Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Zapisywanie danych bez tworzenia tabeli.


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kijkol

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 31
Życzliwy

  • Postów:174
  • Lokalizacja:Witów
Offline

Napisano 06.04.2013 21:26

Witam.
Otóż mam pytanie czy jest możliwość zapisania danych bazy mysql bez tworzenia tabeli przez serwer/plugin.
Przykład mam zrobioną tabele o nazwie użytkownik a w nim kolumny nick/haslo/mail/data_rejestracji/pkt i chciałbym zrobić, że za zabicie w grze cs 1.6
doda mi +1 do kolumny pkt.

I teraz czy to wypali czy plugin/serwer nie zgłupieje przy próbie zapisu lub rozwali mi dane w tej tabeli.
I jeszcze dochodzi pytanie odnośnie dodania pkt jeśli nie ma takiego nicku w bazie co się stanie?
  • +
  • -
  • 0

#2 K!113r

    Teraz to chyba Sławek kek

  • Power User

Reputacja: 387
Wszechpomocny

  • Postów:868
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.
Offline

Napisano 06.04.2013 22:36

Jeżeli tabela jest to czemu ma nie zapisać?
Najpierw sprawdź (najlepiej przy dołączeniu gracza na serwer) czy widnieje jego nick w bazie, jak nie to go dodasz, potem tylko dodajesz punkty.
  • +
  • -
  • 1

DarkGL to mój autorytet.

skomplikować skomplikować skomplikować skomplikować skomplikować skomplikować skomplikować skomplikować skomplikować skomplikować skomplikować skomplikować skomplikować skomplikować


#3 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 07.04.2013 00:39

kilkol, pozwól że wyjaśnię Ci trochę jak działa baza SQL. Każda baza składa się z tabel, które mają nadaną nazwę i strukturę, czyli zdefiniowane kolumny. Gdy chcesz dopisać jakieś dane, dopisujesz je do określonej tabeli, jednak możesz wpisać tylko takie dane, jakie kolumny masz wymienione, prawda? Więc zanim wpiszesz dane, musisz mieć tabelę. Tabelę możesz utworzyć sam, może utworzyć ją plugin, gdy takowej nie znajdzie, może też utworzyć ją jakiś skrypt PHP (amxbans, cokolwiek...) ważne, żeby istniała. To, jak zostanie utworzona już nie ma mniejszego znaczenia. Więc skoro już masz taką tabelę, nie tworzysz jej drugi raz.

Baza SQL jest bardzo pewnym systemem przechowywania danych. Nic Ci się tam nie rozwali, gdy tabela nie będzie istnieć, nic Ci się nie uszkodzi itp. Jedyne co się stanie: dane się nie zapiszą, bo nie będą miały gdzie.
  • +
  • -
  • 1

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#4 kijkol

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 31
Życzliwy

  • Postów:174
  • Lokalizacja:Witów
Offline

Napisano 07.04.2013 08:33

Ok dzięki.
Na serwerze nie będzie rejestracji danych tylko będą się gracze rejestrować na stronie bo muszę mieć pewność, że to są oni (nick/haslo/email/data)
Jak będzie taki nick to doda pkt, a jak nie to zwróci komunikat by się zarejestrował ']
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych