Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Zlecenie Zabójstwa


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mister Silenzo

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 39
Życzliwy

  • Postów:83
  • Lokalizacja:BD
Offline

Napisano 19.02.2014 01:29

*
Popularny

opis

Plugin pozwala przy użyciu komendy przyjąć zlecenie na losowego gracza, po którego zabiciu otrzymujemy punkty, które potem możemy wydać w sklepie.

komendy
Plugin zawiera w sobie następujące komendy:

- /zlecenie - Pozwala nam przyjąć zlecenie (Aby przyjąć zlecenie na serwerze musi być co najmniej trzech graczy)

- /ztryb - Kiedy mamy już aktywne zlecenie, możemy użyć owej komendy, aby przełączać się między trybami zleceń, tj. jeżeli włączymy funkcję to po wykonaniu zlecenia automatycznie zostanie przydzielone nam następne, w przeciwnym wypadku ponownie należy wpisać komendę.

- /kogo - Jeżeli mamy aktywne zlecenie, owa komenda przy użyciu ColorChat'u wyświetli nam nick gracza, na którego aktualnie polujemy

- /porzuc - Jeżeli mamy aktywne zlecenie, przy użyciu tej komendy możemy je porzucić. Jeżeli użyliśmy komendy "/ztryb" i włączyliśmy automatyczne przyjmowanie zleceń to użycie tej komendy automatycznie wyłączy tę funkcję.

- /zshop, /zsklep - Otwiera menu sklepu, w którym możemy za zdobyte punkty kupować zlecenia na innych graczy, kupować zestawy broni, bądź zestaw granatów, które jak bronie dostajemy co rundę. Dodatkową opcją jest możliwość kupienia Admina/VIP'a z punkty, po wybraniu danej opcji wyświetla się nam stosowna wiadomość w ColorChacie.

komendy admina
- /zamenu - Otwiera menu admina, przez które możemy dodać bądź odjąć punkty, ustawić punkty gracza na daną wartość bądź je wyzerować. Ostatnią funkcją menu admina jest możliwość resetu pluginu, tj. resetuje wyniki graczy obecnie grających na serwerze i czyści plik .vault. Każda opcja wyświetla stosowny komunikat używającemu jak i osobie, na której dana funkcja została wykonana.

inne informacje
Plugin korzysta zarówno z CVAR'ów jak i definicji, które pozwalają konfigurować plugin główny i podpluginy.

#define PODBOTY 1 // Znajduje się w pluginie głównym oraz pluginie ze sklepem, pozwala zdefiniować nam czy chcemy grać z botami czy też nie, jeżeli nie chcesz to zakomentuj, bądź jeżeli grasz z botami zostaw tak jak jest.

#define VIP_FLAG ADMIN_LEVEL_H // Flaga "t", definicja flagi VIP'a jaka działa w pluginie, konieczne jest jej ustawienie ze względu na funkcje VIP zawarte w pluginie, które dla osób z taką flagą pozwalają zdobywać więcej punktów za wykonane morderstwa.

#define ADMIN_FLAG ADMIN_LEVEL_G // Flaga "s", definicja flagi Admina, która jest potrzebna do korzystania z komendy /zamenu.

wymagane moduly
- ColorChat
- nVault
- dhudmessage
- fun
- StripWeapons
- cstrike
- ZlecenieZabojstwa (biblioteka przygotowana na potrzeby pluginu - patrz download)

download
Changelog:
0.1a ----> 0.2a
Konfiguracje cvarami zastapiono konfiguracja czytana z pliku.


Załączony plik  Zlecenie_Zabojstwa_02a.sma   9,51 KB  251 Ilość pobrań
  Zlecenie_Zabojstwa_02a.amxx
Załączony plik  zlecenie_zabojstwa.cfg   136 bajtów  244 Ilość pobrań


Załączony plik  Zlecenie_Zabojstwa.sma   9,1 KB  228 Ilość pobrań
  Zlecenie_Zabojstwa.amxx

Załączony plik  Zlecenie_Zabojstwa_Admin.sma   4,9 KB  213 Ilość pobrań
  Zlecenie_Zabojstwa_Admin.amxx

Załączony plik  Zlecenie_Zabojstwa_Shop.sma   10,42 KB  207 Ilość pobrań
  Zlecenie_Zabojstwa_Shop.amxx

Załączony plik  ZlecenieZabojstwa.inc   393 bajtów  226 Ilość pobrań


 

PS. Nawet jeżeli plugin cię nie interesuje to przejrzyj pliki i w odpowiedzi powiedz mi co można poprawić bądź zmienić od strony samego kodu, z góry dziękuję :>


  • +
  • -
  • 11
Moje pluginy:

Kick All (administracja) - Wyrzuca graczy nakładając hasło na serwer.

Zlecenie Zabójstwa (4FUN) - Przyjmij zlecenie, wykonaj je, zdobądź punkty, a następnie wydaj je na dodatki, które pozwolą ci skuteczniej i szybciej wykonywać zlecenia.

#2 Daj buziaka

    Czempion

  • Zbanowany

Reputacja: 274
Wszechwidzący

  • Postów:849
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 19.02.2014 11:31

dobre podoba mi sie :D

leci +


Paczka map COD - http://cs-boster.pl/...ter-strike-1-6/

Paczka map AIM - http://cs-boster.pl/...ter-strike-1-6/

Counter Strike 1.6 Non Steam v23 - http://cs-boster.pl/...m-v23-download/

Counter Strike 1.6 Non Steam v32 - http://cs-boster.pl/...m-v32-download/

Counter Strike 1.6 Non Steam v52 - http://cs-boster.pl/...-non-steam-v52/


#3 .coN

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 28
Życzliwy

  • Postów:66
  • GG:
  • Imię:Konrad
  • Lokalizacja:Namysłów
Offline

Napisano 19.02.2014 13:09

Całkiem ciekawy plugin :)

 

W wolnej chwili przetestuję:D

+ dla CB


  • +
  • -
  • 0

Pomogłem ? Zostaw po sobie  rep_up.png


#4 Mister Silenzo

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 39
Życzliwy

  • Postów:83
  • Lokalizacja:BD
Offline

Napisano 19.02.2014 17:41

sharkowy, no w sumie tak. Malusieńkie przeoczenie :D Jak będę robił jakąś większą aktualizację to na pewno zmienię.
sharkowy (20.02.2014 13:30):
Możesz dorobić cvar do tego, wtedy miałoby to większy sens ;P

  • +
  • -
  • 0
Moje pluginy:

Kick All (administracja) - Wyrzuca graczy nakładając hasło na serwer.

Zlecenie Zabójstwa (4FUN) - Przyjmij zlecenie, wykonaj je, zdobądź punkty, a następnie wydaj je na dodatki, które pozwolą ci skuteczniej i szybciej wykonywać zlecenia.

#5 PaVeX

    Życzliwy

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:25
  • Lokalizacja:narnia
Offline

Napisano 19.02.2014 23:21

Przydatne! na pewno przetestuje ;)

plusik


  • +
  • -
  • 0

#6 Mister Silenzo

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 39
Życzliwy

  • Postów:83
  • Lokalizacja:BD
Offline

Napisano 20.02.2014 20:26

sharkowy, to już raczej w definicji bo cvar użyty w dwóch miejscach nie różni się niczym od definicji pełniącej tę samą rolę :P Chyba, że się mylę :P


  • +
  • -
  • 0
Moje pluginy:

Kick All (administracja) - Wyrzuca graczy nakładając hasło na serwer.

Zlecenie Zabójstwa (4FUN) - Przyjmij zlecenie, wykonaj je, zdobądź punkty, a następnie wydaj je na dodatki, które pozwolą ci skuteczniej i szybciej wykonywać zlecenia.

#7 Mister Silenzo

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 39
Życzliwy

  • Postów:83
  • Lokalizacja:BD
Offline

Napisano 21.02.2014 00:29

No wiem, ale xD Jeżeli ty robiłbyś ten plugin to jakbyś go zrobił z definicją czy cvarem :P?


  • +
  • -
  • 0
Moje pluginy:

Kick All (administracja) - Wyrzuca graczy nakładając hasło na serwer.

Zlecenie Zabójstwa (4FUN) - Przyjmij zlecenie, wykonaj je, zdobądź punkty, a następnie wydaj je na dodatki, które pozwolą ci skuteczniej i szybciej wykonywać zlecenia.

#8 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 21.02.2014 09:58

Osobiście zrobiłbym dodatkowy plik konfiguracyjny, bo:
1. do zmiany ustawień (szczególnie tych ważniejszych) potrzebny by był dostęp do FTP, sam RCON nie wystarcza, dzięki czemu ktoś kto RCONa uzyska (a nie jest to trudne, nawet jak serwer jest w 100% zabezpieczony) nie rozpieprzy całkowicie serwera.
2. Liczba CVARów jest ograniczona, jeśli ją przekroczysz to serwer nie wstanie.
3. Można zrobić dużo łatwiejszą i bardziej rozbudowaną konfigurację, niż CVARami.
  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#9 Mister Silenzo

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 39
Życzliwy

  • Postów:83
  • Lokalizacja:BD
Offline

Napisano 21.02.2014 15:24

Mógłbyś przybliżyć mi bardziej tajniki konfiguracji z pliku, gdyż jeżeli chodzi o funkcje z rodziny file to jestem w nich zielony ;-; Kolejnym pytaniem jest, co rozumiesz poprzez "bardziej rozbudowaną konfigurację, niż CVARami.", dalej miałeś na myśli plik konfiguracyjny, czy zupełnie coś innego?


  • +
  • -
  • 0
Moje pluginy:

Kick All (administracja) - Wyrzuca graczy nakładając hasło na serwer.

Zlecenie Zabójstwa (4FUN) - Przyjmij zlecenie, wykonaj je, zdobądź punkty, a następnie wydaj je na dodatki, które pozwolą ci skuteczniej i szybciej wykonywać zlecenia.

#10 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 22.02.2014 08:48

Tak, miałem na myśli pliki konfiguracyjne. A przybliżyć? nie ma tu co przybliżać, bo plik może mieć format, jaki tylko sobie wymyślisz. Możesz też użyć np gotowej biblioteki do plików vdf, które pozwalają stworzyć strukturalne pliki konfiguracyjne. Możesz też odczytywać pliki .ini podzielone na specjalne sekcje itp.

 

A dlaczego pliki konfiguracyjne są lepsze? Przykład: masz plugin, w którym możesz sobie zdefiniować serwery na które ma Cię przekierowywać z menu i ma w tym menu wyświetlać szczegółowy opis serwera. Cvarami żeby to zrobić byś się mocno namęczył, poza tym byś miał zawsze ograniczoną ilość serwerów do wpisania. Możesz to zrobić pseudo cvarem - czyli komendą, ale to też wprowadza limity bo wielolinijkowego opisu dla serwera raczej w ten sposób nie podasz.

 

A plikiem konfiguracyjnym jest to proste do osiągnięcia, np tworzymy plik ini podzielony na sekcje, gdzie każda sekcja to nowy serwer, w sekcji możemy mieć dowolną ilość parametrów tego serwera, każdy o dowolnej długości i złożoności. Plikiem vdf jest to jeszcze prostsze.


  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#11 Pietras11

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 89
Zaawansowany

  • Postów:518
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Piotr
  • Lokalizacja:Gniezno
Offline

Napisano 22.02.2014 12:51

+ Ciekawa nowa rzecz.


  • +
  • -
  • 0

#12 Mister Silenzo

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 39
Życzliwy

  • Postów:83
  • Lokalizacja:BD
Offline

Napisano 22.02.2014 16:33

GwynBleiD, byłbyś w stanie podesłać mi jakieś pluginy, które korzystają z konfiguracji, np. w pliku ".ini" (CoD MOD nowy może być dla mnie takim przykładowym pluginem?), bądź mniej więcej w punktach czy jakkolwiek opisać mi jak wygląda tworzenie takiego pliku konfiguracyjnego?

PS. Serdecznie dziękuję za tak niesamowicie pozytywny odzew w tym temacie C:


Aktualizacja 0.1a do 0.2a!

Wszelkie sugestie co do modyfikacji, nowości, dodatków w kodzie bądź czymkolwiek mile widziane :> Proszę też o przeglądnięcie plugin_cfg() i doradzenie mi co do poprawności odczytywania configu z pliku.

PS. Mam nadzieję, że moderator nie wydrapie mi oczu za dbl post C:

Użytkownik CheQ edytował ten post 23.02.2014 09:59

  • +
  • -
  • 0
Moje pluginy:

Kick All (administracja) - Wyrzuca graczy nakładając hasło na serwer.

Zlecenie Zabójstwa (4FUN) - Przyjmij zlecenie, wykonaj je, zdobądź punkty, a następnie wydaj je na dodatki, które pozwolą ci skuteczniej i szybciej wykonywać zlecenia.

#13 smieszny

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 6
Nowy

  • Postów:127
  • Lokalizacja:Zagranica
Offline

Napisano 03.03.2014 23:19

Podoba mi się ! 

 

Zassysam :D

 

Zobaczę co da się zrobić aby przerobić to na sklep z exp na diablo. 


Użytkownik smieszny edytował ten post 03.03.2014 23:22

  • +
  • -
  • 0

#14 Mister Silenzo

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 39
Życzliwy

  • Postów:83
  • Lokalizacja:BD
Offline

Napisano 04.03.2014 14:28

Jeżeli będziesz potrzebował pomocy to pisz, chętnie zobaczę swój twór na public'u :P
 

Temat jest po aktualizacji, teraz macie możliwość konfiguracji z pliku!


Użytkownik Mister Silenzo edytował ten post 04.03.2014 14:30

  • +
  • -
  • 0
Moje pluginy:

Kick All (administracja) - Wyrzuca graczy nakładając hasło na serwer.

Zlecenie Zabójstwa (4FUN) - Przyjmij zlecenie, wykonaj je, zdobądź punkty, a następnie wydaj je na dodatki, które pozwolą ci skuteczniej i szybciej wykonywać zlecenia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych