Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

- - - - -

Grenade Sack and LimiterPrawdziwy limiter KUPOWANIA granatów do wybranej wielkości

grenade sack and limiter kupowania granatów wybranej wielkości

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 03.05.2012 22:20

opis
Grenade Sack and Limiter jest pluginem, limitującym kupowanie granatów do dowolnej liczby.

Zaleta pluginu

Plugin limituje prawdziwe kupowanie a nie limituje rzutów, czy podniesień granatów, jak to w przypadku
wielu podobnych pluginów typu NadeLimit ma miejsce, gdzie tracimy pieniądze, jesteśmy kopani lub zabijani.

Plugin Grenade Sack and Limiter liczy rzeczywiste kupowanie i zamiast zabierać pieniądze,
po prostu wyświetla stosowny komunikat, że "Nie mozesz kupic kolejnych granatow!"

Bazuje on na pluginie:Zastosowanie: Grenade Sack and Limiter pozwala na:
  • Zmianę limitów możliwych do posiadania granatów
  • Limitacji kupowania granatów na rundę
  • Automatyczną obsługę kupowania granatow, w pełnikompatybilną z innymi pluginami, dzięki funkcjom natywnym
cvary
mp_max_fb // mp_max_he // mp_max_sg // 

instalacja
  • grenade_sack.amxx kopiujemy do amxmodx/plugins
  • do amxmodx/plugins.ini dodajemy grenade_sack.amxx
  • do amxmodx/amxx.cfg dodajemy powyższe cvary (ustawione wg własnych upodobań)
  • grenade_sack.sma kopiujemy do amxmodx/scripting (opcjonalnie)
  • GrenadeSack.inc kopiujemy do amxmodx/scripting/include (opcjonalnie)

wymagane moduly
amxmodxcstrikeenginefunhamsandwicGrenadeSack*


GrenadeSack* Konfiracja i komendy

Opis konfiguracji oraz komendy (natywy do użycia) przeznaczone są TYLKO I WYŁĄCZNIE dla programistów AMXX.

Jeśli nie jesteś programistą AMXX, bez obaw możesz sekcje Konfiguracji i Komend pominąć.
Nie musisz też kopiować opcjonalnych elementów instalacji ani też
posiadać biblioteki GrenadeSack* z sekcji Wymaganych Modułów.

Pamiętaj jednak, że ewentualne dodanie granatów prze inne pluginy nie będzie
uwzględnione przy limitacji granatów możliwych do posiadania przez graczy.

Ostrzeżenie przed pytaniami

Pytania o konfigurację, bibliotekę GrenadeSack.inc lub komendy
przez nie-programistów będą zgłaszane do otrzymania ostrzeżenia.

konfiguracja
Do kompleksowej obsługi Pluginu, czyli współpracy pluginu z innymi pluginami,
potrzeba dołączyć bibliotekę natywów, a więc GrenadeSack.

Pozwala ona na automatyczne dodanie określonej ilości określonego granatu określonemu graczowi.
Wszystko polega na wywołaniu funkcji natywnej.

Automatycznie zostanie powiększony licznik kupionych granatów i dodany kolejny granat.
Nie trzeba się martwić o to, czy dajemy pierwszy granat, drugi, czy trzeci. Wszystko oblicza
Grenade Sack and Limiter i automatycznie przydziela granaty, zwiększając limit dla gracza.

komendy
native add_he(id,num); // dodaje określoną liczbę (num) granatów odłamkowych dla określonego gracza (id)native add_fb(id,num); // dodaje określoną liczbę (num) granatów błyskowych dla określonego gracza (id)native add_sg(id,num); // dodaje określoną liczbę (num) granatów dymnych dla określonego gracza (id)

Po załączeniu definicji natywów, tj. biblioteki GrenadeSack.inc:
#include 

w naszym pluginie, zamiast męczyć się z dodawaniem granatu, zamiast give_item,
wystarczy użyć jednej z ww. funkcji natywnych, która automatycznie przydzieli granat
i zwiększy licznik kupionych granatów tego typu, oczywiście umożliwiając kupno powyżej
1 granatu typu HE czy SG oraz powyżej 2 granatów typu FB (wszystko ustawiane CVARami).
Zastosowanie znajdzie wszędzie tam, gdzie granaty są dodawane, tj. m.in. w Ruletce, BF2 czy CODmodzie.

Pomoc przy natywach

Wszelkie problemy przy modyfikacji pluginów pod współpracę z Grenade Sack and Limiterem
proszę zgłaszać jako nowe tematy w odpowiednim do tego dziale z odpowiednim opisem problemu.
Z chęcią pomogę, zwłaszcza dla współpracy z pluginami mojego autorstwa lub współautorstwa.

Prośba o pomoc związana ze stricte scriptingiem napisana w tym wątku zamiast jako
nowy temat w odpowiednim dziale będzie skrupulatnie zgłaszana do otrzymania ostrzeżenia.

inne informacje
Autorzy: Benio101 & v3x
Licencja: PAL (Uznanie autorstwa)
Wersja: 0.5.1
Język: Polski
download
Załączony plik  grenade_sack.sma   10,95 KB  478 Ilość pobrań
  grenade_sack.amxx (grenade_sack.amxx)
Załączony plik  GrenadeSack.inc   370 bajtów  450 Ilość pobrań


#2 Droso

    Dawniej HubertTM

  • Support Team

Reputacja: 1 290
Godlike

  • Postów:2 371
  • Steam:steam
  • Imię:Hubert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 04.05.2012 19:50

Dobra robota, lecz czy czasem to nie jest plugin o takim samym (lub bardzo podobnym) działaniu jak ten :
http://amxx.pl/topic...lock-nade-spam/ ?
Nie wiem, który jest lepszy, jeden ma natywy drugi limit użyć (do ustawienia).
  • +
  • -
  • 0

Piszę pluginy pod: AMX MOD X oraz SOURCE MOD!

Na zlecenie i bez zlecenia zresztą też!


#3 Gość_21977_*

  • Autor tematu
  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 04.05.2012 20:46

Zupełnie nie :)
Ww. plugin ma następujące minusy wobec mojego:

1. Nie pozwala na posiadanie granatów powyżej standardowych limitów (2 FB, 1 HE, 1 SG)
2. Nie uwzględnia posiadanych już granatów, można np. mieć 2 FB, rzucić 2 i kupić 2 przy limicie = 2.
3. Nie uwzględnia pozyskanych granatów w żaden sposób
4. Nie umożliwia żadnych wyjątków (przy limicie rzutów, wygranie, pozyskanie dodatkowych granatów nie zwiększa licznika możliwych do rzucenia)
5. Nie współpracuje z innymi pluginami w żaden sposób

Dla mnie jest on zupełnie niepotrzebny, nawet rzekłbym, zbędny, gdyż po wygraniu np. 10 granatów HE i ustawionym limicie na 2 rzuty na rundę,
no niestety, pomimo posiadanych 10 granatów i tak rzucimy tylko 2. Mając limit rzutów granatów na 4, kupowania na 2 i ginąc na respie an początku rundy,
pozwala innym na rzucenie 2 posiadanych granatów, podniesienie 2 z ziemi i.. nie pozwala na ich użycie, bo brakuje natywów. Itd.

Dla mnie jest on nieprzydatny, gdyż nie działa tak, jakbym tego oczekiwał. Mówię tutaj o ruletce (nie tej zwykłej), czy BF2modzie.

Jednak dla serwerów, gdzie nie ma ruletki, nie ma podnoszonych granatów i dobrze ustawionych CVARach, ww. limiter będzie w zupełności wystarczał.
Dlatego plugin jest dobry, owszem, o ile nie ma styczności z innymi pluginami ingerującymi w granaty, a nie chcemy mieć na serwerze > standardowych limitów
(tzn. 1 HE, 2 FB i 1 SG to dla nas absolutny limit i nie tolerujemy wyjątków) ww. plugin będzie odpowiedni i spełni zadanie, jednak dla mnie,
jest niewystarczający choćby przez brak natywów, a co za tym idzie wymianą informacji z innymi pluginami.

Dlatego też napisałem Grenade Sack and Limitera, gdyż żaden z istniejących pluginów nie wystarczał moim potrzebom.
A podzieliłem się nim, bo niejednej osobie może się przydać, a mam go na serwerze od dłuższego czasu.
Nie limitowałem rzutów, gdyż było mi to niepotrzebne, ale mogę dodać do pluginu, jeśli komuś zależy.
Podobnie, nie tworzyłem komendy mp_max_all, gdyż uznałem ją za niepotrzebną, ale mogę zrobić.

Jeśli Ci w zupełności wystarcza ww. plugin, to instaluj, jeśli masz większe potrzeby, to daj znać, a dodam nowe CVARy.

edit. I tak dodam te CVARy :lol: .. Jak tylko będę miał czas.

Użytkownik benio101 edytował ten post 04.05.2012 20:48


#4 Droso

    Dawniej HubertTM

  • Support Team

Reputacja: 1 290
Godlike

  • Postów:2 371
  • Steam:steam
  • Imię:Hubert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 04.05.2012 21:12

Plugin nade-spam zainstalowałem na Diablo modzie, gdzie bronie się kupuję, nie patrzyłem w kod i nie wziąłem pod uwagę posiadane lub pozyskane już granaty.
Faktem jest, że doceniłem ten plugin po przeczytaniu powyższej wypowiedzi :D.
  • +
  • -
  • 0

Piszę pluginy pod: AMX MOD X oraz SOURCE MOD!

Na zlecenie i bez zlecenia zresztą też!



Wróć do Pluginy AMXX



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: grenade, sack, and, limiter, kupowania, granatów, wybranej, wielkości

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Coinsy CSGOPolygon Za SMS, PSC , Przelew - CoinSell.pro
Skiny do CS:GO za SMS, PSC, Przelew - CSGOPaka.com
Automatyczny Bot Levelowania Steam - LVLUPSteam.com
CSGO Gambling Sites and Free Betting Codes - DreamCodes.gg