Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Problemy po aktualizacji STEAM oraz CS 1.6


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 patryk1345

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 62
Pomocny

  • Postów:156
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 23.03.2013 14:16

Zauważyłem kilka problemów które dotyczą nie tylko samego serwera HLDS ale równierz klienta.

Co do serwera HLDS:

- Błąd z mikrofonem S/NS (Steam nie słyszy NS i na odwrót)

Co do klienta:

- Mając 2 konta STEAM i jeden STEAM(Program) na komputerze jest się zmuszonym dzielić cfg, bindami, nickiem itp z drugim kontem. Wcześniej było rozgraniczenie co do kont, w tej chwili wygląda na to że 1 steam = 1 konto.

Ktoś może zna jakieś sensowne rozwiązanie tych problemów ?
  • +
  • -
  • 0

#2 nrkz

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:9
  • Lokalizacja:Iława
Offline

Napisano 23.03.2013 14:30

To zależy od daty wydania nowego dproto, "słyszy się na mieście", że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych tygodni (dproto jest stworzone przez Rosjan, a tam gracze bez platformy Steam to jakieś 90%). Prace są w trakcie realizacji. Nowe dproto jest, ale dla Windows-a, a dostawcy serwerów nie korzystają z niego, a więc czekamy na wersję uniksową.


  • +
  • -
  • 0

o , sesja | jebnę egzamin | jebłem.

o, temat | jebnę posta | jebłem.

o, bot | jebnę fraga | jebłem.


#3 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 23.03.2013 14:41

To zależy od daty wydania nowego dproto, "słyszy się na mieście", że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych tygodni (dproto jest stworzone przez Rosjan, a tam gracze bez platformy Steam to jakieś 90%). Prace są w trakcie realizacji. Nowe dproto jest, ale dla Windows-a, a dostawcy serwerów nie korzystają z niego, a więc czekamy na wersję uniksową.

A co to ma wspólnego z tym tematem?
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#4 patryk1345

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 62
Pomocny

  • Postów:156
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 23.03.2013 15:02

Dodatkowo jeszcze chciałem zapytać o różnicę między:

HLDSUpdateTool a SteamCMD

oraz o poprawke AMXX 1.8.2 dla CS 1.6 z SteamCMD która według developerów nie działa na HLDSUpdateTool
http://wiki.alliedmo...2_Release_Notes

AMX Mod X 1.8.2 will NOT WORK on the following games:

  • Counter-Strike: Condition Zero
  • Older versions of Counter-Strike 1.6 downloaded via HLDSUpdateTool


  • +
  • -
  • 0

#5 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 23.03.2013 23:38

No więc tak. Co do 1 postu w temacie: faktycznie, błędy takowe są, jednak obie dotyczą klienta gry, żadna nie dotyczy serwera samego w sobie. Może ktoś kiedyś specjalną łatkę zrobi. Mikrofony biorą się stąd, że Valve zmieniło kodowanie dźwięku z mikrofonu. Co do rozdzielenia konfiguracji, planują "wrzucić" konfigurację CSa do Steam Cloud, ale jeszcze kombinują jak przerobić pliki konfiguracyjne tak, żeby dalej były te same możliwości konfiguracji CSa jak do tej pory.

Co do ostatniego postu: HLDSUpdateTool i SteamCMD są używane do instalacji serwerów gier steam. HLDSUpdateTool jest starszym narzędziem i już wycofanym, nie skorzystasz z niego już. SteamCMD jest nowszym. Jednak jeśli wynajmujesz serwer na jakimś hostingu, mało Cię to obchodzi raczej :) Więc kiedy używamy tego 1.8.2 poprawionego? Gdy mamy zaktualizowany serwer do najnowszego, tyle chyba wystarczy ;) Jeśli wszystko działa to nie jest nam potrzebny nowy AMX.

Użytkownik GwynBleidD edytował ten post 23.03.2013 23:42

  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#6 patryk1345

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 62
Pomocny

  • Postów:156
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 24.03.2013 06:57

Co do tych narzędzi to mam dedykowany serwer wynajęty z linuxem i dost. roota więc interesują mnie różnicę między nimi.

Aktualnie używam HLDSUpdateTool, jeśli użyje SteamCMD i zaktualizuje serwery to co się zmieni ? No i czy dproto, metamod itp beda dzialać ?
  • +
  • -
  • 0

#7 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 24.03.2013 15:15

Używając SteamCMD zainstalujesz wyłącznie najnowsze binarki, na których dproto nie działa. Cała reszta (metamod, amx) działa, ale musisz na tych właśnie binarkach instalować wersje poprawione. HLDSUpdateTool instaluje starszą wersję binarek, na której dproto działa i nie używasz poprawionej wersji AMX i Metamoda. Po jeszcze starsze wersje żeby sięgnąć, musisz już ręcznie nadpisywać pliki przez FTP bądź SSH.
  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#8 patryk1345

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 62
Pomocny

  • Postów:156
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 25.03.2013 06:37

Czyli jedyne co można w tej chwili zrobić to czekać na nowe dproto na nowe binarki ?
  • +
  • -
  • 0

#9 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 25.03.2013 14:28

Albo zainstalować starsze binarki na serwerze, za pomocą HLDSUpdateToola.
  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych