Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
- - - - -

Konta NEO - hugeban


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ZiuTeK

    Wszechwiedzący

  • Użytkownik

Reputacja: 135
Zaawansowany

  • Postów:507
  • Lokalizacja:inąd
Offline

Napisano 22.02.2010 22:49

Opis:
Hugeban - przerobka - plugin służy do blokowania wstępu na serwer ludziom bez unikalnego STEAMID z okreslonej puli adresow IP.

Przy standardowych ustawieniach DPROTO uzytkownicy posiadajacy stare wersje nosteam na protokole v47 (patche bodajze do v32) maja authid w postaci STEAM_ID_LAN.
Takich graczy musimy banowac na adres IP. Niestety pojawia sie problem gdy gracz ma zmienny adres IP w pewnej puli.
Mozna zbanowac cale rangi ale ucierpia przy tym tez ludzie, ktorzy niczemu nie zawinili.
Z pomoca przychodzi ten plugin. dzięki niemu, mozemy zablokowac cala range umozliwiajac jednoczesnie wchodzenie ludziom posiadajacym unikalny numer steamID.
Zbanowane rangi wpisujemy do pliku rangi.txt ktory umieszczamy w katalogu configs
Z zablokowanej rangi wpuszczane są jedynie osoby posiadające:
1. Oryginalne konto steam
2. Nonsteam z patchami posiadajacymi emulowany steamID (np patch v42 ZCP)
3. Admina z flagą b
4. konto NEO
zeby dodac konto neo dopisujemy linijke w pliku users.ini
"nick" "haslo" "tz" "a"
lub przez rcona dajemy komende
amx_addadmin "nick" tz haslo name

Instalacja:
pliki rangi.txt wrzucamy do katalogu configs
plik hugeban.amxx wrzucamy do katalogu plugins
plik hugeban.sma wrzucamy do katalogu scripting

Załączone pliki


Użytkownik ZiuTeK edytował ten post 23.02.2010 17:31

  • +
  • -
  • 1

#2 mgr inż. Pavulon

    C35H60Br2N2O4

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 742
Godlike

  • Postów:6 881
  • Steam:steam
  • Imię:Konrad
  • Lokalizacja:Koniecpol
Offline

Napisano 23.02.2010 15:36

Baaaardzo nieczytelnie opisany :/
  • +
  • -
  • 0

#3 bisser

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 7
Nowy

  • Postów:177
  • Lokalizacja:Zachód
Offline

Napisano 26.02.2010 10:47

Ziutek wziąłeś się za przeróbkę tego pluginu a nie wiesz nawet jak będzie działał i chyba jak ma działać.

Po kodzie widzę że raczej będzie teraz wpuszczał wszystkich ze steam i bez steama, więc daj sobie spokój i usuń to z tego forum.
  • +
  • -
  • 0

#4 ZiuTeK

    Wszechwiedzący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 135
Zaawansowany

  • Postów:507
  • Lokalizacja:inąd
Offline

Napisano 26.02.2010 16:39

No cóż, u mnie działał przez kilka miesięcy bez zarzutów ale skoro mówisz, że zgodnie z twoją wiedzą on nie ma prawa działać to można usunąć.
  • +
  • -
  • 0

#5 Egbert

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 12
Początkujący

  • Postów:70
  • GG:
  • Imię:Egbert
  • Lokalizacja:Gdańsk
Offline

Napisano 27.02.2010 01:10

Sory, że odkopuję.

Mam bardzo podobny plugin, też alby kogoś dodać należy wpisać "nick" "hasło" "tz" "a" do users.ini
Pytanie, czy serwer sprawdza flagę T? U mnie najwyraźniej tak się nie dzieje, bo gdy wpiszę amx_who *, wyświetla mi, że osoby (które są dodane i bez hasła nie wejdą) mają tylko flagę Z
U adminów z kolei pokazują się dodatkowe flagi mnopqrst.

Jak zatem sprawić, żeby zwykłemu userowi czytało flagę T?
BTW jest mi to potrzebne rówież do innego pluginu
Wiadomość dla nieposiadających danej flagi - Nieoficjalny polski support AMX Mod X
Będę wdzięczny za pomoc.
  • +
  • -
  • 0

#6 bisser

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 7
Nowy

  • Postów:177
  • Lokalizacja:Zachód
Offline

Napisano 27.02.2010 07:51

Ziutek, może trochę się rozpędziłem ( sorry), ale z tego co widzę to wywaliłeś połowę kodu, jeśli ci działa to dobrze.
Co do tego patcha v42 to zamiast tego wystarczyło zmienić ustawienia dproto aby logowało nonsteam jako VALVE_ID_LAN i VALVE_ID_PENDING, to byłoby prostsze
niż szukanie przez gracza tego patcha.

Egbert musisz mieć coś popierdzielone z podstawowymi pluginami amx-a ponieważ u mnie działa hugeban i normalnie są pokazywane flagi tz.
Może ściągnij sobie te plugi z AMX Mod X - Half-Life Scripting for Pros!
  • +
  • -
  • 0

#7 ZiuTeK

    Wszechwiedzący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 135
Zaawansowany

  • Postów:507
  • Lokalizacja:inąd
Offline

Napisano 27.02.2010 12:19

Egbert, w tym pluginie usuwam flage t gdyz nikomu ona nie jest do szczescia potrzebna, jesli jednak chcesz miec oznakowanego gracza, ze posiada on konto neo to wystarczy ze usuniesz z kodu:
remove_user_flags(id,ADMIN_LEVEL_H)
bisser - polowa tamtego kodu byla niepotrzebna, juz nawet nie pamietam do czego ona sluzyla ale w tym pluginie istotne jest sprawdzenei zakresu od - do, obecnie w innnym pluginie jakiego uzywam, to jest sprawdzane przy pomocy oddzielnej biblioteki i caly kod pluginu to praktycznie tylko sprawdzenie czy ma Steam_id_lan, czy jest adminem i czy ma flagi tz.
Co do tego patcha v42 to zamiast tego wystarczyło zmienić ustawienia dproto aby logowało nonsteam jako VALVE_ID_LAN i VALVE_ID_PENDING, to byłoby prostsze
Tego troche nie rozumiem.
Ja chce zbanowac stare nonsteamy a nowe, na protokole 48 wpuszczam i traktuje na rowni ze steamem. Jesli ktos wchodzi na moj serwer z patchem takim jak v42 to ma unikalny steamID.
Nie wazne ze ma zmienne IP bo ja go zbanuje na steamID. Po co mam sie meczyc z zakladaniem kont neo. Wole zeby gracze sciagali tego patcha.
Sa tez dodatkowe korzysci z tego. Takim graczom moge tak jak steamowcom sprawdzic ustawienia przez "get_query_cvar" tak ze ... jesli ktos ma serwer diablo to wie ze chodzi o wykrycie renderowania software lub wykrycie jakie gracz ma ex_interp.
Pomijajac juz fakt, ze gra na patchu v42 jest duzo przyjemniejsza (wiecej fps) i gracze szybko sie do niego przekonuja.

Użytkownik ZiuTeK edytował ten post 27.02.2010 12:21

  • +
  • -
  • 0

#8 Egbert

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 12
Początkujący

  • Postów:70
  • GG:
  • Imię:Egbert
  • Lokalizacja:Gdańsk
Offline

Napisano 27.02.2010 22:41

Zwiększyłem ilość adminów w admin.sma i dorzuciłem komendę amx_reloadadmins do amxx.cfg. Tak zaczęło wszystko działać. Dzięki za pomoc.
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych