.2013 16:42

  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych