Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
CoD Nowy

Zakładanie serwera

cod nowy

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vegeta77

    Nowy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:0
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 07.01.2013 17:25

Słuchajcie chcę zrobić serwer cod mod mój problem tkwi w tym że nie wiem za co się zabrać chcę najpierw dodać skiny broni i tu pada pytanie jak to zrobić ktoś może mi to bardzo dokładnie wytłumaczyć (jestem strasznie niekumaty) co najpierw mam zrobić ? chodzi o wgranie modeli broni na serwer i jeszcze jedno wiem że te modele trzeba pobrać ale muszę ściągnąć cały zestaw broni ?? bo patrzałem na Gamebanana i spodobało mi się kilka broni ale one są oddzielne czyli czy muszę od razu ściągnąć zestaw broni do cod moda czy mogę pościągać te bronie pojedynczo ??

Liczę na szybką odpowiedź.
  • +
  • -
  • 0

#2 NErrrF?

    Życzliwy

  • Użytkownik

Reputacja: -2
Nowy

  • Postów:25
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 07.01.2013 17:29

wchodzisz w foldercstrike- models i podmieniasz stare z nowymi modelami ;P Nie musisz wszystkich tylko te które chcesz.
  • +
  • -
  • 0

#3 Vegeta77

    Nowy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:0
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 07.01.2013 17:36

Jestem w models i co dalej i jak podmieniać chce aby to było na moim serwerze wytłumacz proszę dokładnie.
  • +
  • -
  • 0

#4 TakiJedenPan

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 5
Nowy

  • Postów:83
  • Lokalizacja:polska
Offline

Napisano 07.01.2013 19:03

Samo wgranie modeli do "models" nic nie da. Musisz tutaj użyć odpowiedniego pluginu. Modele jednak możesz wybierać sobie sam jak i ściągać paczkami. Po prostu jak Ci jest wygodniej.

Dlaczego samo wgranie modeli nic nie da?

Podmienisz modele, ale przecież gracze będą mieć już modele o takiej samej nazwie, tylko że wyglądy ich stare, dlatego CS nie rozpocznie pobierania nowych modeli skoro teoretycznie już je ma w folderze o takiej samej nazwie.

Oto plugin.

http://amxx.pl/topic...replacement-13/

Korzystaj z odpowiedniego wzoru, pobierz modele jakie tylko chcesz.
  • +
  • -
  • 2
Jak będzie trzeba to pomogę ^ ^

#5 d0naciak

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 1 029
Hero

  • Postów:2 414
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Kotlarka
Offline

Napisano 07.01.2013 19:27

wchodzisz w foldercstrike- models i podmieniasz stare z nowymi modelami ;P Nie musisz wszystkich tylko te które chcesz.

o stary :facepalm:
Ok, co do tematu, jeżeli chcesz podmieniać modele broni to tak jak kolega wyżej powiedział możesz użyć pluginu GHW Weapon Replacement
Ale, pamiętaj, że musisz mieć zainstalowanego AMXX'a (jeżeli serwer masz na hostingu, to powinneś se to w opcjach gdzieś tam zmienić :P)
I, modele broni nie zawsze są 'pełne', czyli, modele mają swoje jakby prefixy , dzięki którym wiemy z góry jaki jest typ modelu, o to lista tych prefixów:
v_* - model z poziomu widoku (oczu) gracza, widzą go też ludzie na spekcie, kiedy także widzą z pozycji widoku gracza
p_* - modele które widzieć może obcy gracz A, u gracza B, czyli juz widoczne z każdej pozycji, oprócz tej wyżej
w_* - modele które leżą na ziemi, wypadają wtedy kiedy gracz dednie
Oraz, wiedz jeszcze o tym, że poprawne rozszerzenie modeli, które jest już w np. twoim przypadku gotowe do użycia na serwerze to rozszerzenie *.mdl
Chyba dość powiedziałem ;]

Użytkownik d0n tHe Pr0oo edytował ten post 07.01.2013 19:28

  • +
  • -
  • 0

#6 Vegeta77

    Nowy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:0
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 07.01.2013 19:29

Ok ale czy muszę mieć jakiś program czy coś przypominam że nic nie mam żadnych proggramów do zmieniania czyli ma to wyglądać tak jak na tamtym schemacie? czy jeszcze coć muszę ściągnąć??
  • +
  • -
  • 0

#7 Daj buziaka

    Czempion

  • Zbanowany

Reputacja: 274
Wszechwidzący

  • Postów:849
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 07.01.2013 19:39

Ok ale czy muszę mieć jakiś program czy coś przypominam że nic nie mam żadnych proggramów do zmieniania czyli ma to wyglądać tak jak na tamtym schemacie? czy jeszcze coć muszę ściągnąć??


nie.
poprostu wrzucasz plugin który dał Ci kolega TakiJedenPan i w pliku new_weapons.ini musisz ścieżki pozmieniać.
np

"stary model/model.mdl" "nowy model/model.mdl"

ale najlepiej jeszcze dodaj to samo w

Plik new_weapons_de_dust2.ini do "addons/amxmodx/configs/"

tylko nie zapomnij wszystko w odpowiednie foldery wrzucić

Plik GHW_Weapon_Replacement.sma do "addons/amxmodx/amxmodx/scripting"
Plik GHW_Weapon_Replacement.amxx do "addons/amxmodx/plugins"
Plik new_weapons.ini do "addons/amxmodx/configs/"
Plik new_weapons_de_dust2.ini do "addons/amxmodx/configs/"

Do pliku addons/amxmodx/configs/plugins.ini dopisz GHW_Weapon_Replacement.amxx

Użytkownik Daj buziaka edytował ten post 07.01.2013 19:40

Paczka map COD - http://cs-boster.pl/...ter-strike-1-6/

Paczka map AIM - http://cs-boster.pl/...ter-strike-1-6/

Counter Strike 1.6 Non Steam v23 - http://cs-boster.pl/...m-v23-download/

Counter Strike 1.6 Non Steam v32 - http://cs-boster.pl/...m-v32-download/

Counter Strike 1.6 Non Steam v52 - http://cs-boster.pl/...-non-steam-v52/


#8 Vegeta77

    Nowy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:0
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 07.01.2013 23:58

Skąd ściągnąć tego Amxx ? bo tego nie mam , d0n tHe Pr0oo gdzie sprawdzić te prefixy broni? na razie chce ściągnąć te Amxx potem ten plugin ta.? dobra kolejność? słyszałem że trzeba też ściągnąć jakiegoś comandera ? ale w każdym razie najpierw moglibyście podać link do tego Amxx a potem będę się dalej pytał o zamianę modeli.
  • +
  • -
  • 0

#9 TakiJedenPan

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 5
Nowy

  • Postów:83
  • Lokalizacja:polska
Offline

Napisano 08.01.2013 16:54

Skąd ściągnąć tego Amxx ? bo tego nie mam , d0n tHe Pr0oo gdzie sprawdzić te prefixy broni? na razie chce ściągnąć te Amxx potem ten plugin ta.? dobra kolejność? słyszałem że trzeba też ściągnąć jakiegoś comandera ? ale w każdym razie najpierw moglibyście podać link do tego Amxx a potem będę się dalej pytał o zamianę modeli.



W obecnym czasie, rzadko bywa aby amxx trzeba było instalować ręcznie. Ja np. mam serwer na pukawce i tam mam zainstalowanego amxx automatycznie, co jest dobrym rozwiązaniem. Są jednak hostingi gdzie wystarczy kliknąć "Instaluj" w automatycznym instalatorze dla serwera.

Instalujesz amxx, następnie pluginy. Jeżeli nie posiadasz wiedzy na temat tworzenia serwera, radzę poszperać w tym forum, naprawdę dużo ciekawych rzeczy można znaleźć.

Total Comander

Jest to program służący do połączenia się twojego komputera z serwerem, na który wgrywasz wszelakiego rodzaju pliki. Począwszy od pluginów poprzez różne mapki do modeli. Program wykorzystuję FTP, dzięki czemu z łatwością przesyłasz pliki.
  • +
  • -
  • 0
Jak będzie trzeba to pomogę ^ ^

#10 Vegeta77

    Nowy

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:0
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 08.01.2013 19:42

Dobra a mam jeszcze dużo pytań na forum szukałem ale dla mnie wszystko było niezrozumiałe więc proszę o dokładne tłumaczenie;) mam pytanie jeśli zrobię klase na generatorze klas to co potem z nią zrobić chodzi mi oto gdzie wrzucić jakieś pliki zmieniać?
  • +
  • -
  • 0

#11 d0naciak

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 1 029
Hero

  • Postów:2 414
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Kotlarka
Offline

Napisano 08.01.2013 19:57

AmxModX'a, możesz znaleźć tutaj (znajdziesz też instrukcje instalacji)
http://amxx.pl/forum/38-nowosci/
Prefixy, są to poprzedzenia w nazwach broni np. v_m4a1.mdl

Użytkownik d0n tHe Pr0oo edytował ten post 08.01.2013 19:58

  • +
  • -
  • 0

#12 TakiJedenPan

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 5
Nowy

  • Postów:83
  • Lokalizacja:polska
Offline

Napisano 09.01.2013 23:11

Dobra a mam jeszcze dużo pytań na forum szukałem ale dla mnie wszystko było niezrozumiałe więc proszę o dokładne tłumaczenie;) mam pytanie jeśli zrobię klase na generatorze klas to co potem z nią zrobić chodzi mi oto gdzie wrzucić jakieś pliki zmieniać?



Tworzysz klasę, ustalasz co ona ma mieć. Kod wygenerowany przez generator jest kodem zrozumiałym dla człowieka (język PAWN), jednakże poprzez skomplikowanie tego kodu w kompilatorze, powstaje ciąg znaków zrozumiały dla procesora.

Aby wgrać klasę trzeba:

Mieć plik z rozszerzeniem .amxx który otrzymasz po komplikacji pluginu .sma. Plik z rozszerzeniem .amxx wgrywasz do folderu amxmodm/addons/plugins. Następnie nazwę pliku który wgrasz na serwer kopiujesz i dopisujesz do codmod-plugins.ini.
  • +
  • -
  • 0
Jak będzie trzeba to pomogę ^ ^





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: cod nowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych