Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Nagrywanie rozmów przez HLTV


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 R 1

    Nowy

  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:2
  • Lokalizacja:Jaworzno
Offline

Napisano 03.11.2014 12:00

Witajcie, Na serwerze a raczej na demie z którego wycinałem swoją akcję ku mojemu zdziwieniu słyszałem wszystkie rozmowy toczące się na serwerze.

Nie będąc biernym postanowiłem poszukać trochę tej opcji czy to plugin czy wystarczy coś skonfigurować.

 

 

 

chatmode <0|1|2>
rozmowy
0 - widzowie nie mogą rozmawiać - obniża ruch w sieci, do nagrywania dem,
1 - tylko widzowie na danym hltv proxy mogą ze sobą rozmawiać,
2 - wszyscy widzowie na wszystkich hltv proxy będą ze sobą gadać, jak za dużo gadają to nie sposób czytać, w tym ustawieniu wszystkie serwery (master i relay proxy) muszą mieć także ustawione chatmode 2, aby odbierały komunikaty do innych, zwiększa ruch sieciowy przy dużym obciążeniu.

 

Zmieniłem niestety jak nie nagrywało tak nie nagrywa.

Serwer z pukawki, hltv też.


  • +
  • -
  • 0

#2 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 03.11.2014 19:20

HLTV otrzymuje takie rzeczy, jak chat i voice, zapisze je więc do dema... Jeśli martwisz się o to, że HLTV słyszy rozmowy na adminvoice, edytuj plugin aby to uniemozliwić i sprawdź, czy przypadkiem HLTV nie ma admina (niektórzy dają wszystkie flagi dla HLTV żeby nie wywalało go z serwera).

 

Jeśli chodzi Ci o zwykły voice (nie-adminowy) to możesz stworzyć na bazie pluginu adminvoice plugin wycinający wszelką komunikację głosową HLTV. Jednak nie polecam, bo to akurat się przydaje, bo czasem trzeba komuś udowodnić, że coś na serwerze przez mikrofon powiedział.


  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#3 R 1

    Nowy

  • Autor tematu
  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:2
  • Lokalizacja:Jaworzno
Offline

Napisano 05.11.2014 08:10

No ustawiłem to na 1/2 i nie działa, nie nagrywa dźwięku.

Zielony jestem, chce by tylko rozmowy nagrywało z wszystkich mikrofonów.


  • +
  • -
  • 0

#4 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 05.11.2014 16:46

To czego w końcu oczekujesz?

 

cvar chatmode dotyczy WYŁĄCZNIE rozmów prowadzonych bezpośrednio na serwerach HLTV przez widzów! (tu przypomnę, że hltv może służyć nie tylko do nagrywania dem)

 

Jeśli ustawisz na 0 - WIDZOWIE na HLTV nie będą mogli używać mikrofonu. Będą jednak cały czas słyszeć graczy na serwerze

Jeśli ustawisz na 1 - WIDZOWIE na HLTV będą mogli ze sobą gadać, ale rozmowy będą się odbywać tylko wewnątrz jednego serwera HLTV (bo może ich do jednego serwera gry podpiętych być kilka). Tu również będą słyszeć graczy na serwerze

Jeśli ustawisz na 2 - WIDZOWIE na HLTV będą mogli ze sobą gadać, dodatkowo rozmowy będą słyszalne na wszystkich serwerach HLTV podpiętych do danego serwera gry. I tu zastrzeżenie, wszystkie serwery HLTV i serwer gry muszą mieć ustawiony chatmode na 2. I nadal widzowie na HLTV będą słyszeć graczy na serwerze.

 

Jako gracza rozumiem tu również WIDZÓW (czyli spectów) siedzących bezpośrednio na serwerze, a nie na HLTV. Bo to akurat serwerom HLTV nie robi różnicy.

 

Jeśli chcesz modyfikować to, co serwery HLTV (w tym widzowie na tych serwerach) słyszą i co zostanie przez serwery HLTV nagrane na demach, musisz użyć pluginów, o czym pisałem wyżej.


  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych