Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Kategorie w dokumentacji AMXX


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 25.04.2013 12:42

1 pytanie: dlaczego niektóre kategorie są umieszczone w kategorii o tej samej nazwie, same. Czyli mamy np Sockets -> sockets, Regex -> regex, nVault -> nvault... Można to chyba trochę przegrupować, wrzucić te "sieroty" do jakiejś zbiorczej kategorii, albo do zbiorczych. Dla przykładu kategorię nVault przemianować na Vault i trzymać w niej nVault, fVault, sqlVault...

 

2 pytanie: po co są puste kategorie jak ham_const, esf_const...

 

3 pytanie: dlaczego dbi jest w kategorii SQLx? przecież SQLx to odrębna biblioteka dostępu do baz danych. Nie można dbi przerzucić do kategorii SQL?

 

4 pytanie: Czy można wydzielić orpheu do własnej głównej kategorii? Nie ma sensu moim zdaniem trzymać tego w 3rd party, gdyż ma aż 5 podkategorii (cóż, że jedną pustą)

 

5 pytanie: czy nie można tak powydzielać do kategorii również innych zbiorów? np amxbans, zombie, CoD, a resztę z 3rd party wrzucić do kategorii nazwanej Inne.

 

6 pytanie: co celltrie robi w 3rdparty? przecież jest to moduł domyślnie w AMX wbudowany.


  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#2 GwynBleidD

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 27.04.2013 20:37

Widzę, że moje pytania przeszły bez echa...


  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#3 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 27.04.2013 21:09

Jestem na forum stosunkowo od niedawna, zwłaszcza, patrząc na to pod kątem istnienia dokumentacji, więc przepraszam za domniemaną odpowiedź, ale wtedy po prostu mnie tutaj jeszcze nie było.

O ile dobrze pamiętam, to dokumentacja była pisana dawno temu i wielokrotnie przebudowywana przez kolejnych administratorów.

Obecna wersja została napisana przez Pavulona pod stare IPB, które musiałem portować teraz pod 3.4, by w ogóle działała.

 

Wkład w rozwój samej aplikacji i schemat grupowania funkcji, poza jawnym twórcą dokumentacji,

Pavulonem, mogli mieć także inni użytkownicy, jednak nie mam zielonego pojęcia, kto,

Jeśli ktoś ma na ten temat jakieś informacje, to również jestem ciekaw.

 

Wracając do tematu,

 

Ad. 1. domniemam, że wynikało to z masowego importu funkcji bez większych ingerencji w to, jak to będzie potem wyglądać.

Jednakże, mogę wszelkie takie funkcje pogrupować, powiedzcie tylko dokładnie, jak to ma wyglądać.

 

Ad. 2. Wynika to ze starego parsowania kolorowanej składni geshim, który obecnie kuleje na AMXX.pl i jest nieużywany.

Mogę te wszystkie "osierocone" pliki nagłówkowe usunąć, dodając link do nich w opisie sekcji,  w której się znajdują.

 

Ad. 3. Mogę przerzucić, ale dlaczego jest tam, znów, nie wiem.

Ad. 4. Mogę wydzielić.

Ad. 5. Mogę, podaj tylko dokładnie, jakbyś to widział.

Byłoby miło, gdyby wypowiedzieli się na ten temat także inni.

 

Ad. 6. Mogę przerzucić.


Użytkownik Benio101 edytował ten post 27.04.2013 21:10
br


#4 Kawon

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 887
Czempion

  • Postów:5 165
  • Steam:steam
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacja:Dzierzgoń
Offline

Napisano 27.04.2013 21:37

Patrząc na Changelog w dokumentacji to dużo się zmieniło, co ważne zmieniło się na lepsze. Nie ukrywam że te zmiany bardzo mnie się podobają :D Jak wy nie wiem dlaczego funkcje są w takich a nie innych grupach. Oczywiście jestem za tym aby je odpowiednio pogrupować.


  • +
  • -
  • 1

DarkGL to mój autorytet.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych