Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Ruletka by Benio - błąd?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kazanek

    Życzliwy

  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:32
  • Lokalizacja:Opole Lubelskie
Offline

Napisano 27.02.2013 15:10

Siema, używam ruletki na serwerze klik - ruletka by benio i znalazłem pewną niedoskonałość, gdy ktoś wygra "czapkę niewidkę" lub w inny sposób stanie się niewidzialny to podczas skakania i używania spadochronu widać, gdzie jest.

By wyjaśnić proszę o co mi chodzi to proszę link do hltv, waży 40k, demo trawa 20 sekund, więc nie obawiać się, ip serwera by pobrać dodatkowe modele i pliki: 31.186.83.163:27041
http://214928.hltv3....-1361970300.zip

Dodatkowo, gdy jest się ninja i podczas skoku użyje spadochronu to traci moc wysokiego skoku, to samo "słoń" - nisko skacze, wystarczy podskoczyć i użyć spadochronu, a da się niwelować tą moc.
Druga sprawa, to gdy ktoś wygra cichobiegi lub też ninje to ciche bieganie ma przez klika następnych rund, o ile dobrze zaobserwowałem to do póki nie zginie.
tak powinno być zawsze?

Użytkownik kazanek edytował ten post 27.02.2013 15:18

  • +
  • -
  • 0

b_350_20_000000_000000_FFFFFF_000000.png


#2 O'Zone

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 594
Wszechwiedzący

  • Postów:409
  • Steam:steam
Offline

Napisano 27.02.2013 17:44

Spadochron po użyciu ponownie ustawia wartość grawitacji na domyślną, stąd utrata mocy u klas, których grawitacja ustawiana jest na początku rundy.
Co do widoczności, to prosta sprawa, podczas używania widać model spadochronu, wiec nie trudno wykorzystać ten fakt do określenia pozycji niewidzialnego gracza :D
Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się tych bugów jest po prostu wyłączenie pluginu spadochronu.
Jeśli chodzi o ciche bieganie, to zapewne na koniec rundy moc nie jest zabierana - wystarczy dodać odpowiednią funkcję.
  • +
  • -
  • 0
Pomogłem? Daj Dołączona grafika

#3 kazanek

    Życzliwy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:32
  • Lokalizacja:Opole Lubelskie
Offline

Napisano 03.03.2013 11:50

Nie uważam by wyłączenie pluginu, było rozwiązaniem problemu.

Może Benio się zainteresuje i pomyśli nad rozwiązaniem
  • +
  • -
  • 0

b_350_20_000000_000000_FFFFFF_000000.png


#4 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 05.03.2013 14:40

Koniecznie zaktualizuj ruletkę, w tej starej wersji (sprzed 8 lutego) wdarł się dość nieciekawy błąd, potrafiący scrachować serwer.

Jeśli chodzi o kwestię grawitacji / niewidzialności po użyciu spadochronu, to winny jest plugin od spadochronu, nie zaś
ruletka z tego względu, że to plugin spadochronu resetuje grawitację i nie zwraca uwagi na to, że ktoś jest niewidzialny.
Problem tej niekompatybilności przewija się nieraz przy wielu różnych modyfikacjach, dlatego zmodyfikowałem plugin
spadochronu, nie resetujący grawitacji, by był także niewidoczny dla osób niewidzialnych, przetestowałem i śmiga.

Zalecam w takim razie zamianę Twojego pluginu spadochronu na Spadochron by H.RED.ZONE, co rozwiąże oba te problemy.

Jeśli chodzi zaś o nieresetujące się cichobiegi, to mój błąd, wydałem patcha wraz z mini updatem w temacie.
Zamieściłem tam poprawione pliki, są one też w zaktualizowanej paczce RAR w pierwszym poście.

Dzięki za zgłoszenie błędu.
Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych