Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Temat pomocy: VIP Generator


Opis
VIP Generator jest aplikacją, generującą plugin VIP do AMXX przystosowany pod modyfikacje do Half-life`a: Counter Strike 1.6 i Counter-Strike: Condition Zero.

Instrukcja generowania :: krok 1.
Pierwszą kwestią w celu wygenerowaia vipa jest wybranie odpowiednich flag uprawnień, które należy posiadać, by móc korzystać z przywileji VIPa, a możliwości jest naprawdę sporo.
W przypadku chęci wybrania większej liczby flag, należy przytrzymać Ctrl. Górna flaga ADMIN_ALL oznacza wszystkie flagi łącznie, zatem wyjątkowo nie można tej flagi łączyć z innymi.

Instrukcja generowania :: krok 2.
Po wybraniu flag uprawnień, czeka na nas masa ustawień do wyboru. Wszelkie wartości są domyślne lub najczęściej używane, a początkowo wszystkie opcje są odznaczone.
Warto zauważyć, że niektóre opcje aktywują się dopiero w momencie wyboru / zmiany innych, np. ustawienia dodawanego hełmu pokazują się tylko przy dodawanych punktach kamizelki.

Instrukcja generowania :: krok 3.
Po wybraniu wszystkich pluginów należy kliknąć przycisk Generuj w sekcji Opcje VIP generatora. Po chwili w sekcji Kod wynikowy (SMA) generatora
pojawi się kod SMA (kod źródłowy) pluginu VIPa. Aby móc go pobrać, należy wtem kliknąć nowo powstały przycisk Kompiluj, a następnie możemy wybrać jedną z trzech opcji:
Pobrać plik AMXX (plik gotowy do wgrania na serwer, nieczytelny dla człowieka), pobrać plik SMA (czytelny kod źródłowy dla człowieka) lub ujrzeć kod źródłowy w większym oknie.
Jeśli w trakcie wypełniania formularza popełnimy błąd lub chcemy rozpocząć kolejne generowanie, wystarczy kliknąć Od nowa pamiętając, że utracimi dotychczasowe dane.

Wgrywanie VIPa na serwer
Aby wgrać VIPa na serwer, kopiujemy plik vip.amxx do folderu amxmodx/plugins, do pliku amxmodx/configs/plugins.ini dopisujemy w nowej linii vip.amxx
i resetujemy serwer bądź zmieniamy mapę. Podobnie działamy, usuwając vipa z serwera, także resetując serwer, bądź zmieniając mapę po usunięciu pliku i linijki w amxmodx/configs/plugins.ini.

Inne problemy i pytania
Wszelkie problemy z działaniem generatora prosimy zgłaszać na forum w odpowiednim dziale. Na pytania chętnie odpowiemy, a propozycje rozpatrzymy.
Mamy nadzieję, że plugin przyniesie pożytek, dając Wam szeroki wachlarz możliwych do wygenerowania odmian jakże popularnego i często modyfikowanego na forum AMXX.pl pluginu VIPa.